Ciao. Sunt livia din baia mare singura As FI dorit un aliat de viata...dar cum sunt PE cale de disparitie. Oameni seriosi ..cinstiti si de omenie .cu credinta in Dumnezeu ....totusi speranta moare ultima.. Am zis maI incerc. O data ca poate poate so gasi unul pt. Mine ..EU sunt credincioasa si nu mi plac mincinosi si ipocrizi..ii rog da sa abtina . asa ca cine vrea sa ma cunoasca mai bine..sa ma caute aici..va doresc succes ! Numai insistai cu mesajele si cererile la poze ,ma refer la barbati , aveti block(imi plac femeile )
Placut Hi, there. It's the first time when I have to write something about myself. I'm full of energy but at the same time I can be calm and romantic. Promise to be a devoted wife, caring mother and passionate lover. Would like to faurite a strong and friendly family. Like nature, good music and good sense of humor. O persoana sincera.
n-am chef sa ma descriu acum........cautatzi-ma shi o sa va dau detalii:) sincera,optimista,sociabila,detesc minciuna si mincinosii.,a-m suferit o interventie chirurgicala in noiembrie anul trecut dar sunt bine dar am ramas cu un Geo handicap pe care in societate nu este vizibil.,daca ne vom intalni sau vei vrea sa ne cunoastem te vei convinge.
Nu-mi place deloc sa ma caracterizez,e ca si cand m-as dezbraca in public.Tot ce pot spune e ca sunt simpla.Nu caut nimic,ma bucur de tot ce-mi ofera viata si-I multumesc Domnului pentru orice,fie bucurie,fie suferinta.Din orice si de la fiecare putem invata cate ceva.
Ik ben een vrolijke vrouw, sociaal en rustig, niet gecompliceerd en..ah een tikkeltje romantisch. Leuke jurkjes, schoenen met hakken, parfums, parels zijn mijn favoriete dingen. "Vrouwelijk" is een woord, die bij mij past. Ik houd van reizen, warme landen, zee, muziek, lekker eten en dansen. Ik ben best ontwikkeld en gesprekken met een bepaald niveau stel ik zeer op prijs. Ik zoek net als iedereen een bepaalde warmte en eerlijkheid, een matje met wie ik leuke of minder leuke dingen kan delen. Ik woon in Nederland maar ik ben Roemeens van oorsprong.Vandaar dat ik een Nederlander zoek, die ook een bepaalde band met mijn eigen land heeft.
imi place sa ma distrez si sa-mi traiesc viata asa cum ar necesita traita... Iubesc muzica, natura, lucrurile simple, viata, oamenii si educatia. aaa...nu stiu...ce sa zic...las la aprecierea voastra sa ma distrez
O fata sincera si o gospodina... Sunt o persoana ambitioasa , sincera , cu simtul umorului , in timpul neingradit fac sport , citesc , imi place muntele , marea , etc . Placuta Un barbat care sa stie cei iubirea sincera si sa stie sa fie romantic...
Te las pe tine sa vb! Vad ca ai obosit ,dar eu nu pot sa merg in locul tau .....pot doar sa merg impreuna cu tine .....Vad ca suferi ,dar eu nu pot sa-ti plang lacrimile ,pot doar sa plang impreuna cu tine ,Vad ca vrei sa renunti ,dar eu nu pot sa-ti traiesc viata ,pot doar sa traiesc alaturi de tine ,Vad ca ti-e frica ,dar eu nu pot sa mor pentru tine ,pot doar sa.-ti daruiesc o viata fara de moarte ....! Ceva foarte provocator , stii sa provoci?
Mai multe detali in privata prefer Nu imi mai dati note...NU SUNTEM LA SCOALA AICI! ;) mi se ,,rupe'' de notele voastre.. =0 ... ;) pa.. Caut o relatie de lunga durata
Simpatica...:D Normala spre superba (vorbesc despre caracter) si modesta :)) El trebuie sa fie placut, inteligent, sincer, serios dar nu foarte, sa ii placa sa isi rasfete femela de langa el... Oricat am scrie noi aici, totul este dat peste cap cand intervine chimia. Chimia intervine cand lasam on-line-ul deoparte si iesim sa dam piept cu viata reala... va las sa apreciati voi un barbat
Speranta si rabdarea sunt doua calitati extrem de importante in viata muritorilor. Cauta si vei gasi....speranta moare ultima... Iubirea nu are varsta.....mai bine mai tarziu decat niciodata. Sunt numai niste citate tare cunoscute, dar al caror continut ramane actual. Daca ai citit pana aici poate ti-am atras atentia si vei fi interesat sa purtam un dialog placut in scopul descoperirii unei eventuale compatibilitati....never say never. placuta,sexy provocatoare ,dulce o relatie
populara si EXTRAORDINAR DE SINCERE ....Viata asta e un lung sir de pasi,de treceri de la ceva catre mereu altceva,de undeva catre altundeva,de la ceva ce stii catre necunoscut!Și cu fiecare pas facut fiecare aeuaal tau se transforma si devine mai atent,mai curios,mai plin de intrebari,mai matur!Și il duci pe fiecare catre necunoscut,catre maturitate,catre raspunsuri ce par pierdute in eternitate!Faci un pas mic si fiecare atua vine dupa tine cu increderea ca mergi pe drumul bun si ca viata nu te va pocni in fata sau din spate!Treci prin frig,prin indiferentele unora construindu-ti poduri,construindu-ti pasii catre propria si necunoscuta destinatie!Oare destinatia asta inseamna o parte din infinit?! ....CUM SE VEDE CAUT UN BARBAT CARE SA MA IUBEASCA SI SA FIE SINCER CU MINE
Sunt o tipa super tare,care stie ce vrea de la viata cu toate ca fac la absolut orice pas numai gafe cat casa de mari.Sunt sociabila,deschisa,comunicativa si imi plac fiintele care imi spun "verde in fata". Constitutie atletica,armonioasa si altele... Oameni cu care pot discuta in limita bunului simt!
Bruneta cu ochii caprui , mereu cu zambetul pe buze , imi place extrem mult sa dansez . I am looking for a man for life is a great love, a long-term Relationship, full of respect, love, Tenderness, affection, devotion, Loyalty. I do not want adventure or Sex for one night. I am romantic, intelligent, honest, loyal. I like Candlelight dinner, wine, Flowers, and sports. Cu feluri Caut domni generosi
how could i describe myself when i look in the mirror and i don t know who is that reflecting back :) Draguta,imi plac plimbarile in aer deschis glumeata, serioasa imi vor un prieten de varsta mea nice i guess... socialising
Sunt o fata simpla...vesela .. I guide myself by honesty, reliability and kindness.Would like to see/find someone to start a friendship with at first. What I'm looking for is someone who is honest, loyal, a great communicator, who trusts me and vice versa, I can trust him. I would like to meet someone who is down to earth, understanding, easy going, loves animals and has a good sense of humor. blonda ,ochi verzi ,54kg , 1 67cm.... Un barbat rudimentar respectos si cu simtul umorului
I am looking for the Right Person, a relationship that leads to marriage. My parents had a great marriage. Someone that will take your breath away by a touch or a glance. The person that can knock your socks off that knows you inside is called falling in love am not here to play games or send nude pictures am here to find loved life is to shot. senzuala unu bun..
Sunt o fata sincera,serioasa cu cei 7 ani de-a casa. Hi, I am Tara from Mansfield. I like the outdoors, but kind of a loss in Winter! I guess you could go hiking the state parks, Hocking Hills is nice! But in warmer times, like to go fishing, swimming. Am 1,65
50 kg
Nu sunt mis,dar sunt o sotie placuta Imi vor un om serios!
Pe care sa ma pot baza mereu.
Simpatica sincera e troppo aperta mi chiamano il libro aperto "Set me as a seal upon thine heart, as a seal upon thine arm, for love is strong as death jealousy is cruel as the grave." ... Sono molto sportiva Gente normale un briciolo di sincerita e rispetto
Buna ma numesc alecsandra. Am 30 de ani sunt o fire energica si foarte modesta. Sunt bruneta am ochii caprui si sunt creola.. Vreau sa cunosc pe cineva cu care sa imi fac viata. I am a very sincere, patient and tactful woman. At the same time I have a wonderful sense of humor. I am positive and cheerful in the company of my friends. I do have a positive outlook on life and love. I appreciate kindness and respect. I dream to visit with my beloved man some beautiful and unbelievable places, which will bring us unforgettable emotions and memories. I believe laughter and happiness are good medicine to change any mood. Placut Un barbat 30-60 ani care sa ma iubeasca.
cunoastema Small but terrible.Sweet loving caring person love dancing.trust faithfulness and communication is the best way to make a good relationship placuta ceva serios
Hello,
i am one serious woman and i searh one man same me becase hate liers...i suffered of love and i dont want to do once more time same mistake..
i am simple woman and lovely....
contact me I like this life, I like this world, I like to take only positive things from this life! I am very responsible and active person, life is too short and empty without emotions! I enjoy discovering new things and I like to learn more about other people and places. So many things I would like to share with someone very special. I'm a person who leads an active way of life. Hair: Black
Eyes: Black I search one man who know love love in real and i dont want to lie me.i hope i can find one this man here
I'ma naturally shy, I like to be more normal .. tell you more about myself when we get the chance to talk I think it is quite pleasant to look physically .. the will you say? man looking for a mature relationship for a long, exclude violent people .. I want to be loved
sunt o persoana nespus de comunicativa...sincera...si bine-nteles...frumoasa... In sectiunea de matrimoniale ramnicu sarat ma descriu ca fiind feminina si deschisa. Imi vor un barbat stabil emotional, pregatit pentru o relatie serioasa si pentru planuri comune de viitor. va la-s sa-l descoperiti persoane dragute...gata sa intre in contact...verbal...
O fire disrtactiva,sociabila,sensibila si iubitoare. Ai incredere ca esti acolo unde e locul tau, unde e nevoie de tine. Nu uita de posibilitatile infinite care se nasc din credinta in tine si in ceilalti. Te-ai saturat de lipsa banilor? Inca mai platesti datorii si rate? Acum poti sa sacapi iute de toate problemele cu banii si sa-ti asiguri cu adevarat stabilitate financiara. E adevarat,nu peste noapte,caci asta e posibil doar daca jefuiesti vre-o banca,ceea ce nu-ti recomand,ci prin munca cinstita de promovare,comform planului de marketing. In cazul in care mai ai neclaritati sau intrebari ce nu le-ai gasit raspuns aici ori in site,astept mesajul Placut Un barbat respectuos,intelegator,iubitor si descurcaret.
capricioasa, simpatica, echilibrata, iubesc distractiile, dansul, apreciez loialitatea ca o inalta trasatura de caracter(accept o conversatie numai cu cei care au curajul sa-si afiseze chipul-poza pe site)
fata dragutzica (zic cei din jururl meu )....restul descoipera solitar Sunt un om normal: calitati, defecte... nimeni nu e perfect...Asadar raman asa cum sunt. arat binisor:D o persoana capabil asa ma inteleaga si sa ma accepte asa cum sunt eu ....un foarte bun prieten :D...sau cine stie
ciao...spero per benne sunt realista,sincera, deschisa---caut un prieten adevarat---special..sincer- nu raspund la profile fara foto, rataciti in virtual.. sono molto dolce simpatica e mi manca una compania pe tutta la vita nn pe poco tempo un uomo molto affetuoso come sono io qe sia solo per me
nu sunt cum sunt,nici cum ma vezi,ci sunt cum sunt cand ma visezi...deci dormi mai mult sa nu ma vezi si vezi cum sunt cand ma visezi :))))))) Frumoasa,desteapta si devreme acasa! Locuiesc in Satu Mare! asculta-ti instinctul si.. bea Sprite.. fetele simt cand esti disperat:))))))))))) In atentia PURISANILOR, PENSIONARILOR, OBSEDATILOR, DISPERATILOR si a celor asemeni lor:ASIGURATI-VA CA V-ATI PUS CREIERUL IN FUNCTIUNE INAINTE DE A DESCHIDE GURA SI CA GANDITI INAINTE SA VORBITI...... Daca observati ca nu porneste de la intaia cheie, verificati nivelul neuronilor-combustibil si data la care ati efectuat ultima ITP (a se citit "test IQ" )........vaiiiiiii, ce liniste s-a facut....nu cumva ati ramas in pana PROSTULUI?
sociabila I guide myself by honesty, reliability and kindness.Would like to see/find someone to start a friendship with at first. What I'm looking for is someone who is honest, loyal, a great communicator, who trusts me and vice versa, I can trust him. I would like to meet someone who is down to earth, understanding, easy going, loves animals and has a good sense of humor. placut prieteni/amici de lunga durata
Dintre fete singure bucuresti ma descriu ca fiind romantica si perseverenta. Caut un barbat matur, pregatit pentru o relatie de durata si pentru planuri comune.
Sunt o persoana foarte sensibila si delicata.Gandire pozitiva, optimista, rafinata, cu bun
simt,sociabila,prietenoasa.Nu suport minciuna si falsitatea sunt o persoana sincera, devotata,ambitioasa,romantica las la aprecierea voastra:) in cautare de: persoane cu care pot dialoga intr-un mod civilizat
Sexy I have a great sense of humor, A warm personality and people say I am easy to talk to and comfortable to be around. I try to learn new things daily because it keeps me enlightened about life. I believe in the old fashioned manners, kindness does matter. I am funny, passionate about things I believe In. I do believe in the golden rule, do unto others as you would have them do unto you. Love your neighbor as thyself. Trust, Honesty and Understanding is very Important to build a good relationship and friendship. If you like to hike, fish, garden and cook. Need someone to talk to and have a good conversation with.. Please drop me a line
sunt o fata linistita dar imi place distractia ...Nu stiu cine sunt,ce caut,ce vreau;stiu doar k locul meu nu este aici,intr-o omenirea atat de expirata in care fericirea e un dar care se cumpara.....Fericirea mea e suferintza altora: un blestem... Sunt o persoana speciala,care se implica emotional in tot cea ce face.....Pacat,k nu se merita...M-am convins k nimeni nu merita atentie,ci doar mila pe care nu o am fatza de toate jigodiile din jurul meu.... Multumesc pentru tot cea ce iubesc acum, adik familia si prietenii...in rest nu am ce comenta.as dori alta viata,dar din pacate nu eu decid, totul se rezuma la a fi jucaria plictisitoare a unui copil mic numit D-zeu care se joaca,se joaca,se joaca......Despre categoria numita baeti;ei bien imi plac baetii de moda veche,simpli reale si indeajuns de maturi atat cat sa stie ca un sentiment nu e un lucru..cu drag a voastra zuzy un barbat intelegator si sa-i placa distractia
asa cum trebuie sa fiu. Dragostea nu este in cel?lalt, este in noi in?ine; noi o trezim. Dar pentru trezirea asta avem nevoie unul de altul. Universul are sens doar cand avem cu cine s? ne imp?rt??im emo?iile.a oglinda mea nu reflecta realitatea...sorry ceea ce nu am avut...