te las pe tine sa ma cunosti :P Sunt o persoana vesela,imi place viata ,nu am foarte mult timp liber,dar incerc sa traiesc fiecere clipa la maxim. un om cu suflet mare :*
DoarEu... Și atat...sincera,onesta plina de dragoste si iubire pentru persoana care stie sa ofere, iubire, dragoste, atentie, antiviolent in vorbire si fizic.... Anii sunt niste cifre.... Inima si mintea conteaza sa ramana mereu tinere...
sut o fata ok sunt o mama implinita!!!!!!!!! dar ca femeie...sunt in cautarea jumatatii!barbatul dorit nu vreau sa-mi fie doar sot ci si tata la copil!celor dornici de aventura sa se retina! placut ..un barbat adv care stie ce inseamna notziunea de familie intr-advar si stie deasemenea insemnatatea cuvantului "respect si iubire"..
I value honesty & loyalty in all my relationships, always have. It's not an effort, just who I am. I have difficulty dealing with dishonesty, whether it be a boyfriend, friend, any person in my life. I can definitely laugh at myself; a sense of humor is so important. Having fun isn't overrated! Love to travel. Weekend getaways are great too, big cities or just a quaint B&B. Also love down time - weekends at home w movies. I'm independent, secure with myself & self-aware; I value healthy relationships. If there's one thing I've learned, it's that if both people aren't relatively secure & don't have similar views of what a healthy relationship is, it doesn't work. We all have issues & insecurities, that is normal, but anything to the extreme is damaging, at least in my experiences.
sunt cum sunt si voi fi cum vei vrea... sunt nici frumoasa,nici urita,nici bogata,nici saraca,imi plac oamenii si acord circumstante atenuante oricarei persoane,dar pastez distanta dintre mine si cei care vorbesc necuvincios..viata este atit de scurta incit este pacat sa ni-o scurtam si noi..sunt o nevasta calma,am multa intelegere ptr fiintele suferinde de boala,imi place sa ascult muzica picaturilor de ploaie..si-mi place sa privesc orizontul cu toate transformarile lui.. va las pe voi sa decideti...
ambitioasa si foarte prietenoasa imi place sa fiu respectat ca sa pot sa respect,si sunt o fire realista...imi place sa am discutii cu orcine stiiesa aibe o discutie ...cam atat sunt o prietena independenta,mi-as dori sa cunosc un barbat interesat de o relatie sincera si de ce nu, de lunga durata daca se poate.Nu-mi vor aventuri de o noapte,ci sa cunosc un barbat cu care sa am o relatie normala si sincera cu simtul umorului bineinteles placut si brunet
I love life and everyone in it.I like nature very much, it inspires me. I like to grow flowers, they create beauty and coziness, I like to cook and I often experiment. I am ready to learn, I lead a healthy lifestyle.Attentive reliable man who is purposeful, who leads an active lifestyle, who loves animals and nature.
I'm an interesting person to communicate with. I'm an understanding woman. je suis un femme très attentionnée je suis sincère, honnête, fidèle, et aussi très franche j'aime la franchise j'aimerais quaon découvre mes caractères et mes sentiments Everything depends on my mood I would be glad to meet an intelligent man, who knows how to think originally and independently.
o persoana sociablia plina d viata destul de rebela Ma fac ca astept, ca rabdarea e mai infinita decat dragostea... va las pe voi sa va dati cu parerea
Ma plak mult*--Eu nu Fur inimi-le ,,,Le primesc Cadou ! Draguta,serioasa,gospodina,caut relatie serioasa,de lunga durata,eventual casatorie,exclus aventurierilor. asa cum vedetzi;)in poze pentru Relaxare.....
urata si frumoasa.........senzuala si incremenita
in nepasare fizica.......o imagine contradictorie
in care fiecare-si poate gasi echilibrul dupa care
tanjeste , depinde pentru cata vreme O persoana obisnuita, desi fiecare e special in felul lui. Totul depinde de ochii celui care te priveste. agreabila frumusetea interioara,profunda,....dragoste si tandrete....sinceritate si iubire
Hei. Sunt Lexi si as vrea sa ne imprietenim! Ma descriu ca fiind calda, feminina si pragmatica. In Timisoara imi place sa descopar locuri noi si sa planific escapade in doi. Caut un barbat cu bun simt, care isi doreste relatie. Printre fete singure Timisoara sunt si eu, pregatita sa investesc timp intr-o conexiune reala. Nu caut perfectiune, ci compatibilitate si implicare. Am 1.60 , ochi caprui, par brunet si sunt.. nici grasa, nici slaba. Doar plinuta. Caut prieteni sociabili. Fara relatii sau aventuri.
Draguta,sensibila,naturala,plina de viata dar totodata libertina am a good and honest lady seeking a faithful and reliable man to be my soulmate draguta
buna.numele meu este mihaela Nu-mi place deloc sa ma caracterizez,e ca si cand m-as dezbraca in public.Tot ce pot spune e ca sunt simpla.Nu caut nimic,ma bucur de tot ce-mi ofera viata si-I multumesc Domnului pentru orice,fie bucurie,fie suferinta.Din absolut indiferent ce si de la fiecare putem invata cate ceva. asa si asa relaxare,chat si poate o relatie de lunga durata.
Sunt o nevasta normala, desteapta, frumoasa. Desi mi-e greu sa cred ca in acest fel nu voi mai fi singura, am decis ca merita incercat. In fond nu e nimic de pierdut, nu? Decat vremea... Rog ca cei ce nu-si vor o relatie normala, frumoasa, bazata pe sentimente adevarate si valori morale sa nu-si piarda vremea cu mine. Astept langa mine barbatul de care pana acum n-am avut parte, pentru ca n-a fost sa fie. Din februarie 2011 locuiesc si muncesc in Dorking, Surrey, UK.
Admira frumusetea fizica umana,dar nu o idolatriza,pretul pe care il vei plati este si asa mare,si sa fii fericit daca vei ramane doar...singur.Extremele aduc placeri limitate,echilibrul placeri nemarginite... barbat sentimental
daca dragoste nu e ,nimic nu e se spune ca frumsetea o cauti in suflet....dar cat de mult ne inselam..astazi se cauta doar frumsetea superficiala...si nu poti condamna nu? un suflet cald alaturi de care sa cunosc fericirea
simpatica cu simtul umorului dar dak vrei iti pot fi si cea mai buna prietena I am a big believer in physical attraction/chemistry as the starting point of a potential relationship. Without chemistry, there is no point in going any further. I believe there has to be a balance of give and take in a relationship. potrivita zic eu putin mai marunta pt varsta mea caut prieteni pt distractie si amuzament
Sincera,desteapta,de treaba O BALANTA ECHILIBRATA ! ROG FIINTELE FARA PHOTO SA NU MA DERANJEZE !!! MERCI !!! slaba,ochii caprui , par saten, zambareata Un barbat sincer
nu stiu ce sa va zic despre mine...aaaaaaa....cautati-ma :)))) Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca ceea ce poti face insa este sa te faci iubit,placut apreciat de cei din jur,pentru ceea ce esti.Am invatat ca oricit mi-ar pasa mie,altora s-ar putea sa nu le pese,ramanand indiferenti.Am invatat ca dureaza timp sa cistigi incredere si ca doar in citeva secunde o poti pierde.Am observat ca nu conteaza CE ai in viata si pe CINE ai.Am invatat atunci cind sunt suparat,am dreptul sa fiu suparat dar nu am dreptul sa fiu rau.Am invatat ca daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.Te iubeste asa cum stie el.Am invatat ca oricit de mult suferi,lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta asa ca nu-ti ramine altceva decit sa ridici fruntea si sa privesti inainte,sa fii intens sa poti sa mergi mai departe....{despre mine...iubesc calatoriile}
nu mi-e frica de BAU BAU :)) Imi doresc o persoana care sa ma inteleaga ....nefumator....alcool doar ocazional.....imi plac mult animalele de camera...imi vor copii. lasa ca vedeti voi :P caut !!!
iubesc animalele si natura ,am o frumusete interioara care se gaseste greu ,nu stiu daca eu voi gasi frumusete interioara ca si a mea I am outgoing, fun loving, with a laid back easy going personality. I am a loyal friend and good listener. I am a positive person and enjoy good quality conversation over coffee. Long walks, slow dances, boating and canoeing are favorite pastimes of mine. I love nature but also enjoy a nice evening out in the city as well. I am a reader of books especially the Bible. Don't always spend time in church but have my own relationship in my private time with God. What Iam doing with my life I work in healthcare and love what I do. I am focusing more and more on my artwork. I am making time for myself and the things and people I love. Just left a management position and no longer on call. Iam really good at My talents are cooking, creating, and hosting small dinner parties ( BBQ's). I also am good at being a great friend. I will listen and hold things in confidence. My close friends know and love this about me. They know I am trustworthy and a supportive friend. I am good at my artwork and find it therapeutic. I have been told I have a clever and witty sense of humor. I enjoy someone who can make me laugh. Favorite books, movies, shows, music, and food My favorite foods are seafood, BBQ, fresh vegetables and fruit, and coffee. I enjoy a good wine in moderation once in awhile. I like all types of music: Classic rock, country, blues, easy listening, even some of the current top forty. placut chiar si asa grasuta caut un barbat cu o frumusete interioara ca si a mea,la aceasta virsta cred ca este primordial sufletul frumusetea sa cam dus,incepem sa schiopatam ,sa ne strimbam chiar daca ne este greu sa recunoastem dar acesta este adevarul ,sper sa inteleaga si acele persoane care se cred la virsta tinara
simpatik,isteata,cu simtul umorului,ft sensibila,restul va las pe voi :D Ami plac oameni de viata cu credinta in dumnezeu si corecti nu suport minciuni si oameni falsi placut prieteni noi cunostinte
Sunt o fire glumeata. ff sincera ,imi plac copii animalele si florile sunt o fire romantica si nu imi plac mincinosi si cei fara respect Un pic plinuta.. Un barbat chipes.
Pai...simpatica , draguta , sociabila.. restu descoperi solitar daca te intereseaza :* I have no desire to see or swap dirty pics - really not that kind of woman. also if you haven't got a face pic, haven't filled your details in and haven't said what you are looking for - then ask me if I want to connect - expect sarcasm as a reply! In a nutshell I'm a down to earth young woman with both old school and new school values. I still believe in courting, picnics in the park, long conversations and gentlemen opening doors. las la apreciera ta... ...
Fire vesela,optimista,familia...dar si sensibila,romantica,jucau sa.. .merita sa ma cunosti! Pt a simplifica lucrurile 1,sunt casatorita 2 ,din motive mai greu sau mai usor de inteles ,deocamdata nu imi pot face ordine in viata ,3 ,am trebuinta de afectiunea unui barbat , ;;stiu ca sunt multiicei care inteleg ,putini cei care aproba si nespus de putinii care accepta asta ,Eu ma adresez celor putini 4,cei care vor sa ma certe ai rog sa ma ignore ,Inainte de a judeca viata mea sau caracterul meu pune-te in locul meu ,parcurge calea pe care am mers eu ,traieste durerea mea ,indoielile mele plinsul meu ,Parcurge anii pe care i-am parcurs eu si impedica-te unde m-am impiedicat eu ,apoi ridica-te cum am facuto eu ,Ma mai poti judeca? 1.65,57 kg,saten,caprui Barbat calm,intelegator,fara vicii,peste 1.75 inaltime
sex mult sex Sunt o fire vorbareata de fel,imi place sa ofer ce primesc ca asa este corect. Iubesc barbatii familisti,amuzanti,si cu cei 7 ani de acasa .Daca mii se aprinde becul peste masura il sparg!a️ arat super va astept sex barbati pentru sex
analta bruneta 170 inltime 56 kl If it is possible to combine passion and tenderness in one person, it is about me! At this ocazie of my life I feel like a tender and refined flower in a large field. I feel lonely and unprotected, but I believe there is someone who can find me in this large field, between the same beautiful flowers around. I am a very serious and responsible lady who values family values. I like active rest and keeping fit. People say that I am punctual and reliable. I like to take care of my appearance. I am a strong woman with a sensitive soul. placut o persoana sincera si cu suflet cald .ne alcolic . scop prietenie eventual casatorie
.....sunt de gasca si caut distractie...... I am sincere, caring and a devoted woman. I live in USA all my life but I am ready to move abroad and give my heart away. I am very open-minded person, I like to watch the world around and I like to make new friends. ..........orice........ .........distractie....
pai sunt o fata ca ori care alta ami place viata distractiá imi plae sa imi traiesc fiecare clipa la mare .Ami place sa calatoresc sa ascult muica a dansez si numeroase altele....sunt dornica de noi aventurii si descoperiri viata e facuta ca sa o traiesti si sa o disfruti ca trece repede si nu mai poti sa te intorci in tinp cam atat dspre mine stul va las sa descoperitii Bruneta dragutza costitutie atletica
Sunt o fire romantica,visatoare dar ambitioasa, careia nu-i plac jumatatile de masura.Sunt sentimentala si in acelasi timp rationala.Imi place sa respect promomisiunile,si sa-mi respect prietenii adevarati.Cu toate ca viata mi-a daruit numeroase necazuri, am reusit sa trec peste ele , si sa nu-mi pierd caracterul meu vesel si altruist. Sunt roscata cu ochii verzi, fata ovala gura mica, ten descis la culoare , am 1.62 m inaltime .Imi place miscarea , mersul pe jos ,natura ,plimbarile, imi plac in mod deosebit. Vor sa cunosc un barbat care sa-mi readuca zambetul adolescentei, romantismul si visarea varstei de 20 ani, pe care sa-l fac sa vibreze in orice moment, caci ,acolo, printre trandafiri si multe flori il va astepta acea raza, mult cautata, a fericirii.
Calma, intelegatoare, sentimentala, isteata...chiar desteapta, dar asta ramane de vazut, cu simtul umorului, optimista si vesela. Sant an zodia fecioara,sincera,iubitoare,buna gospodina,muncitoare... Frumoasa, desteapta si devreme acasa.... Un barbat normal, un eventual asociat sau prieten, destept, calm si rabdator..... toate persoanele feminine au nevoie de parteneri rabdatori, imaginati-va cat dureaza rezolvarea dilemei cu ce pantofi te incalti sau ce cercei iti pui....deci trebuie rabdare...
Astept sa ma descoperiti voi!! I want single dad and serious,responsible.,loving,caring,and never hurts my feelings......cause i dont want to cry again and hurts... Placut Caut un barbat iubitor, respectuos cu care sa ma inteleg.
Sunt o fire romantica ,calda ,comunicativa,cu calitati si defecte ca orice om I am a young and optimistic person. What I like in this life? Just simple thingsaa I like good weather, I like when good people are close, I like when my family is healthy, I like when there is no war, I like when baby smilingaa There are so many things which can make us happy in this life!!! But the main for everybody is to have love in his heart! I would like to have a person who can show me these bright feelings, who can show me how wonderful this world is! un pic extra caut un suflet langa al meu,serios,corect sincer
cam greu sa te descrii singur.fiecare tinde sa-si arate numai caliatatile. i want to meet that Mr right man to be with,a man who is serious looking for that miss right to spend the rest of his time with. un om natural am completat .socializare.
Sincera, fidela, altruista, sensibila la tot ce este frumos. Apreciez calitatea oamenilor si a lucrurilor si stiu sa recompensez prietenia adevarata si loialitatea. Nu suport minciuna, prostia, invidia, rautatea, falsitatea si... multe alte "uratenii" umane, caci... ador FRUMOSUL sub toate aspectele si urasc URATUL in orice mod s-ar prezenta el... placut, ingrijit. Domn cu calitati asemanatoare pentru o relatie serioasa.
sint o persoana sensibila cu o frumusete interioara cum rar gasesti,iubesc natura Scrie-mi daca vrei sa ne cunoastem... Írj nyugodtan, és beszélgessünk ha szeretnél! placut o persoana la fel ca mine