am easy going lady and calm.. I'm just me a simple person....sono solo io una persona semplice.....sunt eu o persoana simpla.....!!!!! am very attractive and looks very beautiful am looking for a man to be with
pai... las la aprecierea celorlalti....nu este nevoie ca sa ma mai laud si eu :P....pozele.. Sint o nevasta sincera, optimista,credincioasa, sentimentala care este in cautarea unui barbat cu un caracter asemsnator pentru a putea darui unul altuia tot ce-i mai elegant si bun pe lume. ce caut eu?!... hmmmm... .. care stiu sa se distreze si sa fie destepti... (cat de cat :P)..
dragutza,optimista,modesta.. Odata mi s-a intamplat ceva minunat.A fost un vis realizat realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine!!Nu ma mai contactati cei fara Foto!! barbat,brunet ochi verzi/caprui inalt !
Sunt atat de modesta incat ma abtin ... oricum nu ma pot descrie intr-un cuvant, o propozitie sau o fraza. Descopera-ma tu! Widow but would like to vilt a New life..serious relationship. Free member please mangaiere the agency to contact me. No drink..no smoke...Christian believe...gospel Singer.
Locuiesc in sudul Londrei de 5 ani; calatoresc cat pot de mult. Fac tracking cat pot de des. Imi place sa gatesc si sa experimentez in domeniul gastronomic. Sunt fotograf amator. Citesc, scriu poezii si jurnal de calatorie, joc sah la indice mediu. Sunt o fire joviala si sociabila. Urasc minciuna si situatiile penibile.
si cu calitati si cu defecte ca absolut orice om La inceput Dumnezeu a facut lumea...si s-a odihnit.Pe urma a facut barbatul .... si iar s-a odihnit.Pe urma a facut femeia... si de atunci niciunul dintre ei nu s-a mai odihnit vre-odata... placut deocamdata prietenie dar nicodata nu se stie unde se poate ajunge
I'm loving, caring and an understanding person. Most of all, I'm honest and loyal as well. I'm a hardworking and responsible woman. I'm true and simple by nature. I'm loyal, romantic, faithful, idealistic and trustworthy person. I love being myself always who loves traveling, outdoors and adventures. I'm not a sublim lady, but I'll be a good wife and a good mother to my future children. un barbat inteligent
Stefana sociabila, conversez pe absolut orice domeniu, sunt o persoana deschisa, imi place sa dau curs provocarii .....si astfel sa descopar caractere si personalitati impresionante... Baiet
Inception. Loving to be with, God fearing and sexy. I am adventurous and i love to listen to good music. I love to travel alot to discover new places and i relate very well and easily with people. I am also a very great cook and i like clean people with very clean environment. M. Butterfly. I've just found the eternal sunshine of a spotless mind...in the imaginarium of doctor Parnassus.
nu ma ocup cu descrieri subiective acum...VA DORESC DIN TOATA INIMA UN AN PLIN DE IUBIRE!!!!!!!!!... I value honesty & loyalty in all my relationships, always have. It's not an effort, just who I am. I have difficulty dealing with dishonesty, whether it be a boyfriend, friend, any person in my life. I can definitely laugh at myself; a sense of humor is so important. Having fun isn't overrated! Love to travel. Weekend getaways are great too, big cities or just a quaint B&B. Also love down time - weekends at home w movies. I'm independent, secure with myself & self-aware; I value healthy relationships. If there's one thing I've learned, it's that if both people aren't relatively secure & don't have similar views of what a healthy relationship is, it doesn't work. We all have issues & insecurities, that is normal, but anything to the extreme is damaging, at least in my experiences. depinde ce iti place Caut pe cineva cu suflet si inima cat luna plina
sunt o persoana suficient de dificila . in sensul ca azi vreau ceva maine vreau altceva asta sunt eu....nu ma pot schimba desi mi-as dori enorm. poate gasesc pe cineva care ma va ajuta sa ma schimb . incep cu precizarea ca nu raspund la mesaje celor sub 40 de ani .Cum sunt va necesita sa descoperi ..si eu inca mai descopar.Nu vei descoperi daca uitandu-te la ochi vei vedea doar culoarea lor,daca uitandu-te la sani vei vedea doar marimea lor.Adevaratele valori exista pentru cei care stiu sa priveasca in profunzime.Am sa te ajut si iti voi spune cateva despre mine ..scutindu-ne reciproc de pierdere de vreme.Nu stiu sa iubesc doar cu trupul.Nu stiu sa vor fara sa iubesc.Nu stiu si nici nu vreau sa stiu totul despre sex,mai ales atunci cand sexul se despoaie de dragoste si ramane o moneda de schimb.Detest revistele care se grabesc sa de-a informatii despre fericirea dobandita in zece pasi ,referindu-se la placere sexuala maxima ..dar as face o mie de pasi sa invat totul despre dragostea€¦pentru ca atunci cand vine sa fiu pregatita sa nu ratez acea poveste de iubire in care nu exista ascunzisuri ,ezitari ,retrageri si reveniri,suferinte nedrepte ,intarzieri sau tradari.Gandesc pozitiv ,dar uneori mi se mai strecoara in suflet indoiala ca poate clipa intalnirii a trecut si eu nu am stiut sa o opresc . Cred ca fiecare din noi avem propria axa morala. Daca aceasta e verticala ori se mai indoaie, e o optiune personala. Exista motive pentru care mintim. Dupa cum exista motive pentru care alegem adevarul. Eu cred, cu tarie, in valoarea adevarului. Cred ca, desi e mai greu de indurat, durerea provocata de adevar e una care are vindecare. Pe cand indoielile lasate in urma de o minciuna surpa, distrug, otravesc vieti si iubiri. Dar ma intreb, extrem de des, daca nu cumva, indarjindu-ma atat de mult in convingerea mea de la care nu ma abat niciodata, gresesc, fata de mine, si fata de cei pe ca re ii iubesc . cineva...spunea ca multe visuri nu se lasa convinse pentru ca nu stim sa le formulam clar, nu stim sa ne dorim ceva concret. Intr-adevar, nu stiu sa-mi doresc ceva minunat, fiindca nu stiu ce-ar fi ideal pentru viata mea. Imi doresc sa nu ma astept la mare lucru, fiindca, de fapt, tanjesc sa fiu luata prin surprindere de intorsaturi de soarta superbe, spectaculoase. o persoana care sa ma ajute sa ma schimb
Numele meu este Cristina si sunt o mamica singura.. atrasa de barbati stabili financiar Sant o persoana familista,am un copil de 14 ani si caut o relatie serioasa.Sant caduca. Cu forme sexy Un barbat potent financiar care sa ma sustina cu cheltuielile de zi cu zi.. intalniri discrete
sunt eu Ce ar fi . . . sa ne dam in leagan, pana la cer; sa admiram culorile padurii, toamna; sa ne cuibarim si sa ascultam muzica in surdina; sa scotocim in targul de vechituri dupa a€ťcomoria€ť; sa dansam tango cand nu ne vede nimeni; sa imi plimb degetele pe buzele tale; sa mergem la teatru; sa iti port camasa; sa furam trandafiri din parc; sa imi spui care este cel mai elegant lucru creeat de Dumnezeu; sa iti spun bancuri; sa admiram ciresii infloriti; sa radem pana la lacrimi; sa ne tavalim prin zapada; sa imi armonizez respiratia cu a ta; sa imbratisam un copac; sa te strecori in visele mele; sa lingem turturi; sa privim marea in amurg; sa te mireasma in scobitura gatului, sa ascultam cum suiera vantul; sa mancam paine calda, de casa; sa inotam sub clar de luna; sa vorbim in tacere; sa ma piepteni; sa citim aceeasi carte; sa mancam pepene rosu si sa ne lingem pe degete; sa ne uitam la poze vechi; sa iti colorz viata; sa lenevim la un pahar de vin si-o vorba; sa gasim capatul unui curcubeu; sa traim fara masti; sa te a€žtatueza€ť cu carioca; sa imi furi gandurile; sa alergam prin ploaie vara; sa bem cafea din aceeasi ceasca; sa iti ravasesc patul; sa impodobim bradul cand avem noi chef; sa imi strigi numele; sa iti sarut palma drept in mijloc; sa mergem aiurea cu masina; sa ma faci sa tremur; sa facem ce nu am mai facut niciodata; sa ma tii in brate, pur si simplu; sa imi fie dor; sa... :) cautama si ai sa vezi prieteni
Buna baieti ! Ma numesc Gabriela si am aproape 21 de ani. Eu in initialul rand vad eventual intr-un baiat un bun amic pentru inceput. (Apropo sa ascultati pe youtube melodia de la "Marshmello- Friends", ca sa ma intelegeti mai bine) Hobiurile mele sunt de a canta si suna la orga componente de muzica usoara actuale. In afara de asta, sa imi petrec timpul cu pisicutul meu Felix. La momentul actual sunt acasa si nu fac nimic decat sa ma distrez dar in martie o sa lucrez la un call center pentru inceput si voi fi o maseoza in devenire. Mi-a mers bine la profilul filologic deci imi place mult filozofia daca nu va deranjeaza (Zic asa fiindca anumiti romani sunt de parere ca vorba multa e saracia omului - fapt integral gresit. Comunicarea sta la baza). Am trecut peste dominante atacuri de panica trei luni la rand si am suferit de depresie severa. Acum stau mai bine. Anumite lucruri care le-ati putea sti despre mine sunt in intaiul rand ca sunt sincera si sunt deosebit de constiincioasa de ce se intampla in jurul meu. Imi place si sunt creatoare de echilibru si armonie. Imi place sa fiu logica dar si ironica. Nu imi place sa ma cert. Respect pe fiecare chiar de infatisare dar cand cineva imi calca codita, atunci spun lucrurile verzi in fata. Va doresc fericire si sa fiti frumosi. Multumesc pentru atentie(:
Sotia Varsator este o "electrica": are capacitatea de a "electrocuta" pe fiecare vine in atingere direct cu ea. In limbaj obisnuit, se poate spune ca socheaza. Are ochi tare frumosi femeia Varsator, ca ai nimanui altcuiva. Putini sunt cei ce o pot privi mai mult decat cateva fractiuni de secunda. Chiar de coloratie lor, acesti ochi au ceva unic in ei, lumina lor vine din alta galaxie si patrunde in grozav de numeroase universImaginatia prietenei Varsator nu cunoaste limite si rafinamentul ei sexual nu accepta nici o impotrivire. Relatiile ei merg dupa formula "totul sau nimic"! uri.
Thank you for paying attention to my profile. I am easy-going, like to joke, but serious when it is needed. I would be better alone then with just somebody. I want to get married once and for the whole life. I am am friendly, kind, family-oriented, I never complicate things and prefer to enjoy life. distractie si prietenie
Vor sa intalnesc un domn din Brasov, cu varsta cuprinsa intre 56-60 de ani. Sincer,familist ,ingrijit ,manierat cu un caracter frumos. Nu foculsat doar pe placeri fizice.Cu rabdarea necesara de a ma cunoaste ca suflet, om si caracter. Isi doreste sa construieasca pas cu pas o relatie frumoasa.Nu sunt perfecta nici eu, sa nu ma intelegeti gresit, dar sunt capabila sa ascult, inteleg sa iert lucruri normale. Gresesc dar am taria sa imi asum, sa cer iertare si a numai repeta greseala. Barbatii tineri, casatorit sunt exclusi, nu raspund Mesajelor! Rog seriozitate.
Sunt discreta si vor si eu acelas fapt nu sunt o fata prea romantica traiesc in realitate Sunt o persoana normala modesta, toleranta, emaptica, generoasa. Urasc minciuna, aroganta , ignoranta si prostia. Valorile adevarate sunt familia, inainte de toate , respectul fata de tine insuti si fata de cei din jurul tau , sa dai si sa primesti sentimente de dragoste, sa te valorezi si sa valorezi pe cei dragi si sa fii valorat. Nu are importanta fractiune materiala ci uniunea cu persoana de langa tine. Sa iti fie (si sa fii alaturi)la bine si la greu . Nu sunt o ciudatenie dar daca ma cunost vei simti diferenta Caut ursuletul meu
daca vrei sa sti mai numeroase despre mine... scrie-mi :P O iubita care iubeste adevarul si detest minciuna .Adevarul doare dar se poate ierta pe cind minciuna nu imi ajung lamiile de pe tot globul pamintesc bine :P hmm.. sincer sa spun... nici eu nu stiu :))
Basically I love life and I love living life. I enjoy the outdoors, traveling, restaurants, laughing, goIng to events, and sociaLizing with quality peOple. I have travelled vastly. Its just better liVing and sharing lifE with someone else . Ia€™m originally from Malaysia and have lived in a few different couNtries. I enjoy being active, healthy and Staying fit. FaMily and quality friends Are importanT to me. If youa€™d like to know more Say a€śhia€ť O persoana cu care as putea comunica si vorbi despre orice
descrierile sunt relative! a€ťNu sunt perfecta! Nici nu vreau, nici nu pot!a€ť Daca intelegi ceea ce citesti, atunci iti poti da seama daca are, sau nu, rost sa ma abordezi. Daca pozele tale sunt din 1900toamna, intoarce-te in anii aia si cauta pe cineva atunci. Eu traiesc in anii astia si nu ma pasioneaza pozele tale de acum un sfert de secol. E penibil, mai ales pentru un barbat, sa se dea mai june decat este, la fel cum e penibil si sa se etaleze in poze la pieptul gol. (Desi partea asta o pricep: inseamna ca nu are ce arata altceva). P.S. Barbatul ideal? Neaparat carunt. Nu vreau sa poata zice ca eu i-am scos peri albi. P.S. 2 Daca ai simtul umorului esti binevenit, daca nu ... asta e! Voi suspina discret si in tacere. :D P.S. 3 Numele tau trebuie sa fie Gheorghita. Nu am bani sa sterg tatuajul. :D P.S. 4 iubesc Aradul! P.S. 5 Profilul fizic conteaza, intr-adevar, dar numai pana cand vezi ca nu e in dispozitie sa lege doua propozitii. :D acceptabil ceva
Sono fatta di cicatrici a forma di mondo di pensieri di troppo di colpi di fulmini cuori non capiti e fiducie andate a fuoco sono fatta di scelte improvvisate di amori cadenti e stelle fisse, di fiati trattenuti sogni mancati per un pelo e musica malinconica spinta fino all'alba ho nostalgie immotivate sbalzi di umore ho lacrime dedicate a chi non ha ssputo leggere i miei occhi ho un cuore formidabile testa forte, e non smetterò mai di credere che questa è una vita meravigliosa.
Sunt o femeie simpla..deschisa..nu mi place falsitatea.. Sunt crestina, gospodina, eleganta si imi plac barbatii stilati, muncitori si cu bun simt, la fel ca si mine. Sunt o femeie calma ,cu picioarele pe pamant.. Caut un barbat cu bun simt ,sa fie sincer deschis si respectuos..
O persoana placuta! I am a Honest person looking for a respectable, honest, open man who is seeking a serious relationship, respects family traditions and ready to be a loving and caring partner.I want to meet an easy-going man who values family and friends more than anything and enjoy spending time with both. The man who has a great sense of humor and who loves to make people laugh. I can make you laugh for sure. Your stomach will be aching because of laughing with me. He should enjoy going out and staying home sometimes and he is always up for trying new things, especially outdoors. Asa si asa nu ma laud nimeni nu e perfect. Un barbat serios care poate oferi iubire si tandrete.
sunt o persoana sociabila si usor de suportat cred Ma numesc Rusu Oana Alexandra am varsta de 19 ani m-am inscris pe acest site de a imi face prieteni si pentru cei care vor sa stie mai numeroase despre mine va astept in privat.
eu sunt I'm caring, understanding and down-to-earth person. I'm pretty with slim and slender body. I am a loving daughter and a reliable friend. I lead a healthy and athletic way of life. Like doing some swimming. I like to smile and I think that smile can tell a lot. I am not optimistic and reliable person for my family and my future man. I love life in all aspects. I'm also adventurous and love's trying new things out. In terms of relationship, I'm loyal and faithful to the man that I will truly with for the rest of my life. I like simple and peaceful life cum ma vezi cautama si ai sa afli
just...me I am a very woman and I am single and looking.I am kind, but strict, beautiful, but faithful, tender and caring. I believe that life is a gift and we should appreciate every moment. I have strong values in life and want to create a strong family. I easily make friends and trust people. I am a devoted friend, always ready to help.
LUCRURILE STAU ASA: Daca esti genu BAIATU DE BANI GATA(adik smekeru de la birou
lu`tata),Daca esti genu DESTEPTU(adik ala care vb in italiana sau spaniola ca Romana e
demodata) sau daca esti genu INTALNIRE, TAVALEALA SI FLIT(adik ala care "bifeaza" dupa ce
"markeaza") NU TE OBOSI SA MA CAUTI 100% SCORPIE NU CAUT NIMIC
First of all, I am a sensitive, sensual and passionate woman whose heart longs for love, tenderness and care. I'm not here for games. I'm interested in a real meeting. Someone who lives with God in their heart. Someone who is looking for his woman, who appreciates family relationships and harmony.