sunt o femeie curioasa. despre viata, despre ceilalti. stiu ce-mi place si ce mi se potriveste, asa ca, daca nu raspund, va rog nu insistati. am vazut ca barbatii prefera poze cu masini:) avem si noi masini:) nu le facem poze, facem altceva in si cu ele:) sau pe ele, ca tot am si eu poza cu masina:) multi vad..doresc..putini ating. barbati, cupluri, femei..mai ales barbatii, va rog cititi cu atentie. orice nevasta vrea sex. voi nu stiti sa o convingeti sa il faca cu voi:)
o fire simpla dar unikata just me!.......rog cei fara poze sa se abtina de la a trimite mesaje! se vede din poze nu? un barbat care stie ce vrea de la viata.....
ar necesita sa ma cunosti...neaparat :) Noncomformista, realista, spontana, capricioasa si aproximativ normala. :) Traiesc in Phoenix Arizona, iar de-mi scrii fa bine sa ai macar cateva poze la profil altfel nu-ti voi raspunde. Nu accept casatorie si nici nu ofer. mmm...uita`te la poze :P cineva de viata, cineva cu care sa ma pot distra ...
CAUTA-MA...... Daca intr-o zi iti vine sa plangi... cauta-ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi... cauta-ma. Nu promit ca o sa te opresc dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa asculti pe nimeni... cauta-ma. Promit sa tac oricat vrei. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund... Vino repede sa ma vezi... POATE EU AM TREBUINTA DE TINE!" Vezi poze mai sus ..... Nu stiu ce caut inca mai ma gandesc ......
simpatica & frumushica & draguta... Urata, proasta, cu fata slinoasa de purcea, adesea isterica, somera cu cinci copii (varste intre zero-sase ani)si posesoare de trabant. Ptr ca da bine clona mea in pozele alea toti vor sa mi-o ***** fara sa-mi stie numele sau sa-i intereseze daca a doua zi ma calca tramvaiul. Dar eu il caut pe Fat-Frumos cu creierul gros, cu umorul haios, posesor de Q sapte, cu vila, piscina si contul mare(doar are cinci copii de crescut si casa de intretinut). Daca iti place concediul la mare trandavind la soare, sau toate serile la "o bere cu baietii" sau weekend-ul acasa in varful patului la televizor, atunci...RUN ! FRUMOSULE mai sunt numeroase profiluri de vizitat. Nu iti place natura si urci muntele de la volanul masinii, nici plimbarile in parc?...RUN Iarna tragi cate o dusca la fiecare sfert de ora de frica gerului ? RUN...Te deranjeaza ca nu am nouazeci-saizeci-nouazeci? GO GO GO I am not looking for a S_x budy. Am la mine in cartierul rau famat de unde alege destui boschetari neinsurati (carora le plac manelele)cu lanturi de aur groase la gat si limuzine, asa ca nu ma mai numiti c....a de ciuda ca nu fac web s_ apropo ..sunt prea saraca sa-mi cumpar unul..) La initialul mesaj in care nu ma intrebi de ce sunt vaduva si singura cu asa ochi frumosi,te pot premia cu id-ul meu. Mai faceti un review la descrierea cu ceea ce caut + ce mai intelegi din descrierea mea. Daca este greu de inteles ptr unii, fac mai jos un rezumat. Cine ar necesita sa NU ma contacteze? * Aia de vor sa-mi comunice ca am ochi frumosi si sunt extra draguta ,dar pacat ca sunt grasa,proasta ,etc. STIU DEJA... *Fanii de aventuri cu sotii mai mature (adica cei pana in treizeci de ani) *Inaltimea...port tocuri si trec de un m si saptezeci cm n-as vrea sa-ti scuip seminte in cap...iar daca mai ai si sub saptezeci si cinci kg ...chiar imi ajung cei cinci copii...nu mai am trebuinta de altii...Si inca ceva...cei care au trebuinta de cafenea, ceainerie,restaurant, etc in toiul noptii...abtineti-va...inca nu mi-am deschis acasa asa ceva... Deci...TARZAN, ai la dispozitie doar un mesaj care sa imi capteze atentia Gandeste-te de doua ori pana il scrii, fie el si pe chat.Daca nu imi place, te blochez rapid si forever ! eee....se vede in poze cum arat! :P ce caut? un barbat...
Mi'e cam lene sa scriu ..Alta data Daca esti singur sau ai trebuinta de o companie in momentele de singuratate sau plictiseala .. Nu ezita sa ma cauti. Poze doar in privat. ....Uitate pe poze si ai sa vezi ..:)) Nu caut nimik special ...Distractie si Prietenie ..
Cei ce ma cunosc spun ca sunt interesanta, misterioasa, sexy, mereu cu zambetul pe buze....si ca ar prefera sa ma aiba oricand in preajma lor... Vrei sa vezi daca au dreptate? Cauta-ma! Si eu sunt curioasa daca e asa... Ceea ce se vede din poze e mai mult sau mai putin relevant. Ce pot sa spun e ca eu as schimba doar 2 lucruri privind profilul meu fizic. Deci...arat de la bine in sus! Un barbat care sa stie sa ma faca sa mi-l vor si maine...
`` Glumeata,sincera, ... " Daca esti singur sau ai nevoie de o companie in momentele de singuratate sau plictiseala .. Nu ezita sa ma cauti. Poze doar in privat. Uitate la poze ... ;-) Nimic in mod,,Special " ;-) ... Socializare ... Pierdere de timp ... Etc ;-)
matura, serioasa, cu toate tiglele pe casa Daca esti singur sau ai trebuinta de o companie in momentele de singuratate sau plictiseala .. Nu ezita sa ma cauti. Poze doar in privat. asa cum vedeti in poze, iar voi daca nu aveti poze nu va mai deranjati sa mi scrieti persoane capabile de o conversatie corect gramaticala si matura..nu vorbesc cu barbati casatoriti..nu vorbesc cu cei care cauta sex,distractie,fun..si lasati o mai neted cu..buna papusa/pui/draguto/frumusico
Sunt o persoana ok, nici pe placul tututor, nici dispretuita de toti.. Miniona, cam comprehensiva, corp si suflet slefuite, pasionata de calatorii, sofat, flori, animalute si fotografie caut aliat pentru totdeauna, care sa aiba mai mult decat instincte...Pe-acest site nu caut "ceva" anume ci pe cineva care sa se potriveasca "stilului" meu si daca e prea mult, atunci nici eu si nici "el" nu avem nimic de pierdut si asta pentru ca suntem mult prea diferiti. Nu sunt aici pentru aventuri sau pentru a-mi pierde momentul scriind/citind/raspunzand la mesaje inutile. Rog domnii casatoriti, pe cei care se afla intr-o relatie (fie ea si deschisa), pe cei cu "open mind", pe cei fara poza la profil, cu poze vechi sau neconforme cu realitatea, pe misteriosii care au ales optiunea "spun mai tarziu", precum si pe cei care nu se incadreaza in intervalul de varsta agreat de mine (43-50), sa nu ma inoportuneze. La fel ii rog si pe cei certati cu gramatica limbii romane, romani fiind. Mentionez ca acestea nu sunt pretentii, aviz malitiosilor care au o placere deosebita sa jigneasca in mod gratuit! Am poze.. se vede.. Depinde ce mi se ofera... In debutantul rand, sa nu ma bage in seama incultii care se cred mai importanti decat sunt... atat timp cand nu poti sa spui decat "buna, papushe" si "mai da-mi poze cu tine... nu esti genul meu..:P
M-asi descrie....ca fiind o femeie cu bun simt,moderna,rafinata,iubitoare.....fff.romantica,dar simpla in acelasi timp.Iubesc disciplina in viata mea de zi cu zi....si mai presus de toate in relatie d.p.m.d.v increderea si respectul e baza solida a unei relatii.Imi place sa fiu iubita! Din poze puteti observa ca am un corp suplu...bine definit....proportionat..ceea ce dovedeste ca imi place sa am grija de mine.......... si ma respect cu strictete. Cred ca va suna putin diferit ceea ce caut eu!Un barbat matur,cu simtul responsabiliatii ff.dezvoltat,educat,atent cu mine,iubitor,romantic,generos....si dornic de a ma face fericita!Nu caut aventuri sau tineri amorezi.......!Doresc sa cunosc barbatul cu atu-urile de mai sus dar si cu defectele sale
DACA TE INTERESEAZA DESCOPERA....DACA NU RAMAI CU DUBIUL....
DACA IL AI!!! ..cu calitati si defecte..simpla dar si complicata ,stricta dar si maleabila,geantile et aussi mechante,zanbitoare dar si sobra(cand trebuie)....cred ca ajunge ..raman pozele care si ele vb..daca poti si stii sa privesti si din alte unghiuri sau cu "ochii mintii"...vei putea trage o concluzie..ador elegantza finetea,intelgentza la un barbat...toti avem undeva o "jumatate, o stea" deci...RABDARE!!!P.S. profile fara photo....le ignor!!! MERCI!!!!!! P.S.Acea "STEA" poate sa apara dar sa si dispara...pe cand fetele mele ..NICIODATA!!!o sp pt ca sunt mama , iubita , Dna cu cine merita...inca odata ..Merci!!!! INCEARCA SA ITI DAI SEAMA SINGUR...RAMANE LA APRECIEREA TA....
NU TE UITA LA POZE CA SUNT DE 2 ANI in urma,daca VREI SA VEZI EVOLUAREA CAUTA'MA!!! NU CAUT NIMIC.IN CAZ DE GASESC CEVA O SA DESCOPER SINGURA...CEVA DE SERIOS,FARA VRAJEALA!!!
V'AM PUPAT
simpatika si cu simtul umorului Va rog nu ma stresati cu mesaje ridicole si nu am eu bun simt?????s-au tu cand scrii cuiva dar nu ai poza de profil pai ce cautati oameni buni pe un site de dating fara poze ?! Eu v-as trimite la pescuit serios cum vreti sa ma caracterizatzi......... dupa poze va putetzi da seama........... ceva nou, prietenii si distractie........... si amici cat mai multzi......
pai nici nu stiu cum sa ma descriu....sincera vesela glumeata educata....nu stiu nu ma subestimez si nici nu vreau sa fiu modesta o tipa serioasa...va rog seriozitate....nu rasund la cei fara poze....mc alura fizic placut eu asa zic destul de inalta.......pfff ce greu e va uitati la poze si imi spuneti voi profilul meu fizic ce caut?e greu ca mereu ce cauti nu gasesti.....caut pe cineva care sa ne potrivim si sa aibe jumate din caracterul meu....prin alte cuvinte caut ce cred ca nu exista
Va rog nu deranjati daca nu aveti poze si sunteti prea tineri. Urata, proasta, cu fata slinoasa de purcea, adesea isterica, somera cu cinci copii (varste intre zero-sase ani)si posesoare de trabant. Ptr ca da bine clona mea in pozele alea toti vor sa mi-o ***** fara sa-mi stie numele sau sa-i intereseze daca a doua zi ma calca tramvaiul. Dar eu il caut pe Fat-Frumos cu creierul gros, cu umorul haios, posesor de Q sapte, cu vila, piscina si contul mare(doar are cinci copii de crescut si casa de intretinut). Daca iti place concediul la mare trandavind la soare, sau toate serile la "o bere cu baietii" sau weekend-ul acasa in varful patului la televizor, atunci...RUN ! FRUMOSULE mai sunt multe profiluri de vizitat. Nu iti place natura si urci muntele de la volanul masinii, nici plimbarile in parc?...RUN Iarna tragi cate o dusca la fiecare sfert de ora de frica gerului ? RUN...Te deranjeaza ca nu am nouazeci-saizeci-nouazeci? GO GO GO I am not looking for a S_x budy. Am la mine in cartierul rau famat de unde alege destui boschetari neinsurati (carora le plac manelele)cu lanturi de aur groase la gat si limuzine, asa ca nu ma mai numiti c....a de ciuda ca nu fac web s_ apropo ..sunt prea saraca sa-mi cumpar unul..) La intaiul mesaj in care nu ma intrebi de ce sunt vaduva si singura cu asa ochi frumosi,te pot premia cu id-ul meu. Mai faceti un review la descrierea cu ceea ce caut + ce mai intelegi din descrierea mea. Daca este greu de inteles ptr unii, fac mai jos un rezumat. Cine ar necesita sa NU ma contacteze? * Aia de vor sa-mi comunice ca am ochi frumosi si sunt super draguta ,dar pacat ca sunt grasa,proasta ,etc. STIU DEJA... *Fanii de aventuri cu sotii mai mature (adica cei pana in treizeci de ani) *Inaltimea...port tocuri si trec de un m si saptezeci cm n-as vrea sa-ti scuip seminte in cap...iar daca mai ai si sub saptezeci si cinci kg ...chiar imi ajung cei cinci copii...nu mai am trebuinta de altii...Si inca ceva...cei care au necesitate de cafenea, ceainerie,restaurant, etc in toiul noptii...abtineti-va...inca nu mi-am deschis acasa asa ceva... Deci...TARZAN, ai la dispozitie doar un mesaj care sa imi capteze atentia Gandeste-te de doua ori pana il scrii, fie el si pe chat.Daca nu imi place, te blochez fara intarziere si forever !
pai sunt ......... Sa ma descriu? Hmm...Fizic sunt asa cum arat un poze, din alte puncte de vedere sunt asa cum astrele m-au inzestrat in zodia in care m-am nascut,dar apreciez mult sinceritatea, respectul intre parteneri, stabilitatea in relatie,fidelitatea , nu suport minciuna - prefer sa spun totul in fata, decat sa vorbesc pe cineva pe la spate. Nimeni nu este perfect, ne-am nascut cu parti pozitive, dar si cu defecte, dar acestea se descopera pe parcurs si pot fi corectate, doar sa existe intelegere intre parteneri.Imi doresc pe cineva cu care pot sa conversez,care sa lupte pentru perfectiunea mentala, suficient de sensibil,care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta raciproc. mica, grasa si urata sau ... uita-te in poze si fiecare cu a lui parere Nimic special
Sunt o persoana sociabila, putin nebuna ador distractia restul te las sa descoperi ! Daca doresti relatie sincera, frumoasa si esti in USA, n-e putem cunoaste.Nu uita sa ai poze, multumesc. Iti dai seama din poze :) Un barbat compatibil cu profilul meu, sa ii placa distractia dar in acelasi timp sa fie si o fire serioasa
daca nu ai poze naturale cu tine nu ma cauta!!! Va rog nu ma stresati cu mesaje ridicole si nu am eu bun simt?????s-au tu cand scrii cuiva dar nu ai poza de profil pai ce cautati oameni buni pe un site de dating fara poze ?! Eu v-as trimite la pescuit serios
SOCIAL: vaduva dupa o lunga casatorie, independenta financiar, fara obligatii. MORAL: comunicativa, glumeata, corecta, fidela, afectuoasa, precauta, ambitioasa, spirit tanar si un trecut impecabil. Pot spune despe mine k sunt o fata dragutza..simpatica....si fara fite, figuri si impresii...imi place sa fiu sincera....si sa`mi recunosc greselile....nu sunt asa de suparacioasa...si daca ma supar...imi trece tare rapid ....nu incerc sa schimb persoanele care nu`mi plac...ma gandesc doar la cat de greu imi este sa ma skimb pe mine..si atunci inteleg cate sanse am cand incerc sa`i schimb pe ceilalti....de intocmai sunt nespus de sufletista....am un suflet mare..si multa iubire de oferit ! detest prefacutii..mincinosii...oamenii de nimic ador sinceritatea si detest minciuna , URASC ALCOOLUL !! ! sunt asa cum sunt...si asa cum sunt cineva ma accepta ! :X sunt pasionata de poze.....nu e zi in care sa nu fac..macar 1 poza..:D..viata este un joc murdar ..si incerc sa joc cat de curat pot...nu fac niciodata totul dintr`o persoana..pt ca stiu ca atunci cand v`a pleca...o sa realizez ca am ramas cu nimic ...cu ce mana primesc cu aia dau ..merg pe un solitar principiu : viata trebuie inteleasa privind inapoi si traita privind inainte ! :) 0743804498 nr meu de tel :P 1,68 m / 64 kg - O prezenta inca agreabila si ingrijita, cu infatisare mai tanar decat varsta reala. Am facut gimnastica de performanta, m-am intersectat cu modelingul la nivel national, am predat ed. fizica, aerobica si dansuri. In albumul public sunt POZE REALE, nemodificate si relativ recente, nu din Evul Mediu. Un barbat (55 - 60 ani) prezentabil si placut, armonios proportionat (inaltime / greutate), minim 1,78 m (cat mine pe tocuri), comunicativ, politicos, onest, fara dependenta de alcool sau de droguri si fara derapaje sexuale. Vor o relatie frumoasa si durabila, bazata pe afectiune, sinceritate, fidelitate si respect, toate in mod reciproc.
EXCLUS... barbatii casatoriti, amatorii de aventuri sau de conversatii senzuale online si "prichindeii" sub 50 de ani!!!
P.S.1 - Proverb: "Nu judeca o carte dupa coperta", nu sunt fan promiscuitate si nici vocabular obscen!
P.S.2 - Nu cer si nu ofer nimanui asa-zisa prietenie pe site.
P.S.3 - Fara pacaleli cu poze trucate! Intaia intalnire poate avea loc numai dupa o verificare pe video (in direct)!
FAC HAZ DIN NECAZ Sunt o persoana serioasa, inteligenta si cu simtul umorului. Va rog sa-mi scrieti doar daca aveti poze! VEZI POZE SI DAK ESTI CUMINTE.........CINE STIE POATE MAI IAU DIN ELE MMM.............SA MA MAI GANDESC.....AAA GATA STIU...ZIUA DE MAINE
Nu exista cuvinte indeajuns de potrivite pentru a te descrie personal de aceea e mai bine sa o faca altul...deci daca ma veti contacta si veti ajunge a ma cunoaste va voi intreba care ar fi cuvintele alese:) Pot spune ca sunt o persoana cu o multime de defecte presarate cu calitati:) Hmmm...pai cred ca am spus tot in ceea ce priveste aspectul meu fizic...plus ca exista si poze alaturate profilului meu. Something ...
sunt o fata prietenoasa glumeata distractiva... Sunt o persoana serioasa, inteligenta si cu simtul umorului. Va rog sa-mi scrieti doar daca aveti poze! se vede in poze destul de bine caut persoane dragute sociabile cu bun simt ...
Incapatanata dar in acelasi timp maleabila, rautacioasa dar cu un suflet mare, figuranta dar totodata draguta...GLUMEAM fiecare ma percepe atat cat reuseste sau vrea sa ma cunoasca... CAUT UN BARBAT DE ACEEASI VIRSTA SI CONDITIE SOCIO ECONOMICA, DAR MAI ALES SA FIE DIN ZONA MEA.NU AM ABONAMENT..........DECI NU POT CHATA DECIT CU CEI CARE AU EI ABONAMENT.II ROG PE CEI CARE NU AU..........SA NU INSISTE PT CA NU AM CUM SA I CONTACTEZ.ID UL MEU DE MES ESTE:pelegrinul65.VA MULTUMESC.P.S. NU CAUT AVENTURI SI NU RASPUND CELOR FARA POZE. Depinde de gusturile fiecaruia,dar totusi sunt o mik bombonik pinky...vedem,tratam,si ne uitam la poze =)) Habar nu am,o noua viata, un nou inceput, ceva elegant dar in acelasi timp nimic special, sau poate voi descoperii ceva aparte...da tu ce cauti de ma iei pe mine la intrebari??????
Ma numesc Alina, am 22 de ani. Daca doresti relatie sincera, frumoasa si esti in USA, n-e putem cunoaste.Nu uita sa ai poze, multumesc. Am 1.65m, fund ok, sani ok, blonda, ochi caprui, slabuta. Aventuri, sex, flirt, schimb de poze nud
buna.... Daca esti solitar sau ai nevoie de o companie in momentele de singuratate sau plictiseala .. Nu ezita sa ma cauti. Poze doar in privat. am poze si va convingeti ceva bun....
sunt o persoana simpla, comunicativa, sensibila, cordiala... aNu sunt perfecta! Nici nu vreau, nici nu pot!a Daca intelegi ceea ce citesti, atunci iti poti da seama daca are, sau nu, rost sa ma abordezi. Daca pozele tale sunt din 1900toamna, intoarce-te in anii aia si cauta pe cineva atunci. Eu traiesc in anii astia si nu ma pasioneaza pozele tale de acum un sfert de secol. E penibil, mai ales pentru un barbat, sa se dea mai june decat este, la fel cum e penibil si sa se etaleze in poze la pieptul gol. (Desi portiunea asta o pricep: inseamna ca nu are ce arata altceva). P.S. Barbatul ideal? Neaparat carunt. Nu vreau sa poata zice ca eu i-am scos peri albi. P.S. 2 Daca ai simtul umorului esti binevenit, daca nu ... asta e! Voi suspina discret si in tacere. :D P.S. 3 Numele tau trebuie sa fie Gheorghita. Nu am bani sa sterg tatuajul. :D P.S. 4 iubesc Aradul! P.S. 5 Aspectul fizic conteaza, intr-adevar, dar numai pana cand vezi ca nu e in stare sa lege doua propozitii. :D o sa vedeti in poze :) un om simplu, sincer, care sa ma respecte si sa ma inteleaga
cauta-ma si vei afla mai multe ... NU RASPUND CELOR FARA POZE sau care nu corespund criteriilor mele de eligibilitate!Sunt o iubita pragmatica, realista, interesata pt inceput de o prietenie win-win, dar nu exclud ulterior indragosteala/casatoria. Am alergie la burtosi (mai ales daca sunt si scunzi), dantura neingrijita, rasi pe cap, barbosi, agramati, inculti, prosti, badarani, mincinosi, zgarciti, afemeiati.Nu ma atrag barbatii sub 1.80 m, supraponderali, supermusculosi, cu tatuaje de prost gust si lanturi de 1 kg la gat. Exclus manelisti si cocalari!NU ma intereseaza relatii la distanta, nu ma pasioneaza taurasii dotati doar fizic dar cu lipsuri grave la mansarda. Prefer barbatii mai in varsta decat mine sau de varsta apropiata, in niciun caz sub 40 ani. NU sunt posesiva si nu suport manifestarile de gelozie si control obsesiv. NU gazduiesc "turisti" care vin in Bucuresti sa-si cunoasca "dragostea vietii". Consider ca sexul nu este important intr-o relatie, deoarece, mai devreme sau mai tarziu, tot se ajunge la rutina, iar asta erodeaza relatia. Sunt o mare iubitoare de animale. Pt cei care imi dau diferite sfaturi "intelepte" am un proverb: cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia. Pt frustratii care se baga singuri in seama cu comentarii inepte, am si pt ei un proverb: vulpea care n-ajunge la strugurii dulci zice ca sunt acri. Cui nu-i place ce am scris, sa caute bibilici, sunt destule pe aici! asta se vede in poze !! nu mai are rost sa mai zic si eu
se vede din poze :)))) Cei fara poze si insurati va abtineti, in viata mea nu intra orsicine...altfel nu ar mai fi nimeni special! asta nu se mai vede in poze :(( caut ce se va gasi :))
Oameni buni nu caut relatii extra conjugale nu caut sex ,pentru unii asta e greu de inteles ,ca deh asa sunt unii oameni!! La pozele privat ,nu am poze xxx daca vezi ca nu iti dau accept NU MAI INSISTA!!!!! daca esti un om cu coloana vertebrala si la locul tau scrie-mi daca nu ,NU !!!! Nimeni nu-i perfect!!! Toti suntem defecti!!!! dar diferenta dintre oameni o face bunul simt, educatia si cei 7 ani de acasa Nu caut nimic special!!! DOAR SOCIALIZARE..urasc omul prost si nesimtirea!
DACA NU AI POZA ,NU TE OBOSII CA SA I-MI TRIMITI CERERE! MULTUMESC FRUMOS PENTRU INTELEGERE
Romantica Miniona, aproximativ comprehensiva, corp si suflet slefuite, pasionata de calatorii, sofat, flori, animalute si imagine caut asociat pentru totdeauna, care sa aiba mai mult decat instincte...Pe-acest site nu caut "ceva" anume ci pe cineva care sa se potriveasca "stilului" meu si daca e prea mult, atunci nici eu si nici "el" nu avem nimic de pierdut si asta pentru ca suntem mult prea diferiti. Nu sunt aici pentru aventuri sau pentru a-mi pierde timpul scriind/citind/raspunzand la mesaje inutile. Rog domnii casatoriti, pe cei care se afla intr-o relatie (fie ea si deschisa), pe cei cu "open mind", pe cei fara poza la profil, cu poze vechi sau neconforme cu realitatea, pe misteriosii care au ales optiunea "spun mai tarziu", cum ar fi si pe cei care nu se incadreaza in intervalul de varsta agreat de mine (43-50), sa nu ma inoportuneze. La fel ii rog si pe cei certati cu gramatica limbii romane, romani fiind. Mentionez ca astea nu sunt pretentii, aviz malitiosilor care au o placere deosebita sa jigneasca in mod gratuit! Foarte placut, alura sportiva si sexy Primesc mesaje doar de la cei apropiati varstei mele, cu poze la profil, sinceritate si seriozitate!
Sunt o persoana deosebit de deschisa, pentru o relatie cu beneficii!
Cel mai bine este sa comunicam pe chat pentru a ne cunoaste mai bine!
Asa ca cel mai bine, daca esti serios, astept un mesaj in privat!
Nu suport si nu apreciez oamenii mincinosi!
Sunt o persoana reala, cu poze reale! Ma consider o persoana frumoasa,atat pe dinafara,cat si pe interior.Sunt o femeie cu forme,miniona,classy.
Sociabila,indrazneata,directa dar si cu o toleranta foarte redusa cand vine vorba de prostie,stiu ceea ce vreau si nu vreau sa imi pierd vremea si nu irosesc momentul nimanui! Un barbat care stie ce vrea,ambitios,care pretuieste momentul si nu il iroseste.Cu un forma placut fizic si independent financiar.
Sunt o prietena matura care a hotarit ca poate sa inceapa un nou capitol in viata ei. Simpla, modesta, buna gospodina dar care nu-si mai doreste sa se trezeasca singura dimineata Sunt inteligenta,independenta,puternica si sensibila in acelasi timp.Daca esti in cautare de aventuri de o noapte sau relatii pasagere ,nu te mai obosi sa ma contactezi ,imi dau seama imediat si-ti pierzi timpul .Daca esti cu ceva mai dominant ,mai inteligent si vrei sa ma cunosti,am sa dau o sansa unei prietenii. Vor si poze de profil.Nu caut un fat-frumos,dar as vrea sa ai o infatisare agreabila. Și nu fi arogant ca nu-mi plac oamenii de genul. Mi-as dori sa fi din zona jud.Alba sau Cluj...Și inca ceva:daca esti casatorit ,te rog ,dar TE ROG,nu ma cauta... Nu ofer intelegere si "relaxare" pentru oameni casatoriti si cu copii. Ca aspect, aveti poze care va pot spune cate ceva despre mine. Usor tendinta de ingrasare, dar cum se spune, mare si frumoasa Ce caut? un barbat adevarat, fara fite, care sa-si doreasca sa fie in compania unei femei, care sa incerce sa faca frumoasa si insorita ziua alaturi de o sotie
Cu ceva timp in urma(si eu noua pe aici odata, sau dupa o luuuunga absenta), am conceput o descriere mai ametaforica si sensibilaa care a fost interpretata si analizata in toate felurile de vizitatori.Irelevant acum. Repet deci ca descrierea din profilul meu, cat si "preferintele" pt un potential asociat de viata si batranete sunt fix cele mentionate in chestionarul completat. Pt "vulpi" , rautaciosi sau curiosi spun doar ca pozele mele din profil sunt cat se poate de recente si neprelucrate.(iar albumele au data).Sunt mandra de varsta mea!Stiu ca aici e multa lume, "oameni" putini, dar 1%din ei chiar sunt particulari si de exceptie. Daca esti unul dintre ei esti bine venit in viata mea virtuala de aici, din alte "locuri"(gasindu-ma cu acelasi nume, daca esti inteligent) si mai ales in cea reala.Iar daca ai avut curiozitatea si ai citit pana la sfarsit sper sa fii suficient de istet sa gasesti un mod de-a ma "gasi".P.S. pasiunile mele: muntele , dansul si imbratisarile. P.S la P.S: nu raspund celor fara poze, mesajelor care contin doar emoticoane, agramatilor sau celor care nu stiu sa lege mai mult de 3 cuvinte intr-o fraza. Chiar daca poate supar pe 99% dintre "vizitatori", subliniez ca sunt un om politicos, imi pretuiesc timpul si viata reala si voi raspunde doar mesajelor cu "continut" . hmmm....am poze asa ca...aveti cuvantul sincer....nici eu nu stiu ce caut...poate am sa imi dau seama pe parcurs!
Sunt o persoana serioasa, inteligenta si cu simtul umorului. Va rog sa-mi scrieti doar daca aveti poze! Numai insistai cu mesajele si cererile la poze ,ma refer la barbati , aveti block(imi plac persoanele feminine )
Sunt o persoana inteligenta cu simtul umorului si directa! NU RASPUND CELOR FARA POZE sau care nu corespund criteriilor mele de eligibilitate!Sunt o femeie pragmatica, realista, interesata pt inceput de o prietenie win-win, dar nu exclud ulterior indragosteala/casatoria. Am alergie la burtosi (mai ales daca sunt si scunzi), dantura neingrijita, rasi pe cap, barbosi, agramati, inculti, prosti, badarani, mincinosi, zgarciti, afemeiati.Nu ma atrag barbatii sub 1.80 m, supraponderali, supermusculosi, cu tatuaje de prost gust si lanturi de 1 kg la gat. Exclus manelisti si cocalari!NU ma intereseaza relatii la distanta, nu ma pasioneaza taurasii dotati doar fizic dar cu lipsuri grave la mansarda. Prefer barbatii mai in varsta decat mine sau de varsta apropiata, in niciun caz sub 40 ani. NU sunt posesiva si nu suport manifestarile de gelozie si control obsesiv. NU gazduiesc "turisti" care vin in Bucuresti sa-si cunoasca "dragostea vietii". Consider ca sexul nu este important intr-o relatie, deoarece, mai devreme sau mai tarziu, tot se ajunge la rutina, iar asta erodeaza relatia. Sunt o mare iubitoare de animale. Pt cei care imi dau variate sfaturi "intelepte" am un proverb: cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia. Pt frustratii care se baga singuri in seama cu comentarii inepte, am si pt ei un proverb: vulpea care n-ajunge la strugurii dulci zice ca sunt acri. Cui nu-i place ce am scris, sa caute bibilici, sunt destule pe aici! Sunt femeie interesanta.... As dori sa cunosc un asociat matur, inteligent,cu simtul umorului numai din Bucuresti.Sunt de moda veche si sunt curioasa daca mai exista un barbat care impartaseste aceleasi valori ca si mine sau toti vor numai sex!Raspund numai la mesaje cu poze de profil!
NU IMI CERETI POZE GOALE, CA NU TRIMIT.
NU TRIMIT POZE CU SANI SAU INTIME!!!!!!
Nu fac sex anal, pt. cei curiosi,sau amatori.
Fara poze, nu raspund ,degeaba scrii. "Daca dragoste nu e, nimic nu e!" Nu raspund tipilor care nu au poze la profil. Caut un baiat muncitor,de preferinta nefumator, credincios, care vrea sa stea la tara sa creasca animale.
Caut un Taran sau fermier.
Caut pe cineva cu masina si permis, sa poata veni la mine.
NU RASPUND CELOR FARA POZE sau care nu corespund criteriilor mele de eligibilitate!Sunt o sotie pragmatica, realista, interesata pt inceput de o prietenie win-win, dar nu exclud ulterior indragosteala/casatoria. Am alergie la burtosi (mai ales daca sunt si scunzi), dantura neingrijita, rasi pe cap, barbosi, agramati, inculti, prosti, badarani, mincinosi, zgarciti, afemeiati.Nu ma atrag barbatii sub 1.80 m, supraponderali, supermusculosi, cu tatuaje de prost gust si lanturi de 1 kg la gat. Exclus manelisti si cocalari!NU ma intereseaza relatii la distanta, nu ma pasioneaza taurasii dotati doar fizic dar cu lipsuri grave la mansarda. Prefer barbatii mai in varsta decat mine sau de varsta apropiata, in niciun caz sub 40 ani. NU sunt posesiva si nu suport manifestarile de gelozie si control obsesiv. NU gazduiesc "turisti" care vin in Bucuresti sa-si cunoasca "dragostea vietii". Consider ca sexul nu este important intr-o relatie, deoarece, mai devreme sau mai tarziu, tot se ajunge la rutina, iar asta erodeaza relatia. Sunt o mare iubitoare de animale. Pt cei care imi dau diverse sfaturi "intelepte" am un proverb: cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia. Pt frustratii care se baga singuri in seama cu comentarii inepte, am si pt ei un proverb: vulpea care n-ajunge la strugurii dulci zice ca sunt acri. Cui nu-i place ce am scris, sa caute bibilici, sunt destule pe aici! pt asta am poze nu?;) caut sa fiu gasita!
Va rog nu ma stresati cu mesaje ridicole si nu am eu bun simt?????s-au tu cand scrii cuiva dar nu ai poza de profil pai ce cautati oameni buni pe un site de dating fara poze ?! Eu v-as trimite la pescuit serios Nu caut aventuri, relatii discrete sau ceva de genul. Nu mai intrati cu intrebari de genul...... Cei fara poze sa va abtineti sa scrieti si mai ales nu aveti ce sa cereti pozele din privat sa le vedeti. Pentru ca nu o sa va dau accept.
Uitate la poze si ai sa vezi:P Doar atata iti zik pasiunea mea e fotbalul si fac fotbal... Urata, proasta, cu fata slinoasa de purcea, adesea isterica, somera cu cinci copii (varste intre zero-sase ani)si posesoare de trabant. Ptr ca da bine clona mea in pozele alea toti vor sa mi-o ***** fara sa-mi stie numele sau sa-i intereseze daca a doua zi ma calca tramvaiul. Dar eu il caut pe Fat-Frumos cu creierul gros, cu umorul haios, posesor de Q sapte, cu vila, piscina si contul mare(doar are cinci copii de crescut si casa de intretinut). Daca iti place concediul la mare trandavind la soare, sau toate serile la "o bere cu baietii" sau weekend-ul acasa in varful patului la televizor, atunci...RUN ! FRUMOSULE mai sunt numeroase profiluri de vizitat. Nu iti place natura si urci muntele de la volanul masinii, nici plimbarile in parc?...RUN Iarna tragi cate o dusca la fiecare sfert de ora de frica gerului ? RUN...Te deranjeaza ca nu am nouazeci-saizeci-nouazeci? GO GO GO I am not looking for a S_x budy. Am la mine in cartierul rau famat de unde alege destui boschetari neinsurati (carora le plac manelele)cu lanturi de aur groase la gat si limuzine, asa ca nu ma mai numiti c....a de ciuda ca nu fac web s_ apropo ..sunt prea saraca sa-mi cumpar unul..) La primul mesaj in care nu ma intrebi de ce sunt vaduva si singura cu asa ochi frumosi,te pot premia cu id-ul meu. Mai faceti un review la descrierea cu ceea ce caut + ce mai intelegi din descrierea mea. Daca este greu de inteles ptr unii, fac mai jos un rezumat. Cine ar necesita sa NU ma contacteze? * Aia de vor sa-mi comunice ca am ochi frumosi si sunt super draguta ,dar pacat ca sunt grasa,proasta ,etc. STIU DEJA... *Fanii de aventuri cu sotii mai mature (adica cei pana in treizeci de ani) *Inaltimea...port tocuri si trec de un m si saptezeci cm n-as vrea sa-ti scuip seminte in cap...iar daca mai ai si sub saptezeci si cinci kg ...chiar imi ajung cei cinci copii...nu mai am necesitate de altii...Si inca ceva...cei care au trebuinta de cafenea, ceainerie,restaurant, etc in toiul noptii...abtineti-va...inca nu mi-am deschis acasa asa ceva... Deci...TARZAN, ai la dispozitie doar un mesaj care sa imi capteze atentia Gandeste-te de doua ori pana il scrii, fie el si pe chat.Daca nu imi place, te blochez imediat si forever ! Dragutza Bruneta.... Preteni....
Buna,deci sa ma descriu:nu mai sunt pustioaica sa ne mintim sau cucerim pe aceste site-uri.Sunt singura o tipa citita si umblata incerc sa cunosc barbati cu care sa conversez sa legam o prietenie si vom vedea.Am poze la profil vedeti voi ...bye 1.70 65kg.
Am grija de lookul meu deci sunt mai mult decat ok.Mie imi place ,voi ce ziceti? Natural ca un barbat...dar sa fie si educat cat de cat matur in tot.Vreau sa imi fac un prieten cool cu care sa ma pot afisa in societate,nu doar cei care vor sa intre in patul doamnelor.
Indrazneste si contacteaza-ma dar fii asa cum vreau eu.