aflati Nu-mi place deloc sa ma caracterizez,e ca si cand m-as dezbraca in public.Tot ce pot spune e ca sunt simpla.Nu caut nimic,ma bucur de tot ce-mi ofera viata si-I multumesc Domnului pentru orice,fie bucurie,fie suferinta.Din indiferent ce si de la fiecare putem invata cate ceva. modestie scrie pe fata si corp uite si eu aici, ce pot gasi?
:d intreaba si vei afla :P I am looking for a serious, intelligent and decent man for a serious relationship and marriage. My interests and hobbies - I like to read, I go to a fitness club, I love movies, I go to the pool, theaters, museums, cafes, I like various exhibitions and events, concerts, festivals, active summer activities, trips, cycling, snowboarding and skiing in the winter, chess. There are medals in chess, all for the first places in the competition,
I am single i looking of a relatoinship would be married.i am graduated in business management and portuguese cuisine am currently working in gastronomy
simpatikutza.... sincera,libertina,independenta,in pas cu moda imi place extrem mult sa ma imbrac sic mai numeroase dar mai bn sa iti dai solitar seama :P las pozele sa vorbeasca distractie si prieteni adevarati
Vino
repede sa ma vezi... Poate ca EU am trebuinta de tine..... pt cei care nu au profilul real , verificat de acest portal , va rog frumos sa nu imi trimite-ti mesaj. Multumesc anticipat fiecare cu parerea lui eu spun ca sunt o persoana normala caut un barbat...un amalgam intre sensibilitate si
masculinitate...
im a super sweet and fun girl .............. u have to meet me kisess Am straight and open lady am kind of a woman who likes to joke and laugh am always happy woman and I don't like someone who lies me . I love children and I love JESUS tooooooooooo much, u will see ............... but im sexy i whant a men in my life who can take care off me be sweet and funy like me
Caut o relatie serioasa nu raspund la mesajele de proat gust. Sint o persoana familista ,intelegatoare iubitoare prietenoasa sociabila comunicativa Placut Un barbat serios
Sunt o persoana sociabila, sincera, incapatanata , orgolioasa uneori, cu simtul umorului, nu suport minciuna , prostia si nedreptatea, in momentul liber imi place sa ies in cluburi cu prietenii, imi place sa dansez si sa ascult muzica house in special, nu suport MANELELE!!! as fi prea subiectiva sa ma descriu eu...ii las pe ceilalti sa-si faca o parere proprie despre mine. persoane naturale, sincere, fara fitze si care stiu ce vor de la viata.
Sunt o femeie teribil de sociabila, imi place sa ma distrez, sa dansez, sa am multi amici, si sa fiu iubita... nu pot spune,nica despe mine de'ocamdata: sotul meu drag a decedat pe 23 decembrie si nu sunt dispusa la numeroase intrebari:((((((Va ms La multi ani! simpatica un barbat aratos, care sa nu caute doar aventuri si sa poata tine o conversatie...
Te astept.... Sunt discreta Am un suflet bun.Caut un asociat cu suflet bun.Iubesc animalale. Imi plac florile.Imi plac tatuajele si piercings. Sint de nationalitate Germana dar vorbesc bine Romaneste. Placut
Salut, caut un prieten care sa ma faca sa rad... pe cineva satul de monotonia vietii care are trebuinta de relaxare si distratie. Nu ma deranjeaza daca e casatorit, nu vor o relatie de lunga durata... vreau doar sa traim mare momentul... Se vede in poze... model Pe tine ... un barbat adevarat care stie ce isi doreste o femeie!
sunt romanca si traiesc in italia,imi caut aliat de viata un om sincer care sa stie sa iubeasca cu adevarat.urasc tradarea si minciuna. SEXXXY BOYS......AND SMART!!!
comunic,stiu sa ascult,sunt convingatoare in sustinerea diferitelor idei,am incredere in mine,fac compromisuri atunci cand merita,imi asum riscuri,sunt organizata,am calitati de lider,cel mai mult imi plac calatoriile si dansul...!! IUBESC VIATA!! ingrijit imi plac barbatii puternici si capabili sa iubeasca!!! ador barbatii care au ''MUSCHI PE CREIER'' si sa fie BUNI....
crazy Vrei sa afli cate ceva despre mine? O sa iti povestesc fara intarziere o mica parte din ceea ce sunt, ceea ce cred, ceea ce simt. Numele meu este Gabriela. Cred ca sunt putine persoane care ma cunosc cu adevarat. Nu pot spune ca sunt un om simplu sau usor de inteles. Sunt o fire contradictorie, complicata. si apreciez enorm oamenii care incearca sa ma inteleaga si nu se grabesc sa ma judece. Sunt zile in care comfortul patului meu imi asigura cea mai mare satisfactie, dar sunt si zile in care ma pun in miscare si la sfarsitul zilei, cand trag linie, sunt uimita si eu de cate am reusit sa fac. Sunt ocazii cand devin egoista cand m? gandesc doar la mine si trebuie sa recunosc ca uneori, lucrul asta m-a scutit de cateva suferinte in plus la momentul respectiv, dar m-a si dezavantajat in timp. Ma inspaimanta ideea de a fi neputincios. De a privi un lucru, o situatie, un ocazie fara a putea face nimic pentru a-l schimba. Ma inspaimanta faptul ca deseori, realitatea te ajunge din urma si iti arata cat esti de a€śmica€ťa€¦ pentru cs da, uneori, nu e vorba doar de vointa. Uneori, oricat de mult ai vrea sa fie altfel, nu iti sta in putinta sa poti altera acel ceva. Cred in DOI, cred in prieteni desi pana si prietenia a devenit in momentul de fata un lucru relativ, cred nu-ti ajunge o viata pentru a cunoaste un om cu adevarat, cred ca printre lucrurile pe care ar necesita sa le traim de mai multiple ori in viata se numara copilaria. Copilaria?a€¦ mi-ar placea sa vorbesc mai mult despre asta, dar devin nostalgica atunci cand o fac. Nu vreau sa devin nostalgica acum. Iubesc marea. Nu ma satur niciodata sa o privesc, sa o miros, sa o gust. Pentru mine e un infinit care nu ma sperie, ci ma incanta. Iubesc oamenii frumosi sufleteste. Ma inspira si ma fac sa cred ca daca vor, oamenii chiar pot fi buni. Nu am intalnit multi, dar aceia pe care i-am intalnit mi-au daruit putin din multimea lor, infrumusetand-o si pe a mea. Am descoperit astfel, ca inca mai sunt oameni care daruiesc pur si simplu, fara sa astepte ceva in schimb. Sunt omul care iubeste fara sa fie gelos. Pentru unii oameni asta e un paradox, pentru ca in mod gresit, in prezent, iubirea e asociata cu gelozia si invers. Fals, fals, fals. Avand o experienta destul de ciudata, dar extrem de educativa, alaturi de un om exceptional de gelos m-a facut sa vad lucrurile diferit, sa vreau sa nu intru si eu in categoria sotiilor care controleaza obsesiv telefoanele, buzunarele si casutele de email ale partenerilor lor asteptand sa gaseasca ceva. Imi place sa cred ca am ajuns in punctul in care imi pot da seama ca ceva nu este in regula din atitudinea omului de langa mine. Mi se pare mai necomplicat si mai putin extenuant. Prima varianta e o pierdere inutila de timp si de energie. Imi place viata. Imi place sa ma simt bine, si fac ce-mi place, sa am in preajma oameni alaturi de care ma pot dezvolta. Imi place s? dansez ?i dansez oricand am chef. Imi place muzica buna, pe care nu pot sa o traiesc decat daca o cant, chiar daca nu am cine stie ce voce. Imi plac concertele live si de fiecare data ma intorc de la ele fara glas, dar plina de viata. Imi place romantismul, dar nu dus la extrem. Imi plac saruturile pe frunte si imbratisarile lungi. Nu imi plac oamenii aroganti. Oamenii care se cred superiori, desi intelectual sau spiritual, nu sunt. Nu imi plac oamenii care isi rezolva problemele intr-o maniera agresiva. Nu imi place sa fiu tratata ca pe un obiect. Urasc sa mi se impuna lucruri sau sa aflu lucruri neadevarate despre mine. Nu pot spune ca nu ma afecteaza intr-o oarecare masura, diferita, in functie de fiecare om in parte, ce vad sau ce aud. Nu pot spune ca m-am obisnuit cu rautatea care poate exista in oameni si nici nu cred ca o voi face. Nu pot spune ca sunt o persoana calma care trece cu rabdare peste toate mizeriile, dar dupa ce ma aprind, imi trece. Mi-am dat insa seama ca nu trebuie sa demonstrez nimic, nimanui. Ca important este sa fiu impacata eu cu mine, sa fiu constienta de lipsuri si sa incerc sa le acopar, pentru ca indiferent de situatie, sa pot spune cu mana pe inima ca nu mi-e rusine de ceea ce sunt sau ce am facut. Am invatat ca parintii sunt cea mai mare comoara pe care ne-o da Dumnezeu. Ca indiferent cat gresim, cu ce gresim, in inima si in ochii parintilor nostri vom fi mereu cei dintai si singurii care conteaza. Am invatat ca Dumnezeu iti scoate in cale oameni care sa te ghideze in momentele cheie din viata ta. De multe ori, tarziu isi dai seama care a fost scopul acelui om aparut in viata ta si de ce in momentul respectiv. Am invatat ca iubirea te face sa te simti deopotriva, cel mai dominant si cel mai vulnerabil om de pe pamant. Am invatat ca pentru a fi in armonie cu altii, trebuie ss ai o relatie frumoasa cu tine insuti. Sa stii sa te ierti, si sa te accepti, sa inveti, sa uiti! sexy girl a strong man !
Sunt in cautarea unei relatii serioase, in vederea casatoriei, fara relatii superficiale, nefumatoare, necasatorita, singura. Ma caracterizeaza seriozitatea, sunt o persoana cu principii bine definite, deschisa, sociabila, romantica, empatica, intuitiva cu abilitati telepatice. Defecte: intampina dificultati la capitolul pragmatism Sexy si restul ai sa vezi mai multe ...
Lucrez, am hobby-uri si imi place viata simpla: natura, drumuri prin Salaj si o cina gatita in doi. Caut un barbat cu valori, care vrea familie. In matrimoniale Zalau sper sa intalnesc un om potrivit, cu care sa construiesc pas cu pas, fara graba, dar cu intentii clare. Prefer intalniri reale, nu doar mesaje scurte si seci.
Vrei sa afli cate ceva despre mine? O sa iti povestesc fara intarziere o mica parte din ceea ce sunt, ceea ce cred, ceea ce simt. Numele meu este Gabriela. Cred ca sunt putine persoane care ma cunosc cu adevarat. Nu pot spune ca sunt un om modest sau usor de inteles. Sunt o fire contradictorie, complicata. si apreciez enorm oamenii care incearca sa ma inteleaga si nu se grabesc sa ma judece. Sunt zile in care comfortul patului meu imi asigura cea mai mare satisfactie, dar sunt si zile in care ma pun in miscare si la sfarsitul zilei, cand trag linie, sunt uimita si eu de cate am reusit sa fac. Sunt ocazii cand devin egoista cand m? gandesc doar la mine si trebuie sa recunosc ca uneori, lucrul asta m-a scutit de cateva suferinte in plus la momentul respectiv, dar m-a si dezavantajat in timp. Ma inspaimanta ideea de a fi neputincios. De a privi un lucru, o situatie, un ocazie fara a putea face nimic pentru a-l schimba. Ma inspaimanta faptul ca deseori, realitatea te ajunge din urma si iti arata cat esti de a€śmica€ťa€¦ pentru cs da, uneori, nu e vorba doar de vointa. Uneori, oricat de mult ai vrea sa fie altfel, nu iti sta in putinta sa poti transforma acel ceva. Cred in DOI, cred in prieteni desi pana si prietenia a transformat in timpul de fata un lucru relativ, cred nu-ti ajunge o viata pentru a cunoaste un om cu adevarat, cred ca printre lucrurile pe care ar trebui sa le traim de mai multiple ori in viata se numara copilaria. Copilaria?a€¦ mi-ar placea sa vorbesc mai mult despre asta, dar devin nostalgica atunci cand o fac. Nu vreau sa devin nostalgica acum. Iubesc marea. Nu ma satur niciodata sa o privesc, sa o miros, sa o gust. Pentru mine e un infinit care nu ma sperie, ci ma incanta. Iubesc oamenii frumosi sufleteste. Ma inspira si ma fac sa cred ca daca vor, oamenii chiar pot fi buni. Nu am intalnit multi, dar aceia pe care i-am intalnit mi-au daruit putin din societatea lor, infrumusetand-o si pe a mea. Am descoperit astfel, ca inca mai sunt oameni care daruiesc pur si simplu, fara sa astepte ceva in schimb. Sunt omul care iubeste fara sa fie gelos. Pentru unii oameni asta e un paradox, pentru ca in mod gresit, in prezent, iubirea e asociata cu gelozia si invers. Fals, fals, fals. Avand o experienta destul de ciudata, dar deosebit de educativa, alaturi de un om teribil de gelos m-a facut sa vad lucrurile diferit, sa vreau sa nu intru si eu in categoria partenerelor care controleaza obsesiv telefoanele, buzunarele si casutele de email ale partenerilor lor asteptand sa gaseasca ceva. Imi place sa cred ca am ajuns in punctul in care imi pot da seama ca ceva nu este in regula din atitudinea omului de langa mine. Mi se pare mai simplu si mai putin extenuant. Intaia varianta e o pierdere inutila de timp si de energie. Imi place viata. Imi place sa ma simt bine, si fac ce-mi place, sa am in preajma oameni alaturi de care ma pot dezvolta. Imi place s? dansez ?i dansez oricand am chef. Imi place muzica buna, pe care nu pot sa o traiesc decat daca o cant, chiar daca nu am cine stie ce voce. Imi plac concertele live si de fiecare data ma intorc de la ele fara glas, dar plina de viata. Imi place romantismul, dar nu dus la extrem. Imi plac saruturile pe frunte si imbratisarile lungi. Nu imi plac oamenii aroganti. Oamenii care se cred superiori, desi intelectual sau spiritual, nu sunt. Nu imi plac oamenii care isi rezolva problemele intr-o maniera agresiva. Nu imi place sa fiu tratata ca pe un obiect. Urasc sa mi se impuna lucruri sau sa aflu lucruri neadevarate despre mine. Nu pot spune ca nu ma afecteaza intr-o oarecare masura, diferita, in functie de fiecare om in parte, ce vad sau ce aud. Nu pot spune ca m-am obisnuit cu rautatea care poate exista in oameni si nici nu cred ca o voi face. Nu pot spune ca sunt o persoana calma care trece cu rabdare peste toate mizeriile, dar dupa ce ma aprind, imi trece. Mi-am dat insa seama ca nu trebuie sa demonstrez nimic, nimanui. Ca important este sa fiu impacata eu cu mine, sa fiu constienta de lipsuri si sa incerc sa le acopar, pentru ca indiferent de situatie, sa pot spune cu mana pe inima ca nu mi-e rusine de ceea ce sunt sau ce am facut. Am invatat ca parintii sunt cea mai mare comoara pe care ne-o da Dumnezeu. Ca indiferent cat gresim, cu ce gresim, in inima si in ochii parintilor nostri vom fi mereu cei dintai si singurii care conteaza. Am invatat ca Dumnezeu iti scoate in cale oameni care sa te ghideze in momentele cheie din viata ta. De multe ori, tarziu isi dai seama care a fost scopul acelui om aparut in viata ta si de ce in momentul respectiv. Am invatat ca iubirea te face sa te simti deopotriva, cel mai zdravan si cel mai vulnerabil om de pe pamant. Am invatat ca pentru a fi in armonie cu altii, trebuie ss ai o relatie frumoasa cu tine insuti. Sa stii sa te ierti, si sa te accepti, sa inveti, sa uiti!
sunt o persoana doar pt un barbat........pt iubi meu Sunt o nevasta romantica,crestina,cinstita si pilna de viata si elan ptr un viitor mai bun si fericit,facsport zilnic,mananc sanatos ,mai mult vegetarian intocmai cum ma place el...... discret...aventurier...sincer si pasional
sapiosexual As a very open and sincere person I cannot lie. I value honesty and humanity. I am trying to stay optimistic in any situation. I like to learn something new all the time. I love life and I would love to share my optimism with the decent man. I am kind-hearted person, because I believe life is made of moments that should be appreciated. I hope that soon I will find my soulmate here! ..."buna"..zice lumea,...cea mai buna...zic eu!!!..si cum doar parerea mea conteaza... ..mai bine as spune ce nu caut: nu cred in "jumatati" de oameni sau "suflete pereche", dar cred in instinct, in "lungimi de unda", "chimie"...Cred in omul unic, si intreg.
OK. Sunt plictisita sa scriu acum ceva. Discutam! :) Sunt o sotie normala, in cautarea unui suflet sensibil! Am toate membrele la locul lor...deocamdata :)) Vorba lui Jean COnstantin "noi urmarim sa nu fim urmariti" :))
I'm intelligent and kind, serious, love to travel, looking for serious and sincere relationship, prefer family comfort., I am a person of versatile interests. My character is good, I am kind, loyal and serious in my search. I like to devote time to my man.I am looking for a nice, smart, attentive and caring man.I want to create with him our small world full of trust, mutual understanding and of course love. I am ready to tie my life exactly with such man and to give all my love and me to such a man.
Sunt o fire vesela, sociabila, imi place tot ce e nou... Sunt o persoana corecta, sincera si cu mult bun simt. Nu suport prostia, minciuna, grosolania. Imi plac oamenii care au caracter, oameni in preajma carora sa pot evolua. Daca te regasesti in descrierea mea, nu ezita sa ma contactezi! Atletica Vor un barbat care stie sa aprecieze o femeie din toate punctele de vedere
ciudata dar interesanta:) A one-woman man who wants to be friends with the possibility of a long-term, monogamous relationship. Must like animals and be someone who doesnt confuse responsibility with baggage. Must be family oriented. I can tell a scammer from a mile away so sincere only need apply. I love a man with a sense of humor who's matches mine. I am a sucker for tall men with beards but a good personality and soul make up for a lot cred ca las la latitudinea pretendentilor sa spuna.... un barbat care sa ma inteleaga....
Sunt o persoana foarte sigura pe sine, responsabila si independenta.Principiul dupa care imi guvernez intreaga viata este a€śFac cum stiu eu.a€ť. Stiu nespus de clar ceea ce vreau si nu imi este teama sa-mi urmaresc propriile scopuri in viata. Singurul fapt pe care-l cer de la cei din jurul meu este onestitatea. Sunt indeajuns de puternica pentru a accepta adevaru