SIMPATICA In aceasta viata am pus accent pe corectitudine sinceritate loialitate....considerand ca sunt la temelia unei comunicari adevarate. in aceasta jungla care a realizat viata noastraSemenii si/au pierdut receptivitatea . Si totusi pot spune ca nu am uitat ca OAMENII MERITA IUBITI SI RESPECTATI si cu sufletul si cu inima. Am tinut sa tin la oameni cu sinceritate si cu atat mai mult la cei deosebiti. INTOTDEAUNA am cautat sa creez un cadru de manifestare al sensibilitatii si disponibilitatii SUFLETULUI!. DRAGUTA SERIOZITATE SI BUN SIMT
Uneori amuzanta, alteori nu Sunt cartea mult visata de tine.........Acordat-ti momentul necesar ca sa ma deschizi, si-ti garantez ca nu o sa ma mai lasi din mana ......... O sa-ti trebuiasca toata viata alaturi de mine ca sa ma poti termina de citit ! .......... Revenind dupa ceva timp pe acest site, constat cu dezamagire ca 90% dintre noi, cei care-l frecventam, se dau ceea ce de fapt nu sunt! Oare de cine si de ce ne ascundem ???? Deci ca sa fiu bine inteleasa : Raspund doar la barbatii intre 42-47 ani, mai inalti de 180 cm,cu fizic placut,cu suflet curat ,cu intentii bune si nu in ultimul rand ,la cei ce au completat bine profilul (inclusiv minim o poza) ,chiar si la sectiunea « ce caut » Nu ma intereseaza domnii frustrati, aventurierii,obsedatii sexual,lesbienele, cei care sunt pe acest site pentru sex ! Vreau o relatie frumoasa bazata pe : prietenie, incredere, respect, pasiune si comunicare. Sunt o persoana placuta ,serioasa (chiar daca cateodata rad cam mult), cu un instinc matern dezvoltat,iubesc familia si cred in ea, hotarata,imprevizibiba,deschisa,,modesta, emotiva,generoasa,dezinteresata, cu cumplit de mult bun simt, civilizata,pasionala, integra,vasela si cu simtul umorului teribil de bine dezvoltat. Nu sunt perfecta ....dar am draganele (am eu o reteta proprie) Nu astept sa vina FAT ELEGANT calare pe cal sau cu un cayenne, ci vreau sa vina cineva si sa ma surprinda de la intaia abordare,sa fie ceva imprevizibil si cu mult haz, sa simt din nou acei fluturasi inexplicabili in stomac.Sa fie un barbat langa care sa ma simt bine,in largul meu, fericita,iubita,protejata,cu care sa pot rade,sa pot plange,sa dansam ,sa facem nebunii fara sa ne intereseze ca se uita multimea la noi......vreau sa fim 2 in 1 Ce-mi place? ....Mmmm...sa muncesc ,si o fac cu mult drag, imi place distractia,sa dansez,sa rad ,sa glumesc,sa fiu autocritica,sa ma plimb prin padure, sa alerg, sa vad un film bun si sa mananc floricele, ador ciocolata cu alune si inghetata caramel, imi place sa gatesc si sa-mi surprind iubitul cu surprize placute, imi plac florile oferite fara un ratiune anume si sa aud mereu cat de mult ma iubeste. Ma interesez despre lucrurile pe care nu le stiu, si imi place sa fiu intrebata cand nu am fost bine inteleasa. Urasc minciuna ,tradarea fiintele care nu vorbesc si cele schimbatoare! Daca ati avut rabdarea,interesul ,timpul sau curiozitatea sa cititi tot,si daca nu v-am speriat prea tare ,va astept la o discutie Placut Pe cineva ca mine
hmmmmm sunt o nebuna si jumatateeeeeeeee ;p I very emotional and kind during too time the person. I like to dream, as I the romantic person. I do not like to stop before the risen problem on a way because for me there is no nothing achievable. I simply purposeful person. I like to find sufficient time for sports because it to me allows to support the body in the good form. I love a life, as I very cheerful person. I the optimist also think that it speaks about much. To me to like to listen to music, to go to cinemas. I like to find out always something new and for this purpose I go to museums, I read interesting books. Still I like painting as by means of the image it is possible to tell very much much. I like to communicate with interesting people... In general I the versatile person and about myself can tell very much much... But I shall do it when I shall find on this site of the person with which to me it will be interesting. placut :D e nah..
Sunt o prietena sincera,care ii place sa se distreze la maxim,imi place foarte mult amicitia,urasc barbatii fitosi...... Sint vesela,pozitiva,cu caracter ,educata cei 7 ani de acasa ,sentimentala etc...... Bruneta,ochii schimbatori ziua verzi noaptea capriu...... Caut un b arbat sincer,simpatic,care sa stie sa se distreze la maxim si sa stie sa faca sex bine
Sunt o fire sociabila,sensibila,sufletista,romantica.Cu sigurantza vei descoperi mai multe,daca te interesez... Je suis une femme simple facile a vivre , qui veux rencontre un homme pour rompe avec la solitude je veux Ă Ștre aimer . Nu pun accent foarte mult pe fizic,important e sa aibe un suflet asemanator cu al meu si sa existe compatibilitate.De restul ne ocupam impreuna.
o persoana suficient de dragutza... am avut tot ce_i elegant a fost dar nu mai este sa dus in ceruri arat destul de bine. persoane simpatice dispuse pentru conversatii diverse.
Fosta gimnasta, nu beau si nu fumez. Caut un domn care sa locuiasca la mine( desi eu cred ca,caut acul intr un car cu fin) , sa nu fumeze si sa nu consume alcool decit ocazional sau mai bine de loc. Am trei copii stabiliti la casele lor,deci locuiesc singura. SUNT O PERSOANA DESCHISA,VESELA DAR GREU DE CONVINS!! ...SA FITI IUBITI.
eu sunt o fire mai dulce ........ ashsa sunt eu dulce frumoasa Sincera si directa: imi vor un barbat matur, care nu se teme de angajament. In Baia Mare am viata asezata, dar lipseste cineva cu care sa impart bucuriile mici. Daca esti genul care cauta o iubita serioasa, printre sotii singure Baia Mare poti sa ma descoperi aici. Imi doresc stabilitate, tandrete si un ritm firesc in doi. asha shi asha barbati shi distractie
Sufletista si destul de iubitoare :x I'm an honest down to earth type of girl who will do anything for my family and friends. I enjoy traveling and meeting new people. I love going home to my family's farm and enjoy spending quality time with them. I work in the health care industry so that means working crazy hours, I love my job. Not sure what else to put here so feel free to ask me anything. .... ...
Sunt o persoana frumoasa cel putin asa ma considera cei din jur imi plac cumparaturile si sunt modesta! Daca esti urat ,ai peste 30 de ani nu te obosi sa imi scrii. PENTRU CA AI GRESIT ADRESA!!! Sunt o fata putin mai inalta am ochi albastri sunt blonda si nu sunt nici grasa nici slaba Caut un iubit pentru ca sunt singura
Nimic Adevar, bucurie, curaj, dragoste, dans, Dumnezeu, fericire, grija, iubire, loialitate, maturitate emotionala, prietenie, pasiune, romantism, respect, tandrete, zambet... Barbatii casatoriti, cei implicati in alte relatii i rog sa ma ignore!!!! Nu vor aventuri!!!!!Multumesc pentru intelegere. Sa fiti iubiti. Normal
sunt copilaroasa,sensibila,iubitoare,rasfatata Mama mea spune ca sunt cea mai frumoasa, mai desteapta si mai cuminte! Dar stiti..."orice cioara isi lauda puii". Nu credeti pana nu verificati!! Cuvinte cheie care ma definesc: bucurie, optimism, loialitate, devotament, empatie, curiozitate, feminitate, sensibilitate, curaj. Cunosc latura intunecata a oamenilor dar aleg sa cred totusi in ei. Le inteleg slabiciunile si imi place sa ii sustin cand isi doresc sa evolueze. Ma bucur cu adevarat de lucrurile simple si zambesc zilnic chiar daca am facut riduri de la ranjet. Am avut parte de multiple experiente dificile , dar aleg sa vorbesc despre ceea ce am invatat din ele si nu despre cat de grea e viata . Apreciez viata de familie, nu ma atrage flirtul care nu duce la ceva durabil. Dupa doua nasteri si un divort, am luat proportii, sunt intr-o mare forma! Un xxL... Yeeeey!! :) Nu ma aflu aici pentru a impresiona pe nimeni, imi cunosc calitatile, defectele, potentialul. Gene false, decolteu fortat, buze tuguiate, toate astea mi le ingaduie financiar, dar nu corespund cu valorile mele. Perfect ar fi sa intalnesc barbatul pentru care sunt potrivita ca piesa puzzle ce lipseste din tabloul lui. Lucrurile pe care le apreciez sunt umorul, inteligenta, bunul simt si loialitatea. Iubesc si respect timpul. Sa fim practici zic! blondina,ochii mari caprui... prietenie,comunicare...
Sunt o fire sociabila si cu multa pofta de viata im sweet and loving, optimistic and hardworking, love to travel and explore new things.. Atletica Caut domni manierati pentru o aventura de neuitat
I'm sociable and kind by nature, it is very important for me to be surrounded by people who will support and develop my worldview. My profession helps me to make women beautiful, but I think that a woman becomes beautiful when she is loved. I hope that on this site I can find a man who will make me beautiful! I dream to faurite strong relationship with deep family values.
simpatica,glumeata,care stie ce vrea de la viata,distractiva, vreau sa cunosc un partener de viata urasc minciuna si bautura va salut cu drag adina inalta,greutatea exacta pt ani care-i am,aspect fizic placut,cine vrea sa ma cunoasca, nu are decat sa ma contacteze. sa fie cam la fel ca mine,nu opusul meu,care sa stie cum trebuie tratata o femeie ,romantic si pasional,glumet si hazliu cand trebuie si cam atata.de restul ne ocupam impreuna daca iese ceva...:P
I want to find a faithful, attentive and most importantly honest man. He is mature and experienced. I want him to share my attraction to art, and I would support him in all his endeavors. I really like smart, well-read men, but this is not critical, because the main thing is the soul.
Imi place sa dansez, sa fac sport. Sunt o fire intelegatoare si sper sa pot intalni pe cineva aici. Sunt despartita si am 2copii caut doar persoane serioase. Placut Un barbat puternic, serios si amuzant
Sunt un om sincer,devotat,cu simtul raspunderii dar sunt deopotriva si rea atunci cand este cazul.Consider ca am o personalitate puternica...si astept pe cel care sa mi se potriveasca... Sunt o fire vesela ,sunt optimista...visatoare ,calma ...aproape niciodata trista! A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt in ochi ci a privi amandoi in aceeasi directie! Sunt inalta,1.73,bruneta ,parul lung,constitutie atletica. Caut o relatie serioasa,restul vine de la sine....totul este sa vrei ceva cu adevarat..!
Sunt o persoana optimista.Imi plac fiintele pozitive si incarcate de viata.Sunt blanda si rabdatoare.Iubesc tot ce merita iubit.Sunt crestina. hi am Victoria a pretty African Queen who is serious in seeking a kindhearted man who is serious in search of a long term relationship leading to marriage Sunt nici grasa nici slaba.Draguta curata, placuta la privit. Caut un crestin dupa Evanghelie care stie sa prezinta si sa primeasca.Sa fie responsabil si un sprijin de nadejde.
Sociabila cool lady and i hate liars,i am caring and i need the same in return,i believe in God and i dont cheat people,dont try to play smart on me Draguta Caut o mamica
Sunt o tipa care stie ce vrea si face exact ce trebuie ca sa ajunga acolo... Sunt o femeie sincera...si imi place sinceritatea :* Placut.. Ce cauta multi...si prea putini gasesc..
de gasca,rebela si restul ramane s ma descoperiti voi sincera,cu simtul umorului, stiu sa apreciez prietenii, iubesc natura si calatoriile. inalta,slaba,dragutza, caut persoane de treaba cu kre s ma inteleg bn
cred, ca sunt un OM normal, insa am multe defecte cumplit de populara pun suflet in tot ce fac si urasc minciuna placut persoane agreabile, pentru a lega eventuala prietenie
Sunt o persoana care crede ca oamenii se pot schimba doar daca au vointa si de intocmai ca rasul te face fericit.Consider ca cel mai bine este sa nu te astepti la nimic,pt ca e mai bine sa fii surprins decat dezamagit si din fiecare pierdere trebuie sa inveti o lectie.
sunt o persoana sociabila si imi place sa cunosc persoane noi Hi i am a beautiful girl with good sense and good to the soul I'm looking for a good man with financial situation imi caut un iubit...
las la aprecierea dvs Sant o persoana vesela,amiabila,comunicativa deschisa si serioasa ,imi plac copii si sant familista cu ei ,si sant muncitoare toate la un loc..... sant o persoana normala nu perfecta. placut rel d lunga durata
ai sa iti dai seama singur:)) .....Indrazneste sa ma iubesti... Iubeste-ma daca indraznesti... Te provoc la duelul inimilor ! Nimic si nimeni nu ne poate opri, nimic si nimeni nu poate interveni... Te provoc cu cea mai fierbinte sarutare. Te provoc sa-mi raspunzi la fel, sa ma strangi in brate cu toata puterea ta,sa ma sufoci cu iubirea ta si sa ma arzi cu buzele tale! Indrazneste sa ma iubesti ! Nu e un joc, e viata noastra care curge iremediabil, ca o lava incandescenta dintr-un vulcan care tocmai a erupt... Te provoc la IUBIRE, Dragostea mea ! Iubeste-ma sau arunca-ma in haul uitarii! Iubeste-ma daca poti! Indrazneste,numai, sa ma iubesti si vei vedea Tu!!..... eeeeeeee...........vedeti voi dupa poza:)))))))) prieteni......
Sunt o persoana deschisa, cu unele principii, pretentioasa, deci daca ajungi sa vorbesti cu mine, e ceva. Fire deschisa ,destul de vesela ,altruista de moda veche ,romantica ,iubitoare ,,sincera ,frumoasa ,zvelta,familista caut un barbat solitar educat manierat un barbat hotarat sa ma faca fericita din toate punctele de vedere.....daca intelegeti stimati barbati !!! Sunt o iubita extraordinar de singura de deosebit de multi ani,fara relatii sau aventuri, om sincer,comunicativ,singur si dornic de o familie.Sunt parinte si mama singura cu un copil.Cine ma doreste pe mine o mamica serioasa trebuie sa imi accepte si copilul un adolescent educat titrat cu foarte mult bun simt si dornic si el sa fim o familie buna unita si cu inalte si de cel mai inalt bun simt calitati umane si de familie.Astept si sunt convinsa caci voi gasi barbatul singur educat moral iubitor care poate oferi dar v-a si primi tot ceea ce isi doreste si merita mai bun pe pamant. INCERCAM SI REUSIM !!! Placut, restul e la latitudinea ta. Caut un barbat inalt si atletic, sa fie cu capul pe UMERI, sa stie sa inteleaga o femeie si sa stie ce sa ofere.
buna sunt o fata nebuna si dornica de distractii ,doresc sa imi fac multi prieteni sint o persoana echilibrata ,I-mi place sa calatoresc si sa comunic . vreau sa cunosc pe cineva pe care sa ma pot baza atat sentimental cat si financiar
Eleganta in gindire si comportament,cu simtul umorului O persoana cu bune si rele.....cu defecte si calitati....vesela si trista....si urata si frumoasa.......nimeni nu este perfect!!!!!!!!!!!!!!!!! ''Atunci cand nu ai ce iti doresti si cand iti doresti este din cand in cand o MARE SANSA!! placut 1,70, 85. Barbatul corespunzator
unica.........sau......EU good evening I am a simple woman, who is looking for a man to share a better life, and a sincere love, so if you want to get to know more with me I am here, atingere me! exist ce caut?sincer .nimic,imi mai pierd si eu timpul pe aici.NU cred in iubire pe net si nu ma intilnesc cu cei de aici.asa ca nu va obositi sa ma contactati