I am a shining, smiling and always positively thinking lady. I think that life is given to live it to the fullest and bring as much happiness as possible into this world. I am serious about my search and I am sure that mutual strong feelings, interests and values will lead us to a big success in a relationship
o pers care vrea sa se simta bine si care isi doreste sa aiba cu cinetot timpul:) Tandra,plina de viata, toleranta,delicata,mai cred intr-o dragoste adevarata! f placut si dabea astept as va convingeti si voi! distractie....nopti pierdute....si multa buna dispozitie:)
ok pastrz un mister las pe tine sa ma descoperii o persoana linistita cu simtul umorului,simpla imi place sa trec prin viata neobservata,de aceea am ramas singura,mi-ar place sa gasesc o fiinta linistita ca si mine placut barbatii cu bun simnt nu mitocanii
SIMPLA Hi I'm loyal woman, like to have a good clean banter with loads of laffs. Please looking northern Ireland men only va las pe voi sa decideti relaxare,
Geloasa distractiva iubitoare I do not smoke or drink, I am christian, Virgo. I like Dining, Outdoor Activities, Reading, Watching Sports. I want a man that is not too hurt and not too hard to trust again and can give himself to a woman like to be loved and taken care of in a way that will bring him joy of life and an appreciation he will look forward to every day, to spend the rest of my life with., I am looking for man that is tender hearted, kind, considerate of others needs, one that would appreciate having a woman that would love him in a way that hea€™s not been loved before. 1.65 bruneta ochii caprui 60kg Toate tipurile
astept sa ma descrieti voi If you want to unite your life with a kind, passionate, caring woman. So this is me. I am faithful, honest and communicative. I love life, that's why I try to spend happily and with a smile meet each day. I can say that I am a happy person, I have almost everything in life besides love, besides being loved, so I am here with an open heart for love. Hope I can meet it here. inalta si frumoasa cred caut
Sunt o fata plina de viata doar sa ma cunoasteti Sunt o persoana vesela,imi place viata ,nu am teribil de mult timp liber,dar incerc sa traiesc fiecere clipa la maxim. destul de okey un barbat care sa ma satisfaca mai mereu
simpatica, desteapta si foarte interesanta Are you the aparte one : Curious rather than extremely intelligent Senzual rather than sexy Caring rather than beautiful or handsome A little mysterious rather than glamorous Humorous rather than wealthy From a family with similar values like me. I was born in Bucharest mai mult decat placut un tip la fel de interesant ca si mine
O esenta puternica si sufcient de masculina va recunoaste degraba un complex de inferioritate, dar rareori ca fiind si al lui. -In ciuda lui Minulescu- De ziua mea, de ziua ta, Voi tine fluturi la perdea Iar tu ma vei certa nervos, Ca ti-am intors viata pe dos. Și eu voi da un acatist Citit d-un popa securist Vreo 6 saptamani la rand, Sa nu mai stau cu tine-n gand Apoi ma plimb prin magazine Tu, cu amantele depline.. De ziua mea, de ziua ta, Taci, naibii! Pune de-o cafea ! n.b. Promit sa dau acatiste de viata lunga, domnilor, indiferent de varsta, cu mintea ciuruita, care pun panglici la descriere despre " seriozitate, sinceritate, bla, bla dar care imi lasa mesaje de fatalai atinsi de oftica Damei. Buey, Adame, buey, fartate, ridica-te din cazatura ! Treci de capitolul ala din Biblie ! Cuvintele de la descriere imi apartin, cand voi vrea sa dau citate, pun " " , clar. foto de la profil, la fel imi apartine (unii, in ciuda altora, chiar imbatranesc elegant ) Nu-mi mai repetati ca este doar un site de dating si va incurc asteptarile si vietisoara! Nu-mi lasati mesaje daca va cautati partenera civila, penala, contencioasa, amoroasa, euroatlantica, asiatica etc.. sau casatorie binara, plenara, universala..cu atat mai mult aventura considerand ca, daca stiti sa dati din dos, e suficient ! Retineti ca nimeni nu e obligat sa raspunda mesajelor pe care exp. le crede wow! un baiat ca-n vise..:P:P
O persoana frumoasa. Nu stiu intocmai ce caut sau pentru ce sunt aici...Caut o relatie,asa cum mi-o imaginez eu,cu cineva care probabil nici nu exista,sau sunt mici sanse sa se afle pe aici.Caut un barbat inteligent,matur si care sa-mi accepte egoismul ocazional,irascibilitatea trecatoare,,aptitudinile"de ,,copil rasfatat"si altele care nu-mi vin in minte acum.Cred ca am si parti bune si cred intr-o lege a compensatiei.Lasati sa fiu eu singura care nu se lauda pe aici........Nu am gasit ceea ce caut ,vreau sa vorbesc decat cu persoane responsabile si care considera ca imi pot face ziua mai buna decat o am fara compania lor....Sunt sociabila, nu prietenoasa. . .Si as mai vrea sa adaug ceva,in opinia mea cel mai mare atribut al unui barbat este ONOAREA!!!In alta ordine de idei as mai vrea sa spun ceva despre egalitate,ce tot ii dam in stanga si-n dreapta ca vrem sa fim egale cu barbatii?Eu nu vreau dom'le,nu vreau sa fiu egala lui!Nu ma deranjaza deloc daca el castiga mai mult decat mine si nu vreau sa-mi car singura sacosele......in cel mai rau caz un buchet imens de trandafiri,dar sa fie roz,neparat roz si ma mai incumet sa mai duc pana la masina un tort mare de ciocolata,atunci cand e ziua mea...astea sunt singurele lucruri grele pe care as putea sa le car....Nu vreau sa sofez,m-as simti mai bine atunci cand mi s-ar deschide usa taxi-ului sa pot cobori,nu vreau sa ma lupt cu decizii grele cu secrete arzatoare,vreau sa fiu femeie!Cred ca-mi sta mai bine asa cu unghiile mele rosii,cu sensibilitatea mea si cred ca e bine sa recunosc ca mai si plang cateodata........... Ok Un barbat frumoas.
i can not complain about me Sunt o prezenta feminina discreta si eleganta, una dintre sotii singure oradea care cauta stabilitate. Imi place sa citesc si sa calatoresc. Imi vor un barbat calm, afectuos si implicat, pregatit pentru o relatie asumata. i think not bad man who invites me to travel abroad
Vrei sa afli cate ceva despre mine? O sa iti povestesc grabnic o mica parte din ceea ce sunt, ceea ce cred, ceea ce simt. Numele meu este Gabriela. Cred ca sunt putine persoane care ma cunosc cu adevarat. Nu pot spune ca sunt un om necomplicat sau usor de inteles. Sunt o fire contradictorie, complicata. si apreciez enorm oamenii care incearca sa ma inteleaga si nu se grabesc sa ma judece. Sunt zile in care comfortul patului meu imi asigura cea mai mare satisfactie, dar sunt si zile in care ma pun in miscare si la sfarsitul zilei, cand trag linie, sunt uimita si eu de cate am reusit sa fac. Sunt momente cand devin egoista cand m? gandesc doar la mine si trebuie sa recunosc ca uneori, lucrul asta m-a scutit de cateva suferinte in plus la momentul respectiv, dar m-a si dezavantajat in timp. Ma inspaimanta ideea de a fi neputincios. De a privi un lucru, o situatie, un moment fara a putea face nimic pentru a-l schimba. Ma inspaimanta faptul ca deseori, realitatea te ajunge din urma si iti arata cat esti de a€œmica€a€¦ pentru cs da, uneori, nu e vorba doar de vointa. Uneori, oricat de mult ai vrea sa fie altfel, nu iti sta in putinta sa poti transforma acel ceva. Cred in DOI, cred in prieteni desi pana si prietenia a transformat in momentul de fata un lucru relativ, cred nu-ti ajunge o viata pentru a cunoaste un om cu adevarat, cred ca printre lucrurile pe care ar trebui sa le traim de mai multe ori in viata se numara copilaria. Copilaria?a€¦ mi-ar placea sa vorbesc mai mult despre asta, dar devin nostalgica atunci cand o fac. Nu vreau sa devin nostalgica acum. Iubesc marea. Nu ma satur niciodata sa o privesc, sa o miros, sa o gust. Pentru mine e un infinit care nu ma sperie, ci ma incanta. Iubesc oamenii frumosi sufleteste. Ma inspira si ma fac sa cred ca daca vor, oamenii chiar pot fi buni. Nu am intalnit multi, dar aceia pe care i-am intalnit mi-au daruit putin din lumea lor, infrumusetand-o si pe a mea. Am descoperit astfel, ca inca mai sunt oameni care daruiesc pur si simplu, fara sa astepte ceva in schimb. Sunt omul care iubeste fara sa fie gelos. Pentru unii oameni asta e un paradox, pentru ca in mod gresit, in prezent, iubirea e asociata cu gelozia si invers. Fals, fals, fals. Avand o experienta destul de ciudata, dar deosebit de de educativa, alaturi de un om extrem de gelos m-a facut sa vad lucrurile diferit, sa vreau sa nu intru si eu in categoria femeilor care controleaza obsesiv telefoanele, buzunarele si casutele de email ale partenerilor lor asteptand sa gaseasca ceva. Imi place sa cred ca am ajuns in punctul in care imi pot da seama ca ceva nu este in regula din atitudinea omului de langa mine. Mi se pare mai modest si mai putin extenuant. Intaia varianta e o pierdere inutila de timp si de energie. Imi place viata. Imi place sa ma simt bine, si fac ce-mi place, sa am in preajma oameni alaturi de care ma pot dezvolta. Imi place s? dansez ?i dansez oricand am chef. Imi place muzica buna, pe care nu pot sa o traiesc decat daca o cant, chiar daca nu am cine stie ce voce. Imi plac concertele live si de fiecare data ma intorc de la ele fara glas, dar plina de viata. Imi place romantismul, dar nu dus la extrem. Imi plac saruturile pe frunte si imbratisarile lungi. Nu imi plac oamenii aroganti. Oamenii care se cred superiori, desi intelectual sau spiritual, nu sunt. Nu imi plac oamenii care isi rezolva problemele intr-o maniera agresiva. Nu imi place sa fiu tratata ca pe un obiect. Urasc sa mi se impuna lucruri sau sa aflu lucruri neadevarate despre mine. Nu pot spune ca nu ma afecteaza intr-o oarecare masura, diferita, in functie de fiecare om in parte, ce vad sau ce aud. Nu pot spune ca m-am obisnuit cu rautatea care poate exista in oameni si nici nu cred ca o voi face. Nu pot spune ca sunt o persoana calma care trece cu rabdare peste toate mizeriile, dar dupa ce ma aprind, imi trece. Mi-am dat insa seama ca nu trebuie sa demonstrez nimic, nimanui. Ca important este sa fiu impacata eu cu mine, sa fiu constienta de lipsuri si sa incerc sa le acopar, pentru ca indiferent de situatie, sa pot spune cu mana pe inima ca nu mi-e rusine de ceea ce sunt sau ce am facut. Am invatat ca parintii sunt cea mai mare comoara pe care ne-o da Dumnezeu. Ca indiferent cat gresim, cu ce gresim, in inima si in ochii parintilor nostri vom fi mereu cei dintai si singurii care conteaza. Am invatat ca Dumnezeu iti scoate in cale oameni care sa te ghideze in momentele cheie din viata ta. De numeroase ori, tarziu isi dai seama care a fost scopul acelui om aparut in viata ta si de ce in timpul respectiv. Am invatat ca iubirea te face sa te simti deopotriva, cel mai puternic si cel mai vulnerabil om de pe pamant. Am invatat ca pentru a fi in armonie cu altii, trebuie ss ai o relatie frumoasa cu tine insuti. Sa stii sa te ierti, si sa te accepti, sa inveti, sa uiti! Slabuta ,parul brunet ,ochii caprui
Va las sa decideti voi................... Sunt o persoana ambitioasa, tenace, gospodina si vreau sa ating perfectiunea in tot ceea ce fac. Nu stiu nu pot sa-mi dau seama singura... sunt si eu pe aici sa vad ce e nou...
Poi...nuj ce sa zic....sunt o fire mai zapacita...mi se zice ckocko....imi place volleyu....imi place sa am multi prieteni..si sa ma distrez...cam atat....:*:*:*:*:* Mare iubitoare de natura,animale,iubesc puritatea.Suflet altruist isi cauta sufletul geaman.Cei care nu sunt compatibili cu cele sus mentionate ii rog sa ma ocoleasca. :-??....multzi zic ca arat bine....ramane de vazut poi....sa-mi fac multi prieteni:X
sunt ice, deci spun totul prin asta, dar.... sunt si baby, deci alege ce vrei sa fiu si am sa fiu intocmai contrariul.. well im here looking for good looking professional man who is ready to settle with me and to spend time togther numai buna de lins in talpa... ba nu, urma de la talpa... nimic special, doar o raza calduta, pentru a ma face sa ma topesc..
Buna rau
Sexy Well, Im a very nice, honest, loving and down to earth person who loves to hangout with friends and especially with Loved ones. Im looking for someone i can trust,some to be there for me at this point in time, to fulfil my heart desire. Par satean-negru ochi caprui sexy Sa vb cu cineva bun
Ca parte din comunitatea de prietene singure oradea, imi vor un coleg cu care sa impart momente frumoase si planuri pe termen lung. Sunt romantica, sincera si loiala. Caut un barbat hotarat, care apreciaza comunicarea si respectul.
tanara studenta in cautare de senzatii noi, orice fantezie este de indeplinit , dorinta ta imi e porunca, detin carnet de sofer deci ma pot deplasa la domiciliu , nu percep niciun fel de taxa o fac din pura placere mica de inaltime , un corp jucaus si un posterior de invidiat barbat solitar dar si nu numai pregatit pentru tot ce am sa ii ofer
Sunt o fire nespus de distrata si distractiva deosebit de vesela ,imi place sa traiesc viata la maxim shi sa cunosc oameni multi. I am a real and mature lady. I am kind, caring and I know how to treat a man. I can make our atmosphere comfortable and I can be adventurous and extraordinary. I am an extremely cheerful lady. I am a unique combination of contradictory traits that create a harmony of my soul: I am sensitive and passionate, friendly and calm, generous in my feelings but possessive towards my love. I am caring and loving, a reliable support for my close people. I know how to make my future man happy! vedeti in poze sunt in cautare de relatii de pretenie ,distractie ,aventuri
Hmmm....niciodata nu mi-a placut sa ma autocaracterizez,insa..daca tot sunt aici :P Sunt o persoana spontana,imi place sa rad mult si sa fiu mereu in miscare...ador muzica si \"interactiunea interpersonala\" :D Ohh that hurts :P Aici prefer sa nu ma exprim, sa aprecieze altii..uite-asa!! Nu caut nimic,insa accept mai tot :) curiozitatea m-a impins aici...insa nu strica niciodata amici de peste tot, nu?Rock on :D
sunt o tauroaica plina de pasiune,in cautare de dragoste patimasa! ador iesirile in natura si masajele erotice! Tonica,cu bun simt,gandire pozitiva,apreciez consecventa in vorbe si fapte...restul in privat.(PS...NU,pici atomici,diverse "ELE",barbati inrolati in diferite relatii....si mai nou...cei care si-au restrictionat aria sau intervalul de varsta in care nu ma incadrez si totusi imi trimiteti mesaje si asteptati raspuns). voluptos barbat senzual si dornic de dragoste!
hmm....sincera,dragutza..lalalala:D..... I am a God fearing woman with a open heart. I am kind, caring, honest and straight forward. I don't hide my feelings or thoughts on issues. I love the outdoors very much and I also love cooking. I am just myself. no coment:D...
Sunt o persoana sociabila mereu in cautare de noi prietenii,imi plac glumele de bun simt,am simtul umorului foarte dezvoltat I am a very calm woman, but in me, there is a passionate fire! But I try to not show it. I save it for a special person. I know how to please my man and how to treat him, how to see him smile wide and happy. If you are for a healthy lifestyle, and you dream about a personal trainer, you chose the right woman. Yes, it's me that I can become your personal trainer, and also a loving wife. So, I am here to find a man who will be glad to get placere with me and also give it to me.A nice person who always looks at the bright side. I'm an interesting, kind, communicative, cheerful and active person. I believe that sincerity is the most confident and attractive quality that someone can have.I want to be with an open and sincere man who will be honest with me. I want to find a man with whom I will feel safe. He should be a responsible and strong man. I am seeking a lifetime partner. Someone who is ready for marriage life. He must be a family-oriented, romantic and loving person. I believe that age does not matter. A nice person who always looks at the bright side. I'm an interesting, kind, communicative, cheerful and active person. I believe that sincerity is the most confident and attractive quality that someone can have. I am a kind and responsible woman who is looking for a good relationship. I want a real man who will give me happiness. I am a gentle and kind lady with good heart socializare si de ce nu prietenii
SUNT O FIRE MAI SENSIBILA TRAIESC SINGURA FARA PARINTI SI FARA PRIETEN,IUBIT. I\'m normal blonde woman with sports figure. I\'m open-minded person,looking for trust and mutuality. I prefer bitter truth than sweet lie. My heart is open for sincere feelings, I can give tenderness, attention and care. I want to make a warm, cozy world where mutual understanding and mutuality prevails. PLACUT CAUT O RELATIE FRUMOASA SI SERIOASA INDIFERENT DE VARSTA
sunt unica. parerea mea. a altora nu conteaza prea mult I'm a mature woman, it is very important for me that a new heat center appears in my life - a beloved man. It is for this purpose that I came to this site. I am open to new feelings and emotions, I want to discover the world of love and hope, tenderness and frankness. I have a very economic nature. I love to lead an active life, but it is empty without love.
sunt o tipa sociabila...indrasneata, imi place sa fiu tratata ca o printesa...ador sa dansez (in liceu am fost majoreta)! imi pare putin rau ca am terminat... Nu stiu ce as putea spune despre mine...Incearca sa ma descoperi. 167cm, sunt slabuta si obisnuiesc sa ma imbrac in fuste...ador fustele ff scurte...:) caut prieteni...:)
plina de viata. comunicativa,fidela,imi plac surprizele f.distractiva...binenteles cind trebuie si cind am timp..sincera si binenteles ca sunt o persoana si cu defecte... placut ceva bun
I am a muse and inspiration for my beloved man. I am a real lady with soft and tender voice, but much passion inside. A diligent and skillful teacher during the day time, but a hot cat at night. When in a relationship, I am absolutely supportive and dedicated, you can rely on me, I will not betray or put a knife in your back. Sometimes I am too open-minded, and usually people are not happy to hear what I really think of them. Well, I have to fight this trait. Flexible and optimistic in life. Like to see good sides in any situations, and stay positive. Will inspire my man for reaching his goals in life. And will stay side by side both in good and bad times.
Sunt minunata!!! O nevasta trecuta prin toate loviturile vietii care stie ce vrea de la viata si care uraste minciuna nu caut aventura ci o relatie serioasa bazata doar pe dragoste! vezi foto. un barbat la fel de minunat
sociabila,simtul umorului...........restul descoperiti!!! Tandra, loiala, iubesc florile, imi plac calatoriile, imi plac traditiile noastre romanesti, buna gospodina... ce mai, perfecta!!! P. S. am si simtul umorului... restul se descopera!! placut
O fire energica,plina de viata...draguta....:P Sunt sociabila,cu simtul umorului de buna calitate,im-i plac calatoriile,im-i place sa gatesc ,sunt indeajuns de serioasa. Cumplit de draguta...............:P :))) Un barbat plin de viata,glumet,cu care te poti distra si petrece momente frumoase,moral,ingenios...