Sunt o fata vesela, optimistita, cu zambetul pe buze; imi place sa desezen, sa cant, imi place muzica, toate genurile in afara de manele. Imi plac mult animalele de companie, in singular pisicile. My name is Tamara. I from Russia. I the young, romantic woman. I very much like to travel, get acquainted With new people. I wish to get acquainted with clever and kind on To the person to connect our destinies. I hope to find real, pure Love. I hope to have pleasant acquaintance. Sunt o bruneta cu par natural, cret, cu simtul umorului...am ochii caprui, 1.62m, si sunt extrem vorbareata, abia astept sa ne cunoastem. Vreau un baiat dragut, modest, cu care sa ma inteleg, sa fie romantic, apropiat de varsta cu mine. E important sa aiba un suflet bun si sa puna pret pe sentimente intr-o relatie. Cauta-ma doar daca te potrivesti descrierii.
Nu trebuie sa spunem intodeauna
Tot ce avem pe suflet
Dar trebuie sa cautam
Se nu avem pe inima
De cat ceea ce nu putem spune What am I doing here? I often ask this question to myself. I never thought I would be looking for love on the Internet. Not that I don't believe in romance or don't believe in love, just somehow this thought never crossed my mind. But times change, and here I am looking for a man. Not just a man, though, but THE MAN. My man... I don't even know what he should be like, so many girls faurite a precise image, and then try to judge every man by the similarity to that perfect image they've created. This is silly. I only know what qualities he should possess - he is strong (and here I don't mean heaps of muscles, but rather the internal strength), caring, affectionate, reasonable, supportive, intelligent and have that crazy side to himself because otherwise he will not understand me, because I'm not a typical girl. Do you think you match the description and want to know what makes me different from the rest? Just write me, I will gladly tell you ;-) Chiar daca nu crezi in sentimentele mele, chiar daca crezi ca e ceva trecator, momentul iti va dovedi ca dragostea mea pentru tine e vesnica si mai presus de propria-mi viata; a-si renunta la indiferent ce pe multimea asta doar sa-ti castig dragostea; esti visul meu cel mai elegant pe care nu l-as schimba cu nimic pe societatea asta.
Sufletul meu a fost doboart de dragostea mea pentru tine si nu se va mai putea ridica decat daca imi vei accepta dragostea.
Nu te-am mintit nicodata, toate cuvintele de dragoste pe care ti le-am spus au venit din inima incarcate de o forta pe care ratinunea nu a putut sa o invinga.
Pana sa te cunosc pe tine nu aveam nici un scop precis in viata dar tu mi-ai aratat Calea. Te rog sa pasim impreuna pe aceasta cale si fericirea va fii eterna in inimile noastre.
TE IUBESC. Un inger m-a trezit din intuneric din intristare din palarul de gheata al inimi am crezut ca e o alta suparare nu am crezut ca poti fi tu iubirea care ma trezeste la viata iubirea care ma-nfioara iubirea care ma face sa nasc iubire enorma esti tu cea care mai facut sa cred ca viata merita traita esti tu iubirea vesnica esti tu inima mea esti tu viata mea te iubesc .
pisiii labute moi I am a very sociable and sincere girl who is easy-going and always positive. I like good sense of humor, nature and I adore sweet things! My favorite flowers are pink roses. My favorite season is spring. I believe in luck and believe that the one who moves will reach his goal. I am cheerful, kind, sincere, very active, trustworthy and open-hearted. I value peoples honesty and being sincere.And I'm like a flower, who needs love and care to bloom and make everyone around smiling and happy. Super extra mega ultra smekera de smekera motanei sexy si rai
I am honest, smart girl, I am loving and caring, intelligent and friendly. I hate being in bad mood and always try to keep smile and happy in my heart and face. I am a good mother and family oriented person with strong personality and human. I am looking for caring, loving man who can appreciate woman and has generous heart. I would like to feel myself with my man the happiest woman in the world everyday.
Buna sunt alina,blonda cu ochi caprui inalta astept sa ne cunoastem Buna sant mary.am 20ani caut relarie serioasa/casatorie. Sa fie inalt si sa arate bine Caut barbati care sa ma satisfaca cerintele
sunt o persoana sensibila , serioasa detest minciuna si nu imi plac disperatii , imi place sa citesc, sa stau pe internet , imi plac plimbarile, iubesc animalele, florile.Doresc sa socializez!
Calitati si defecte, unica prin impletirea lor. un om obisnuit si cu bune si cu rele, dar cu suflet mare, pregatita sa intilneasca un om de la care sa primeasca atat cat ea poate sa daruiasca.Adevarul pentru mine inseamna frumusete si frumusetea inseamna adevar. placut Jumatatea mea relationala.
Soy una persona alegre, leal me gusta disfrutar de la naturaleza, ir de camping, pescar, hacer deporte, me gusta leer, la buena música, me gusta visitar los museos compartir con familiares y amistades me gusta cocinar
accept noi provorcari ;) Vesela, spontana, directa dar in egala masura si ... diplomata. Nu agreez fiintele fara poza la profil! nu caut nimic in mod special, o conversatie placuta, poate si o intalnire la o cafea :)
o fire f sociabila ma acomodez rapid in indiferent ce grup de prieteni de obicei vorbareatza cu simtzul umorului Am un copil de aproape 7 luni,nu sunt cu tatal lui si imi vor pe cineva care sa ma accepte cu trecut cu totul placut un barbat sincer respectos si sa fie el insusi
sunt o fata intreaga la minte si caut ceva serios cine este curios descoperiti I am positive and energetic. I like when people are good at something. I like professionalism. I love nature and animals. I enjoy spending my time with my daughter. numa buna de ori ce un barbat matur intreg la minte
Suntbo persoana deschisq la indiferent ce si imi vor un barbat care sa ma respecte si sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt Joc tennis, ascult muzica...sunt atragatoare, spirituala,...inca pretentioasa la barbati--dar nu groaznic de mult--barbatul trebuie sa fie cel putin la fel de elegant si destept ca mine..that's all;) Cam printre ele nici prea grasa nici prea slaba hehe O relatie de durata si poate pe viitor si o casatorie cu persoana care este dispusa sa ma cunoasca si vreau sa spun de la inceput ca am un baitel
poate descoperi singur:)) Sunt vaduva, nu am vicii,sunt o persoana cu moralitate integra,si in curs de evolutie spirituala .A se retine: aventurierii nu au nici o sansa ! Sunt interesata de un partener fara vicii si sa locuiasca Rm. Valcea .Cea mai recenta poza este poza de profil facuta pe 8 martie 2018 , celelalte sunt facute in mai 2017. elegant cred eu
Buna sunt o fata destul de draguta Cit valoreaza un om? Cit cuvintele sale! Persoanele care vorbesc mult si fac nimic rog sa treaca cu vederea profilul meu. Multumesc caut o relatie de lunga durata sincer direct
IMI PLACE DE MINE....:-))...SUNT O FIRE COMPLEXA,POATE DIN ACEST MOTIV NU IMI GASESC LOCUL...PARCA AR FI MEREU CEVA DE GASIT SI EU NU STIU UNDE SA CAUT...PREA AGITATA IN INTERIOR,VESELA,GALAGIOASA CATEODATA:-),OPTIMISTA SI REA CU DRACI CAND AM MOTIVE..:-))...SI CAM ATAT CA MA PLICTISESC SA VB DESPRE MINE.. ARAT BINE MAI....:-))...SUNT ENERGICA SI-MI PLACE SPORTUL...RESTUL NU CONTEAZA:-))) CAUT PRIETENI..DACA MAI EXISTA ASA CEVA....CAUT FRUMUSETEA DISCUTIILOR FARA SFARSIT..AR FI INUTIL SA SPUN CA AS CAUTA SUFLETUL PERECHE,PENTRU CA E IMPOSIBIL DE GASIT TOCMAI PE NET..SI IN GENERAL,IN VIATA REALA....NU PREA MAI CRED EU IN ASA CEVA....CUM ZICEA UN GENIU:TRAIESTE CLIPA...ADICA BUCURA-TE DE CEEA CE AI SI NU MAI TANJI LA CEVA ETERIC...:-)
simpatica...cred :) Buna sunt Andrada ! O fata draguta ,simpatica , distractiva ,educata cu bun simt si stilata . Am perioada cand sunt blonda sau roscata depinde de preferintele sotului meu Daca esti doritor sa ma cunosti scrie-mi in privat te pupaces natural nimik special...doar distractie
eu sunt eu. Totul ne desparte: distanta, viata, oamenii, poate si destinul. Dar daca ai privi dincolo de fereastra camerei tale m-ai zari, pentru ca sunt totul ce este in jurul tau: sunt departarea, sunt apusul si rasaritul... Sunt totul si, totusi, nimic... Ai ascultat vreodata ploaia? Ai privit-o cum saruta pamantul, iar asta ii raspunde la sarutari sorbindu-i picaturile marunte? Ai vrut vreodata sa plangi, dar speriat ti-ai retras lacrimile inauntrul tau? Iti trimit lacrimile mele pentru ca sufletul meu se ineaca in lacrimi; iti trimit sufletul meu pentru a-i da viata prin tine... Gandeste-te la mine: fii pamantul meu, lasa-ma sa fiu ploaia ta..." descopera! de toate
Sunt o persoana calma linistita nu fumez nici nu beau alcool Furumoasa, nu inseamna neaparat disponibila... Sociabila, doar cu cei la nivel...Pot fi un bun prieten, dar nu tuturor... Pot tolera greseala, dar nu prostia... Caut OAMENI in adevaratul sens al cuvintului... Nu fac discriminare,doar caut trasatura si nu cantitate...Cei care vor distractii virtuale, sa nu deranjati, ci sa cautati in alta parte... Daca nu sunteti pe masura unei comunicari inteligente, mai bine treceti pe alaturi... Sunt bineveniti toti cei care au potential moral exceptional de bine fondat... Misto-urile apartin secolului trecut, sorry! Sunt satena ochi caprui slaba 164 54 kg Caut o persoana calma linistita sa nu fumeaza Sa nu consume alcool sa fie fidel bine crescut cu cei 7 de acasa serios intelegator sincer respectos
sunt doar eu...."...." In aceasta viata am pus accent pe corectitudine sinceritate loialitate....considerand ca sunt la temelia unei comunicari adevarate. in aceasta jungla care a concretizat viata noastraSemenii si/au pierdut receptivitatea . Si totusi pot spune ca nu am uitat ca OAMENII MERITA IUBITI SI RESPECTATI si cu sufletul si cu inima. Am tinut sa tin la oameni cu sinceritate si cu atat mai mult la cei deosebiti. INTOTDEAUNA am cautat sa creez un cadru de manifestare al sensibilitatii si disponibilitatii SUFLETULUI!. atletic relatii de prietenie sau chiar relatii de lunga durata
sunt o fire foarte deschisa si imi place tot ce e elegant I am romantic, loving, caring, understanding. I love to see people around me happy. I like swimming, dancing, traveling, skiing, horse riding and sporting. I also like sporting. I like animals too numai buna de toate
Let me start by describing myself. . . I\'m a devoted woman.These are two of the most important things in my life. I love my family and hope to have more someday, provided I find the right person.
Sunt o fata obisnuita, fara fitze,cu simtul umorului,open mind O esenta puternica si sufcient de masculina va recunoaste numaidecat un complex de inferioritate, dar rareori ca fiind si al lui. -In ciuda lui Minulescu- De ziua mea, de ziua ta, Voi prinde fluturi la perdea Iar tu ma vei certa nervos, Ca ti-am intors viata pe dos. Și eu voi da un acatist Citit d-un popa securist Vreo 6 saptamani la rand, Sa nu mai stau cu tine-n gand Apoi ma plimb prin magazine Tu, cu amantele depline.. De ziua mea, de ziua ta, Taci, naibii! Pune de-o cafea ! n.b. Promit sa dau acatiste de viata lunga, domnilor, indiferent de varsta, cu mintea ciuruita, care pun panglici la descriere despre " seriozitate, sinceritate, bla, bla dar care imi lasa mesaje de fatalai atinsi de oftica Damei. Buey, Adame, buey, fartate, ridica-te din cazatura ! Treci de capitolul ala din Biblie ! Cuvintele de la descriere imi apartin, cand voi vrea sa dau citate, pun " " , clar. foto de la profil, la fel imi apartine (unii, in ciuda altora, chiar imbatranesc elegant ) Nu-mi mai repetati ca este doar un site de dating si va incurc asteptarile si vietisoara! Nu-mi lasati mesaje daca va cautati partenera civila, penala, contencioasa, amoroasa, euroatlantica, asiatica etc.. sau casatorie binara, plenara, universala..cu atat mai mult aventura considerand ca, daca stiti sa dati din dos, e suficient ! Retineti ca nimeni nu e obligat sa raspunda mesajelor pe care exp. le crede wow! Unii spun ca sunt frumoasa...:D Caut sa imi fac multi prieteni.
a Ce tip de barbat caut? a Vrei sa stii intr-adevar? a Fiind nevasta sunt in pozitia de a-i cere barbatului ceea ce eu nu pot face pentru mine.Platesc facturile, ma ocup de casa, merg la supermarket, fac cumparaturi si totul fara sustinerea unui barbata Imi pun intrebarea: Ce poti tu sa aduci in viata mea? a Nu ma refer la bani.Am necesitate de mai mult.Am nevoie de un om care sa lupte pentru perfectiune in toate aspectele vietii.a Caut pe cineva care sa lupte pentru perfectiune mentala, pentru ca am nevoie de cineva cu care sa conversez si care sa ma stimuleze din punct de vedere intelectual.Eu nu am trebuinta de cineva modest din punct de vedere mental. Am nevoie de cineva suficient de sensibil ca sa inteleaga prin ce trec eu ca femeie, dar suficient de zdravan ca sa ma incurajeze si sa nu ma lase sa cad. Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu aascultatoarea.Nu pot sa fiu asa cu cineva care nu poate sa isi rezolve solitar problemele.Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta reciproc. Caut un barbat care sa inteleaga ca sexul are importanta lui intr-un cuplu dar ca nu determina existenta cuplului care se vrea cu adevarat fericit. Si o nevasta adevarata nu va accepta niciodata langa ea un barbat care este extrem a doar numai o ora!Pentru simplul ratiune ca ziua are 24 de ore ! a Cer mult? a Valorez mult!
imi place f mult sa ma distrez...sa traies viata la maxim,...imi place sa fac multimea sa se simta bine...restu..aflati voi Io sunt ceea ce sunt, ceea ce ALEG sa fiu, ceea ce ALEG sa manifest din mine, LUMINA sau Umbra.... dar intotdeauna , atunci cand interactionezi cu mine, prin gand, privire, fapta, gasesti RASPUNSUL. Ma numesc Thalia.Am in prezent 55 de ani.Din fericire,sunt o fiinta draguta, cum spune lumea,o fiinta sensibila, nu prea stiu sa mint, dar imi place sa tachinez anumite persoane la care tin. Toata societatea cand ma vede imi spune: aCe ochi frumosi ai!...si sincer ma uit mereu in oglinda in speranta ca o sa descopar ce e asa deosebit la ei. Am multiple pasiuni...imi depasesc limitele, sa am mai mult curaj si incredere in mine.aCe e mai greu, e mai usor dupaa.Nu am reusit sa termin o facultate nu pentru ca nu am vrut ...pentru ca am avut o responsabilitate mult mai mare de dus pana la capat. Lucrez in mai multe domenii ...nu pentru ca nu am o ordine in idei..pentru singurul motiv ca o pot face. Alte pasiuni pe care le mai am sunt...dansul , patinajul,plimbatul in natura,pictura , sculptura,styling hair, gatit,pescuit , fac multa miscare si nu sunt pretentioasa.Sunt o indragostita, o fire sensibila, iubesc oamenii.... animalele, am un motan nazdravan de care am grija si cu care ma joc mereu... O catelusa si doi perusi.Am o situatie delicata fiindca tatal meu este imobilizat la pat si nu o sa il ABANDONEZ NICIODATA PENTRU BARBATUL CARE VA FACE PARTE DIN VIATA MEA. eu zic ca sunt ok...acum depinde ce parere aveti si voi...imi place sa merg la sala
imi place viatza, sa ma distrez la maxim,sa profit de indiferent ce clipaaa,deoarece viatza este f scurta.o tipa simpatica, careia ii lac f mult animalele cat si calatoriile,unul dintre visele mele pe care as vrea sa il indeplinesc cat mai repede bruneta,ochi caprui,costitutie:normala(adica:nici grasa, nici slaba) un barbat dragut cu care sa ma inteleg bine si pe care sa pot conta.un barbat cu care pot lega o prietenie indelungata si de ce nu poate ceva mai mult decat atat
dragutza.. ...incerc..pana nu e prea tarziu, sa ma descopar...am sa incerc sa privesc viata ca un pasager de pe Titanic...evident ca un pasager la clasa intai... cum ma vedeti in poze..... nimic...ma uit si eu pe aici...
.crek' as putea spune despre mine orice..absolut indiferent ce as vrea eu..tu n-ai de unde stii
daca mint sau nu...pot sa pretind ca sunt perfecta..dar nu sunt..pt ca nimeni nu
este...ideea e ca mai bine e sa ma cunosti...:-J.. persoane...fiintze..asta suntem toti..nu caut in mod special..dar as vrea ca cei de care
dau sa fie "oameni"..nu sa para "oameni"...
Incapatinata, sincera ,sunt mereu o scorpioana atit la propriu cit si la figurat.Iubesc tot ce este frumos, dar cel mai presus de toate <viata>, este cea mai importanta. Fire romantica, intuitiva, iubesc frumosul, armonia, sinceritatea, tenacitatea, simtul umorului, prietenoasa si increzatoare in oameni, dar apriga atunci cand sunt atacata, judecata, barfita, tradata.. ramine de vazut.... vreau doar sa intilnesc si sa corespodez cu alte persoane de virsta mea
entuziasta, spirit de echipa, spontana, imi place sa vorbesc cu oamenii, stiu sa ascult, doresc sa cunosc oameni noi si sa impartasim experiente Sunt o doamna onesta si cu o inima de aur, dupa cum spun cei care ma cunosc. Iubesc binele din oameni, indragesc indiferent ce fiinta si urmaresc sa cultiv o atitudine pozitiva si optimista clipa de clipa. Caut un aliat loial, matur sufleteste si cu o gandire rafinata. Rog seriozitate. prietenie, noi cunostinte, schimb de idei..
vei descoperi in timp I am outgoing easygoing , down to earth , one of a kind I am loving . Caring , passionate , understanding , great sense of humor , happy , positive , love life enjoy all i do , just looking for my excelent soulmate long term good man who wanting the same has I , if u wanna know more feel free to ask of course , parerea proprie nu se pune! un tip cool si d treaba
My name is Linda Ashley from London UK and I worked in a Gold Company where am also the assistant marketer, Sunt eu . Imperfecta , Originala, Un om de exceptie Looking for partner Looking for a serious partner
sunt o fata draguta,simpatica,distractiva si vesela Sant o doamna educata cu bun simt,respect ramasa singura in urma desului sotului meucaut un suflet cald pentru a alunga singuratatea si a imbatrani impreuna aspect fizic placut nimic special