Deschisa la indiferent ce De nu ai poza pe profil nu ma contacta, ptr.ca nu voi raspunde. Nu fac chemare la nimeni, viza, cetatenie, etc.. De nu esti din Canada/US nu te astepta la raspuns. Aprox. 1.70 cm, nu sunt grasa :)) Caut baieti draguti pentru chat
descopera-ma Well a little about my self,i always feel happy,you know why?,Because i don't expect anything from anyone. Expectations always hurt. life is short .so love your life. be happy. AND KEEP SMILING .just live for yourself and before you speak,LISTEN .Before you write,THINK. Before you spend,EARN. Before you pray,FORGIVE,Before you hurt,FEEL. Before you have,GIVE. before you quit,TRY. Before you die,LIVE .that's the little you need to know about me ramine de vazut de toate
sunt simpatica si cu mult bun simt si foarte mult umor despre mine in principiu arat bn cu degetul...))))))))) ca o printesa ...scz regina un suflet bun si sincer
SUNT OFIRE CALMA,LINISTITA DAR LA NEVOIE,STIU SA-MI SCOT SI ACUL VENINOS. Sunt extrovertita, sincera Èai extraordinar de mandra.Iert uÈaor dar nu uit nu sunt materialista Èai à mi place frumosul. ÃŽmi plac spectacolele de teatru, concertele Èai filmele, parfumurile bune Èai bijuteriile. Asta nu à nseamnă ca trebuie sa mi le cumpere partenerul. ÃŽmi place mà ncarea buna. ÃŽmi plac oamenii sinceri. Nu iert minciuna., Am o statura atletica,ochi caprui,1,65/66 m si imi place sa fac sport ori de cate ori am ocazia. Caut o persoana care sa ma inteleaga,sa fie de acord cu planurile si ideile mele .Sa aiba ochi albastri,parul saten spre negru.Sa fie tandru, romantic.
Omului ager la minte nu are nevoie de prea multe explicatii, precizari, lamuriri, un singur cuvant ii este de ajuns pentru a pricepe totul... Prezenta, cu umor, facultate ,cultura.Imi place sa savurez natura dar si spectacole,muzee. Atletic. Sufletele trebuie hranite cu elemente esentiale, pe care se intemeiaza marea cultura, binele, frumosul si adevarul!
sunt o fire distractiva.mereu vesela,imi plac baietii care spun mereu adevarul.nu-mi plac mincinosii :P Sunt a fata mica si fromoase, caut un barbat cu humor sa ma distrez :D
Uita-te si tu la poze Seriose, calme , gentil ,je cherchez un homme comme moi . Depinde ce cauta fiecare De baieti cu gura mare e plina lumea! Fetele stiu de ce! :D si lor le raspund.
P.S.: NU DAU ID! NU MAI AVEM, S-A TERMINAT!
Sunt prietenoasa deschisa dar mai numeroase trebuie sa le descoperiti voi I would describe myself as areala, friendly and kind..My personality traits are: Kind, loyal, romantic, good sense of humor, good listener,caretaker, compassionate, gentle, feeling, and sensitive honest, wise, playful, very tender hearted and am a dreamer. I like to go out to/and: fine dining, theater, ballet, opera, movies, drive, photography, museums, art galleries, like these physical activities: Swimming!!!, walking, jogging,American Football,Baseball fishing, . I hate to argue. I am a lover not a fighter Nu ma descriu las pe altii sa aprecieze ce valoare am. Caut un barbat care sa nu puna baza pe sex mai mult decat pe intelegere si comunicare. Vreau langa mine un barbat care sa doreasca relatie serioasa nu aventuri
bunna dar si ne...buna uneori...:P Fidelitatea si adevarul sint cele mai sacre calitati ale mintii umane. ok..parerea mea..las pe altii sa se pronunte,,eu ma simt bine aasa kum sunt... nush nici eu ...ceva ceva
Vrei sa afli cate ceva despre mine? O sa iti povestesc fara intarziere o mica parte din ceea ce sunt, ceea ce cred, ceea ce simt. Numele meu este Gabriela. Cred ca sunt putine persoane care ma cunosc cu adevarat. Nu pot spune ca sunt un om necomplicat sau usor de inteles. Sunt o fire contradictorie, complicata. si apreciez enorm oamenii care incearca sa ma inteleaga si nu se grabesc sa ma judece. Sunt zile in care comfortul patului meu imi asigura cea mai mare satisfactie, dar sunt si zile in care ma pun in miscare si la sfarsitul zilei, cand trag linie, sunt uimita si eu de cate am reusit sa fac. Sunt momente cand devin egoista cand m? gandesc doar la mine si trebuie sa recunosc ca uneori, lucrul asta m-a scutit de cateva suferinte in plus la timpul respectiv, dar m-a si dezavantajat in timp. Ma inspaimanta ideea de a fi neputincios. De a privi un lucru, o situatie, un ocazie fara a putea face nimic pentru a-l schimba. Ma inspaimanta faptul ca deseori, realitatea te ajunge din urma si iti arata cat esti de amicaa pentru cs da, uneori, nu e vorba doar de vointa. Uneori, oricat de mult ai vrea sa fie altfel, nu iti sta in putinta sa poti modifica acel ceva. Cred in DOI, cred in prieteni desi pana si prietenia a devenit in momentul de fata un lucru relativ, cred nu-ti ajunge o viata pentru a cunoaste un om cu adevarat, cred ca printre lucrurile pe care ar necesita sa le traim de mai multe ori in viata se numara copilaria. Copilaria?a mi-ar placea sa vorbesc mai mult despre asta, dar devin nostalgica atunci cand o fac. Nu vreau sa devin nostalgica acum. Iubesc marea. Nu ma satur niciodata sa o privesc, sa o miros, sa o gust. Pentru mine e un infinit care nu ma sperie, ci ma incanta. Iubesc oamenii frumosi sufleteste. Ma inspira si ma fac sa cred ca daca vor, oamenii chiar pot fi buni. Nu am intalnit multi, dar aceia pe care i-am intalnit mi-au daruit putin din societatea lor, infrumusetand-o si pe a mea. Am descoperit astfel, ca inca mai sunt oameni care daruiesc pur si simplu, fara sa astepte ceva in schimb. Sunt omul care iubeste fara sa fie gelos. Pentru unii oameni asta e un paradox, pentru ca in mod gresit, in prezent, iubirea e asociata cu gelozia si invers. Fals, fals, fals. Avand o experienta suficient de ciudata, dar extrem de educativa, alaturi de un om extrem de gelos m-a facut sa vad lucrurile diferit, sa vreau sa nu intru si eu in categoria prietenelor care controleaza obsesiv telefoanele, buzunarele si casutele de email ale partenerilor lor asteptand sa gaseasca ceva. Imi place sa cred ca am ajuns in punctul in care imi pot da seama ca ceva nu este in regula din atitudinea omului de langa mine. Mi se pare mai modest si mai putin extenuant. Intaia varianta e o pierdere inutila de timp si de energie. Imi place viata. Imi place sa ma simt bine, si fac ce-mi place, sa am in preajma oameni alaturi de care ma pot dezvolta. Imi place s? dansez ?i dansez oricand am chef. Imi place muzica buna, pe care nu pot sa o traiesc decat daca o cant, chiar daca nu am cine stie ce voce. Imi plac concertele live si de fiecare data ma intorc de la ele fara glas, dar plina de viata. Imi place romantismul, dar nu dus la extrem. Imi plac saruturile pe frunte si imbratisarile lungi. Nu imi plac oamenii aroganti. Oamenii care se cred superiori, desi intelectual sau spiritual, nu sunt. Nu imi plac oamenii care isi rezolva problemele intr-o maniera agresiva. Nu imi place sa fiu tratata ca pe un obiect. Urasc sa mi se impuna lucruri sau sa aflu lucruri neadevarate despre mine. Nu pot spune ca nu ma afecteaza intr-o oarecare masura, diferita, in functie de fiecare om in parte, ce vad sau ce aud. Nu pot spune ca m-am obisnuit cu rautatea care poate exista in oameni si nici nu cred ca o voi face. Nu pot spune ca sunt o persoana calma care trece cu rabdare peste toate mizeriile, dar dupa ce ma aprind, imi trece. Mi-am dat insa seama ca nu trebuie sa demonstrez nimic, nimanui. Ca important este sa fiu impacata eu cu mine, sa fiu constienta de lipsuri si sa incerc sa le acopar, pentru ca indiferent de situatie, sa pot spune cu mana pe inima ca nu mi-e rusine de ceea ce sunt sau ce am facut. Am invatat ca parintii sunt cea mai mare comoara pe care ne-o da Dumnezeu. Ca indiferent cat gresim, cu ce gresim, in inima si in ochii parintilor nostri vom fi mereu cei dintai si singurii care conteaza. Am invatat ca Dumnezeu iti scoate in cale oameni care sa te ghideze in momentele cheie din viata ta. De multiple ori, tarziu isi dai seama care a fost scopul acelui om aparut in viata ta si de ce in momentul respectiv. Am invatat ca iubirea te face sa te simti deopotriva, cel mai viguros si cel mai vulnerabil om de pe pamant. Am invatat ca pentru a fi in armonie cu altii, trebuie ss ai o relatie frumoasa cu tine insuti. Sa stii sa te ierti, si sa te accepti, sa inveti, sa uiti!
imi place sa rid ,sa pling,sa urc ,sa cobor deci traiesc. ...My personality type tends toward being I'm outgoing people would most often describe me energetic, loving,caring, extremely emotional, bubbly, understanding, very supportive, very caring and warm, very passionate and loving, easy going and down to earth. sint ok sa iubesc
Sunt o fata rasfatata,sunt dornica de Nou,nu imi plac barbatii fitosi.Sunt o fata dornica de orice La urma urmei...."Today is tomorrow you didn't prepare for yesterday" Ce am ales EU acu' la 54 de primaveri: "vivre fond", fiecare reintalnire cu cei dragi, placere la maxim - hedonic, fara bariere si limite "Carpe Diem"! Cum spune toata lumea-superba- Incerc sa cunosc barbati care imi pot darui orice! Sunt deschisa la indiferent ce tip de relatie
O fata simpatica:) I am a sweet and tender flower searching for the one who will make me blossom and making the surrounding world more brighter. I am so much tired of loneliness and all those cold evenings that sometimes I even think that there is no reason in my life but I hope that you will change my mind and will show me that life is really worth to live!! I truly hope that I will find that special one to show me how to live and to receive real placere of life!!!
sunt o fire vesela,optimista,imi place f mult viata.Apreciez f mult sinceritatea,nu imi plac minciunile! O prietena simpla cu mult bun simt si respectul de sine! caut un barbat simpatic,cu simtul umorului,care sa stie sa aprecieze o femeie,sa o respecte
las pe altii sa ma descrie.. I'm very friendly and i like to have fun.I live in bucarest depinde de preferinte... un barbat serios si dragut pt o relatie de durata..
Sunt o fata simpla ,imi place sa ma distrez,calatoresc,sociabila ,,OPTIMISTA ,,bine informata,care vede ,,Provocarea ca pe o ,,Oportunitate,, 169,74 kg Barbat serios,cu intentii serioase
Femeile sunt speciale. O stim cu totii. Ne gandim la ele, le iubim si admiram , le f...m .
frumoasa, cuminte , ascultatoare, incapatanata , Increzatoare i am a single woman than desire find his man than desire live with me and marry me placut , asa spun eu Vor sa socializez , sa cunosc persoane , distractie , etc
Blonda cu ochii albastrii :) Sociabila, imi place sa petrec timp in natura si sa calatoresc! Caut un barbat activ si deschis cu varsta intre 38- 42 de ani . Placut Prieteni noi.. mai multe aflati de la mne personal
deschisa la discutii in limita bunului simt Oamenii dragi ma considera a fi o persoana plina de viata si cu bun simt.Acelasi lucru as dori sa-l gasesc si la viitorul partener. normala..:) seriozitate...fara minciuni ,fara orgolii.....persoane sincere :)fara fite....si care stiu ce vor de la viata
I m sexi and beautiful Atunci cand ne vom intalni, Te voi recunoaste... Voi inchide ochii si voi simti Caldura sufletului tau Care va topi departarea Si va alunga intunericul... Beautiful Mens
it is quite hard to describe myself in a little box but i could try .I am a very loving , warm-hearted , respectful,caringcand highly romantic woman looking for a man who enjoys a walk in the moonlight, loves cuddling, adventure, travel, romance and desires a monogamous relationship.i am here to start a long term relationship .i have a fantezie i would love to share with him all my life . i want a love that will bound us together forever making every minute of the rest of our life special.
ma consider cea mai fraiera femeie din lume,MOTIVUL:pun botu prea repede
si sunt prea sufletista Ma numar printre femei singure oradea care isi doresc mai mult decat simple intalniri. Sunt independenta, dar pregatita sa ofer afectiune si sprijin. Imi vor un barbat responsabil, cu valori clare si dorinta de a construi un viitor in doi. sexy bomba relatii,prietenii,distractie,etc
Hello everyone here, my name is Elina, I am a from Serbia but live in the US, I am single and ready to mingle, I am a simple young lady looking for a simple and serious man that is ready for the future, I am not here for games or joke, I have come to realize that we are nothing without a partner. I mean someone who would stand by me no matter the situation. A man who I can say, he alone has the right to be manly irritating to me (lol). A wizard who would protect me like a lioness would do her cub (lol). And I can promise to protect him beyond all vices. A man who tells me, honey, you can do it, no matter what I want to do
Buna am 39 de ani vor sa cunosc persoane pentru prietenie I am a simple and romantic girl. I believe in miracles. I am interesting in serious relationship with kind and honest man. I do not want to be alone. If you are interesting in the same, I will be glad to communicate with you. Am 1.67 asa si asa Vor sa cunosc persoane si cine stie
Sunt o prezenta feminina eleganta si sincera, activa in zona de matrimoniale baia mare. Imi vor un barbat cu intentii clare, care apreciaza fidelitatea si comunicarea. Imi place sa petrec timp in natura si sa descopar locuri noi. Caut o relatie stabila, bazata pe respect si afectiune reciproca.
Incapatanata,ambitioasa,orgolioasa,cu pretentii,imi place distractia,muzica de toate genurile... serioasa cu intentii bune imi plac calatoriile si tot ce tine de frumos Frumos,educat,galant,respectuos
I am a person like cooking housewife are honest sunt o tipa tare nebuna si imi place sa ma distrez la maxim fiintele prea linistite nu prea au ce face langa mine beautifule and sweety
o fata simpla .... Sono una donna in gamba, alegra, educata e con tanta voglia di vivere ala grande. Mi piace balare, cucinare, fare lavori di giardinagio e dispozitie con amici e la famiglia. din pacate pentru numeroase persoane conteaza foarte mult acest aspect . . . de ce oare? . . . las la aprecierea voastra . . . ce caut? e ceva modest dar in acelasi timp extrem greu de gasit. . . dc vrei sa stii cautama . . .
o fata plina de viata:),iubitoare de frumos...:P Soy una persona alegre, leal, me gusta compartir con mis familiares y amigos, me gusta ir de camping, el mar, amanecer bajo la luz de la luna, pescar, hacer deporte, bailar,descubrir cosas nuevas, me gusta el cine,ir al teatro soy cariñosa, me gusta el arte, visitar museos lugares historicos detalii,detalii.... originalitate
Vom vorbi in privat Ma descriu ca fiind calda, feminina si pragmatica. In Timisoara imi place sa descopar locuri noi si sa planific escapade in doi. Caut un barbat cu bun simt, care isi doreste relatie. Printre fete singure Timisoara sunt si eu, pregatita sa investesc timp intr-o conexiune reala. Nu caut perfectiune, ci compatibilitate si implicare. Ne vom cunoaste in privat Doar sinceritate caut si un asociat bun ....pentru convorbiri etc poate si mai mult.
Sociabila, deschisa la experiente noi . i am nice looking lady looking for a honest partner. Un barbat respectuos , cu simtul umorului si cu pofta de viata .
Sunt singur, grijuliu ?i politicos tan?r?, care este extraordinar de entuziast ?i obiectiv orientate. Am tendin?a de a construi rela?ii bune ?i de durat?, preferand s? canalizeze energiile in ceva pe termen lung ?i merit?. Sunt persoana extrem de ie?ire, comunicativ, u?or merge ?i deschis. Sunt un mare credincios in egalitate ?i dreptate, eu provin mereu bucurie m? jur, cu bune ?i optimiste oamenii minte. Imi place s? citesc c?r?i, de gatit, cinema, teatru, muzica, animale si socializare. Simultan Imi place s? se bucure de lini?tea de plaja sau la munte ca o prostie ca suna. Prietenii mei spune c? sunt cinstit, inteligent, interesant, amuzant ?i aventuros. Cu toate astea eu sunt altruist, minte pozitiv? fa?? de ceilal?i ?i nu sunt greu de mul?umit ....