Sunt Mariana din Cristian judetul Brasov am 50 de ani sunt o fire simpatica ,lucrez la o firma in Brasov.Imi plac plimbarile,muzica ,gatitul Sa ma descriu? Hmm...Fizic sunt asa cum arat un poze, din alte puncte de vedere sunt asa cum astrele m-au inzestrat in zodia in care m-am nascut,dar apreciez mult sinceritatea, respectul intre parteneri, stabilitatea in relatie,fidelitatea , nu suport minciuna - prefer sa spun totul in fata, decat sa vorbesc pe cineva pe la spate. Nimeni nu este perfect, ne-am nascut cu parti pozitive, dar si cu defecte, dar astea se descopera pe parcurs si pot fi corectate, doar sa existe intelegere intre parteneri.Imi doresc pe cineva cu care pot sa conversez,care sa lupte pentru perfectiunea mentala, suficient de sensibil,care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta raciproc. Sunt o fire pozitiva am 61kg si 160cm Vor pe cineva pt o prietenie mai intai si daca ne intelegem poate devenim iubiti
VESELA, LINISTITA, HOTARITA ,PLIMBAREATA , NU MI PLAC JUMATATI DE ADEVAR ,ORI TOTUL ORI NIMIC Sunt romanca,stabilita in Statele Unite Ale Americi.Sunt considerata o sotie luminoasa si charismatica. Sunt spirituala, independenta, iubitoare de frumos, nonconformista, imaginativa, puternica, generoasa, empatica, sincera. Am simtul umorului, dar si simtul propriei valori ca iubita . Am un caracter integru si valori traditionale in ceea ce priveste bunele moduri sau relatiile romantice. Imi tin intotdeauna promisiunile. Iubesc confortul, provocarile si las mereu loc pentru schimbare. Sunt pregatita sa explorez in tandem, alaturi de barbatul potrivit, formele profunde de manifestare a dragostei, intr-o uniune de cat mai lunga durata.Imi vor o relatie in care libertatea individuala sa potenteze comuniunea in cuplu, bazata pe cat mai multe afinitati, pe respect, placere impartasita,stabilitate afectiva, spontaneitate, comunicare pe toate planurile. As vrea sa cred ca mai exista un barbat bun, cu sufletul deschis spre iubire, creativ, prezentabil, matur, cult, rafinat, cu un simt al umorului,un OM de la care sa am ce invata,sa ne respectam si sa ne oferim tot ceea ce putem mai elegant si bun. I'm Romanian, established in the United States of America. Ingrijita Domn PESTE 64 ANI SI PESTE 175m din Brasov INGRIJIT , NU DERANJATI DACA NU VA INCADRATI IN CE CER EU FIINCA NU AVETI SUCCES SI VA BLOCHEZ ....VOCABULAR +COMPORTAMENT DE GENTILMEN
Buna sunt Bianca si sunt din Brasov ...dar locuieac in Sibiu Sunt fina ,delicata si draguta.ROG OBSEDATII SA SE ABTINA,NU SUNT IN CAUTARE DE SEX VIRTUAL.OKKKKKKK??? Sunt bruneta cu ochii gri spre vrede si am inaltime 162 cm Nu am preferinte decat la varsta
find me.... sincera, onesta , cu mult bun simt simtul umorului dezvoltat consider ca varsta este doar un numar, conteaza sa ai inima tanara consider ca mai am destule de oferit...numai sa merite alesul !!! very sweet something special!!!
Se spune despre mine k sunt o visatoare nebuna, ma cheama Beti -> nu beatrice, elisabeta sau alte nume..ci pur si simplu Beti but u can call me Beth..:P ador ciocolata,teatrul, muzica,oamenii carora le pasa, labradorii si shar-peii,imi plac serile de august,imi place sa cunosc oameni noi, imi place sa calatoresc, sa cant la chitara, sa merg la concerte, imi place la nebunie Directia 5, imi place sa cunosc oameni interesanti si buni, imi plac lucurile originale si baietii inalti, imi place sa citesc, imi place Eliade si Cioran,imi plac ochii albastrii, imi place primavara, imi plac stelele, imi plac oamenii nebuni ..imi place engleza si spaniola.. imi place sa cant si ador sa calatoresc, oricand oriunde, imi place sa fiu eu.. adik o nebuna :D imi place sa mananc, si sa dansez, sa rad..daa imi place sa rad mult, imi place literatura,imi place sa scriu despre anumite lucruri, imi place sa ma trezesc dimineata si sa zambesc pentru ca traiesc ...imi displac oamenii tristi, imi displac oamenii prosti si rai, imi displace minciuna si rautatea, coruptia si prostia, imi place sa plang la filmele romantice si la cele triste, imi place sa iubesc,imi place marea pentru ca ma relaxeaza, imi place cerul pentru ca e albastru, imi place muzica pentru ca trezeste fel si fel de sentimente oricand si oriunde,imi place sa fiu romantica pentru ca am ramas printre putinele,imi place sa dansez prin ploaie,imi place Frank Sinatra si urasc drumul inapoi spre casa... no comment oameni inteligenti cu care as putea discuta absolut indiferent ce ..de la politica la oamenii parosi..:P
sexy Hi I am anjolika,180 cm long, blond hair, blue eyes, slim; starting to experience my bi feelings; I live in Holland/Netherlands and want to know other girls, with the same feelings/interests Are you interested to speak and meet me? Answer me then in FRENCH,GERMAN,ENGLISCH or DUTCH . Kisses anjolika. Please if you want mangaiere sent me a email and NOT only put me on your list,because I send you a message also, so sent also a message to me. And if we chat I show my self , please show yourself also with a pic. I come in the next summer to your country. NO MEN PLEASE; MAN GET NOOOOO ANSWER NOOOOO ANSWER...
i hate this... Fosta gimnasta, nu beau si nu fumez. Caut un domn care sa locuiasca la mine( desi eu cred ca,caut acul intr un car cu fin) , sa nu fumeze si sa nu consume alcool decit ocazional sau mai bine de loc. Am trei copii stabiliti la casele lor,deci locuiesc singura. SUNT O PERSOANA DESCHISA,VESELA DAR GREU DE CONVINS!! ...SA FITI IUBITI. mmmm...good looking u...
Sunt o fata simpla cu sufletu mare Sant o persoana modesta cu simtu umorului.Imi place teribil de mult sa calatoresc. Forma placut Un barba pentru o relatie serioasa
Sunt o tipa ok,urasc minciuna si incompetenta... I love life and love working. I enjoy gardening and keeping in shape. I love the beach, and the summer time. I like to share my life, what I do and where I go with someone who cares for me. I love to be affectionate even in public with that special person.I love to hold hands and be touched. I am an affectionate person and enjoy that particular person being that way toward me. I do enjoy the beaches, cruises, but I like going with someone to share that enjoyment. I like working with computers, dining out(but I can cook too), going to movies and taking vacations. I love traveling with that special person and having fun. I like for a person to be honest with me, no lies, and able to talk to each other about any forma of our lives. I watch some TV, but its not a must.I love to dance, have cookouts with friends, and love to go shopping. Caut un om ca mine...sincer
Frumosa,desteapta,devreme acasa si modesta tare,tare. SUNT LEOAICA,,,,,,ZODIA SPUNE TOT daca nu ai poza nu ma deranja ,,,te rog placut nimic interesant sunt mai mult in trecere
DRACUSOR Nu comunic decat cu persoane apropiate varstei mele si care sunt capabile sa abordeze teme f. decente..Va multumesc. SIMPATICA DISTRACTIE, PRIETENIE
sunt o persona placuta restul descoperiti.voi. zambareata ,amabila,de incredere...iar restul depinde de fiintele cu care sunt in atingere o fire sportiva totul vine pe parcurs
Buna, sunt Gabriela, am 27 de ani, locuiesc in Romania, sunt calma, iubitoare si foarte ambitioasa. Imi plac sportul, muzica si plimbarile in aer liber. Fosta gimnasta, nu beau si nu fumez. Caut un domn care sa locuiasca la mine( desi eu cred ca,caut acul intr un car cu fin) , sa nu fumeze si sa nu consume alcool decit ocazional sau mai bine de loc. Am trei copii stabiliti la casele lor,deci locuiesc singura. SUNT O PERSOANA DESCHISA,VESELA DAR GREU DE CONVINS!! ...SA FITI IUBITI. Atletic/placut Imi vor sa cunosc un barbat cinstit care isi doreste o relatie serioasa.
cine e interesat ....o sa ma descopere Imi place sa ascult muzica si sa ma distrezi cu prieteni:x..SI NU AM 94 DE ANI ...CI 16:x elegant modest si cu care sa se poata duce o conversatzie :) ;)
Cine doreste a ma cunoaste sa imi trimita mesaj... Sunt o femeie calda, familista, cu umor si rabdare. Timisoara e orasul meu, iar eu caut un barbat serios, care apreciaza afectiunea si loialitatea. Daca te intereseaza prietene singure Timisoara, poate ne potrivim: prefer intalniri simple, discutii sincere si pasi facuti fara graba. Imi vor stabilitate, tandrete si un ritm firesc in doi. Bini di tat Caut distractie
I am Godly lady who is sometimes fun, sometimes serious, but always real. I feel laughter is the key to good health and life! I love people, enjoy mingling and having some good clean fun. I am a very loyal and no nonsense woman. My relationship with my Savior and family are very dear and important to me. I love to have fun with my family and friends.
pasionata de arta, frumos,romantica si serioasa eu la timpul dat nu pot sa citesk si nici sa raspund la mesaje ku parere de rau.... placut caut un barbat bogat, serios, inteligent si frumusel
sunt prea complexa incat sa ma descriu in cateva randuri... Sunt iremediabil indragostita de muzica (exclus manele, populara) Iubesc frumosul, armonia, animalele. Sunt optimista si zic eu, rationala. Mai mult. ... vine sau nu din sentimente.... placut nu stiu...sa vad in intaiul rand despre ce este vorba, in general oamnei seriosi cu care pot lega o conversatie normala
If I will describe myself like a perfect woman it won't be right! But I can say, that I am optimistic person and I am practic of course. If I have a dream I always do steps to achieve this dream. I am merry and cheerful person. I like to keep everything in order and I am a bit like a perfectionist. But the wish of my MAN is the most important for me. I am full of warmth to share. Just take it!
cine vrea sa ma cunoasca stie ce are de facut... Sunt o persoana sociabila,placuta,romantica iar restul il vei descoperi daca vrei sa ma cunosti.Daca nu esti o persoana serioasa nu ma cauta. caut noi prieteni...doar atat....
sunt onuk si cam atat. ff sincera ,imi plac copii animalele si florile sunt o fire romantica si nu imi plac mincinosi si cei fara respect ...i have a beer belly of which i am very proud caut...un porc fara picioare...
Despre mine ? Cam greu sa vorbesc eu,ar trebui sa las pe altii sa vorbeasca despre mine. ....... sa incerc totusi putin : sunt o persoana calda,sunt vesela, chiar ghidusa uneori, imi place sa ascult pe altii ,sa am grija de cei pe care ii iubesc, sunt corecta, imi place umorul, imi place muzica, arta, in general....imi place tot ce este frumos..
Imi place sa las pe altii sa isi dea cu presupusu Ridica ochii si ma vei vedea, Intinde mina Si o vei gasi pe-a mea, Vorbeste, vreau sa te aud, Spune-mi orice, si ultimul tau gind. Cere ami indiferent ce si vei avea, Fa doar un pas - te voi urma......Doresc un barbat vaduv sau divortat,placut fizic ,tandru ,afectuos,sentimental dar mai ales sincer....restul vom discuta foarte,foarte o prietenie p;e termen lung
Sunt o persoana sincera Ingridients of life long relationshiop - love, care and trust, ability to compromise and desire to work together! I am ready for lifelong ride. I am friendly, simple, family, hardworking lady, love life and want to spend it with right person. Love to make surprise and cook something tasty for a beloved person, love to kiss and cuddle and walk hand in hand. Where are you, my partner in crime?;))) Blonda..ochii albastri..54kg.. Prietenie cu persoane de sex feminin
I am not looking for a perfect man as no one is perfect, I am looking for a special someone, loving and caring man that will love me in reciprocal and ready to spend the rest of life together with me. placut prieten
a Ce tip de barbat caut? a Vrei sa stii intr-adevar? a Fiind femeie sunt in pozitia de a-i cere barbatului ceea ce eu nu pot face pentru mine.Platesc facturile, ma ocup de casa, merg la supermarket, fac cumparaturi si totul fara sustinerea unui barbata Imi pun intrebarea: Ce poti tu sa aduci in viata mea? a Nu ma refer la bani.Am trebuinta de mai mult.Am trebuinta de un om care sa lupte pentru perfectiune in toate aspectele vietii.a Caut pe cineva care sa lupte pentru perfectiune mentala, pentru ca am trebuinta de cineva cu care sa conversez si care sa ma stimuleze din punct de vedere intelectual.Eu nu am necesitate de cineva modest din punct de vedere mental. Am nevoie de cineva suficient de sensibil ca sa inteleaga prin ce trec eu ca femeie, dar suficient de puternic ca sa ma incurajeze si sa nu ma lase sa cad. Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu aascultatoarea.Nu pot sa fiu asa cu cineva care nu poate sa isi rezolve solitar problemele.Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta reciproc. Caut un barbat care sa inteleaga ca sexul are importanta lui intr-un cuplu dar ca nu determina existenta cuplului care se vrea cu adevarat fericit. Si o iubita adevarata nu va accepta niciodata langa ea un barbat care este extrem a doar numai o ora!Pentru simplul ratiune ca ziua are 24 de ore ! a Cer mult? a Valorez mult!
Sunt o femeie simpatica si plina de vaiata dornica sa descopar diamantele neslefuite ale lumii! Sunt o fire vesele si pusa pe glume cam tot timpul,dar am si momente cand trebuie sa fiu singura in natura sa ma relaxez si sa meditez! UN barbat simpatic care sa ma inteleaga sa avem aceliasi opinii de viata, care sa fie o fire vesela sI care stie sa se descurce in absolut orice situatie!sa stie ce vrea de la viata!
sunt urata si inculta.......... Iubesc prezenta oamenilor de calitate, care pot darui iubire adevarata si care pot primi in acelasi timp...sunt independenta, verticala,copilaroasa.... schioapa si oarba il caut pe silviu din constanta
Buna. Sunt o fire foarte intelegatoare teribil de lipicioasa si iubitoare.. vesela nervoasa incantatoare romantica realista cate o data si dornica de noi aventuri si imi place sa cunosc persoane noi.dar tu? Sunt inalta 1.67 si am 55 kg
Bruneta cu ochii caprui O relatie de lunga durata bazata pe incredere respect si iubire
tanara si nelinistita:) sunt timida dar cu ajutor poate reuses sa ma schimb un tip cu care te poti distra si cu care poti discuata orice....
o simpla prietenie
NIMIK MAI MULT :)))))
Sunt o nevasta sclipitoare si tentanta !! Pentru cei cu mintea mai inceata , care au sarit peste citirea profilului sau nu au inteles, mai repet inca o data ca sunt casatorita. Nu caut aventuri sau iubiti , caut doar sa imi fac amici , atat si nimic mai mult, nu va mai obositi cu fel de fel de propuneri, veti primii ignore fara discutii. Trasa prin inel !! Barabati atletici si inteligenti !!
sunt o tipa care uraste minciuna,caut un tip serios si dornic de o relatie de familie .el poate avea si un copil,cei care nu sunt seriosi sa se abtina/ Sunt o singura fata cu un personaj de buna valoare si sunt cumplit de respectuos. par castaniu ,ochii caprui .59 kg.ten deschis forma placut. partener de viata,
sunt o fatuca modesta, sociabila si ambitioasa,,,cam atat despre mine, de la mine, mai numeroase va las pe voi sa aflati...daca vreti ;) Ca parte din comunitatea de fete singure bucuresti, imi vor un barbat hotarat si responsabil. Sunt optimista, feminina si gata pentru o relatie asumata. nici prea prea, nici foarte extrem :D intalneste-ma si astamparatzi curiozitatea ;) amicitie, prietenie, noi cunostinte, persoane adevarate, etc