km nebuna,de viata distrativa..... Sincera, spontana, cu simtul umorului ,dar si cu bun simt, cateodata ,insa ,acida si ironica.Ador sa calatoresc, sa descopar oameni si cultulrinoi , orase ,mai ales ,centrele vechi , dar si peisaje inedite.Calatoresc suficient de des.... Imi plac lectura, muzica buna, plimbarile in natura , miscarea . Caut o relatie serioasa alaturi de cineva si impreuna sa construim ceva frumos! va las p voi o pers sa ma iub asa km sunt eu
La inceput Dumnezeu a facut lumea...si s-a odihnit.Pe urma a facut barbatul .... si iar s-a odihnit.Pe urma a facut femeia... si de atunci niciunul dintre ei nu s-a mai odihnit vre-odata...
bruneta...sexy... Am a down to earth single and Looking Lady..Who loves to cook,dance,listen to music and also the most of all to cuddle..Am Looking to meet that caring and Loyal Man.someone who is going to love me forever and ever.I dont care about age nor distance.I have alot to share with you about me.cause am a great and Romantic lady
Cand te-ai nascut ai plans si toti in jurul tau radeau.. TRAIESTE-TI VIATA in asa fel incat, atunci cand va sosi clipa tu sa surazi iar cei din jurul tau sa planga!!!! Buna, ma bucur ca le citesti, sunt o fata buna si sociabila, fara obiceiuri proaste, imi place sa joc sport si sa citesc carti, de asemenea, imi place sa gatesc vase delicioase)
Viata... m-a ingenuncheat. Dar am luptat de fiecare data si am reusit sa ma ridic. Fiecare pas inainte caut sa-l fac cu atentie si-ntelepciune. Detest singuratatea. Insa acesta nu este un pretext pentru care sa inchid ochii si sa accept ,,orice" sau pe ,,oricine" , desi pretuiesc nespus oamenii. Spun asta in ideea ca vor compatibilitate... la indice de suflet, in intaiul rand. Iar lucrul acesta se va observa in timp si va fi un factor decisiv in continuarea sau stoparea a ceea ce se poate incepe. Apreciez sinceritatea, deschiderea si transparenta unui om. Pun pret pe caracter, pe ceea ce este, nu pe ce are. Desi sunt necesare si celelalte, pentru a duce un trai decent, nu sunt prioritare. Imi doresc o viata linistita, armonioasa, langa un barbat care pretuieste aceste lucruri si care, la nevoie, va lupta pentru ele, atunci cand viata ne va aduce si incercari.
I am a pretty, smart and asured in myself girl!!!! I can become the complet partner, I can love and take people as they are without wanting something from their side!!!! I think that it is not right when a person lives alone, everybody of us has to find the second half!!! I am a very optimistic person I always belive in something better and it will happen for sure!!!! I think you need to belive in something good and we will have a happy life then!!!:))))))) Would you like??????
Sint zodia Sagetator. O doamna obisnuita si distinsa , modesta, placuta,fara fite , lumea se simnte bine in prezenta mea si vor sa gasesc pe cineva care sa-mi aprecieze calitatile, sa putem avea puncte comune in existenta noastra . Caut ceea ce caut :)
SUNT DOAR EU, NIMIC MAI MULT SAU POATE UN PIC MAI MULT... Daca vei dori sa ma cunosti,vei afla mai multe.ptr inceput consider suficiente datele din profil. frumusetea exterioara dispare in schimb daca ai frumusete interioara esti cel mai bogat om de pe pamant... o persoana sincera care stie sa aprecieze ceea ce i-se ofera...
Frumoassa , desteapta Outgoing woman that likes to laugh a lot and have a good time. I like trying new restaurants, jazz bars, lounges around the city but I've also been known to hit a few dive bars just for fun. I love any chance to put on a sexy dress and go out to a fun place. At the same time, I like quiet time at home watching a good movie or enjoying a home cooked meal that I didn't make (smile). I'm very career focused, I have a great job and I believe in taking care of myself in all ways. Frumoasa Barbati
Disteactiva , nebuna (in sensu bun ) iubesc natura imi plac surprizele cadourile sunt intelegatoare si iubesc enorm caini am un baietel si sunt o mama resposabila Optimist ambi?ios nu-i place plictiseala;) ?i a?a a dezvolta aceasta trebuie s? spun c? ader? la un principiu de baz? care corpul, mintea ?i sufletul activitatea in tandem, fie in "corp frumos, minte frumos". Prin urmare, cred, c? trebuie s? aib? grij? de fiecare dintre aceste lucruri;-) Nu-mi place s? stea in locul ?i intotdeauna am stabilit obiective pentru care o uluire, ?i ceea ce am pun inima noastr?. Bruneta ochii capruii 52 kg inaltime 1.62 Caut un barbat responsabil demn de o (familie) sensibil si deschis nu suport oameni perversi mincinosi si chitrosi vreau un barbat atent si plin de surprize
ce pot spune despre mine...foarte multe sau nimic,depinde de situatie :))) , deocamdata un om mediu dar visez sa am cel putin o statuie :)))) deci sunt o visatoare modesta , zic eu. merg pe principiul e frumos ce imi place , sunt amuzanta cu o imaginatie bogata, desteapta, sociabila si rabdatoare. nu ma pot descrie singura, va las pe voi sa decideti :))) nimic unic
Sunt o persoana care nu prea tolereaza drama, apucaturile telenovelice si fiintele care definesc stereotipurile muierii frustrate - Nu imi plac barbatii cu apucaturi muieresti, paranoici sau gelosi. decizia va apartine...... doresc sa cunosc un barbat care sa ma faca sa am din nou incredere.sa pot sa-l privesc in ochii si sa stiu ca nu ma minte
ma vei cunoaste I am a kind, sentimental, tender, romantic, intelligent, faithful, humorous person and I love life. I like listening to good music, being in nature, reading literature, spending time with friends and interesting people. I love the nature, animals, the sea, a beach and the sun. I am engaged in aerobics and belly dance. At present I am absolutely ready for making a strong family with my loving man and charming children. I want to meet my real other half who I\'ve been lost without. I want to have a strong, loving, friendly marriage and to love and be loved. White man without children or with children. he is a kind, sensitive, fair, devoted, intellectual, romantic person. he is responsible and reliable. he wants to have a strong, friendly, happy, loving family as much as I do.he has a great sense of humor and is a fun loving person.he has not got bad habits. he likes this life in all of its manifestations. he likes listening to music, reading, walking, traveling, enjoying spending time with his family just doing different things together. vei vedea daca vrei
Sunt cea mai buna la sex oral si ma mandresc cu asta , vrei sa te convingi ? Sunt o fire vesela si optimista si astept o persoana care sa mi se potriveasca.Exclus zodii de foc. Am sanii mari si fundul mare si tareee
Poti sa tragi in el oricat ca nu ma doare Caut barbati pe care sa ii satisfac sub orice forma la un pret extraordinar de bun
nu coment I can say for sure that you will never be bored with me. I am a very sociable lady and all my friends say that I am funny to be with. I am very punctual and you can be sure that I will never be late for our dates. People say that I am very kind and I am always ready to help them. I adore romance and I am a very romantic person. aflati relatii
Imi caut o relatie de lunga durata ..vreau ca el sa ma iubesc si sa ma respecte si ... Sint comunicativa,vesela,distractiva place tot ,cei frumos,imi place sa calatoresc, place natura si mersul pe bicigleta Sunt o fire mai nebunatica imi placie sa ma distrez ..si sa va spun si zodia mea sunt berbec sunt o fire mai timida sunt iteligenta vreau ca el sa fie frumusel sa aiba masina ..si in primul rand sa ma iubeasca si sa ma respecte asta imi doresc
sunt o persoana sufletista,sincera cu simtu umorului,imi place sa am prieteni sa ma distrez dar si sa fiu iubita Ardeleanca, care cauta persoane cu care se poate socializa nu stiu ce sa spun despre mine eu cred ca sunt draguta dar asta ramane sa apreciezi tu si sa imi spui dupa aceea.PROMITI??? caut un om bun sufletist care sa ma iubeasca si sa ma acepte cu calitatile si cu defectele mele.Glumet sa ne simtim bine impreuna si sa vedem poate chiar ne potrivim.Fizicul nu conteaza doar mintea si sufletul
daca ar fi sa ma descriu as spune numai atat: profesoara lady with great hopes to find a person who wants to live by my side, who also hopes to find in me a friend for life, in all his worries and in all sincerity. I like to live carefully, happily and comfortably, friendship should be the ground for a common life, without limiting the other, without hindering anything, but so that everyone can be encouraged and strengthened. I would be very happy to receive your reply. Sincerely orice
Shefu' hai sa'ti zic o faza tare:snt sociabila,imi place sa rad ,sa calatoresc.sunt o fire care s plictiseste nemaivazut de rpd,nu stau prea mult in acelasi loc sau cu aceeasi persoana.imi place s m distrez si snt pusa pe sotii mai mereu.sunt de parere ca in tineretze trebuie s experimentezi cat mai multe kestii,pentru a nu ajunge vreodata in situatia d a ma intreba "c ar fi fost dak..?".nu trebuie sa regreti c ai facut,ci ceea c nu ai facut :D pai snt destul de inalta (1.73).am facut ceva sport la viatza mea deci arat bine.am okii caprui-verzui,se skimba dupa dispozitia de spirit.cateodat ii am cenushii,toata multimea mi'a zis k sunt d o culoare ff dubioasa..parul:aici e mai dificil..el,natural,este brunet,dar dupa cum am spus m plictisesc ff rpd de un lucru,si paru are cel mai mlt d suferit d p urma capriciilor mele..am fst (si voi mai fi)cam toate culorile:blonda ,roscata,cu suvitze d tot ce se putea,ondulat,drept..u name it! pai...din moment ce brad pitt am auzit k l'a luat angelina..m'as multumi si cu un brunetzel sau un blondutz,inalt..mai inalt ca mene..sa zicem 1.85,bine facut,care s m faca sa rad si s aiba un IQ de macar 80 ca s pot vorbi ceva cu el..
in rest persoane,la fel,cu care s pot discuta ceva interesant.ca tot omu',imi plac persoanele care m fac s m simt bine si s pot fi in pielea mea..
Sant o fire dinamica, romantica,...Cred in iubire si respect. Sunt aici pentru o relatie serioasa bazata pe incredere si respect reciproc. Nu vreau aventuri..Multumesc placut absolut orice cu un pic de haz si multa pasiune
Realista si bine ancorata in zilele noastre. Romantica, calda, inteligenta. Prea multiple povesti si timp de pierdut nu prea exista la mine. Cresterea se intampla la indiferent ce varsta. Nu ma intereseaza barbati casatoriti sau in absolut orice fel de relatie, mai tineri decat mine si cei cu minte nesanatoasa! La 53 de ani sunt inca studenta...2 a, 3 a..facultate deci...am o minte antrenata. Macar o facultate sa fie daca vrei sa vb cu mine...
degeaba m`as descrie.. ramane sa ma descoperi tu I'm a fun to be with person Love to read and travel sunt asa cum m`a facut mama ;) Caut ceea ce nu am gasit pana acum :)
nu-mi place sa ma autocaracterizez si ATAT. I'm not a Princess, who wants to get marriage with some King to be a Queen and to have her own country kingdom! I'm just a little simple girl, who wants to find her second half, who will be also the simple man!!! I do not need any wealth!!! The main riches is LOVE, which, as I believe, will save the World!!! la varsta mea , sunt multumita de mine. Se putea si mai rau...... Discutii amicale , poate si sfaturi , pentru a trece timpul mai usor.
Numai cine va incerca sa ma cunoasca va descoperii cine sint cu adevarat. Sometimes I`m thinking too much but I`ll try not to in the future placut Oameni civilizati capabili sa poarte o discutie coerenta.
P.S. CITITI CU ATENTIE DATELE DIN PROFIL SI CONVIGETI-VA CA ATI INTELES CORECT CEEA CE SCRIE
P.S.2 CEI CARE SINT IN CAUTARE DE "CHILIPIRURI" SEXUALE SA EVITE ACEASTA PAGINA
sunt o prietena responsabila, cu simtul umorului, blanda, nu am vicii, imi doresc un barbat care sa-mi fie alaturi, sa fie bun, linistit, fara vicii cu care sa-mi petrc anii care vor venii in pace si liniste ! sunt slabuta, parul lung, ochii caprui, un barbat matur, linistit, cu simtul umorului, fara vicii, cu care sa ma inteleg si sa ne respectam !
hm...sociabila, cam nebuna..da` in sensu` bun al cuvantului, sincera ji persevernta ,Onesta,modesta( nu intelectual).cu teribil de mult bun simt, altruista, dezvoltat simt al umorului zic io ca draguta..da` ceilalti ar tre` sa ma caracterize ,nu?:P
draguta,ochii verzi-albastri, schimbatori in functie de dispozitia de spirit in care ma aflu...par saten cu suvite blonde...sper sa va plac I like to keep things simple,i am recepectful,flexible not into men plays games you get what you give 1,70, 50kg... un tip dragut,sa nu fie timid si ,mai ales, sa nu fie monoton..
Selectiva,sobra,punctuala ; nu accept compromisuri. I am a down to earth lady seeking a good man for marriage. Placuta, chiar daca sunt putin supraponderala. Caut pensionar, singur si fara obligatii, stabil financiar, fara prea multe vicii, interesat de o relatie de durata, caruia sa-i placa vara la tara. Ofer companie placuta, afectiune,incredere .Nu accept comportament obscen, cuvinte triviale , barbati mult mai tineri decat mine sau casatoriti.
Sincera, deschisa si cu simtul umorului... Ami plac oameni de viata cu credinta in dumnezeu si corecti nu suport minciuni si oameni falsi Alura fizic placut Caut Un barbat asumat, sincer, serios pt casatorie
bruneta cu ochii caprui ....draguta frumoasa si mai departe va las sa ma cunoasteti voi Hola, me llamo Lucia vivo en Murcia, España. Me gustaría conocer gente de otros paises y tener una buenas amistad con todos/as. Un saludo y espero veros por aquí. Sólo hablo Español. Sorry simpatica de gasca si buna un barbat serios si de gasca
...bla...bla...bla...chestiile de genu le vei obs u..daca vrei..;) Sunt o persoana prietenoasa, deschisa, sincera.., restul te las pe tine sa descoperi :) potrivita ...:D:P barbat....sa arate bine...si cu o situatie materiala buna....nu sunt materialista dar doresc p cineva p masura mea...:P
se vede in poza....;) Sunt o prezenta feminina eleganta si sincera, activa in zona de matrimoniale baia mare. Imi doresc un barbat cu intentii clare, care apreciaza fidelitatea si comunicarea. Imi place sa petrec timp in natura si sa descopar locuri noi. Caut o relatie stabila, bazata pe respect si afectiune reciproca.
Kimberly , single,...Looking for a serious man for a Long Term Relationship pei caut in primul rand distractzie shi ceva prieteni noi...poate shi o relatzie...:D
I'm not pretending to be perfect but I'm trying to be the best possible version of myself during every single day. I'm not one of these women who are getting lazy as I'm always moving, working hard on self development and want to be the best for my future man! i'm not a materialistic person as I'm a lot more interested in inner qualities. so I won't be impressed with some material values. but if you have a big and passionate heart this would be definitely noticed. "De obicei, un drum fara obstacole nu duce nicaieri."