Vreau sa raman iubita M-am gandit bine. Si vreau sa raman exact cat sunt acum de emancipata. Nu vreau mai multa egalitate in drepturi cu nimeni. Cred ca e suficient ce am capatat eu, femeie, in ultima vreme. Dreptul de a munci, daca am chef. Eu as vrea sa ma opresc aici. Se poate? Sau oare acum trebuie sa inghit, la pachet, toate drepturile, egalitatile si obligatiile care decurg din asta? Nu vreau sa fiu ca un barbat. Insist sa nu. Si mi se pare ca drepturile si le mai face si omul. Sau in cazul asta femeia. Si eu n-am simtit niciodata ca am usi inchise tronc! in fata pentru ca sunt femeie. Chiar nu-mi trece prin cap ca ma nedreptateste cineva la job sau in societate, in general. Si, cel mai important, nu vreau mai numeroase responsabilitati decat am in prezent. Nu vreau sa demonstrez nimic. Mi-as dori din inima sa am langa mine un barbat care castiga mai mult. Nu vreau sa castig mai bine sau musai la fel ca el. Nu vreau o masina la fel de mare cat a lor, a barbatilor. Vreau sa mi se deschida usa cand am trebuinta sa ies din taxi sau sa intru intr-o incinta. Vreau sa mi se tina paltonul cand afara e frig si vreau sa-l trag pe mine. Vreau sa mi se intinda o mana cand cobor din tren. Si sa fiu luata cu masina de acasa cand sunt invitata in oras. Bineinteles, vreau ca un barbat sa faca toate astea. A, si vreau sa mi se acorde dreptul de a plange des, in mod oficial. Asa sunt femeile. Nici nu-mi trece prin cap sa-mi car singura sacosa. Eu sunt croita sa car buchete de trandafiri de gradina, din cei care mireasma frumos. Ii prefer de alura roz, in caz ca se intreaba cineva. Incarcatura maxima pe care o pot accepta este un tort de ciocolata care trebuie sa ajunga urgent in fridiger, acasa. Asta da, pot sa car. Dar de multe ori trebuie sa mimez ca imi prieste sa ma descurc singura. Pentru ca dau peste barbati care asteapta asta de la mine. Ma cred o feminista. Pe cuvantul meu ca nu am chef sa platesc jumate-jumate cafeaua cand sunt insotita de un barbat. Dar uneori trebuie sa fac asa, ca sa arat ca sunt o nevasta moderna, nu vreo retrograda. Trebuie macar sa ma prefac ca scobesc absorbita in portofel. Altfel, un barbat care a intalnit prea multe feministe o sa creada ca sunt o profitoare de cafele si alte servicii. Imi place sa fac o cafea buna dimineata si sa ma muncesc la un mic dejun pentru doua persoane chiar si trei sferturi de ora. Cand il gusta cineva, vreau sa ma laude mult. Si eu sa ma simt ca o gaina care a facut un ou de aur. Si nu doar, cum ar parea, patru oua ochiuri normale. Imi plac rochiile original de tare. Imi plac in extrem cele cu buline. Imi plac agrafele cu libelule si glossul pentru buze. Imi place sa fac cumparaturi de sutiene si pantofi. Chiar daca mai am acasa si sutiene si pantofi. Cand o sa fac copii, nu vreau sa ma intorc la serviciu dupa 2 luni de stat acasa. Ma gandesc ca vreau sa alaptez macar un an intreg. Si sa stau acasa cat se poate de mult. Nu cred ca se darama vreo intreprindere, oricat de importanta as fi eu in ea, cat fac eu mere rase cu biscuiti. Chiar daca decid sa fac asta timp de doi ani intregi. Doar mere rase cu biscuiti. Nu vreau sa fiu egala lui, nu suntem cantitati care putem fi masurate cu acelasi dispozitiv de masurat. Cred ca barbatii si femeile sunt diferiti si e teribil de bine asa. Dar de ce tot vorbim despre asta? Despre egalitate? E chiar asa de important subiectul pentru unele dintre noi? Vreau sa raman asa, femeie, pana in varful unghiilor mele pictate mereu in rosu aprins. Unghii care se prezinta ca o declaratie de feminitate si nu de razboi.
cauta si vei afla :P as dori sa cunosc un barbat aici in Bruxelles pt a intemeia o relatie sincera,sa ne respectam unul pe celalalt,sant o prietena simpla,imi plac plimbarile,imi place sa citesc,sa comunic. interesant totul si nimic
I am a muse and inspiration for my beloved man. I am a real lady with soft and tender voice, but much passion inside. A diligent and skillful teacher during the day time, but a hot cat at night. When in a relationship, I am absolutely supportive and dedicated, you can rely on me, I will not betray or put a knife in your back. Sometimes I am too open-minded, and usually people are not happy to hear what I really think of them. Well, I have to fight this trait. Flexible and optimistic in life. Like to see good sides in any situations, and stay positive. Will inspire my man for reaching his goals in life. And will stay side by side both in good and bad times.
pff....greu d zis....o pers indeajuns d complikta:))cu simtzu umorului;)....shi d treaba...simpatik....da deja ma intind pre amult:)))dak vretzi mai multe sa aflatzi despre mine intr;) Libera, caut un om cu care sa pot impartasi partile bune ale vietii. nu pot sa ma exprim:)) o pers cu kre sa ma intzeleg super:)sau makr bine:))
sociabila si destul de deschisa la minte sincera e curiosa di provare qualcosa di particolare, non avendo esperienze speciali... Cerco una DONNA per amicizia o qualcosa di più... scrivimi un messaggio. Write me a message to know more about us. Grazie ma mandresc cu fizicul meu sa zicem ca as cauta mai mult socializare ...
Salut! Sunt Victoria! Sunt o fata zimbitoare cu simtul umorului, inteligenta, amabila si cu suflet mare. Doresc sa-mi gasesc viitorul sot, nu caut desavarsit dar cel putin sa fie potrivit pentru minè. Nu aventuri!!Ceva care sa ma motiveze de a costruì impreuna un viitor magnific, sa fie blind si bun nu numai cu minè dar cu toata omenirea si sa poata sa inteleaga care este sensul vietii. Si nu in ultimul rind sa aiba un stil de viata sanatos si estetic. buna dipozitie
energica,increzatoare in tot ceea ce fac The screw is beautiful and I like to live it with love inalta,par lung,ochi negri barbat cu simtul umorului,sincer
O persoana cu aspect fizic placut,inalta,cu zambetul pe buze, cateodata vorbareatza,cateodata prea tacuta.Doresc sa-mi gasesc sotul adecvat care sa-mi poata fi shi cel mai bun prieten.
I`m 5`7"140 with a athletic build , mentally stable, physically fit, a bunch of laughs, warm, caring, honest, good listening, God Fearing, and a positive person,I am real easy person to talk to and a good listener. I love to play golf and I enjoy chilling` with my friend/family. I like going to the movies or watching movies in my room , I like swimming , fishing, listening to music and dance, traveling , going bowling and etc.I am a family oriented person and I get along with everyone in my family and outside my family.
Sono solo a Brescia,sono giocoso,e mi piacciono i gentiluomini ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dolce, mi piacciono i soldi e il divertimento Sto cercando un gentiluomo che voglia accontentarmi,voglio dire, tienimi un sacco di soldi,
Cuminte si in acelasi timp rebela Ce ofer: Te respect, te sustin, iti ofer fidelitate, iubire si pasiune. Sunt manierata, de incredere, responsabila, optimista si plina de viata. Iubesc copiii. Fara vicii. Contacteaza-ma daca: Darui ce-ti ofer si eu (vezi descrierea personala). Scopul tau este crearea unei familii. va las pe voi sa decideti multa distractie..........-))
I am kind, honest, sincere, I do not like to be bored and always find any business for myself. I'm active, I don't like being sad, I'm always cheerful. I like to travel. I like going to the movies, I like going to the gym. I love theatre. my favorite music is pop, jazz, classical. I hope that there will be a man who will be interested in me.
Ma numesc Mocanu Patricia ,sunt o fata ok,prietenoasa cu cine pot..normal,iar daca pot sa ajut in variate situatii sunt dispusa sa dar in ajutor cu mare drag :) sa nu iubesti...k o sa fii ranit.....cine iubeste sufera...si ce-l iubit isi bate joc......IUBIREA ADEVARATA NU EXISTA......LUMEA E FALSA Apai ce as putea sa spun?...:/ sunt blonda,ochii caprui am 1.55 inaltime ...si cam atat :) Pff...As vrea sa gasesc un baiat cu care sa vorbesc,si nu vreau figuri si chestii de genu...vreau doar pur si simplu sa socializam!!
vesela imi place sa mi traiesc viata.....dar mai bine ma descoperi tu .....Indrazneste sa ma iubesti... Iubeste-ma daca indraznesti... Te provoc la duelul inimilor ! Nimic si nimeni nu ne poate opri, nimic si nimeni nu poate interveni... Te provoc cu cea mai fierbinte sarutare. Te provoc sa-mi raspunzi la fel, sa ma strangi in brate cu toata puterea ta,sa ma sufoci cu iubirea ta si sa ma arzi cu buzele tale! Indrazneste sa ma iubesti ! Nu e un joc, e viata noastra care curge iremediabil, ca o lava incandescenta dintr-un vulcan care tocmai a erupt... Te provoc la IUBIRE, Dragostea mea ! Iubeste-ma sau arunca-ma in haul uitarii! Iubeste-ma daca poti! Indrazneste,numai, sa ma iubesti si vei vedea Tu!!..... vezi poza sau ne vedem la un suc o persoana sincera care stie ce vrea
Dragutza si dornica Ma numar printre femei singure ploiesti care nu si-au pierdut increderea in iubire. Sunt independenta, dar imi doresc un aliat alaturi de care sa impart bucuriile simple ale vietii. Ador calatoriile spontane si serile linistite acasa. Caut un barbat sincer, cu simtul umorului, pregatit pentru o relatie stabila si asumata.
O zi in care nu rid,este o zi pierduta,cea mai buna medicina.Nu i-mi plac oamenii prosti si insensibili.I-mi plac glumele dar si seriozitatea,cind trebuie.
Salut! Sunt o persoana determinata, cu principii sanatoase, prezentabila. Nu suport minciuna. As vrea sa cunosc un barbat cu afinitati apropriate pt. o relatie serioasa. Nu pierde timpul!! N.B. - Va rog NU deranjati fara motiv, cu profilul incomplet sau in parte, persoane casatorite dar care cauta sex sau altceva,.. , persoane cu profilul ireal, etc., astfel incat ma obligati sa va blochez. Pe compact vor o persoana fara obligatii ca si mine, cu un grad de cultura superior mie, deci mai intelligent decat mine. Caut un barbat , nu o femeie! Nu sunt lesbica!! Multumesc! O zi buna tuturor!
strange,intelligent...interesting! caracter deschis ...vesela....cu simtul umorului ...ma supar dar imi trece repede...muncitoare si cu simtul datoriei...
sunt o tipa sexy............cred ramane sa ma descoperi singur Sant o fire dinamica, romantica,...Cred in iubire si respect. Sunt aici pentru o relatie serioasa bazata pe incredere si respect reciproc. Nu vreau aventuri..Multumesc vezi u un tip sexi
,caruia sa-i placa distractiile ,cluburile etc
Ma numesc anca am 21 de ani si m-am gandit sa intru pe acest site deoarece imi place sa socializez sa cunosc oamenii si in debutantul rand ma cam plictisesc nu prea Am ce face . vreau sa imi fac prieteni Imi plac barbatii inteligenti cu simtul umorului , deschis la minte,! Eu zic ca am simtul umorului Nustiu toti imi zic ca sunt suficient de draguta si la propriu si la figurat Nu caut nimic special vreau doar sa imi fac prieteni
What you see is what you get! SINGURA 40 ANI CAUT UN BARBAT SINGUR DE PREFERINTA VADUV SAU NECASATORIT,CAUT O RELATIE AN BAZA CASATORIEI,SA FIE DE VARSTA APROPIATA SI SA FIE CRESTIN (POCAIT).SAU CARE VREA SA CUNOASCA PE DOMNUL IISUS HRISTOS. Everything you dreamed of:));) Tot ce e al meu e pus deoparte!
Imi place viata sa ma distrez pana la o anumita varsta dupa o sa fiu fata cuminte Buna, ma bucur ca le citesti, sunt o fata buna si sociabila, fara obiceiuri proaste, imi place sa joc sport si sa citesc carti, de asemenea, imi place sa gatesc vase delicioase) Asa si asa Barbati pentru dragoste
Frumusetea fiecaruia dintre noi rezida din faptele noastre . hum ...aspect fizic.. pai mai bine.. va convingeti singuri;)intr-un cuvant sunt micuta slabuta si cu ochii mari:)))
Sunt florentina ador conversatia pe teme deosebite de viata, mediu inconjurator,natura, muzica Sunt o persoana calma si plina de viata Un baiat frumos si intelegator
I may appear as a bit of a shy and sensitive girl at first, but if you allow me to get to know you, then you'll soon discover why I save the best of myself for people that I hold dear. Time is the most valuable thing that we can give each other. I'll appreciate a clipa of your time and you writing to me if you are interested. Just say "hi". sunt tocmai buna...:)
buna I am a kind, honest, calm, faithful, purposeful, tender, caring and thoughtful woman. My fiends say that I am a person with a good sense of humor, I am very patient and do not like to argue and make conflicts. I want to find my love through this agency. ideal aliat de incredere
Buna ma numesc iuliana si sunt singura pwp! I am a happy, easy and positive person. I work as an engineer in the sea. I like to listen to music in my spare time, go to the beach and the museum, I like being outside, going for a walk, swimming, sailing and traveling. I'm looking for a long term relationship Sunt blonda etc O relatie
Sunt o persoana sincera prietenoasa care traieste fiecare minut Sint zodia Sagetator. O doamna obisnuita si distinsa , modesta, placuta,fara fite , multimea se simnte bine in prezenta mea si vor sa gasesc pe cineva care sa-mi aprecieze calitatile, sa putem avea puncte comune in existenta noastra . Arat cat se poate de Ok Nu caut ceva anume
Sunt cu caracter, lumea ma caracterizeaza cum vrea...nu oblig pe nimeni sa ma placa! imi place sa cred ca sint o persoana cit se poate de normala pentru virsta,inca cu speranta ca in multimea asta mare mai exista oameni buni,cu educatie,cu bun simt,care cred in iubire,romanta,onestitate,frumos -