Imi place sa ma plimb sa descopar frumusetile naturi sa comunic cu persoane sa fac meditati cu copii Imi place sa cred ca cele mai frumoase povesti incep cu o conversatie sincera. Sunt o sotie feminina, cu potenta buna, iubesc muzica, dansul si seriile de comedie. Am un job care imi place, dar imi fac timp pentru viata personala si pentru oamenii dragi. Caut un barbat care stie ce inseamna loialitate si care isi doreste o relatie pe termen lung. Nu ma intereseaza sa pierdem vremea, ci sa ne cunoastem cu rabdare. Pentru mine, platforma de matrimoniale craiova este un loc unde pot intalni un om cu intentii serioase, gata de un drum in doi. Daca simti la fel, scrie-mi. Bruneta slaba ten creol ochii negri 22 de ani Domni cu bun simt care vor sa pune la dispozitie un muc cadou unei fete dragute
sunt o fire calma si intelegatoare bruneta cu ochii negri :P.......NU ARE ROST SA IMI SCRIETI DACA NU AVETI POZA!!!!!!!!!!!!! sa ma accepte asa cum sunt vreau un baiat de casa intelegator iubitor sa fie din arges si sa vrea o relatie serioasa nu aventura si partanerul sa fie intre 19-30 de ani
Caut o relatie serioasa! am a simple and loving lady, I seek nothing much in a man. am sweet,understanding and most of all am a free minded person. I love nature. Un barbat adevarat si serios!
sunt o persoana careia ii place sa se distreze si nu ma opreste nimic sa fac lucrul acesta! blonda,frumoasa,finuta si manierata,ft.gospodina,un suflet de aur,iubitoare , intelegatoare si plina de viata , daruiesc totul dar astept reciproc!!!! caut barbati cu care sa pot vorbi,intalni si de ce nu si distra!!!
sufletista si de gasca. Sunt EU.=I am kind, calm, loving, positive affectionate.. I am intelligence and very feminine... I like the old-fashioned values - words like loyalty, reliability and respect.Ce caut aici?-Se spune ca la inceput de tot barbatul si femela au fost pasari de padure,care se uneau la primejdie,dar zbuau singure cand aceasta trecea..Noi oamenii de acum ne atingem prin ganduri prin emotii.trebuie sa stim sa ne miscam si chiar sa ne luam zborul ca pasarile, caci atunci reusim sa scapam nemaifiind la bunul plac al imprejurarilor.Pentru a ajunge capabili sa ne depasim greutatile si sa nu ne lasam daramati de nici un necaz de nici o tragedie.-trebuie sa plutim deasupra evenimentelor si pentru asta trebuie sa iubim., Sunt sentimentala si solemna, glumeata, agitata, misteriosa, linistita, expansiva Drepta si demna in mine in fata nedreptatilor ce ma lovesc. Uneori exuberanta si tulburatoare.I ts really nice way to meet people from all the world! make friends with me just like diamonds friends are forever feel free and talk to me let us get to know each other this world is a small place you just need to discover you are not alone m looking for a Trustworthy,Caring,H onest man that`ll Love,Respect and be Faithful to me and he must have a good sense of humour!! I WANNA GET MARRIED draguta
cuminte si devreme acasa!!!!:) down to earth person, have sence of humor and caring. i love to cook and gardening. i hate lies and games. i live alone and tired living alone. im ready to settle down and willing to relocate. as im tired living alone as i lost my family in typhoon last 2013. am trei picioare....si trei urechi!!!:)))glumesc sa spun ce spune toata societatea ,, ce nu am gasit pana acum " as fi penibila:))).....never say never!
Eu cred c? vor intalni o persoan? cu bun simt al umorului, care ii place s? petreac? timpul activ, de c?l?torie ?i totul interesant. De?i, aceast? persoan? ar necesita s? fie de incredere, sociabil, optimist ?i ñheerful.
ma numesc karina si abia astept sa vad ce putem face impreuna I am a very kind, romantic and creative girl! I lead an active lifestyle because I believe that sport is life! I am still very energetic, it can be understood because of my way of life, I try to be everywhere and always, and I manage everything thanks to my enthusiasm! Here I want to find a man to realizate a family! My cherished dream is to produse a big and happy family in a house that we will build ourselves! But unfortunately, I have never met only my beautiful man with whom I can fabricate a beautiful family. blonda slaba cu ochi caprui un domn marinimos
nonconformista,atipica Ik ben een vrouw oprecht en eerlijk serieuse kalm lief lachend, ik ben op zoek naar een man voor een serieuze relatie. placut nu-mi plac stereotipurile....deci ce ramane!
sociabila .... de gasca... As putea sa spun multiple despre mine , in intaiul rand sunt o persoana sensibila cu un suflet suficient de mare dar este mai usor sa ma intrebe cine vrea sa afle .... O poza spune mai mult decat o scurta descriere fizica , iar restul calitatilor (fie ele bune sau rele )te las pe tine sa le descoperi , fiindca eu sigur le vad doar pe cele bune . ... imi place asa cum sunt....naturala distractie
sociabila Professional person, into walks, books, music, nature, driving around, dancing, my art & craft hobby, calm, feminine, smiley, happy, cheerful, quiet, I love family life, I like to socialise as well as having my own space sometimes, pleasant, understanding, loving, a natural person, not perfect, still believe in manners,smart,sophisticated, inteligent. Looking for a friend/soul mate. We meet for a reason, either you are a blessing or a lesson As vrea sa intalnesc un roman frumos,bine facut, educat, manierat, cu simtul umorului. Ma inteleg bine cu persoane Capricorn, Taur, Rac, Fecioara dar pana la urma conteaza acea magie cand doi oameni se intalnesc dragutza......restul il vei afla cand ma vei cunoaste dragutz,cu simtul umorului,vorbaret brunet cu ochii verzi,1,70
I love singing and I am intense. Printre profilele de matrimoniale suceava sper sa gasesc un barbat responsabil si atent, cu care sa impart ocazii frumoase si planuri pe termen lung. Sunt optimista si cred in relatii bazate pe incredere, respect si sprijin reciproc. I am beautiful and sexi. I want the right person.
sunt o persoana energica, vesela, dornica de distractie.. i am a very sexy and energetic asociat and ready to mingle inalta, blonda, draguta caut persoane cu care sa pot discuta si cu care sa ma pot simti bine....cam atat momentan
Iubitoare Cautiously optimistic to find a man who is well grounded, kind, well structured mentally, intelligent, makes time for the relationship, remembers always to be a gentleman and has realistic expectations from his partner. Easy going, good sense of humour with a young heart and mindset would really match my personality. For those who dona€™t have a picture, are under 52 or over 62 there will be no reply. Thank you. Caut un barbat adevarat
Plina de viata simpatica ...ma bucur din plin de orice moment......... Urasc minciuna si oamenii tradatori, sunt plina de viata si traiesc fiecare clipa la maxim!!!sunt eu si unii zic ca e suficient.....
sunt o fire ff puternica si as vrea sa o am si eu o relatie de lunga de durata Sunt o persoana simpatica, activa, imi place sa ma distrez, sa calatoresc, sa dansez si sa-mi traiesc viata din plin. bruneta-inaltime1,70,ochii-caprui,parul lung inchis la culoare eu cat un barbat cu care sa am o relatie de lunga durata sa ma inteleg bine cu el
Sunt o fire vesela si comunicativa.. "Cine sunt!?... o femeie impresionata de descoperirile sufletului, o femeie care se mira cu sinceritate de vibratiile unei inimi, o prietena care crede ca primeste daruri pretioase, ascunse intr-o privire sau intr-un zambet, o femeie "agresiv de sincera si cu simtul umorului restul se intreaba, cine vrea.... despre mine... o femeie...simpla si complicata in acelasi timp...ma regasesc in multiple lucruri pe care le vad...ma regasesc in cerul senin al primaverii, in soarele arzator al verii, pentru ca imi place vara si deseori asa sunt si eu... lumnioasa ca o zi de vara, ma regasesc in toamna melancolica, in frunzele ce cad triste pe alei pentru ca de foarte multe ori melancolica sunt si eu...iar cateodata ma regasesc in neaua alba a iernii, in cristalele mici de gheata...cateodata mi-e frig...si deseori sunt trista...momente in care singuratatea si linistea sunt lucrurile de care am nevoie...iubesc probabil asa cum face absolut orice femeie...sunt un melanj de sentimente, de senzatii care de care mai contrarii...iubesc, urasc, plang, rad, sufar, cad si ma ridic de fiecare data! eu...sunt un amestec de sentimente, un metiaj de culori calde si reci, sunt ploia ce cade din cer, sunt in picaturile care se prabusesc de asfaltul negru, cenusiu, sunt zambetul sunt adierea de vant , sunt apa .. Nu caut imposibilul, dar accept doar persoane serioase, decente , cu bun simt care pot aprecia valorile umane si tot ce fiecare clipa ne ofera in mersul nostru cotidian. Multumesc.. celor care inteleg..!!! asa si asa prieteni, persoane cu care sa vorbesc..
simpatica, gospodina, vesela... Fire vesel? ,comunicativ?,altruist? ,totdeauna cu "vorbele" la mine ..... barbat necasatorit, inalt, cu simtul umorului.. relatie stabila bazata pe INCREDERE, respect si IUBIRE... Cer prea mult?
Linistita Il caut pe EL: -cel care nu se teme sa iubeasca - cel care vrea sa se implice,sa investeasca emotional,sa planuiasca, sa construiasca o relatie sanatoasa si frumoasa. - cel care vrea sa-mi fie alaturi cind gresesc,cind ratacesc drumul , care ma invata, ma sfatuieste si intreaba pentru ca tine cont de parerea mea. Cel care viata nu l- a plictisit care mai gaseste placere in lucrurile fara valoare care nu se pot cumpara cu bani: iubire,tandrete,sinceritate,respect. Sunt interesata de barbati care au un profil perfect inclusiv o foto recenta. Fotografia mea este recenta, luna Mai 2018 Looking for Romanians only!! Placut Socializare
sincera,cu bunul simt,timida, Traim intr-o lume falsa iar ipocrizia lor ne face sa fugim de lucrurile atat de frumoase si normale care erau odata si odata tot ceea ce conta pentru noi. Rautatea lor ne face sa devenim fricosi in a cunoaste o noua persoana care poate ar putea fi persoana care o cautam de atata timp. Ajungem sa purtam zeci de masti pentru a ne feri sufletul de acele suflete "diabolice". Uitam sa mai fim noi ca sa nu mai avem de suferit! Pacat ca in loc sa ne revenim, ne scufundam sufletele in noroi!!Vreau sa cunosc un blondut cu ochii verzi sau albastrii .Daca esti tu astept sa necunoastem .Vreau o relatie serioasa...Din nu stiu ce vreau nu acept!!!Chiar vreau o relatie de aproape nu la distanta .Și stie ce vrea de la viata !Cine imi face un bebelus? ?? placut dragut cu simtul umorului,necasatorit
Sunt o fire energica imi place sa gatesc...sa calatoresc Ai gasit persoana potrivita? Toata omenirea se confrunta cu urmatoarea intrebare: cum imi dau seama ca am gasit persoana potrivita alaturi de care sa imi pot petrece restul vietii? Haideti sa incercam sa gasim impreuna un raspuns. In loc sa te intrebi "Este el/ea persoana potrivita?" When you love someone you will feel it deep inside. And nothing else can ever change your mind... La Vie Est Pleine De Surprises!!! Las la aprecierea voastra
de treaba si o sa vedeti mai multe dupa ce vb cu mine k sa ma cunoasteti smart, beautiful, sympathetic, kind, loyal .. I just charm .. that still need men? barbati
nu ma pot descrie singura Sunt EU caut pe cineva sa fie capabil in a combina placutul cu utilul...nu sunt adepta discutiilor seci si interminabile tip virtual...vreau obiectivitate! Despre partener: Prietenos,sociabil si de ce nu inimos ptr o iesire din cotidian in societatea reala...exclus povestitorii virtuali care nu se regasesc in expunerea mea! sunt micuta dar draguta pe cineva cu care sa pot vb
Sunt o persoana draguta,miloasa,iubesc animalele,sunt geloasa in dragoste,dar si foarte romantica.Imi plac sportul,arta si oamenii speciali,deschisi,care care stiu sa se bucure de viata si care nu au prejudecati. Caut prieteni noi,oameni deschisi,cu chef de vorba si cu idei interesante.
Sunt o fata plina de viata,cu o energie inepuizabila. Imi place aventura si nebunia vieii,dar totusi sunt si o fire romantica, ce stie sa gateasca...pot fi si o gospodina. Daca esti un barbat ce vrea sa isi traiasca viata,iti plac plimbarile si noptile pierdute in doi, cauta-ma! Sunt slabuta. Nu tare inalta....Sunt tot ce trebuie. Aventura,discutii deschise despre orice subiect,plimbarii,noptii pierdute in doi...si daca devine serioasa treaba ,cu atat mai bn. Imi caut jumatatea ce ma completeaza.
o fiinta plina de viata , un pik cam salbatica, dornica de absolut orice senzatii noi, in cautare de iesiri in aer neingradit departe de indiferent ce prejudecati indirecta, incorecta, irecuperabila You can teach a cat to do whatever she wants to do! cauta-ma sa ma descoperi toata inchipuiri salbatice
Libera in cautare de partener serios....in Franta. ...coasta de azur. Simple and lovely, sweet, understanding and honesty Placut..... Partener de suflet....si de viata...in Franta ....coasta de azur...nice
Vesela, comunicativa iar daca vrei sa sti mai mult ma poti intreba. . Daca cineva doreste sa ma cunoasca o va face neintarziat ! Lucrul acesta se poate vedea din poze. Prietenie,distractie si eventual o relatie.
"Doar in prezent traiesc si vreau sa fiu Caci primavara -mi ride in privire Un anotim uitat mi ai readus Bine ai venit tirzia mea iubire. Ramii aici,tu dorul meu nespus." Perfect ! Un barbat , respectos intelegator iubitor si sa stie vorbi cu o femeie sa o respecte si sa o protejeze. Te astept
Sunt o persoana sincera si sufletista dar urasc naivii Sunt o persoana brava imi place sa calatoresc sunt si o buna gospodina ..caut un barbat serios ce vrea sa intemeeze o familie ..rog seriozitate. Las la aprecierea ta O persoana sincera si iubitoare care sa stie ce sa vrea de la viata
Pai...sunt eu.Nu o imitatie de mine.Imi place k in momentul lasat sa imi pun intrebari existentiale,sa compun poezii,sa citesc carti tamite ,etc.As cauta persoane inteligente,sau cel putin istete.Imi plac cei care au ceva in chestia aia de p umerii lor care intamplator se numeste CAP.Sunt o rebela innascuta,noncomformista,ascult...muzik veche ,retro,raggaeton si jazz.Imi place sa traiesc dupa propriile principii si sa cunosc oameni noi.Ce zici?Nu vrei sa fi chiar unul dintre ei? sunt draguta.In limita bunului simt...Arat normal:sunt simpa si modesta.Un stil putin rafinat si feminin. caut...un pamantean
Sint o persoana draguta sincera prietenoasa care isi cauta inca jumatatea Sint o persoana draguta cu un caracter intens sociabila,sincera imi place corectitudinea si seriozitatea doresc sa cunosc o persoana draguta cu aceleasi caractere Rog seriozitate.Multumesc! Bruneta,ochi verzi,slabuta. Caut barbat de virsta apropiata dragut care sa isi doreasca o relatie serioasa
simpatik Spontana si receptiva la ceea ce se intampla in jurul meu dar in acelasi timp stabila in idei si caracter,deschisa spre lume si in largul meu in societate. sa mi spuneti voi... nu are descriere...ramane de vazut
I am a simple woman who has a good sense of humor and I am serious, respectful, generous, ambitious, affectionate, tender, sincere, frank, understanding, sentimental, caring and sensitive and I like to give affection to the one who will love me. inalta. simtul umorului.......se gaseste?
buna tuturor.... sunt o persoana energica,activa,nu imi place sa ma plictisesc si sa fiu plictisita,si mai mult....ik ben een gezellige meid, die houd van feesten, stappen en gekke dingen doen ;). momenteel ben ik vrijgezel en op zoek naar wat avontuur... zowel een lekker vrouwe lichaam kan mij vreselijk opwinden. momenteel ben ik alleen opzoek naar vrouwelijk contact. zijn er vrouwen die meer willen weten, stuur me een berichtje frumoasa:d
Sunt ambitioasa, puternica Sunt o doamna cu interese diferite si o viata plina de viata. Dar stau intotdeauna pozitiv si incerc sa trec toate problemele de viata cu zambetul pe fata Sunt nespus de activ si prefer modul activ de viata si de agrement. Imi place sa merg la munte si sa ma odihnesc acolo, sa stau cateva zile. Particip la cursuri de sala de gimnastica si de fitness. Dar, de asemenea, imi place sa ma hranesc si cu mintea (zambet). Am citit carti, atat literatura profesionala, cat si romane de aventura sau dragoste. Imi plac animalele, mama si cu mine avem doi caini (zambet) Frumoasa si modesta Un barbat sincer
sunt o tipa amabila si suficient de desteapta incat sa nu ma cataloghez aiurita..ma distrez la maxim si ma indragostesc reppede..calitate sau defect?..inca nu am aflat vesela si plina de optimism..sper sa nu imi fie umbrit pe aici :) Ps anul nasterii e 72,nu 1985, restul informatiilor sunt corecte omenirea zice ca sunt draguta..eu zic ca arat bine..frumusetea e trecatoare oricum.. caut..ce caut..un suflet bun..nu stiu..dar sper sa gasesc