Femeie, 23, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
super Iam looking for serious relationship here, as I am choosing the mate of my life! I hope to meet sweet, reliable, caring man and wonderful person in general. Knowing myself I can say that I often pay attention at a manas eyes. I hope you have kind eyes and will show me your wide smile when we meet. conversatie
Femeie, 24, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
briza marii... Vreau sa raman iubita M-am gandit bine. Si vreau sa raman intocmai cat sunt acum de emancipata. Nu vreau mai multa egalitate in drepturi cu nimeni. Cred ca e destul ce am capatat eu, femeie, in ultima vreme. Dreptul de a munci, daca am chef. Eu as vrea sa ma opresc aici. Se poate? Sau oare acum trebuie sa inghit, la pachet, toate drepturile, egalitatile si obligatiile care decurg din asta? Nu vreau sa fiu ca un barbat. Insist sa nu. Si mi se pare ca drepturile si le mai face si omul. Sau in cazul asta femeia. Si eu n-am simtit niciodata ca am usi inchise tronc! in fata pentru ca sunt femeie. Chiar nu-mi trece prin cap ca ma nedreptateste cineva la job sau in societate, in general. Si, cel mai important, nu vreau mai multe responsabilitati decat am in prezent. Nu vreau sa demonstrez nimic. Mi-as dori din inima sa am langa mine un barbat care castiga mai mult. Nu vreau sa castig mai bine sau musai la fel ca el. Nu vreau o masina la fel de mare cat a lor, a barbatilor. Vreau sa mi se deschida usa cand am nevoie sa ies din taxi sau sa intru intr-o incinta. Vreau sa mi se tina paltonul cand afara e frig si vreau sa-l trag pe mine. Vreau sa mi se intinda o mana cand cobor din tren. Si sa fiu luata cu masina de acasa cand sunt invitata in oras. Bineinteles, vreau ca un barbat sa faca toate astea. A, si vreau sa mi se acorde dreptul de a plange des, in mod oficial. Asa sunt femeile. Nici nu-mi trece prin cap sa-mi car singura sacosa. Eu sunt croita sa car buchete de trandafiri de gradina, din cei care mireasma frumos. Ii prefer de alura roz, in caz ca se intreaba cineva. Incarcatura maxima pe care o pot accepta este un tort de ciocolata care trebuie sa ajunga urgent in fridiger, acasa. Asta da, pot sa car. Dar de multiple ori trebuie sa mimez ca imi prieste sa ma descurc singura. Pentru ca dau peste barbati care asteapta asta de la mine. Ma cred o feminista. Pe cuvantul meu ca nu am chef sa platesc jumate-jumate cafeaua cand sunt insotita de un barbat. Dar uneori trebuie sa fac asa, ca sa arat ca sunt o nevasta moderna, nu vreo retrograda. Trebuie macar sa ma prefac ca scobesc absorbita in portofel. Altfel, un barbat care a intalnit prea multe feministe o sa creada ca sunt o profitoare de cafele si alte servicii. Imi place sa fac o cafea buna dimineata si sa ma muncesc la un mic dejun pentru doua persoane chiar si trei sferturi de ora. Cand il gusta cineva, vreau sa ma laude mult. Si eu sa ma simt ca o gaina care a facut un ou de aur. Si nu doar, cum ar parea, patru oua gaurele normale. Imi plac rochiile incomparabil de tare. Imi plac in special cele cu buline. Imi plac agrafele cu libelule si glossul pentru buze. Imi place sa fac cumparaturi de sutiene si pantofi. Chiar daca mai am acasa si sutiene si pantofi. Cand o sa fac copii, nu vreau sa ma intorc la serviciu dupa 2 luni de stat acasa. Ma gandesc ca vreau sa alaptez macar un an intreg. Si sa stau acasa cat se poate de mult. Nu cred ca se darama vreo intreprindere, oricat de importanta as fi eu in ea, cat fac eu mere rase cu biscuiti. Chiar daca decid sa fac asta timp de doi ani intregi. Doar mere rase cu biscuiti. Nu vreau sa fiu egala lui, nu suntem cantitati care putem fi masurate cu acelasi dispozitiv de masurat. Cred ca barbatii si nevestele sunt diferiti si e extrem de bine asa. Dar de ce tot vorbim despre asta? Despre egalitate? E chiar asa de important subiectul pentru unele dintre noi? Vreau sa raman asa, femeie, pana in varful unghiilor mele pictate mereu in rosu aprins. Unghii care se prezinta ca o declaratie de feminitate si nu de razboi. vedeti pozele nimic special...conversatie...
Femeie, 25, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
sunt o tipa prietenoasa,ambitioasa,optimista,vesela..imi place sa ma bucur de viata, sa cunosc oameni noi, de la care sa am ce invata si sa profit de orice ocazie care mi se iveste..:) Zimbitoare, comunicativa, placuta, serioasa, cu simtul umorului . Caut un OM adevarat , alaturi de care sa pot trai clipe minunate , sa construim impreuna ceva elegant ... sa ne iubim si sa ne dorim sa fim impreuna zi de zi clipa de clipa , pe tot parcursul vietii ok:) nu caut nimic special..doar socializare si prietenie
Femeie, 27, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
Sunt o doamna, inalta, supla, modesta, iubitoare de animalute, dragutica, simpaticuta si cam atat. Caut un barbat inalt,suplu,modest,bland,atent si afectuos. Sunt jumate. Si am nevoie de inca o jumatate Visatoare dar si realista.. romantica si pasionala.. sociabila.. si mereu in patratzica mea.. nu fac fitze, nici figuri. Decat daca altfel nu se poate...
Femeie, 25, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
O iubita extraordinara Doresc, o relatie de lunga durata cu un domn serios din apropierea orasului meu,(exclus cei casatoriti , si cei sub 56ani ) Specific, relatie la distanta (nu sa locuim impreuna) iubesc sala de sport
Femeie, 23, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
O persoana adorabila si simpla...ramine sa descoperi) I am a cheerful and smiling person.I feel that I am kind, considerate, honest, loving, and I try to be a good friend. I want to be best friends with my new man.I'm looking for honest , caring man with big heart.I am looking for a companion. Someone with a great personality who can also pay a lot of attention to me.I would like to be with someone I care for and that cares for me. I am an open and trusting person who needs to be with some one they can trust. frumoasa...atragatoare... Imposibilul...
Femeie, 24, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
simpatica Ma numar printre sotii singure oradea care isi vor mai mult decat simple intalniri. Sunt independenta, dar pregatita sa ofer afectiune si sprijin. Imi doresc un barbat responsabil, cu valori clare si dorinta de a construi un viitor in doi. placut baieti & fete prietenie
Femeie, 24, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
Sunt o persoana cu bun simt, comunicativa cu cei din jur. Imi place sa calatoresc, sa citesc lecturi interesante, captivante, patinajul este pasiunea mea, sa navighez pe internet, sa gatesc. Am un stil de viata echilibrat, linistit, imi place sa ies cu prietenii, sa admir natura in momentul liber.
Femeie, 26, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
sunt o fata cam nebuna ... :D Eu cred c? vor intalni o persoan? cu bun simt al umorului, care ii place s? petreac? timpul activ, de c?l?torie ?i totul interesant. De?i, aceast? persoan? ar necesita s? fie de incredere, sociabil, optimist ?i ñheerful. extra bun :P distractie
Femeie, 27, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
sunt o fetita si caut.... Sint comunicativa,vesela,distractiva place tot ,cei frumos,imi place sa calatoresc, place natura si mersul pe bicigleta ...un baietel...:)
Femeie, 25, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
sunt o persoan romantica socialbila sincera si distractiva liCENTIATA, EDUCATA, CU POSIBILITATI MATERIALE. SATENA, INALTA, OCHI CAPRUI, NESPUS DE ELEGANTA. NU DORESC SA CUNOSC AVENTURIRI SAU OBSEDATI SEXUAL. ochii verzi satena inaltime 1 62 o persoana cu bun simt distractiva sosociabila respectoasa etc .
Femeie, 25, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
I don.t suffer from insanity, I enjoy every minute of it! Sunt sociabila,cu simtul umorului de buna calitate,im-i plac calatoriile,im-i place sa gatesc ,sunt foarte serioasa. Judge Me, and i'll prove you wrong. Tell me what to do and i'll tell you off. Say i'm not worth it, and watch where i end up. Call me a bitch, and i'll show you one. Srew me over, and i'll do it to you twice as bad. Call me crazy but really you have no idea. NU caut aventuri cu domni generosi .NU ma intereseaza cm tai .Nu vreau sa stiu cat de bun esti tu in momentele tale de ~glorie si nu beau sucuri .contin prea numeroase E-uri !!!! prea multi de NU ??((( Ps. Daca nu ti.am raspuns la mesaj .poate fi din cauza limbajului neadecvat !
Femeie, 27, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
they say that good things come to those who...have patience!!...... Locuitorul insulei nimanui din sufletul meu e acela care, poate, ma cauta. Acela care, poate, ma asteapta. Acela careaŠ poate exista. neinteresant!!!
Femeie, 24, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
sunt o blonda frumoasa si vanata de barbati.sunt invidiata de femei care ma urasc si dorita de barbati vreau o veata noua si o familie sunteti interesati????? ochi intunecati par lung blond silicoane barbat sexi elegant care sa ma iubeasca si sa nu ma minta sa fie sincer
Femeie, 23, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
am foarte multa potenta - si imi plac distractiile - muntele prapastios, cluburile, cursele de masini si tot ce inseamna risc Ich bin eine leidenschaftliche und sanfte Frau, die sich ohne einen besonderen Mann in der NĂ€he sehr allein fĂŒhlt. Ich werde immer ehrlich und treu sein, weil es meine Essenz ist. Meine Seele ist zart, aber mein Herz kann nicht lĂŒgen. Wenn ich meine Liebe treffe, werde ich darauf vorbereitet sein cel din pozele din albumul foto un tip intre 180-190m, bine antrenat
Femeie, 38, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
sunt o fata super de viatza Mon nom Mariya Ă moi 34 ans. Je veux trouver l\'homme avec qui moi pouvait vivre la vie heureuse! atletic distractii,prietenie poate si o relatie serioasa
Femeie, 26, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
imi place sa-mi traiesc viata la maxim I believe in the truth and honest of love..i am really a very sincere person when it comes to sharing feelings and emotions with that special person and i really am down to heart honest about the things i say and do cause i don't like hurting peoples feelings,cause everyone has a chance to laugh,so why do i make them sad..i am really very easy to get along with,fun to be with and am very adaptive and communicative when it comes to conversant conversation.and my life is based on the truth and honest of self personality... un aspect apetisant si greu de sedus......... barbat urat si fara bani
Femeie, 25, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
Draguta-micuta....cum imi place mie sa spun.Ambitioasa,cu simtul umorului,initiativa si pofta de viata...Sunt multe de spus... Mi as dori sa cunosc un barbat dragut si serios.Sunt nascuta pe 13.11.1970. Nu ma plang...inca mi se mai acorda atentie... nu stiu exact...asta e problema...dar abia astept sa gasesc...
Femeie, 37, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
sunt si o fata un pic frumusik...:) I am looking for a responsible,Godfearing, honest, trustworthy man for long-term happy loving relationship someone who will be my best friend my equal partner in life the king of my heart and hopefully someday my handsome loving husband. I'm a woman to believe my husband should be my best friend mica si scumpica.. caut prieteni noi..cu care sa fac schimb de idei pareri.....aaa...si nu suport mitocanii...no offense:)
Femeie, 51, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
descopera-ma tu......... Sunt o persoana simpla , sincerĂÆ Ăaąi sufletista ,urasc minciuna , mai multiple pe parcurs :) simpatica........ un tip placut cu simtul umorului
Femeie, 40, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
Omenirea este un amestec ciudat de sori si pietre de o varietate atat de infinita incat nu mai stim unde un om inceteaza sa mai fie piatra si devine soare. Nu stim nici macar daca sorii au fost creati pentru nevoia pietrelor de a fi incalzite sau pietrele pentru nevoia sorilor de a raspandi caldura. P.S: intru foarte rar pe acest site ..dar cu siguranta citesc toate mesajele primite de la voi... multumesc celor care vizualizeaza profilul, care imi trimit mesaje frumoase , de bun simt si nu in ultimul rand celor care ma critica .. discutii...
Femeie, 52, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
eu sunt primavara! Als Mensch einander zu lieben ist wahrscheinlich die schwierigste Aufgabe, die wir bekommen haben,eine Aufgabe auf die oberste prioritĂ €t und somit sind sie andere unwichtig.Die Liebe ist ein Anstoss fĂ Œr jedes zu solchen,wird zu jemanden zu einer Welt selbst und fĂ Œr die willen jemand Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiuaaŹ Š. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva frumusica un barbat adevarat, destept, frumos, spiritual.......
Femeie, 25, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
Sunt o fata simpatica, prietenoasa, sociabila, romantica, dar cu picioarele pe pamant. Imi place munca dar si distractia. Pana nu ai vorbit cu mine nu poti spune ca ma cunosti. Iam quiet, happy, tender and affectionate. Iam easy-going and I always try to be in a good mood. Iam persistent and purposeful. Iam quite compassionate and I enjoy helping people when I have an opportunity. I like talking on different subjects and having only positive emotions. I'm simple easy going, one man woman, honest, genuine, trustworthy, reliable. I am very understanding and have much respect for other people. Un pic plinuta, dar armonios proportionata. Caut pacienti :P
Femeie, 31, Casatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
Doar eu,departe si aproape! Ich bin eine Frau Nett, ehrlich, aufrichtig, aufmerksam, treu, ich möchte echte GefĂŒhle teilen, wendet sich an die positive, die gute Laune und die Empathie. Mit Werten des Respekts, gerechten Teilens und menschlicher WĂ€rme. Ich möchte Menschen mit den gleichen QualitĂ€ten kennenlernen, nicht egoistisch oder skurril, die ihre Vergangenheit gegraben haben und bereit fĂŒr die Adventszeit sind Gibt es die groĂe Liebe noch? Ich suche immer noch nach der Antwort auf diese Frage, die jeder fragt, aber ich fange an, es leider zu bezweifeln. Wie du wahrscheinlich schon verstanden hast, suche ich nach einer ernsthaften Beziehung und vor allem stabilen ... Wenn fĂŒr dich Frauen SammlerstĂŒcke sind, danke fĂŒr das Unterlassen, wie jeder
Femeie, 43, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
Sunt o persoana sincera deschisa am bunul simt uneori evit sa raspund la intrebari fara sens Sunt o persoana decenta ,civilizata si nu vor relatii de compromis! La drum... Azi i-am spus tristetii: nu te mai intoarce! Am inchis fereastra, nu poate intra, Am stins si lumina, nu ma vede-n noapte, Usa-i ferecata, lacat e pe ea! Mi-am facut bagajul, plin e cu de toate, Pun intai iubirea, e pe initialul loc, Mai asez speranta, dorul, bunatatea, Gingasia, visul, pacea, dragostea. Pun si frumusetea...dar, Am luat si mandria, De a nu permite, Un alt ieri Sunt o nevasta cu forme voluptoase par negru,lungime medie ochii migdalati Caut in principiu sa conversez o persoana cu bun simt deschis
Femeie, 39, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
I am sweet, thoughtful, kind, and have a great sense of humor. I am very easy going and laid back. I am often told that I am very easy to talk with. I am not an angry person, and I am not interested in someone that is. Having past events shape your life is one thing, carrying the past as a burden that sits heavily upon your shoulders is not the way I view life. I am happy with myself, and my life, and I like to think it shows
Femeie, 24, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
nu stiu ce sa zic.eu zic ca arat indeajuns de bine si stiu sa fac din toate cate ceva. imprevizibila ,gust glumele,rezonez cu ce este nou si mai vedem caut un barbat care sa ma aprecieze,si care sa-mi fie aproape si la bine si la rau
Femeie, 25, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
simpatica, simtu umorului.......restul las pe tine sa descoperi My name is Yuliya. I am from Ukraine. I am serious girl and I am here for serious relationships. I need to find my man for whole my life. Are you this man? nu ca in poze: nu sunt fotogenica un"om"
Femeie, 42, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
imi place sa fiu descoperita Sunt o fire sufletista,familista ,detest minciuna prea corecta PTR vremurile de acum si incerc sa- mi gasesc un aliat de viata sa alungam Singuratatea !!! Nu raspund la persoane fara poza ! astept pareri multa distractie
Femeie, 29, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
Doar nu va asteptati sa scriu ceva ....Descoperiti singuri...!!!! Jag Àr ett öppet hjÀrta dam, dedikerad dam som behöver en sjÀlsfrÀnde, som kan ersÀtta den glÀdje som jag har förlorat allt detta samtidigt. Jag Àr Àrlig, pÄlitlig, trogen och allvarlig i vad jag gör i alla lÀgen finner jag mig sjÀlv. Jag Àr en dam som Àlskar vad du Àr och inte vad du har och jag kÀnner mig avslappnad och gÄ vidare tillsammans sÄ lÀtt med mÀnniskor som jag möter jag har varit i ett förhÄllande innan som jag har learn't frÄn .. För jag vet inte hur man lita pÄ en mÀnniska lÀngre .. Eftersom jag tror att mÀn Àr alla likadana .. Mitt första förhÄllande som var min första kÀrlek nÄgonsin .. . Vi bÄda fann varandra och Àven han lovar att gifta sig med mig och han lovar att inte bryta mitt hjÀrta .. Han berÀttade för mig sÄ mÄnga söta lögner som jag dumt nog tro honom .. Jag litade pÄ honom med mitt hjÀrta .. Jag visar honom kÀrlek och Àven jag begÄr mitt liv till honom ... Jag var trogen och Àrlig mot honom tills en ödesdiger dag jag fÄngade honom med en annan kvinna pÄ sÀngen .. Jag var i chock .. Jag kunde inte tro mina ögon .. Eftersom jag inte kunde tro att nÄgon som jag verkligen Àlskar kommer att sluta bryta mitt hjÀrta och Àven förde mig besviken ocksÄ .. SÄ frÄn det jag lÀr mig aldrig att lita pÄ en man .. Eftersom det var sÄ smÀrtsamt för mitt hjÀrta att leka med och Àven för nÄgon att ljugit och berÀtta att han Àlskar mig Fiecare cadere ma face mai puternica,fiecare tradare ma face mai tare,fiecare barfa ma face mai importanta... Sa intalnesc cat mai multe persoane cu chef de viata si f educate....
Femeie, 25, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
Consider ca sunt o femeie echilibrata ,vesela,destul de bine dezvoltata:)) si cu simtul umorului pus la punct.Trebuie as recunosc ,ca nu stau bine la capitolul descriere proprie dar cred ca cel mai bine e sa fii un om sincer si cu simtul realitatii atunci cand faci o afirmatie privitor la persoana proprie. In limitele bunului simt,placut la vedere....nu bruschez retina nimanui:)) Caut distractie ,viata ,trairi ale varstei,momente pe care sa nu le uit usor si putina aventura ....caut sa ies din banal ,caut o aventura de-o noapte,caut o iubire imposibila .....caut.
Femeie, 41, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
sunt frumoasa, desteapta, sincera, mai pe simplu sunt buna........... dar nu ma vede nimeni!!! I always thought that when I fall in love and start a family, that will be for life. Yes, now I know that things do not always happen as we desire, but the most important lesson I've learned is that we should never give up on our hopes, wishes and beliefs. I still believe in love, family and marriage and I am here with a hope to meet a wonderful man. When you get to know me, you'll see that I am a very devoted and trustworthy person. I have a very strong feminine side. I am caring, gentle, never raise my voice and do not like scandals. I believe in conversation and compromise. I am romantic and sensual - these are the two traits that I keep solely for my future partner. I will do everything in my power to see him smile to me every morning and every night as we fall asleep. nu se vede?
Femeie, 22, Necasatorit(a)
Aviatorilor, Bucuresti Romania
Sexy, funny -i-mi doresc un domn care sa stie ce inseamna respect. Imi doresc un barbat pasional dar elegant, un om care sa stie sa ma surprinda zi de zi, sa imi iubeasca fiecare defect, sa ma asculte cand vorbesc fara oprire, sa ma inveleasca desi eu spun ca nu imi este frig. Nu-mi cere sa ma schimb, nu-mi reprosa unde am gresit. Spunei ca impreuna putem rezolva orice, aminteste-ti ca sotia este o floare, trebuie ingrijita cu rabdare si dragoste. Tu esti soarele ce-i incalzeste petalele si o face fericita! NU UITA! Iubirea nu este intalnirea a doua corpuri, ci fuziunea a doua chintesente. Doua fiinte pot sa nu se atinga niciodata, nici macar cu varful degetelor, dar sa simta intre ele o legatura puternica, indestructibila, in timp ce altele care dorm in acelasi pat de ani de zile, sa se simta singure, straine una fata de cealalta. Atunci cand doua fiinte se iubesc cu adevarat, nimic si nimeni nu le poate desparti. Chiar daca le separa mii de kilometri, in realitate ele sunt mereu impreuna. In ciuda peretilor, a muntilor si a oceanelor, ele sunt impreuna pentru ca ceea ce traiesc se situeaza atat de sus, incat aceasta scapa limitarilor planului fizic. Ador simplitatea, modestia, bunatatea si frumusetea interioara. IUBIREA si RESPECTUL sunt cele mai scumpe cadouri niciodata nu astept sa le primesc de la oamenii ieftini! Nice Same to me