Urasc pers de prost gust si cele kre au subiecte d discutie stupide cum ar fi "sexul". inalta,ochi caprui,castaniu deschis si cam atat,restul se vede in poza:)
Serioasa
Iubitoare
Gingasha
Sentimentala
Vesela
Punktuala
Prietenoasa
Komunikabila
Deshteapta
Sincera Este extraordinar sa iubesti,dar dragostea unei persoane nu-ti poate umple golul din suflet.Umplerea acestui gol este responsabilitatea ta.Ai necesitate sa iubesti si sa te afirmi pe tine insuti zi de zi,clipa de clipa.Fara iubire de tine insuti,indiferent cat de multa iubire primesti de la barbatul tau,nu este de ajuns.A cauta sa obtii iubirea de la o alta persoana inseamna a te comporta ca de exemplu aloolicul care cauta sa obtina fericirea de la o sticla.Cu cat bea mai mult cu atat mai putin satisfacut se simte- si cu atat doreste sa bea mai mult.Toti suntem dependenti de dispozitia de a fi indragostit.Dar,dupa ce am a€žcazuta€œde cateva ori si ne-am rupt cateva oase emotionale,e de asteptat sa devenim putin mai intelepti.Stim ca,mai curand sau mai tarziu,va necesita sa fim autentici unul cu celalalt.Aceasta este deosebirea intre idila si parteneriat.Idila este o incercare de a mentine dependenta.Ea are o viata extraordinar de scurta.Parteneriatul este un dans a doi oameni obisnuiti,care invata sa traiasca impreuna,zi de zi.Este o scoala plina de provocari.Adeseori,este mai mult munca decat joaca.Si,cu siguranta,necesita mult mai multa adaptare psihologica,decat pot darui ani intregi de terapie!Nu absolvim aceasta scoala intr-un an sau doi.Ne trebuie multi ani,poate chiar o viata intreaga,ca sa-i asimilam intreaga programa.Recunosc caci tot ce am scris nu sunt cuvintele mele........insa in profunzimea lor sunt incarcate de mult adevar. Parul negru si lung...pielea alba si catifelata...curata cu miros gustos. Caut un om de incredere
destul de ok fizic si caracterial sunt o persoana vesela, optimista, iubesc viata pe care o traiesc cu toate ajunsurile si neajunsurile. urasc oamenii fatarnici si mincinosi placut femeile nu stiu ce vor si ce cauta!
In primul rand celor care vor sa ma intrebe daca sunt casatorita sau am iubit,raspunsul este :nu.Si nu pentru ca am pretentii prea mari,doar asta e situatia,si sunt multumita....As dori sa conversez cu oameni deschisi la minte,cu simtul umorului,si care stiu ce inseamna respect.Nu ma impresioneaza nici banii,nici o poza frumoasa,nici vorbe goale....sper sa fie pe aici oameni care gandesc la fel:)...
Buna ,sunt o persoana tare sensibila cu numeroase ast de la viata :) I am a fun loving person. I love to try new things and believe that everything happens for a reason. I enjoy photography and learning about new cultures and different walks of life. Snorkeling is a passion, along with swimming. Sunt inalta ochi caprui blonda la corp arat normal nu imi lipseste nimic Barbat inaltime 170,180 bine facut cu varsta intree 28/45 cu simtul umorului bine dezvoltat si sa fie de gasca
am o inima mare si pot fi prietena cea mai buna;) Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca ceea ce poti face insa este sa te faci iubit,placut apreciat de cei din jur,pentru ceea ce esti.Am invatat ca oricit mi-ar pasa mie,altora s-ar putea sa nu le pese,ramanand indiferenti.Am invatat ca dureaza timp sa cistigi incredere si ca doar in citeva secunde o poti pierde.Am observat ca nu conteaza CE ai in viata si pe CINE ai.Am invatat atunci cind sunt suparat,am dreptul sa fiu suparat dar nu am dreptul sa fiu rau.Am invatat ca daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.Te iubeste asa cum stie el.Am invatat ca oricit de mult suferi,lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta asa ca nu-ti ramine altceva decit sa ridici fruntea si sa privesti inainte,sa fii viguros sa poti sa mergi mai departe....{despre mine...iubesc calatoriile} inaltuta,dragutza...:Dsi de aici nu mai continui:D un prieten adevarat si de incredere
I am a simple, sociable girl, always with a smile on my face regardless of the situation. Iubesc adevarul,urasc minciuna. Imi place sa daruiesc si urasc zgarcitii. Confotabil sunt papicii de Casa iarna . Imi face placere sa discut cu oameni care se respects si stiu sa respecte. Bafta la toata lumea! Placut I'm looking for someone open to have a long-term relationship, someone who has been through the hardships of life who knows exactly what he wants from a woman.
Cea mai prietenoasaaaa! Sunt o fire deschis? , inteleg?toare , sincer? , corect? in felul meu ( oameni consider? altceva ) , independent? , si citeodat? nervoas?......:-o Bruneta, ochi caprui! Socializare!
Sunt o fata sociabila din Timisoara, iubesc plimbarile pe malul Begai si concertele de weekend. Caut un barbat care stie sa fie atent si sa comunice. Daca esti curios sa cunosti fete singure Timisoara care vor relatie serioasa, eu sunt aici pentru o poveste calma, cu respect si umor. Imi plac oamenii onesti si gesturile mici care conteaza.
I care both about my inner and exterior state, it is very important for me to find balance and to devote enough attention to my physical shape I like fitness, like going for jogging, swimming, camping, walking going to the beach and also to my mind development -traveling, sightseeing, reading, theatre, performances, exhibitions. As you can see, almost everything in this world is captivating for me and I know how to value simple pleasures of this life.
I enjoy fine dining and am always looking for someone to share the appreciation of good food and fine wine. I am just as comfortable with my hair up in old jeans as with my hair down wearing my favorite little pink dress. nimic..doar defilez si eu p'aici
Kaola Oty Onesta,loiala,sufletista.dinamica,echilibrata, doresc sa gasesc o persoana compatibila.Doresc "peticul"Sa imi corespunda fizic,intelectual, materialNumai cu calitatile prezentate mai sus..Un om pe care sa ma pot baza O persoana cu lumina mintii si a sufletului.O persoana respectoasa,manierata,sufletista,implicata a.i. sa existe emisie-receptie.Sa impletim utilul cu placutul pana la sfarsitul vietii. Sa fie numai armonie.Iubesc natura,florile,linistea.pacea. normal Interesting , charming , careful , faithful man to spend the rest of our life together
draguta..senzuala..:D Spiritul meu critic si analitic ma fereste de prostie si credulitate....Sunt mult prea educata ca sa jignesc pe cineva....Doresc sa imbatranesc elegant alaturi de o persoana deosebita, sa luam decizii impreuna, sa impartim responsabilitatile ,sa fiu iubita, protejata, rasfatata si plimbata, sa am incredere ca persoana de langa mine imi este si cel mai bun prieten... daca doresti aventuri si sa mai copilaresti putin ...te rog sa nu ma cauti....multumesc! http://www.youtube.com/watch?v=AfRMBhngcY4 Placut un barbat
femeie cu simtul umorului,linistita ca persoana ,gospodina ,educata de gasca Statura mijlocie, par saten, poarta ochelari, oci caprui. forma placut , caut sa socializez cu oamenii ,prietenii.sinceritate
ramane la aprecierea fiecaruia... Daca aveam acum 20 de ani mintea de acum,cu siguranta altfel s-ar fi aranjat viata mea. Sunt un om cu bune si rele,poate prea sincera pentru lumea in care traim. Cred ca am ajuns in acel moment al vietii mele,in care sa imi recunosc macar mie insami ca viata inseamna mult mai mult,decat:compromisuri,renuntari si suferinta. inalta 170, 24 ani,corp atletic relatie de lunga durata...
...
o fire simpla Sunt o persoana educata, inteligenta, vesela, optimista, draguta, dornica de a cunoaste un om bun la suflet, cu simtul umorului, generos, destept si politicos, un pic romantic... Pentru a petrece clipe minunate impreuna si a ne bucura de viata... normala
Sunt o fata simpla,calculata stiu ce vreau de la viata.Imi place sa cunosc persoane noi sa facem schimb de povesti de viata. hi,a her for serious relationship not to have jokes pls i dont entetern jokes. Frumoasa O persoana care sa aibe ceva in comun cu mine
Sunt prea dragutza sa pot sa te refuz! It's very hard to try and discibe yourself,my friends tell me,that I have a kind heart and good sense of humour.I do like the simple things in life and do not beleive in playing games or lies. Estoy muy especial!!! Im beautiful girl....i love pleasure Quiero un hombre solo para mi!!
cu simtul umorului...(nu al omorului)...asta ca sa se inteleaga bine...:) Tender, caring...hm...difficult to tell something...i feel shy and i don't want to be a boaster, but i am really a very romanic woman, maybe a little bit naiive...modest and honest... not a little girl, but a mature woman, who wants to be happy. daca ai putina imaginatie...atletica! nici macar nu stiu..dar poate aflu!
Ca parte din comunitatea de fete singure bucuresti, imi vor un barbat hotarat si responsabil. Sunt optimista, feminina si gata pentru o relatie asumata.
vreau sami fak cat mai multi prieteni, imi place muzika, sportul, mai putin scoala I have an active social position. I am also charming, romantic, sensual and tender. Kind, soft and appeasing in a relationship. I always listen to and hear the wishes of my partner. I am real and honest in the relationship. As all the ladies I am emotional, but I quickly calm down and do not take offense for a long time. I do not like conflicts and often choose to avoid them. I am positive and cheerful. I like to live in harmony and peace and may be this is my inspiration. I stay calm in any situation and I think it helps me to understand better situation. I am real and show my real feelings. In general I can describe myself for hours. The most important is that I have kind heart and always good intentions. Lastly, I believe in real love. I prefer to stay active. I believe that no impecabil person can exist because all of us have both positive and negative character features. In my opinion, I am closer to a perfect modern woman because I am independent, nice looking, physically, and intellectually developed. Moreover, I am an excellent cook, along with normal creativity and desire for perfection achievement. I am sure my man will be satisfied with my lifestyle, beliefs, and communication because I am thoughtful, able to think critically, support discussion, avoid conflicts. sunt dragutza, simpatika, vesela si imi plasce distractiile caut prieteni, fete, baieti
Am not here for games or to play around so I want you to be honest and upfront with me from this beginning to get to know more about each other and see where this will lead us to indeajuns de bun..:P pai..distractie,prieteni :P..
Sunt o fata draguta,simpatica,:)..merita sa ma cunosti:)... nu pot spune,nica despe mine de'ocamdata: sotul meu drag a decedat pe 23 decembrie si nu sunt dispusa la numeroase intrebari:((((((Va ms La multi ani! slabuta,inalta...arat superr bine..pupici
O fire simpatica Sunt o fata frumoasa si atletica. Eu joc sport, citesc, vizionez filme interesante. Vreau sa merg pe o calatorie Ingrijit O persoana de incredere pentru relatii serioase..
nu sunt prea interesanta, sunt aici de curiozitate persoana normala care incearca sa isi gaseasca scopul in viata putin km plinuta si am o groaza de defecte nimic special sa conversez si atat
Spun mai tarziu... I am young and ambitious woman. I think that at personal contact it is possible to learn much about me. I will try to describe myself shortly. I very sociable, kind and romantic woman. Many people say to me, that I very good person. I hate a deceit and lie. I true and loyal, and I always treated very kindly people. I do not look at a material well-being of people, I communicate with different people, I am given by pleasure from dialogue with usual, open people. I too very open woman, and I like to converse in an open and frank manner. I think that at dialogue you will draw conclusions for yourselves, and will understand what I. Placut! Caut...ce nu am gasit!
nu ma cunosc Oare mai exista persoane (barbati)cu bun simt si respect fata de iei insisi?asta ca sa poata avea respect si fata de alti...? sunt asa cum ma vedeti prietenii
sunt o fata simpla sincera intelegatoare cu simtul umorului restul te las pe tine sa descoperi Vor sa gasesc o prietena o femeie simpla modesta curata cu caracter special cu suflet mare si bun si cu care pot sa-mi impart viata mea intreaga toata cu ea ! O femeie care isi doreste decat o singura relatie de lunga durata ! nu sunt un fotomodel dar nici ultima urata din lume simpatica e tot ce pot spune un baiat care sa stie ce vrea de la viata cu simtul umorului sincer
Tanara,frumoasa si educata Sunt o persoana sincera cu simtul umorului extraordinar de dezvoltat, Placut Vor sa cunosc un barbat care sa imi prezinta tot ceea ce imi doresc .imi doresc o relatie frumoasa bazata in primul pe respect si tot ce este mai frumos
daca ma placi nu ezita sa-mi lasi un mesaj. te pup I am Vera a 27 years old woman from Ghana,my friends say that i am easy going with,caring ,kind,honest,loyal and trustful person. what do you also say?????
nu acum. Sunt o persoana sincera nu mi plac minciunile am simtul umorului sunt copilaroasa dar si realista . Imi plac fiintele calde cu principii morale relatie de lunga durata.
Sun glumetata, frumusoasa , Daca nu corespundeti preferintelor mele enuntate in profil, va rog sa nu ma contactati. Sa nu ne pierdem timpul unii altora. Multumesc Sexy..slabuta brunetica Caut un partener de viata sa ma intelega si sa ma sustina in toate modurile..sa ma iubesca si sa ma aprecieze.
imi place sa imi traiesc viata la maxim sunt romantica.comunicativa sociabila..... si va las pe voi sa descoperiti Sunt o prietena autonoma si ingrijitoare in derma ei si in capul ei cine ma vrea ...asa ma place nu caut un tip anume dar prefer sa fie seriosi si sa stie ce vrea de fapt
Sunt sociabila,intelegatoare si am un suflet bun... am Grace 34 years single never marry with no kids ,, am here looking for long term relationship Sunt draguta...cred.
mega de traba Sunt o fata sociabila din Timisoara, iubesc plimbarile pe malul Begai si concertele de weekend. Caut un barbat care stie sa fie vigilent si sa comunice. Daca esti curios sa cunosti fete singure Timisoara care vor relatie serioasa, eu sunt aici pentru o poveste calma, cu respect si umor. Imi plac oamenii onesti si gesturile mici care conteaza. frumoasa serios