I am a woman..... I can say that I am quite a strong personality who made herself on her own. But by my character, I am a very soft, gentle and loving woman. I am also intelligent, diplomatic, sincere and optimistic. Prin frectie atingerile mele usoare alaturi de miscarile fine si fierbinti te vor conduce spre locuri adanci si fierbinti.....
I have woman body..... Caut barbatii iubitori .....
I need a man....
difficile parlare di se stesso..ho deciso di ricominciare..no lo so se questo e posto giusto ma con questa tecnologia ci provo... Cred ca frumuseta este trecatore . Caut ceia ce nu am
absolut natural sunt o prietena simpla am parul foarte lung sunt sociabila bin e inteles in limita bunului simt placut un barbat puternic si imprevizibil
Activa Imi caut UN PRIETEN-65-79 ani necasatorit ,baimarean, ca sa ne petrecem impreuna momentul liber,(plimbari,scurte excursii, spectacole, etc.) si sa ne ajutam reciproc in caz de nevoie- .Nu vorbesc cu barbatii casatoriti sau indecisi Prefer sa locuiasca in baia mare sau la mica distanta de oras. placut
Buna ,ma numesc maria am 29 ani,sunt timisoareanca!Caut un barbat care stie ce vrea intocmai de la viata,cu studii masterdoctorat sincera, sufletista, realista,modesta, iubitoare de arta, lectura, plimbari in aer liber. Placut!!Restul descoperim impreuna Ceea ce am specificat mai sus
sunt o tipa simpatica cu care se poate comunica ador conversatia pe teme diferite de viata, mediu inconjurator,natura, muzica bruneta,verzi un tip cu care sa socializez despre viata,destin,etc
Sunt o fire sociabila, imi plac calatiriile "Set me as a seal upon thine heart, as a seal upon thine arm, for love is strong as death jealousy is cruel as the grave." ... Nus nici grasa nici slaba. Sunt puncuala, serioasa si de cuvant
va las pe voi.......... My name is Tamara. I from Russia. I the young, romantic woman. I very much like to travel, get acquainted With new people. I wish to get acquainted with clever and kind on To the person to connect our destinies. I hope to find real, pure Love. I hope to have pleasant acquaintance. placut Noi prieteni......
imi place sa ma distrez si cam atat.. Salut! Sunt Victoria! Sunt o fata zimbitoare cu simtul umorului, inteligenta, amabila si cu suflet mare. Doresc sa-mi gasesc viitorul sot, nu caut grozav dar cel putin sa fie aferent pentru minè. Nu aventuri!!Ceva care sa ma motiveze de a costruì impreuna un viitor magnific, sa fie blind si bun nu numai cu minè dar cu toata societatea si sa poata sa inteleaga care este sensul vietii. Si nu in ultimul rind sa aiba un stil de viata sanatos si estetic.
Fac sala in timpu neocupat Sunt cartea mult visata de tine.........Acordat-ti momentul necesar ca sa ma deschizi, si-ti garantez ca nu o sa ma mai lasi din mana ......... O sa-ti trebuiasca toata viata alaturi de mine ca sa ma poti termina de citit ! .......... Revenind dupa ceva timp pe acest site, constat cu dezamagire ca 90% dintre noi, cei care-l frecventam, se dau ceea ce de fapt nu sunt! Oare de cine si de ce ne ascundem ???? Deci ca sa fiu bine inteleasa : Raspund doar la barbatii intre 42-47 ani, mai inalti de 180 cm,cu fizic placut,cu suflet curat ,cu intentii bune si nu in ultimul rand ,la cei ce au completat bine profilul (inclusiv minim o poza) ,chiar si la sectiunea « ce caut » Nu ma intereseaza domnii frustrati, aventurierii,obsedatii sexual,lesbienele, cei care sunt pe acest site pentru sex ! Vreau o relatie frumoasa bazata pe : prietenie, incredere, respect, pasiune si comunicare. Sunt o persoana placuta ,serioasa (chiar daca cateodata rad cam mult), cu un instinc matern dezvoltat,iubesc familia si cred in ea, hotarata,imprevizibiba,deschisa,,modesta, emotiva,generoasa,dezinteresata, cu foarte mult bun simt, civilizata,pasionala, integra,vasela si cu simtul umorului indeajuns de bine dezvoltat. Nu sunt perfecta ....dar am draganele (am eu o reteta proprie) Nu astept sa vina FAT GRATIOS calare pe cal sau cu un cayenne, ci vreau sa vina cineva si sa ma surprinda de la intaia abordare,sa fie ceva imprevizibil si cu mult haz, sa simt din nou acei fluturasi inexplicabili in stomac.Sa fie un barbat langa care sa ma simt bine,in largul meu, fericita,iubita,protejata,cu care sa pot rade,sa pot plange,sa dansam ,sa facem nebunii fara sa ne intereseze ca se uita omenirea la noi......vreau sa fim 2 in 1 Ce-mi place? ....Mmmm...sa muncesc ,si o fac cu mult drag, imi place distractia,sa dansez,sa rad ,sa glumesc,sa fiu autocritica,sa ma plimb prin padure, sa alerg, sa vad un film bun si sa mananc floricele, ador ciocolata cu alune si inghetata caramel, imi place sa gatesc si sa-mi surprind iubitul cu surprize placute, imi plac florile oferite fara un motiv anume si sa aud mereu cat de mult ma iubeste. Ma interesez despre lucrurile pe care nu le stiu, si imi place sa fiu intrebata cand nu am fost bine inteleasa. Urasc minciuna ,tradarea fiintele care nu vorbesc si cele schimbatoare! Daca ati avut rabdarea,interesul ,timpul sau curiozitatea sa cititi tot,si daca nu v-am speriat prea tare ,va astept la o discutie Inalta
Slaba toate dotarile
I the woman which could not find love in a reality and have begun search of love on the Internet, whether I do not know I can find such person, but I have a hope, and it on mine the most important. I the purposeful, romantic person loving a life. If you think that I approach you, you can leave the message and I shall necessarily answer it. I wish to tell that me games do not interest.
sunt o persoana normala cu calitati si defecte bunaziua numele meu este maria ruby prietenii imi spun ribby foarte bun sau mai bine zis buna multi prieteni...poate iese ceva:))
sunt o fire foarte romantica.si vor sa cunosc cat mai multe persoane Poate am aere-n cap..asta e doar problema mea..nu poti sa ma suporti..asta e doar problema ta..nu ma cunosti..atunci nu te baga! constictutie atletica o persoana sa ma inteleaga si sa putem discuta de toate
Doresc o relatie seriosa ...fara mincini si sa ma accepte asa cum sunt ...peste citeva luni astept un copil inalta, binefacuta, dotata, dorita, senzuala, erotica, romantica, patimasa, intr-un cuvant o prietena numai buna pentru tine.... Astept mesaje Mica de statura frumosa dar fara noroc ...imi vor o relatie serioasa Un baiat sa ma accete cum sunt si sasi doresca o familie
Nu am I am looking for a serious, intelligent and decent man for a serious relationship and marriage. My interests and hobbies - I like to read, I go to a fitness club, I love movies, I go to the pool, theaters, museums, cafes, I like various exhibitions and events, concerts, festivals, active summer activities, trips, cycling, snowboarding and skiing in the winter, chess. There are medals in chess, all for the first places in the competition, Natural Socializare
Calma, sociabila, cu simtul umorului, iubesc viata de familie, copiii, animalele, calatoriile, detest minciuna, infidelitatea ,singuratatea si lipsa de modestie
Draguta,sincera Sunt o persoana sincera cam timida si in cautarea dragostei adevarate. Cam idealista si pretentioasa dar pe ansamblu un om obisnuit si neobisnuit totodata. Barbat inimos
Hello,Im Jenilyn.Im single mother for 8yrs.I never been married.I want to find a serious relationship that can lead into marriage..To Love my daugther as his own.Im Loving,caring,trustworthy and GOD Fearing.
draguta foc, interesanta, apetisnta, inteligenta.....
si multe altele..........
real interes........
pt cunoasterea unor noi prieteni. imi place natura,plimbarile in aer liber,oamenii deschisi am scris mai sus, e suficient ;-) un barbat minim 1,80 necasatorit
daca nu va incadrati nu ma deranjati
I'm very loyal friend, down to earth person and grounded. I have great sense of humor, and very content with who I am and what I've become and established. I like to fix things "I got tools" lol. I speak Little English, I'm working on it anyway English. normal i dont know exactly
nu-mi place sa ma descriu singura prefer sa fiu descrisa ..:P Buna ma numesc mihaela si caut un barbat sincer cu mult respect si care sa stie ce vrea d l viata prieteni
nu ma descriu cine vrea sa ma cunoasca ma va descrie , eu nu pot sa ma laud, cu calitatile mele. dar sunt o fire vesela, sociabila , sincera, singura ,gospodina imi place mult sa gatesc , sa calatoresc, sa vizitez, tot ce este interesant
Sexi si placuta. Am un caracter sociabil si ma inteleg bine cu toti cei binecrescuti I smile and laugh, it's just what I do, I have lived on my own for those 9 years so I am quite independent. I like to go on adventures and have fun, and would love to enjoy making memories with someone. I have never been in a relationship. I would like to change that for the right person. Drinking is almost non existent in my world...I don't take myself serious at all, I live to enjoy life and I would like to enjoy life with... Sunt o dulce. Pozele sunt reale iar eu si mai si Barbati
draguta I am a very simple girl with the true meaning of the humor. I like the outdoors and I wanted to try something new. I'm open-minded, sociable and considerate. I appreciate the honesty and sincerity. I do not accept lie, placut prietenie
Sunt o persoana sociabila si nespus de deschisa, restu las sa descoperiti ! Ia€™m a full figured woman. I enjoy going for walks, holding hands. Astept parerea ta 1 Un barbat placut, dispus sa incerce tot ce e nou , distractiv , comunicativ si daca e sa fie sa avem o relatie. Dar rog seriozitate !
prea BUNA pt multimea asta...:p I am a good,caring and loving woman.Am a fun woman and like fun people too.I am the honest type and i like children. tipa din poze
Imi plac oamenii sinceri, hotarati,inteligenti,independenti si care-si respecta semenii.Daca ai aceste calitati contacteaza-ma.Daca esti in cautare de scurte aventuri nu ai ce cauta langa mine.Și nu incerca sa minti ca imi dau seama si-ti pierzi momentul si al tau si al meu.
Stiu ce vreau ! Cu simtul umorului bine dezvoltat! Sunt o sotie in continua dezvoltare. Ma straduiesc sa invat din indiferent ce conflict,esec,experienta...viata nu este plictisitoare. Sunt puternica,sunt ambitioasa si stiu intocmai ce imi doresc: imi place sa ma indragostesc,pt.ca femela indragostita este cea mai frumoasa sotie iar, iubirea este adevaratul fard al femeii. Imi place sa aleg nu, sa fiu aleasa! Imi plac lucruri de caracteristica pe care nu le poti cumpara cu bani...ci doar cu bunele maniere,integritate,respect,rabdare,eleganta,incredere,iubire si nu in ultimul rand,bunul simt. " Iubirea ne tine tineri si frumosi " A iubi inseamna viata...restul nu inseamna nimic si nu vreau nimicuri in viata mea! Un barbat se indragosteste de ce vede,o prietena se indragosteste de ce aude!! ... "Domnii "fara poze la profil si fara bunul simt,rog a-mi ocoli profilul!!....Am o intrebare pt.voi distinsi domni ce va cautati sufletul pereche, sau jumatatea pe acest site...ce va determina sa atasati poze la profilul vostru de cand ati fost generica, soldat,sau chiar poza de la debutantul buletin...va este jena de voi ,de cum aratati in prezent?!!! Acest site stiu ca este facut pentru a-ti gasi persoana , pe care ti-o doresti sa-ti fie alaturi si nu pentru aventurieri. Aventuri de-o seara,gasiti pe centura . Aventurieri,conturi false si alte specimene ,sa nu ma contactati. Placut ...hmm
Viitorul apartine celor ce cred in frumusetea propriilor vise... Sincera, ambitioasa, gospodina, iubitoare de flori si tot ce e frumos ! Something different...
...sunt o persoana cu caracter puternic ... nu-mi place sa ma caracterizez....sunt o fire misterioasa imi place sa fiu descoperita......... multi spun...prea multa rabdare ai. sincera,romantica,suport adevarul chiar daca doare uneori.....Oare voi reusiti? pozele sunt de ajuns.... Sunt atrasa de barbatii rai, usor salbatici, puternici,indrazneti si imprevizibili alaturi de care nu m-as plictisi niciodata. Sunt o persoana extravaganta, care adora riscul si nu ar putea porni la drum alaturi de un barbat prea cuminte!
Viata este o piesa de teatru, iar noi suntem actorii,depinde numai de noi cum stim sa ne interpretam rolurile pentru ca piesa sa iasa bine. I am a genuine young at heart and outside one man woman looking for that special someone to share life's adventures with,I have a very positive outlook on life.. natural Caut,un barbat serios, care stie ce vrea. Sa iubeasca natura,copii si oamenii din jurul lui. Nu imi plac minciunile,asa ca: fara minciuni. Stiu, cateodata adevarul doare.
Viata este prea scurta ca sa stam sa tristi, desi am avut parte de dezamgiri. Niciodata nu este tarziu pentru un nou inceput si daca incerci...s-ar putea sa fii placut surprins. placut.....zic eu
Sunt o sotie cu caracter integru , responsabila , cu personalitate si charm, si vor pe cineva cel putin la fel, iar pe cei care sunt interesati de aventuri, ii rog sa treaca mai departe!
Modesta si sportiva lm simple.open and honest.always straightforward,discipline and honest.many who know me say lm God fearing and humble.very sociable and can accomodate,fit every situation,like to be full of smiles and hate to sit idle doing nothing.lm hard working type,supportive and sincere.like cooking and trying out new dishes.lm open and easy to handle,also romantic and look fit,sexy,always exercise to keep my body in shape. Numai muschi :)) Un barbat adevarat !!! sa fiu pt el sa fie pt mine ;)