Sunt in cautarea unei relatii serioase, si non monotona I the girl who searches for love and tenderness. If you search to find the kind, tender and pleasant girl in dialogue you have found her. If you are interested with appearance in agency there is my photo. My purpose will find to itself good the man which with me gentle affable. Placuta la vedere Barbat atragator, sincer si cu simtul umorului
Caut o relatie serioasa, bazata pe incredere reciproca, respect, sinceritate si intelegere. Cred ca o relatie frumoasa se construieste in timp, prin comunicare, sustinere si dorinta de a fi alaturi unul de celalalt atat in momentele bune, cat si in cele dificile. Imi vor sa intalnesc o persoana matura, sincera si calma, cu care sa pot impartasi bucuriile vietii, planurile de viitor si momentele simple care conteaza cu adevarat. Pentru mine este important sa existe respect reciproc, loialitate si o conexiune emotionala autentica. Nu caut jocuri sau relatii superficiale, ci ceva stabil si adevarat, construit pe sentimente reale si incredere.
Ma numesc Roxana, am 19 ani si sunt o fire perseverenta! :) Locuitorul insulei nimanui din sufletul meu e acela care, poate, ma cauta. Acela care, poate, ma asteapta. Acela carea poate exista. Placut Barbat serios
va lasi pe voi sa va facetzi o parere despre mine =)) I can be a strong woman, but want to be weak and protected near my man. I can struggle, but I want better to smile. I can make my way through life, but I better want the life to be a clear way for me. I believe that I can do the best of my life, and I am trying to do this every ocazie of my existence! cet de cat bine ... nimic =))
eu si atat ce imi doresc ? o familie o inima un suflet aproape de mine Greu de spus.... CERT e faptul ca sunt o finta,bipeda,umana,cu simtul umorului,ironica si autoironica. Alt lucru sigur,e ca nu suport vulgaritatile,si prostul gust! eu asa cum sunt un barbat sincer hotarat decis
independenta,nu le am cu sentimentalismele,nu imi plac oamenii slabi si fara atitudine dar mai ales nu suport sa ma plictisesc si sa nu am libertate frumoasa ,modesta iubitoare de cu bun gust daca esti asa cauta-ma judge for yourself un tip puternic,flexibil in gandire,absolut deloc gelos sau posesiv,muncitor,fun to be with si mai ales un tip care sa ma faca sa rad.
Prietenoasa, Ich bin eine Nette, ehrliche, aufrichtige, aufmerksame, treue Frau, ich möchte echte Gefühle teilen, Wende mich positiv, gute Laune und empathie an. Mit Werten des Respekts, der Gerechten Aufteilung und der menschlichen Wärme. Ich möchte Menschen treffen, die die gleichen Qualitäten haben, nicht egoistisch oder launisch, die Ihre Vergangenheit verdauen und bereit sind, mit der Zukunft zu beginnen. Gibt es noch die große Liebe? ich Suche noch nach der Antwort auf diese Frage, die sich alle stellen, aber ich fange leider an, daran zu zweifeln. Wie Sie vielleicht verstanden haben, Suche ich nach einer ernsthaften und vor allem stabilen Beziehung... Wenn Frauen für Sie Sammlerstücke sind, bitte unterlassen Sie es, wie jeder andere auch. Placut Prietene
...nu te lua dupa ce spun eu ...incearca sa afli singur, s-ar putea sa ai o surpriza placuta Hello, dear! I am glad to tell you a bit about myself. I am family-oriented, friendly and very communicative person by nature, warm-hearted, faithful, honest and trustworthy, intelligent, loving and caring by nature. I love children and appreciate a good sense of humor, genuine in my wish to meet a man for life with whom I feel easy and who will let me be myself when we are together. nici prea, prea , nici foarte, teribil de un OM , bineinteles ca de genul barbatesc :)
draguta Ce pot spune..... consider ca vrajeala si minciunile tineretii nu isi au rostul (aviz amatorilor), cei casatoriti sa ma ocoleasca.... desi singuratatea nu- I placuta! Distanta nu este o optiune viabila...doar daca ai avea dorinta sa te muti in acelasi oras cu mine...cei care nu prea stiu sa poarte o conversatie placuta si respectoasa sau care se cred buricul universului mai bine sa ma ocoleasca! Pe compact nu am necesitate de un sef langa mine,nici sluga nu o sa fiua.Ce doresc...o persoana care sa nu creada ca i se cuvine totul, sa respecte,far mentalitati ciudate , onest si care nu crede in :munca de iubita /barbat :)) va las pe voi sa decideti caut un tip bine
I am down to earth and easy going. I know and believe that a relationship is a work in progress with constant feeding of love and care to keep it alive. I am good looking passionate lady exciting bubbly energetic playful and very youthful. Love to cuddle and watch a movie watching sunsets. I love music from classical instrumental classic rock I like reading playing gospel and fishing. I love to bike work out at the gym not a fitness buff but I make an effort to keep fit on line dating has brought forth all kinds of people for different reasons and mine is solely to find a partner in life. I don't look at past mistakes as failures they are experiences in life that made me the woman I am today. Strong and confident. Laughter and smiles are a great remedy in life. Great outlook on life positive attitude and a great sense of humor goes far. I'm looking for... Someone rarisim who will make my heart pity patter to build something beautiful and everlasting. Someone to share interests and that is pleasing to talk to either deep or casual. Someone who has a great sense of humor playful can let their hair down once in a while and productive in life. All in all someone who has his head on straight and knows how to treat a lady like a lady.
"nici rau sa fii spanzurat,dar nici bland sa fii calcat" Cu ceva timp in urma(si eu noua pe aici odata, sau dupa o luuuunga absenta), am construit o descriere mai ametaforica si sensibilaa care a fost interpretata si analizata in toate felurile de vizitatori.Irelevant acum. Repet deci ca descrierea din profilul meu, cat si "preferintele" pt un potential asociat de viata si batranete sunt fix cele mentionate in chestionarul completat. Pt "vulpi" , rautaciosi sau curiosi spun doar ca pozele mele din profil sunt cat se poate de recente si neprelucrate.(iar albumele au data).Sunt mandra de varsta mea!Stiu ca aici e multa lume, "oameni" putini, dar 1%din ei chiar sunt particulari si de exceptie. Daca esti unul dintre ei esti bine venit in viata mea virtuala de aici, din alte "locuri"(gasindu-ma cu acelasi nume, daca esti inteligent) si mai ales in cea reala.Iar daca ai avut curiozitatea si ai citit pana la sfarsit sper sa fii suficient de istet sa gasesti un mod de-a ma "gasi".P.S. pasiunile mele: muntele , dansul si imbratisarile. P.S la P.S: nu raspund celor fara poze, mesajelor care contin doar emoticoane, agramatilor sau celor care nu stiu sa lege mai mult de 3 cuvinte intr-o fraza. Chiar daca poate supar pe 99% dintre "vizitatori", subliniez ca sunt un om politicos, imi pretuiesc momentul si viata reala si voi raspunde doar mesajelor cu "continut" . depinde de cine ma priveste...
Buna si nebuna Sunt eu , cu calitati si defecte, ca oricare dintre noi. Ce caut aici ? Hmmmm...greu de spus, mai ales in vremurile astea pe care le traim cu totii. O discutie , o prietenie virtuala ...cine stie in ce punct se poate ajunge? Nu exclud nimic...Ma gandesc ca deocamdata sa imi alung plictiseala , atunci cand am astfel de momente. Momentul si destinul le va rezolva pe toate apoi... Caci m-am inscris azi, 5.11.2020, va rog sa aveti putina rabdare cu mine... Inca nu stiu exact cum functioneaza acest site. Nu am sa imi fac abonament, deci cine este cu adevarat interesat de mine, ma poate contacta prin mesaje. Multumesc! Ah...o chestiune teribil de importanta ! Nu sunt interesata de sex virtual! Daca nu raspund la mesaje , inseamna ca nu le-am putut vedea. Imi pare rau! Da-ma naibii ca-s simpatica Power of mind
Inteligenta,draguta,onesta intr-un cuvint ecechilibrata imi place sa gatesc,sa ascult muzica buna si sa petrecem timp de insusire in doi ,cu omul potrivit...bineinteles!!! Inca o precizare,nu raspund la mesaje ce vin din bucata profilelor fara poza.
Imi place tot ce inseamna viata...distractie... Iubesc natura. Apa Sa citesc.ma enerveza cei ce vorbesc in necunostinta de cauza.doar sa se afle in treaba simpatica...haioasa... prietenie...
I come out as a strong woman with a great sense of humor, loyal, humble, honest, caring, devoted & most of all understanding person. I enjoy reading good books, swimming, fishing, horseback ridding & playing Tennis & Golf most on my weekend gate. I don't seek much in qualities in whom I need to meet but someone who is ready for a long term, devoted, loving, honesty & understanding is a great spark for my search!!! O persoana care isi doreste o familie si sa ma iubeasca
Afli singur Salut om bun! Daca in prioritatile tale se afla sa fii in general un om pozitiv, curajos, modest si drept acestea sunt calitatile pe care le apreciez si pe care ma straduiesc sa le am si eu. Deviza: mai bine singura decit intr-o companie nepotrivita. Doi oameni impreuna nu e necesar, unul solitar in pace si respect cu sine e primordial. Multumesc, esti in Montréal? Hai dupa mine!
Buna, sunt Crys, o fire calda si prietenoasa,deschisa si cu capul pe umeri. In cautarea unei relatii serioase si a unei persoane care stie cu adevarat ce vrea de la viata... Placut Doresc sa cunosc un baiat asemeni mie,25-35 ani, intelegator, calm si serios. Profilul fizic este mai putin relevant. Kiss
sunt o fire romantica si sensibila, gata de orice pentru a-l intalni pe cel cu care sa-mi petrec restul vietii Sunt oameni care, desi te privesc, nu te vad. Și sunt oameni care, desi te vad, nu reusesc sa te cunoasca. fiecare trage propria concluzie barbatul visurilor mele, romantic, sensibil si pus pe fapte
sunt I want to find a faithful, attentive and most importantly honest man. He is mature and experienced. I want him to share my attraction to art, and I would support him in all his endeavors. I really like smart, well-read men, but this is not critical, because the main thing is the soul. Sunt
Enigmatica, evaziva, irationala si impredictibila,
\"Functioneaz\" numai pe baza de emotii, perceptii, impresii si intuitii.Sunt atinsa de \"sidromul relativitatii\".Stiu ca realitatea nu e niciodata una singura, ci ca are extrem de numeroase fatete. Sunt maestra in \"arta aburirii\":D.
Am fixurile mele legate de societatea misticului, fantasticului, superstitiei si magiei.Cu toate astea, sunt o persoana maleabila, compasiva si ingaduitoare, care mai degraba incearca sa-i inteleaga pe ceilalti, decat sa-i judece.Chiar daca sufar, sunt gata sa iert si am o imensa capacitate de iubire si devotament.
Cand fac urat?
Avand o viziune global-intuitiva a lucrurilor, ma enerveaz sau ma inchid in me cand mi se cer explicatii si argumente logice. pe scurt:..am 1,70m,ochi caprui,par saten.. cati mai multi prieteni...baietzi si fete fara fitze....:)
Deschisa, hotarata, intelegatoare, realista, capabila de sacrificii si multa dragoste, romantica, visatoare uneori, tandra, dar si un mic diavol cand sunt inselata!Apreciez siceritatea, fidelitatea, onestitatea, si mai ales bunul simt. Multumitor! Cineva care ma poate face sa ma simt iubita, fericita.Un barbat in adevaratul sens al cuvantului!Seducator, charismatic,impunator, cu bun simt, sofisticat, romantic, erotic, rafinat, stilat, dur&tandru in acelasi timp, cineva dupa care sa oftez, visez!Si daca nu exista...
Sunt o persoana orgolioasa incapatinata si ambitioasa Vor sa gasesc o prietena o prietena simpla modesta curata cu caracter special cu suflet mare si bun si cu care pot sa-mi impart viata mea intreaga toata cu ea ! O sotie care isi doreste decat o singura relatie de lunga durata ! Placut Nu am o descriere anume
Un mister ce asteapta sa fie descoperit ;;) o persoana cu bun simt, romantica, perfectionista.... Vedeti pozele ;) ;)) Un barbat capabil sa ma aprecieze din toate punctele de vedere
I come out as a strong woman with a great sense of humor, loyal, humble, honest, caring, devoted & most of all understanding person. I enjoy reading good books, swimming, fishing, horseback ridding & playing Tennis & Golf most on my weekend gate. I don't seek much in qualities in whom I need to meet but someone who is ready for a long term, devoted, loving, honesty & understanding is a great spark for my search!!!
If it is possible to combine passion and tenderness in one person, it is about me! At this moment of my life I feel like a tender and refined flower in a large field. I feel lonely and unprotected, but I believe there is someone who can find me in this large field, between the same beautiful flowers around. I am a very serious and responsible lady who values family values. I like active rest and keeping fit. People say that I am punctual and reliable. I like to take care of my appearance. I am a strong woman with a sensitive soul. Blonda cu sani mari :)) Sugardaddy
Ma numesc Cosmina ,am 18 ani ... I'm loving this time in my life, where I now feel at peace with who I am. I exercise daily because it keeps my mind clear and makes me happy but I love being a bum on the couch Sunt bruneta cu ochii verzi ,am 1,61 inaltime si nu nici grasa nici slaba Caut o relatie sau daca nu vreau sa imi fac prietenii..
Buna ...ma numesc Maria si as vrea sa petrecem momente frumoase impreuna ! Sunt o iubita trecuta prin viata, cu griji si nevoi, inca tanara, in putere si cu sperante.
modest si dragut I'm an Italian country girl looking for a long term relationship I'm loving caring passionate honest.i live in West Virginia I love the outdoors and camping boating fourwheeling cookouts with my family and friends I love horseback riding going for drives in the country I like classic rock oldies country music bluegrass looking for my soulmate someone who likes and wants the same bine amici
Sunt sociabila, de treaba , imibplac distractiile , iesirile cu prietenii. About me: I guess I am best described as contradictory and diverse. Adventurous yet stable. Fun yet reliable. Hard worker yet not a workaholic. Funny with a serious side. Active yet relaxed. In shape, but up for staying in. Communicative yet thoughtful. And chivalry is not dead.And of course romantic! I am comfortable with who I am and am established in a good career.I like to stay reasonably active by going to the gym, swimming, tennis, basketball, hiking, walking, or bicycling. Am 1,55 cm ,ochii verzi, satena, nu foarte slaba nu tare grasa Caut sa imi fac prieteni sibsacunosc cat mai multe persoane