eu...o persoana deschisa comunicativa,optimista,prietenoasa,care stie sa se distreze.....de obicei pozitiva. I feel I am a woman of integrity and a family provider. I think I am kind in heart and tender of soul. I am proud in the quality of what I do and responsible. I believe in taking good care of a man and treating him as a gift that God meant him to be. I would want someone that is kind, caring, loving, enjoys life, one that knows there is stress in life..but doesn't let it run his life, one that isn't afraid to show and express their feelings, someone that agrees to disagree at times. I love going to the beach,dancing,swimming,Snowboarding,Musics,Dancing,playing games like golf,chess,card and i enjoy gardening, cooking, kayaking, reading, movies, outdoor concerts, cross-country skiing, snowshoeing, down hill skiing, going out., reading, walking the dog, traveling, home improvement projects, working in the yard, spending time with friends and family 1.75,par pana la umeri,saten,ochii caprui.... distincte persoane,diferite culturi,diferite religii...
Sunt o tipa ok,urasc minciuna si incompetenta... sunt o iubita simpla am parul cumplit de lung sunt sociabila bin e inteles in limita bunului simt Caut un om ca mine...sincer
cine vrea sa ma cunoasca stie ce are de facut... Dulce, aroganta, rationala, egoista, sensibila, incapatinata, predispusa la negocieri feminine... cu scop constructiv. caut noi prieteni...doar atat....
la aprecierea voastra I want to feel a deosebit care and love from a man who is very dear for me. I am feminine, gentle and charming, sensual and passionate. I set goals and achieve them. Today my goal is to find a person who will overcome all hardships with me and live happy days. I am ready to try all new beginnings. I am very family-oriented and I can bring love into the air because of my deep inner world and my attitude to this life! I am very educated and its interesting to be with me because I can express my thoughts and opinions and I would always respect the thoughts of other people and don't humiliate them, because I stay a human inside and try to be very tolerant and patient and I promise that for my man I would stay very caring and very patient and I would always! atletic nimik
HI , MY NAME IN LAURY AND I M OPEN TO MEET YOU Pozele sunt recent facute. Sunt m-ai plinuta .Numele meu este AnyTase daca doresti sa fim prieteni poti sa ma cauti . Imi vor o relatie serioasa ,nu o aventura, un barbat serios,romantic, cu varsta intre 50 anisi 60ani. Sunt o iubita cu suflet bun, simpla fara fite,nu ma incanta bogatia, doar ,intelegere, dragoste ,respect. I FELL ME STILL YOUNG AND BEAUTIFUL I M LOOKING FOR NICE MAN
f prietenoasa, in cautare de ceva nou tot timpul, fidela, romantica. O persoana normala, sociabila. Voi descrie in cateva cuvinte simple care imi sunt trasaturile de caracter si totodata ce apreciez la ceilalti oameni - onestitate, responsabilitate, recunostinta, perseverenta, generozitate, altruism, respect. Ahh...si sa nu uit sa mentionez despre inteligenta sociala- adica emotionala si interpersonala- sa poti fi constient de motivele si sentimentele celorlalti si ale tale insuti, sa te poti adapta in diferite situatii sociale si mai mult decat atat, sa stii ce e important nu doar pentru tine ci si pentru ceilalti. Acum sa vorbim si despre lucruri mai putin frumoase... Astfel, la polul opus, ca o trasatura negativa, sta lipsa rabdarii. Nu am cumplit de multa rabdare. Sigur ca acum nu ma refer la deciziile importante din viata mea, ci la lucrurile sau activitatile zilnice care necesita urmari rapide- deci la eficienta in sine..Sunt multiple de spus aici...voi descrie pe larg mai tarziu. Cred ca lipsa rabdarii nu este oricum un fapt bun. Mi-a venit acum in minte un lucru pe care l-a spus cineva referitor la confuzia dintre rabdare si pasivitate sau docilitate-cum nu echivaleaza cu niciuna dintre astea doua. Rabdarea nu este pasiva si nici negativa, este o influenta constructiva, o forta activatoare pozitiva. Intrucat rabdarea nu este nici sinonimul tolerantei, putem spune ca ar necesita sa mai lucrez la acest capitol. )) Un alt lucru pe care multi il considera ca fiind negativ este gandirea critica-evaluarea atenta a lucrurilor si examinarea lor din toate punctele de vedere. Ahh...si putina incapatanare. Dupa examinarea critica, daca argumentele sunt corecte, trebuie sa ne sustinem si punctul de vedere, nu?! Cam acestea ar fi demne de mentionat. Asadar o persoana normala, dar nu comuna. (haha) . Un om cu bune si cu mai putin bune. Cred insa ca in viata este extraordinar importanta intelegerea compensatiei. Fiecare om isi cunoaste principiile si valorile care sunt cele mai de pret in viata sa. Asadar fiecare hotaraste ce este mai important in persoana care ii sta alaturi, ce poate fi tolerat si ce nu. par mediu castaniu inchis, ochi verzi albastri, inaltime 1.73, 59 kg. prietenie, respect.
Hi, there. It's the first time when I have to write something about myself. I'm full of energy but at the same time I can be calm and romantic. Promise to be a devoted wife, caring mother and passionate lover. Would like to confectionate a strong and friendly family. Like nature, good music and good sense of humor. a soul mate heehe
sunt urata si inculta.......... Vreau un barbat care sa iubeasca si sa respecte o prietena sa aiba 1.80 sa fie la corp asa si asa sa fie brunet ochii verzi atragator si chipes schioapa si oarba il caut pe silviu din constanta
I'm a Laid back lady who enjoys spending time with friends and meeting new people. I have [Siblings] and my family means the world to me.A sublim night for me is getting my family together and cooking a nice dinner for everyone. I try to always remain positive and be in a good mood. I like to go out and have a good meal over stimulating conversation. In terms of going on dates, I am not very hard to please. As long as I am spending quality time with my significant other, I believe in karma and that you should always treat others how you would like to be treated. I am looking for a man that is fun loving and spontaneous. Some other characteristics I am looking for include: independence, sense of humor,career driven and trustworthy.
I am an attractive,vibrant and exciting woman. I will be visiting Romania in the near future and I wish to meet friends,male or female,while I am there.
hotarata Sunt o fata care isi doreste o relatie de lunga durata si serioasa sa fiu respectata si iubita ca am suferit mult si vor sa fiu fericita placut un tip care stie ce vrea
sunt o fatuca modesta, sociabila si ambitioasa,,,cam atat despre mine, de la mine, mai multe va las pe voi sa aflati...daca vreti ;) Cu plusuri si MINUSURI in limite decente ultimele!!!! ...de descoperit! ...misiune imposibila:ARMONIE PENTRU AMINDOI??? nici prea prea, nici foarte extrem :D intalneste-ma si astamparatzi curiozitatea ;) amicitie, prietenie, noi cunostinte, persoane adevarate, etc
I`m an ambitious woman,with a good sence of reality and a taste for fun. Daca vrei sa ramai nemaritata cauta barbatul perfect. I`m not a tip but i don`t look that bad. I need a man that cand take care of me, understand me, have brains and balls.
Vorbesc mult, rezolv putin, daca tu crezi ca o sa-mi inchizi gura in vreunul fel vreodata...nimic din mancat, spalat,curatat, nu-mi iese cum trebuie; ori e prea mult, ori nu-i suficient. ma fardez zilnic 2 ore, pana te saturi sa mai astept si pleci la o bere cu prietenii...in sfarsit!!:)) Caut pe cineva care \"se prinde\" la o poanta buna, ma poate face sa rad \"cu gura pana la urechi\"...dezinvolt, face un sport si o ciorba buna de burta si o fasole cu carnati afumati!! :))Pfff...cand toata multimea mananca brocoli, piept de pui si cat mai multa salata!!!:))
just me! I value honesty & loyalty in all my relationships, always have. It's not an effort, just who I am. I have difficulty dealing with dishonesty, whether it be a boyfriend, friend, any person in my life. I can definitely laugh at myself; a sense of humor is so important. Having fun isn't overrated! Love to travel. Weekend getaways are great too, big cities or just a quaint B&B. Also love down time - weekends at home w movies. I'm independent, secure with myself & self-aware; I value healthy relationships. If there's one thing I've learned, it's that if both people aren't relatively secure & don't have similar views of what a healthy relationship is, it doesn't work. We all have issues & insecurities, that is normal, but anything to the extreme is damaging, at least in my experiences.
Buna, sunt Gabriela, am 27 de ani, locuiesc in Romania, sunt calma, iubitoare si extrem de ambitioasa. Imi plac sportul, muzica si plimbarile in aer liber. Buna ma numesc nicol si imi caut jumatatea desavarsit a Atletic/placut Imi vor sa cunosc un barbat cinstit care isi doreste o relatie serioasa.
Se spune despre mine k sunt o visatoare nebuna, ma cheama Beti -> nu beatrice, elisabeta sau alte nume..ci pur si rudimentar Beti but u can call me Beth..:P ador ciocolata,teatrul, muzica,oamenii carora le pasa, labradorii si shar-peii,imi plac serile de august,imi place sa cunosc oameni noi, imi place sa calatoresc, sa cant la chitara, sa merg la concerte, imi place la nebunie Directia 5, imi place sa cunosc oameni interesanti si buni, imi plac lucurile originale si baietii inalti, imi place sa citesc, imi place Eliade si Cioran,imi plac ochii albastrii, imi place primavara, imi plac stelele, imi plac oamenii nebuni ..imi place engleza si spaniola.. imi place sa cant si ador sa calatoresc, oricand oriunde, imi place sa fiu eu.. adik o nebuna :D imi place sa mananc, si sa dansez, sa rad..daa imi place sa rad mult, imi place literatura,imi place sa scriu despre anumite lucruri, imi place sa ma trezesc dimineata si sa zambesc pentru ca traiesc ...imi displac oamenii tristi, imi displac oamenii prosti si rai, imi displace minciuna si rautatea, coruptia si prostia, imi place sa plang la filmele romantice si la cele triste, imi place sa iubesc,imi place marea pentru ca ma relaxeaza, imi place cerul pentru ca e albastru, imi place muzica pentru ca trezeste fel si fel de sentimente oricand si oriunde,imi place sa fiu romantica pentru ca am ramas printre putinele,imi place sa dansez prin ploaie,imi place Frank Sinatra si urasc drumul inapoi spre casa... no comment oameni inteligenti cu care as putea discuta perfect orice ..de la politica la oamenii parosi..:P
sunt onuk si cam atat. I am really, really seriously looking and seeking for someone who is serious and want a lover and partner and also wife too. I am seriously seeking for someone who is ...i have a beer belly of which i am very proud caut...un porc fara picioare...
sunt o fire ff serioasa si de incredere Sunt o fire normala sincera si cu sustinerea bunului dumnezeu o sa imi gasesc si eu jumatatea ochi caprui,1.68m.58 de kg,paru lung ,bruneta va las sa ma descoperiti voi
nu am descriere I want to see your smile every morning, kiss you everywhere i want, hold your hand and think about you all the time ! Do you see the thruth through all their lies ? And if you want to talk about it anytime - Write! On you it depend! asa cum vreau de toate
i hate this... I am loyal, honest, loving, understanding and caring. I am petite with attractive looks. I believe that I have the knowledge and the skills to fight despite the adversity of life. I am sincere in terms of love, and I am only a one-man-woman. To make someone happy is what I want to see always and inspires them in my own little ways. I am faithful and know how to care for a relationship. mmmm...good looking u...
Frumosa,desteapta,devreme acasa si modesta tare,tare. Sunt o persoana sensibila,sentimentala,inteligenta si-i multumesc lui Dumnezeu pentru tot ce mi-a dat pina acum. placut nimic interesant sunt mai mult in trecere
Sunt o femeie puternica ,curajoasa ,increzatoare ,entuziasta ,cu sperante mari si mai am de concretizat numeroase obiective .Sunt inteligenta ,competenta ,perseverenta si creatoare .Stiu sa daruiesc ,sa iert ,sa fiu apropiata de ceilalti si vreau langa mine o persoana cu aceleasi caractere ca mine .Pot sa daruiesc multa iubire ,pretuire si respect si vreau sa primesc la fel .
pasionata de arta, frumos,romantica si serioasa Buna ziua.Sunt o persoana cu suflet bun, sincera, cu bun simt si optimista. Urasc minciuna si mincinosii. Imi dau seama neintarziat daca sunt mintita. Caut o persoana de genul barbatesc din Slatina,Bucuresti sau in apropiere de Slatina cu aceleasi calitati care sa isi doreasca o relatie serioasa care sa duca la casatorie. placut caut un barbat bogat, serios, inteligent si frumusel
Buna , sunt Mihaela ... Sunt o persoana extraordinar de activa , care nu isi arata varsta ; cu bun simt , discreta , educata. Am 1.71 m . Sunt slabuta , cu parul saten . de treaba , amuzant care as stie de simtul umorului sa stie de gluma etc ..
Sunt o persoana placuta , cu un spirit tanar de viata , calda , deschisa spre noi oportunitati de a cunoaste si a descoperi placerile vietii ! have come to terms with the simple fact that those right and aparte ones we seek and desire are most times not as close as we want them to be and till we are willing to accept that fact and look beyond our search region we might never find that soul mate and live that happy and desired life.I am new to this online thing and here in search of my lover and best friend, Recently came across an old friend that wants me to give this a try cos she met her husband via this online world, which she relocated to his home country and have been happily married for years.I am slightly impaired but fortunately i hear clearly at a close range and use the help of a hearing aid from a distance.I am originally from England and here on more study on my field of work "Special Kids & There Communication".I do not have a problem with what ever region, city, state or country i find him as i know that together we both can make it work.If you out there leave me a note and we will start off as friends. Profilul se poate deduce din fotografii ! Caut sa ma redefinesc , sa descopar lucruri si persoane cu care as putea fi compatibila pentru a imparti impreuna experientele vietii .
cine e interesat ....o sa ma descopere Vor sa fac cunostinsa cu un barbat indeajuns de serios si stabilit in viata, fara obligatii ca si mine, cu alura placut si linistit pentru o relatie indelungata si un viitor distins impreuna si numai un barbat pentru casatorie. Barbati neseriosi va rog sa nu ma deranjati.. elegant modest si cu care sa se poata duce o conversatzie :) ;)
Femeie tanara, de origine din Brasov,am imigrat in Canada acum 7 ani. Sunt serioasa, sincera, directa si practica. Am insa o latura artistica si poetica, iubesc muzica,animalele,cartile, limbile straine si natura. Cred in a-ti trai viata aproximativ de Dumnezeu. Caut un om ortodox, care sa fie sincer, responsabil, poate si cu simtul umorului. Trebuie sa ii placa copiii si sa fie rabdator cu ei. Am o fetita de 10 luni, careia vreau sa-I ofer o viata crestina , intr-o adevarata familie. Nu sunt casatorita, am facut si alegeri gresite in viata, de aceea vreau ca acum alegera sa fie cea buna. Ce parere ai?
tanara si nelinistita:) Dragostea este doar un cuvant pana cand apare cineva si ii da un sens. Cred cu tarie ca dragostea poate vindeca indiferent ce boala a sufletului, orice handicap al fiintei, orice frangere de aripi. Orice. Dincolo de cele opt litere si un spatiu se afla magia pe care o citeam in povesti, atunci cand eram mici. Nu suntem Fat Elegant si Ileana Cosanzeana, ci oameni simpli care iubesc alti oameni simpli. Și cea mai frumoasa iubire este cea simpla, cea in care lucrurile se intampla de la sine....Mai am,rabdare,credinta,speranta si vise astfel incat sa stiu ca viata e minunata,adevarata minune!!!Mai bine ceva DEOSEBIT pentru cineva special, decat perfect orice pentru oricine...!!!!!! un tip cu care te poti distra si cu care poti discuata orice....
o simpla prietenie
NIMIK MAI MULT :)))))
e aiurea sa completezi acest camp... perfect nepotrivit... si nu stiu cine reuseste sa ramana obiectiv vis-a-vis de el/ea insusi/ insasi... Caut seriozitate si stabilitate.Suntem la varsta la care jocurile nu-si au locul.Imi plac glumele,veselia si oamenii buni in jurul meu.Nu sunt imprevizibila,dar sunt deschisa pentru ceva nou. normala ceva nemaigasit
inimaginabil, special ... :)
Sunt o femeie simpatica si plina de vaiata dornica sa descopar diamantele neslefuite ale lumii! Sunt o fire vesele si pusa pe glume cam tot timpul,dar am si momente cand trebuie sa fiu singura in natura sa ma relaxez si sa meditez! UN barbat placut care sa ma inteleaga sa avem aceliasi opinii de viata, care sa fie o fire vesela sI care stie sa se descurce in orice situatie!sa stie ce vrea de la viata!
sincera ,amuzanta foarte deschisa. I am just a simple girl and have an extremely good sense of humor. I like living life on the edge. I find that this makes life more exciting. This is why I always go for the things I want! I am not very picky, when I feel right about the person I open myself to nu stiu caut persoana care sa ma faca si sa-l fac fericit pana al adanci batarneti..sper sa nu fie doar un vis