Like me for who i am..:) Femeie, care doreste sa-si traiasaca clipa Cauti pe cineva?.Opreste-te din cautare! Iata-ma! Propun sa imbatranim elegant in doi! ..Zic eu placut.. Prieteni noi..oameni interesanti...
Mica..rea si perversa;) Hello, I'm Rizki from Indonesia and I live in Indonesia currently. I only speak English. Nice to e-meet you ;) Pe placul meu in primul rand dupa de vazul lumii! Depinde ce gasesc..
sunt o persoana cu un caracter flexibil,cu bun simt,grijulie si plina de viata..si vreau o
persoana pe masura mea sa imi fie aproape. Singuratica,tacuta,rezervata,directa. Nu agreez excesele,ce-i "la moda", apucaturile si mentalitatile conationalilor. Chiar daca lucrez intr-o corporatie, nu ma imbrac cu bun gust si nici nu ma machiez, asa ca nu ne potrivim daca porti tinuta sau iti doresti o partenera fancy. In linii mari, caut rocker/ascultator de muzici rock,blues, oldies linistit si serios a€“ mi s-a tot spus ca nu exista aceasta combinatie, dar inca mai sper:), aliat de petrecut seri tihnite acasa, dar si de o piesa de teatru, o plimbare intr-un parc sau o excursie la munte. PS - da, sunt ingamfata, nesuferita,inabordabila, ciudata, o sa raman singura etc. Stiu si imi asum! placut
Sunt o femeie simpla ...punctuala ...cu bun simt I am looking for a man who is mature enough. I am not young anymore. I wish I can look for a man who is eager to establish a family with me. What are you looking for? Are you looking for a long term relationship like me. Mai bn ma descoperi tu Prietenie...socializare
sunt frumoasa si respectoasa si imi place sa comunic restu descoperiti voi daca sunteti interesati sunt rabdatoare,calma si dornica sa daruiesc multa iubire celui de langa mine numa buna de ori ce un barbat matur si intelegator si care stie sa iubeasca si respecta o femeie
frumoasa desteapta sensibila si cu un chef de viata nemaipomenit Imi vor exersarea normalului si firescului, in doi, si sper ca voi intalni , pe cineva potrivit pentru mine la un clipa dat, aici, pentru ca: a€ś Ne am nascut ca sa traim, traim ca sa iubim, iubim ca sa nu murima€ť elegant un barbat frumos ca si mine
I have great sense of humor and laugh at myself all the time. i would like to meet someone who is caring, sweet and loving.... I am a very caring, friendly person open for love and serious relationship. I am also an intelligent lady with a good sense of humor. I am a joyful and have pretty emotional personality along with feelings of compassion and empathy.
I am active, cheerful and quite intelligent. I am always kind and well-wishing, I like to help people even with small things. I can say I am rather sociable and curious for new activities; discovering new cities and making new friends is always a huge pleasure. I dona€™t forget about self-development; hope my future partner is not a couch potato. For me it is important to grow together, become a better man or better woman for each other, work on our relationship, help and support each other! Also I do not like fights; I am for compromising, as there is nothing we couldna€™t talk over. Well, thank you for paying attention to my words and hope we can meet soon! Intelligent, kind-hearted, reliable man. Age and appearance are not as important as a kind heart. Fortune is also not important, Ia€™d even prefer to spend my life with regular man but who would be generous to me in all aspects a€“ attention is the rarest form of generosity nowadays.
Te rog NU trimite measaj daca locuiesti in Romania sau esti in USA fara acte. Multumesc! Attractive, romantic, no kids, outgoing, honest, low maintenance looking for similar for dancing, fun walking, boating, movies and all life can offer.
nu cred ca am chiar trebuinta de descriere... Cand vine vorba de mine..sunt tare putine aspecte pe care nu le pot controla dar sunt extrem de numeroase lucruri care-mi cad mie in grija. Eu decid cum imi petrec timpul, cu cine intreactionez si, cel mai important, eu imi aleg ce gandesc.. Prefer intotdeauna adevarul, cu riscul de a rani pe cineva. Sunt adepta sigurantei, iubesc ordinea si nu imi place sa ma complic mintind. Daca sunt provocata, pot ajunge incapatanata si inflexibila imi sustin cu tarie convingerile fara sa-mi fie teama de reactii. placut... ceva deosebit...
nu imi place sa ma descriu las la aprecierea fiecaruia Sunt o persoana brava imi place sa calatoresc sunt si o buna gospodina ..caut un barbat serios ce vrea sa intemeeze o familie ..rog seriozitate. placut....cred prieteni noi sinceri.........daca mai exista asa ceva
Sunt o fata draguta sensibile.romantica,vedova,il cancro e il mio segno -la famiglia e la casa sono il mio regno-,altre informazioni vi dico in privato,,vorrei incontrare un gentil uomo libero,affidabbile,onesto, sincero ,che vuole veramente amare e di essere amato ,per continuare insieme il cammino nella vita ,,, Slab Un baiat inteligent si bogat
Sunt ambitioasa I consider myself to be a very balanced person, very purposeful, responsible and reliable. I am loyal and kind-hearted. My friends think that I am communicative and easy-going lady with a good sense of humor. My goal is to build my own family and give all my love to my beloved man. Destul de sexy De toate
Sunt ok.....!!!!! detest minciunea accept si apreciez sinceritatea si in rest va fi ok Indeajuns de bine la.varsta mea:))) Caut un barbat care sa stie sa respecte si sa iubeasca o iubita dar in ziua de azi cam greu se gaseste asa ceva etc....
I am very understanding, open minded with a heart of forgiving, loving and caring with sense of humor, hard working with cheerful character,honest,sincere,kind, warm and intelligent with good looks.
imi caut iubit I am a calm and balanced person, I try to avoid conflicting situations and do not enter into disputes. I like to spend time with children.I want to be honest with you am serious in looking for a good and honest man to share my life with, i hope you have same intention. I am ready to start a relationship that will last for a lifetime.I believe that thing will workout fine between us with time as we get to know each other, am a good listener. iubit
.............. sunt ok , sincera , corecta , restul las persoana care ma va gasi sa descopere el restul , urasc minciuna si iselaciunea slabuta, placuta... caut ceea ce cauta toata lumea, DRAGOSTEA ADEVARATA !!!
Just an outgoing lady. Young and Vibrant. I am dedicated to what i love doing and who i love. I am very optimistic and yes maybe you ask what you want to know about me.
I hate being sexy,but I am a dancer,so I can't help it! SOY UNA PERS ABIERTA AL DIALOGO,ME GUSTAN LAS PERSONAS CON IQ ALTO Y...CREO Q NO ES NECESARIO TENER ESTUDIOS SUP. PARA SER LISTO. ODIO LA MENTIRA,LA PERVERSIDAD,LA INFATUACION AMO CON SINCERIDAD LA PERS. Q ME OFREZCA RESPETO Y...AMOR SINCERO. ME GUSTAN LOS ANIMALES,(LOS PERROS ME GUSTAN MAS Q OFRECEN MUCHO CARIÑO Y NO TRAICIONAN)LA MUZICA,EL BAILE,SOY AGRADABLE Y CARIÑOSA PERO ODIO LOS BORACHOS Y LOS MENTIROSOS.SI MI MEDIA NARANJA EXISTE, SOLO AQUI ME PUEDE ENCONTRAR.TE ESPERO.DA IGUAL EN Q PARTE DEL MUNDO TE ENCUENTRES..CON MUCHO RESPETO.....INA. Sunt o persoana deschisa la dialog cu persoane de bun simt.Imi plac fiintele cu IQ. inalt si consider ca nu e trebuinta sa ai studii superioare ca sa fii destept. Urasc minciuna, perversitatea si infatuarea Iubesc cu sinceritate pers. ce-mi ofera respect si dragoste sincera. iubesc animalele, (in special cainii pt ca sunt afectuosi si nu tradeaza), muzica si dansul florile si parfumurile fine.. fara sa fiu o prietena complexa.-agreabila ,distractiva si serioasa cand e cazul. Urasc betivii si mincinosii.. Sufletul meu pereche, daca exista, aici ma poate gasi! il astept, chiar in ce parte a lumii se afla!...Cu mult respect un pupik pt toti vizitatorii profilului meu!...INA.
astazi nu, poate maine! Cu simtul umorului, deschisa la comunicare, nelimitata....apreciez sinceritatea si nu ma ascund in spatele vorbelor.... stiu intocmai ce nu caut! :)
Interesanta , amuzanta , orgolioasa NU RASPUND CELOR FARA POZE sau care nu corespund criteriilor mele de eligibilitate!Sunt o prietena pragmatica, realista, interesata pt inceput de o prietenie win-win, dar nu exclud ulterior indragosteala/casatoria. Am alergie la burtosi (mai ales daca sunt si scunzi), dantura neingrijita, rasi pe cap, barbosi, agramati, inculti, prosti, badarani, mincinosi, zgarciti, afemeiati.Nu ma atrag barbatii sub 1.80 m, supraponderali, supermusculosi, cu tatuaje de prost gust si lanturi de 1 kg la gat. Exclus manelisti si cocalari!NU ma intereseaza relatii la distanta, nu ma pasioneaza taurasii dotati doar fizic dar cu lipsuri grave la mansarda. Prefer barbatii mai in varsta decat mine sau de varsta apropiata, in niciun caz sub 40 ani. NU sunt posesiva si nu suport manifestarile de gelozie si control obsesiv. NU gazduiesc "turisti" care vin in Bucuresti sa-si cunoasca "dragostea vietii". Consider ca sexul nu este important intr-o relatie, deoarece, mai devreme sau mai tarziu, tot se ajunge la rutina, iar asta erodeaza relatia. Sunt o mare iubitoare de animale. Pt cei care imi dau diferite sfaturi "intelepte" am un proverb: cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia. Pt frustratii care se baga singuri in seama cu comentarii inepte, am si pt ei un proverb: vulpea care n-ajunge la strugurii dulci zice ca sunt acri. Cui nu-i place ce am scris, sa caute bibilici, sunt destule pe aici! Numa bine Absolut orice
sunt o persoana normala sunt o persoana vesela,imi plac spectacolele, imi place sa citesc,imi place muzica buna,imi place sa ma plimb in aer liber,etc. placut nu stiu,dar o sa-mi dau seama daca gasesc:))))
ramane sa ma descoperiti voi... Intr-o scurta prezentare, sunt o persoana simpatica, sociabila, sensibila si educata. Vor sa intalnesc de asemenea, o persoana cu aceleasi trasaturi, in vederea unei prietenii sincere, si de ce nu, a unei relatii stabile. placut prietenie
Sunt teribil de placuta si senzuala, cu un ascutit simt al umorului, perfect singura de un an de zile si extrem dornica de cuvintele si mangaierile unui barbat mai ales ca imi place la nebunie sa o fac pe la spate. Cand te gandesti la mine, gandeste-te la o Pamela Anderson bruneta. Barbat placut, bun vorbitor, potent si daca se poate fara obligatii.
Mai bine va las pe voi sa ma descoperiti ;) Tonica,cu bun simt,gandire pozitiva,apreciez consecventa in vorbe si fapte...restul in privat.(PS...NU,pici atomici,diverse "ELE",barbati inrolati in distincte relatii....si mai nou...cei care si-au restrictionat aria sau intervalul de varsta in care nu ma incadrez si totusi imi trimiteti mesaje si asteptati raspuns). Parerea va apartine ..
As they say, everything should be beautiful in a beautiful lady. It seems to me, the real beauty consists of harmonic connection of soul richness, moral clearance and only after these ones of the physical appealing to the partner. In other words, appearance is only our outside dress. The real and natural beauty is inside of our soul - somewhere deep in the soul and it reflects in the eyes. I will not describe myself cause it seems to me that the really interesting lady will be noticed by the deeds and modesty and slight enigma, wona€™t she? But in a few words I can tell you that I am a person with a strong will, serious, reasonable, and reliable but at the same time I am kind-hearted, attentive and friendly.