Nu caut niciu baiat Discreta, modesta, cu bun gust si simt, stiu ce vreau si ce nu vreau. Totusi, am un caracter puternic, sunt independenta, si nu uit incontro am pornit. Prietenul meu nu are cum sa duca lipsa de respect, fidelitate si tandrete. Nu caut aici barbati, caut viitorul meu partener de viata care stie sa iubeasca adanc o femeie, sa-i fie sprijin uneori, si cunoaste rolul femeiei pe pamint. In plus este dinamic, ambitios, si cu picioarele pe pamint. P.S. Cu multa insistenta rog sa cititi profilul meu inainte de a ma contacta. Sunt frumusica ca asta am zis tot Nu caut nicio relatie aici sunt doar pentru socializare prietenie chat si nimic mai mult
Vorbesc mult, rezolv putin, daca tu crezi ca o sa-mi inchizi gura in vreunul fel vreodata...nimic din mancat, spalat,curatat, nu-mi iese cum trebuie; ori e prea mult, ori nu-i suficient. ma fardez zilnic 2 ore, pana te saturi sa mai astept si pleci la o bere cu prietenii...in sfarsit!!:)) Caut pe cineva care \"se prinde\" la o poanta buna, ma poate face sa rad \"cu gura pana la urechi\"...dezinvolt, face un sport si o ciorba buna de burta si o fasole cu carnati afumati!! :))Pfff...cand toata lumea mananca brocoli, piept de pui si cat mai multa salata!!!:))
in any other world u could tell the difference. but human as i am, i smiled and tried to mean it. and my face is not sad because i never forget my story. it's as if i'm playing with fire. do i like what u like?
Buna. Sunt o fire teribil de intelegatoare foarte lipicioasa si iubitoare.. "Suntem cu totii putin ciudati. Și viata este putin ciudata. Iar cand intalnim pe cineva a carui ciudatenie este compatibila cu a noastra, creem cu el o conexiune si o ciudatenie mutual satisfacatoare pe care o numim dragoste. Dragoste adevarata". a€“ Robert Fulghum Sunt inalta 1.67 si am 55 kg
Bruneta cu ochii caprui O relatie de lunga durata bazata pe incredere respect si iubire
Buna , sunt Mihaela ... sociabila..cu simtul umorului...in rest va las pe voi sa ma descoperiti.... Am 1.71 m . Sunt slabuta , cu parul saten . de treaba , amuzant care as stie de simtul umorului sa stie de gluma etc ..
Se spune despre mine k sunt o visatoare nebuna, ma cheama Beti -> nu beatrice, elisabeta sau alte nume..ci pur si simplu Beti but u can call me Beth..:P ador ciocolata,teatrul, muzica,oamenii carora le pasa, labradorii si shar-peii,imi plac serile de august,imi place sa cunosc oameni noi, imi place sa calatoresc, sa cant la chitara, sa merg la concerte, imi place la nebunie Directia 5, imi place sa cunosc oameni interesanti si buni, imi plac lucurile originale si baietii inalti, imi place sa citesc, imi place Eliade si Cioran,imi plac ochii albastrii, imi place primavara, imi plac stelele, imi plac oamenii nebuni ..imi place engleza si spaniola.. imi place sa cant si ador sa calatoresc, oricand oriunde, imi place sa fiu eu.. adik o nebuna :D imi place sa mananc, si sa dansez, sa rad..daa imi place sa rad mult, imi place literatura,imi place sa scriu despre anumite lucruri, imi place sa ma trezesc dimineata si sa zambesc pentru ca traiesc ...imi displac oamenii tristi, imi displac oamenii prosti si rai, imi displace minciuna si rautatea, coruptia si prostia, imi place sa plang la filmele romantice si la cele triste, imi place sa iubesc,imi place marea pentru ca ma relaxeaza, imi place cerul pentru ca e albastru, imi place muzica pentru ca trezeste fel si fel de sentimente oricand si oriunde,imi place sa fiu romantica pentru ca am ramas printre putinele,imi place sa dansez prin ploaie,imi place Frank Sinatra si urasc drumul inapoi spre casa... no comment oameni inteligenti cu care as putea discuta absolut orice ..de la politica la oamenii parosi..:P
tanara si nelinistita:) I am tall slim blond with burning brown eyes. Kind, sensible, emotional, openminded but girl with character and principles! I welcome the presence of intelligence and the adequacyand sense of humor. I Search warm arms for cold weather because we can not stop the rain un tip cu care te poti distra si cu care poti discuata orice....
o simpla prietenie
NIMIK MAI MULT :)))))
cine vrea sa ma cunoasca stie ce are de facut... Sunt o persoana onesta care doreste sa iubeasca din nou si sa fie iubita. Oare cer prea mult? Daca si tu cauti o relatie serioasa, astept un mesaj. caut noi prieteni...doar atat....
ce sa zic...imi place distractia.hihihi am good loving caring and a passionate woman who will want her man by her side. i have good sense of humor and i will love to build my love nextto a man. las la aprecierea voastra. preteni...si poate ...poate...ceva mai mult...
Just me... EXCLUS FUMATORII!!! Roscatica, vesela si cu mult bun simt al umorului, tare deschisa la minte,iubitoare de natura, muzica clasica, opera si arta, caut un suflet frumos pentru o relatie de durata, acel zambet care sa ma astepte in prag... Nu ma intereseaza barbatii casatoriti.. Ok Cand ai incetat sa mai cauti....atunci gasesti!
Ma regasesc in categoria de matrimoniale ramnicu sarat pentru ca sunt pregatita pentru un nou inceput. Imi vor un barbat hotarat, cu intentii serioase si dorinta de a construi ceva durabil.
Cine doreste a ma cunoaste sa imi trimita mesaj... ...nu sunt ceea ce par a fi ,nu sunt nimic din ce`as fi vrut sa fiu. ..dar,fiindca m`am nascut fara sa stiu... sau prea curand.. .sau prea tarziu. ..m`am resemnat ca orice om si n`am ramas decat ceea ce sunt... un muritor de rand... Bini di tat Caut distractie
As a very open and sincere person I cannot lie. I value honesty and humanity. I am trying to stay optimistic in any situation. I like to learn something new all the time. I love life and I would love to share my optimism with the decent man. I am kind-hearted person, because I believe life is made of moments that should be appreciated. I hope that soon I will find my soulmate here!
sincera ,amuzanta foarte deschisa. Buna sunt o fata simpatica un pic ca grasuta putin posesiva foarte prietenosa si vorbareata. nu stiu caut persoana care sa ma faca si sa-l fac fericit pana al adanci batarneti..sper sa nu fie doar un vis
Buna, sunt Gabriela, am 27 de ani, locuiesc in Romania, sunt calma, iubitoare si nespus de ambitioasa. Imi plac sportul, muzica si plimbarile in aer liber. I am family-oriented, friendly and very communicative person by nature, warm-hearted, faithful, honest and trustworthy, intelligent, loving and caring by nature. I love children and appreciate a good sense of humor, genuine in my wish to meet a man for life with whom I feel easy and who will let me be myself when we are together. Atletic/placut Imi vor sa cunosc un barbat cinstit care isi doreste o relatie serioasa.
sunt o tipa care uraste minciuna,caut un tip serios si dornic de o relatie de familie .el poate avea si un copil,cei care nu sunt seriosi sa se abtina/ I am a woman who is full of life, honest, romantic, loving, caring, understanding, easy going, neat, hardworking, with a big heart and God Fearing.. My hobbies are, Swimming, shopping, playing chess, watching movies and reading. I am smart, charming, and sociable by nature, with good sense of humor I am a kind , decent and faithful person, I'm also tender and caring who i want to meet. I am looking for a good friend and soul mate whom is ready for a serious relationship. I poza my future life time partner as honest, sincere, responsible, interesting and share some of my interest... I want to find a good, reliable, honest man, a good company that i can be with and will never get bored. I hope he will be caring and loving... I want my excelent partner to be handsome and intelligent, caring and loving, I really aim to find a man who'd be calm and understanding, who'd be ready to fulfill my sometimes crazy ideas, be ready to get involved in their embodiment and to take me as I am... I'd like to meet a kind, purposeful, serious, affectionate, self-confident man, who wants to meet his real love par castaniu ,ochii caprui .59 kg.ten deschis infatisare placut. aliat de viata,
Sunt sensibila, romantica..... dar si hotarata. Doresc numai contacte serioase. Barbatii casatoriti sau cei care sunt deja intr-o relatie stabila cum ar fi si aceea care cauta numai o aventura, nu prezinta nici un interes pentru mine, de aceea ii rog sa nu ma contacteze. Placut Un barbat in adevaratul sens al cuvantului
Does anyone really know what to do these days? We're all struggling through this process so let's take a chance and connect. Thank you for taking the time to look at my profile. I love to have fun, I'm happy, optimistic, and I avoid drama. While I'm well educated and intelligent, I especially like my more creative side (photography, floral designing, decorating, cooking). I love my dance workouts which have kept me healthy and in great shape. I like long walks , hikes, traveling, and exploring new places with someone special.
ma consider o persoana teribil de placuta ; capricioasa cu un suflet extrem de bun I am wonderful girl loving and caring humble and respectful with lots of love to share i wish to find a very lovely man to take very good care of me one to spend the rest of my life with as my own man Sunt fat? minunat? umil iubitor ?i grijuliu ?i respectuos cu o mul?ime de dragoste pentru a partaja vor s? g?seasc? un om extraordinar de minunat pentru a avea grij? de mine foarte bine o s?-?i petreac? restul vie?ii mele ca om cu propria mea inalta blonda ochi capruii un barbat cu simtul umorului.
Sunt o persoana placuta , cu un spirit tanar de viata , calda , deschisa spre noi oportunitati de a cunoaste si a descoperi placerile vietii ! SUNT EU ...in cautare sunt bine...ma simt completa in derma mea...si-mi place... Profilul se poate deduce din fotografii ! Caut sa ma redefinesc , sa descopar lucruri si persoane cu care as putea fi compatibila pentru a imparti impreuna experientele vietii .
comunicativa,fidela,imi plac surprizele f.distractiva...binenteles cind trebuie si cind am timp..sincera si binenteles ca sunt o persoana si cu defecte... placut
Sunt o fata iubitoare, grijulie si amabila, care iubeste natura, ador sa ies cu prietenii si sa citesc, caut pe cineva care sa-mi forteze dragostea si gandul, cineva pe care sa am incredere si sa il iubesc din toata inima, pe cineva care este amabil si intelegator, te voi face sa te simti fericit
ar fi numeroase de povestit I am a very outgoing, warm, and caring person; yet can be extremely laid back when necessary. I love to laugh! In fact I believe it is one of my main traits which has kept people believing that I am in my late 30s. I enjoy great humor and have been told that I have a good sense of humor! I am also a keen observer and very good listener. I listen to what a person is saying as well as not saying. I can be shy at times if I feel that the situation will allow too much revelation of my true self. However, when it is appropriate for me to speak, I do so with diplomacy. I have very strong Christian, spiritual and moral values. It is the core basis of my faith that has kept me during trying times, and I will forever be thankful for the foundation I was given as a child. My parents were and are still Ministers. In fact the were the President and Dean of the Bible College I attended as well. I am at a point in my life where the Lord is certainly unfolding His plans in and for my life. I am actively involved with the youth and children's ministry and I do have a passion for working with the youths. After all, they are the foundation of the future. My goal is to travel the world and make a difference in the life of everyone with whom I come in contact. "Trust in the Lord with all thine heart. sunt draguta, subtirica doresc sa cunosc un barbat sincer si ambitioas, dar si dragasto, cu simtul umorului
100% brasoveanca.. Iubirea este cel mai elegant sentiment...de aceea vreau sa iubesc...?i s? fiu iubit?! a picture is worth a thousand words... "expect the worst and hope for the best"
Sunt o femeie simpatica si plina de vaiata dornica sa descopar diamantele neslefuite ale lumii! Sunt o fire vesele si pusa pe glume cam tot timpul,dar am si ocazii cand trebuie sa fiu singura in natura sa ma relaxez si sa meditez! UN barbat simpatic care sa ma inteleaga sa avem aceliasi opinii de viata, care sa fie o fire vesela sI care stie sa se descurce in orice situatie!sa stie ce vrea de la viata!
Buna sunt emy si caut persoana potrivita imimii mele va pup !! Sunt romanca,stabilita in Statele Unite Ale Americi.Sunt considerata o femeie luminoasa si charismatica. Sunt spirituala, independenta, iubitoare de frumos, nonconformista, imaginativa, puternica, generoasa, empatica, sincera. Am simtul umorului, dar si simtul propriei valori ca nevasta . Am un caracter integru si valori traditionale in ceea ce priveste bunele moduri sau relatiile romantice. Imi tin intotdeauna promisiunile. Iubesc confortul, provocarile si las mereu loc pentru schimbare. Sunt pregatita sa explorez in tandem, alaturi de barbatul potrivit, formele profunde de manifestare a dragostei, intr-o uniune de cat mai lunga durata.Imi vor o relatie in care libertatea individuala sa potenteze comuniunea in cuplu, bazata pe cat mai numeroase afinitati, pe respect, bucurie impartasita,stabilitate afectiva, spontaneitate, comunicare pe toate planurile. As vrea sa cred ca mai exista un barbat bun, cu sufletul deschis spre iubire, creativ, prezentabil, matur, cult, rafinat, cu un simt al umorului,un OM de la care sa am ce invata,sa ne respectam si sa ne oferim tot ceea ce putem mai cu bun gust si bun. I'm Romanian, established in the United States of America. Pozele spun tot O persoana care sa ma respect la fel de mult ca eu pe el !
Ma consider o persoana speciala, stiu ce inseamna respectul si astept acelas fapt Nu suport falsitatea si superficialitatea, sunt pozitiva, iubesc florile, parfumurile incaltamintea si calatoriile
Iubesc arta-cultura-istoria, La altii sa constate cum sunt caut amicitie
Sunt o prietena deschisa la nou si provocarilor vietii in limita bunului simt. Sunt de intocmai o prietena ambitioasa, increzatoare in fortele proprii, capabila de sacrificiu si de daruire pentru cei apropiati. Sunt o fiinta comunicativa, de incredere care ascunde adevarul uneori dar o face spre folosul inlocuitorului sau.
te las pe tine sa ma descrii :* I am a calm and balanced person, I try to avoid conflicting situations and do not enter into disputes. I like to spend time with children.I want to be honest with you am serious in looking for a good and honest man to share my life with, i hope you have same intention. I am ready to start a relationship that will last for a lifetime.I believe that thing will workout fine between us with time as we get to know each other, am a good listener. Mai frumoasa decat fosta ta :* Distractie si de toate :*
Speranta si rabdarea sunt doua calitati extrem de importante in viata muritorilor. Cauta si vei gasi....speranta moare ultima... Iubirea nu are varsta.....mai bine mai tarziu decat niciodata. Sunt numai niste citate destul de cunoscute, dar al caror continut ramane actual. Daca ai citit pana aici poate ti-am atras atentia si vei fi interesat sa purtam un dialog placut in scopul descoperirii unei eventuale compatibilitati....never say never. frumushika un baietel dragut si doolshe
i hate this... Sunt o tipa calma, cu umor fin si chef de plimbari la Tineretului si pe langa lac. Locuiesc in Baia Mare si imi place sa gatesc simplu, sa ascult jazz si sa ies la munte. Daca iti doresti sa cunosti sotii singure Baia Mare care cauta un barbat serios, hai sa vorbim. Imi plac oamenii onesti si gesturile mici care conteaza. mmmm...good looking u...
Sunt o tipa ok,urasc minciuna si incompetenta... nu vreau sa supar pe nimeni dar cei sau cele puse pe glume sa ramana separte. baieti sau barbati va rog abtineti-va. Caut un om ca mine...sincer