ma vei cunoaste Ca multiple sotii singure brasov, imi vor sa intalnesc un barbat matur, cu principii si dorinta de stabilitate. Sunt vesela, feminina si iubesc natura, iar visul meu este o relatie in care sa ne sustinem reciproc si sa crestem impreuna. vei vedea daca vrei
.I am a sunshine, intelligent, patient, confident lady. I love sports, especially yoga, Taichi, jogging, climbing mountain, bowling and swimming. I also love traveling, reading, cooking, watching movies. I am hard working woman..I am a woman with a big heart. I am very caring, loving, respect. I like hugs and kisses very romantic. Like to walk and holding hands. I also like gardening, planting flowers, watching movies, I love also cooking and listening to music. I am open to new ideas as well
pusa tot momentul pe distractie Ich bin eine Frau Nett, ehrlich, aufrichtig, aufmerksam, treu, ich möchte echte Gefühle teilen, wendet sich an die positive, die gute Laune und die Empathie. Mit Werten des Respekts, gerechten Teilens und menschlicher Wärme. Ich möchte Menschen mit den gleichen Qualitäten kennenlernen, nicht egoistisch oder skurril, die ihre Vergangenheit gegraben haben und bereit für die Adventszeit sind Gibt es die große Liebe noch? Ich suche immer noch nach der Antwort auf diese Frage, die jeder fragt, aber ich fange an, es leider zu bezweifeln. Wie du wahrscheinlich schon verstanden hast, suche ich nach einer ernsthaften Beziehung und vor allem stabilen ... Wenn für dich Frauen Sammlerstücke sind, danke für das Unterlassen, wie jeder natural prietenie,relatie si distractie
Cand te-ai nascut ai plans si toti in jurul tau radeau.. TRAIESTE-TI VIATA in asa fel incat, atunci cand va sosi clipa tu sa surazi iar cei din jurul tau sa planga!!!! Retrage te atunci cand simti ca nu mai apartii unui loc , sau unui suflet, si ia-o de la inceput ..........
de numeroase ori abilitatile intelectuale si senzuale nu determina intru-totul realitatea persoanei;despre cea sexuala se poate judeca la fata locului..oare ce e important?
vreau sa ma distrez :x sint o persoana sincera si numi plac aventurile ,eu vreau o relatie serioasa bazata pe incredere si respect ,cei care cauta alceva sa se abtina :d ... totul pe prv :p
Nimeni nu poate accepta o realitate . Traim intr-o bula imaginara si personalizata, in functie de visurile pe care nu ni le-am implinit. Fiti realisti in alegerile pe care faceti. Daca iti doresti o fata de papusa, un temperament docil, masuri 90/60/90, atunci clar nu te afli pe pagina care trebuie. Continua sa cauti. Caut ceea ce caut :)
Am invatat sa apreciez tot ceea ce primesc. Insa de multe ori privesc in spatele a ceea ce se vede, la pretul ascuns ochilor si inimilor grabite, sa vad cat a costat cu adevarat. Fiindca tindem sa trecem de multiple ori cu vederea pretul adevarat, fara sa pretuim la justa valoare ceea ce primim. Si sa nu ne dam seama ca intr-o simpla imbratisare putem primi uneori, nevazuta, chiar inima unui om.Am invatat ca, inainte sa judec, sa privesc dincolo de ce se vede. La pretul corect al gestului care-mi sta in fata, ispitindu-ma sa il judec, fara sa stiu cat a costat, de fapt, cu adevarat. Cine stie cate imbratisari simple aruncam dispretuitori la gunoi, fara sa stim ca in vreuna dintre ele statea poate asezata, cu multe jertfe, dupa multe chinuri, lacrimi si dureri, inima unui om. Si inima unui om nu are pret...
ce pot spune despre mine...foarte numeroase sau nimic,depinde de situatie :))) , deocamdata un om mediu dar visez sa am cel putin o statuie :)))) deci sunt o visatoare modesta , zic eu. merg pe principiul e elegant ce imi place , sunt amuzanta cu o imaginatie bogata, desteapta, sociabila si rabdatoare. nu ma pot descrie singura, va las pe voi sa decideti :))) nimic distinct
Sunt o persoana care nu prea tolereaza drama, apucaturile telenovelice si persoanele care definesc stereotipurile muierii frustrate - Nu imi plac barbatii cu apucaturi muieresti, paranoici sau gelosi. decizia va apartine...... doresc sa cunosc un barbat care sa ma faca sa am din nou incredere.sa pot sa-l privesc in ochii si sa stiu ca nu ma minte
Disteactiva , nebuna (in sensu bun ) iubesc natura imi plac surprizele cadourile sunt intelegatoare si iubesc enorm caini am un baietel si sunt o mama resposabila My name is Celia Boateng,i am 33 years Old,I am Single,White,dark brown hair,blue eyes,5'8",152 lbs.Long Hair and a healthy Lady.I am self-sufficient,Beautiful,happy,secure,self-confident,psychologically aware,emotionally and financially secure. Bruneta ochii capruii 52 kg inaltime 1.62 Caut un barbat responsabil demn de o (familie) sensibil si deschis nu suport oameni perversi mincinosi si chitrosi vreau un barbat atent si plin de surprize
SUNT DOAR EU, NIMIC MAI MULT SAU POATE UN PIC MAI MULT... I am a pretty, smart and asured in myself girl!!!! I can become the perfect partner, I can love and take people as they are without wanting something from their side!!!! I think that it is not right when a person lives alone, everybody of us has to find the second half!!! I am a very optimistic person I always belive in something better and it will happen for sure!!!! I think you need to belive in something good and we will have a happy life then!!!:))))))) Would you like?????? frumusetea exterioara dispare in schimb daca ai frumusete interioara esti cel mai bogat om de pe pamant... o persoana sincera care stie sa aprecieze ceea ce i-se ofera...
km nebuna,de viata distrativa..... I am a very ambitious person, easy going, disciplined and focused woman. I love listening to good music. I love to encourage people so they can reach their goals. I am a good listener. I like to meet people that are knowledgeable, intelligent and experienced. Someone that knows how to treat a woman right. va las p voi o pers sa ma iub asa km sunt eu
prefer sa fiu descoperita I am a very decent person and I have consideration and respect for the men ...... I am a good listener and I do listen to the advice giving to me by man, am dear, loving ,caring , honest , energetic , friendly, Trustworthy, loyal, family, emotional , romantic , sexy and God fearing ... I love children very much and really love to play with kids and being with them makes me happy ..... I will treat all children as my own son ... I can do anything to make any happy child, because Jesus said Let the little children come to me , because it's them the kingdom of God ....I really want to meet a man who loves , caring, sincere , honest, friendly , up Heart , faithful and God-fearing , like me ... a man who is ready and serious about the relationship and ready for a serious relationship that will probably end in marriage roscata,buze senzuale,bust mare Caut tip inteligent,plin de viata,caruia sa-i placa marea,calatoriile,sa fie romantic,pasional si atragator
imi palce sa ma distrez Imi vor sa cunosc un barbat pentru care cuvantul familie are sens. Sunt fete singure pentru casatorie, cu planuri clare si suflet cald. Ma bucur de lucruri simple: o cina gatita acasa, o plimbare seara, o excursie scurta si un film bun. Daca esti gata pentru ceva serios, scrie-mi cateva randuri despre tine. un barbat care sa arate bine si sa stie sa se distreze
draguta,ochii verzi-albastri, schimbatori in functie de starea de spirit in care ma aflu...par saten cu suvite blonde...sper sa va plac sunt o fire seriosa itelegatoare si caut jumatatea care sa ma inteleaga si sa ma iubeasca dar sa nu ma foloseasca 1,70, 50kg... un tip dragut,sa nu fie timid si ,mai ales, sa nu fie monoton..
hm...sociabila, cam nebuna..da` in sensu` bun al cuvantului, sincera ji persevernta I am a very cheerful and kind girl. My soul is sincere and sensual, and my heart is opened to loveaa I will pass the whole life with you zic io ca draguta..da` ceilalti ar tre` sa ma caracterize ,nu?:P
draguta.froumoasa,atragatoare si sunt foarte interesata sa-mi fac prieteni noi I would like to meet a person who is fun ny and smart who is independent caring and loving likes life. who takes pride in work who does not abuse alcohol or drugs. Prefer nonsmoker. Likes his family. I am very independent attractive person.Would like to meet someone of Slovic orgin. I do speak it but need to converse more. frumoasa,ochii verzi,bruneta-roscata,creola,ochi superbi,buze senzuale etc sa-mi fac prieteni noi.
Shefu' hai sa'ti zic o faza tare:snt sociabila,imi place sa rad ,sa calatoresc.sunt o fire care s plictiseste incredibil de rpd,nu stau prea mult in acelasi loc sau cu aceeasi persoana.imi place s m distrez si snt pusa pe sotii mai mereu.sunt de parere ca in tineretze trebuie s experimentezi cat mai multe kestii,pentru a nu ajunge vreodata in situatia d a ma intreba "c ar fi fost dak..?".nu trebuie sa regreti c ai facut,ci ceea c nu ai facut :D pai snt indeajuns de inalta (1.73).am facut ceva sport la viatza mea deci arat bine.am okii caprui-verzui,se skimba dupa dispozitia de spirit.cateodat ii am cenushii,toata societatea mi'a zis k sunt d o tenta ff dubioasa..parul:aici e mai dificil..el,natural,este brunet,dar dupa cum am spus m plictisesc ff rpd de un lucru,si paru are cel mai mlt d suferit d p urma capriciilor mele..am fst (si voi mai fi)cam toate culorile:blonda ,roscata,cu suvitze d tot ce se putea,ondulat,drept..u name it! pai...din ocazie ce brad pitt am auzit k l'a luat angelina..m'as multumi si cu un brunetzel sau un blondutz,inalt..mai inalt ca mene..sa zicem 1.85,bine facut,care s m faca sa rad si s aiba un IQ de macar 80 ca s pot vorbi ceva cu el..
in rest persoane,la fel,cu care s pot discuta ceva interesant.ca tot omu',imi plac persoanele care m fac s m simt bine si s pot fi in derma mea..
Ce ar fi . . . sa ne dam in leagan, pana la cer; sa admiram culorile padurii, toamna; sa ne cuibarim si sa ascultam muzica in surdina; sa scotocim in targul de vechituri dupa acomoria; sa dansam tango cand nu ne vede nimeni; sa imi plimb degetele pe buzele tale; sa mergem la teatru; sa iti port camasa; sa furam trandafiri din parc; sa imi spui care este cel mai frumos fapt creeat de Dumnezeu; sa iti spun bancuri; sa admiram ciresii infloriti; sa radem pana la lacrimi; sa ne tavalim prin zapada; sa imi armonizez respiratia cu a ta; sa imbratisam un copac; sa te strecori in visele mele; sa lingem turturi; sa privim marea in amurg; sa te mireasma in scobitura gatului, sa ascultam cum suiera vantul; sa mancam paine calda, de casa; sa inotam sub clar de luna; sa vorbim in tacere; sa ma piepteni; sa citim aceeasi carte; sa mancam pepene rosu si sa ne lingem pe degete; sa ne uitam la poze vechi; sa iti colorz viata; sa lenevim la un pahar de vin si-o vorba; sa gasim capatul unui curcubeu; sa traim fara masti; sa te atatueza cu carioca; sa imi furi gandurile; sa alergam prin ploaie vara; sa bem cafea din aceeasi ceasca; sa iti ravasesc patul; sa impodobim bradul cand avem noi chef; sa imi strigi numele; sa iti sarut palma drept in mijloc; sa mergem aiurea cu masina; sa ma faci sa tremur; sa facem ce nu am mai facut niciodata; sa ma tii in brate, pur si simplu; sa imi fie dor; sa... :)
se vede in poza....;) Utilizatoare inversunata de cratima si virgula cu IQ de ceapa degerata cauta dialog spumos pentru experienta ludica pe perioada nedeterminata. Sau manechin intelectual pentru fineturi si voluptati sufletesti. Pastrati cea mai tare intrebare ("Deranjez ?") pentru Ileana Cosanzeana.
sunt o tipa de treaba,nu vei regreta! aSa crezi doar ceea ce simti. Nu intotdeauna cuvintele contin adevar.a sunt o tipa blonda cu ochi albastri.am 1,63m am 53 kg!!!!! caunt un barbat bine,sa fie brunet,ochi verzi,inaltime potrivita,greutate potrivita!
trecem peste! Sunt o fire creativa, sociabila, imi place sa glumesc si sa rid (cand e nevoie). Imi place sa ascult lucruri interesante pe care cineva le povesteste, nu ma plictisesc asa usor si plus la asta, cind te afli intr-o companie cu mine, niciodata nu-ti va fi urit, pentru ca sunt teribil de energica si mereu predispusa sa incing atmosfera :))) . Imi place sa ascult muzica . Imi place sa vorbesc cu prietenii, sa-i fac sa zimbeasca! Sunt un suflet care stie sa iubeasca. Sunt iertatoare, pot sa trec cu vederea unele lucruri, doar daca acea persoana merita cu adevarat. Imi place sa visez, asta ma ajuta sa-mi formez o mica lume a mea unde sa-mi inchipui un viitor asa cum mi-l doresc, macar in vise totul este posibil! = )) Imi place sa pozez , asta cred ca e specific noua, fetelor. Imi place sa primesc complimente, flori (trandafiri), dar nu de la oricine. Sunt o persoana mai mult romantica, ador plimbarile serale. Imi place sa iubesc si sa fiu iubita, sa fiu respectata! Imi plac mesajele scrise din suflet nu copiate de pe net. Imi plac cuvintele frumoase si sincere. Asta se reflecta mai mult asupra iubirii. placut si atat persoane comice care stiu sa ma faca sa zambesc,pt k zambetul nu se face decat intr-o singura limba si zambetul nu are granite
sunt opersoana optimista,romantica,sincera,iubesc animalele,natura,imi place extraordinar de mult sa joc tenis de masa,sunt plina de viata placut orice cu un pic de haz si multa pasiune
Nascuta la 20 08 1968,Loc Borcea ,jud Calarasi,studii-Liceul ,lucrez infirmiera in Germania si vor sa cunosc o persoana cu calitati deosebite, Difficile de parler de soi-meme; j' attends les opinions des autres Sunt o persoana cu un aspect suficient de placut,cu simtul umorului ,sufletista ,simpatica,cu cei 7 ani de acasa ,sunt eleganta,rafinata,etc OMul pe care as dori sa-l cunosc trebuie sa fie educat ,inteligent,cu aspect fizic placut si bun la suflet
buna buna....!!!pai despre mine dak ati vrea sa aflati cate ceva ma cautati nu?ca fire sunt sociabila,vorbesc cu oricine,buna la suflet dar cu cine merita,draguta simpatica de gasca....gata nu va mai spun....cautati ma si mai vorbim!!!ciao va pup las la aprecierea voastra.nu mi place sa ma laud o persoana draguta sa vorbim....ce altceva????
daca ar fi sa ma descriu as spune numai atat: profesoara Imi place sa ascult muzica si sa ma distrezi cu prieteni:x..SI NU AM 94 DE ANI ...CI 16:x orice
Selectiva,sobra,punctuala ; nu accept compromisuri. Sant o persoana familista,am un copil de 14 ani si caut o relatie serioasa.Sant caduca. Placuta, chiar daca sunt putin supraponderala. Caut pensionar, singur si fara obligatii, stabil financiar, fara prea numeroase vicii, interesat de o relatie de durata, caruia sa-i placa vara la tara. Ofer companie placuta, afectiune,incredere .Nu accept comportament obscen, cuvinte triviale , barbati mult mai tineri decat mine sau casatoriti.
putin timida,vorbesc extrem de mult atunci cand incep sa cunosc o persoana,sociabila Fosta gimnasta, nu beau si nu fumez. Caut un domn care sa locuiasca la mine( desi eu cred ca,caut acul intr un car cu fin) , sa nu fumeze si sa nu consume alcool decit ocazional sau mai bine de loc. Am trei copii stabiliti la casele lor,deci locuiesc singura. SUNT O PERSOANA DESCHISA,VESELA DAR GREU DE CONVINS!! ...SA FITI IUBITI. 1.70,ochi verzi,satena deschis,si destul da draguta Nu caut neaparat sa incep o relatie ci doar sa-mi fac prietenii
Numai cine va incerca sa ma cunoasca va descoperii cine sint cu adevarat. The very thought of you And I forget to do The little ordinary things that everyone ought to do I'm living in a kind of daydream I'm happy as a queen And foolish though it may seem to me that's everything The mere idea of you The longing here for you You never know how slow the moments go Till I'm near to you I see your face in every flower Your eyes in stars above It's just the thought of you The very thought of you My love placut Oameni civilizati capabili sa poarte o discutie coerenta.
P.S. CITITI CU ATENTIE DATELE DIN PROFIL SI CONVIGETI-VA CA ATI INTELES CORECT CEEA CE SCRIE
P.S.2 CEI CARE SINT IN CAUTARE DE "CHILIPIRURI" SEXUALE SA EVITE ACEASTA PAGINA
Sincera, deschisa si cu simtul umorului... jeune femme sexy ,dynamique, vous les hommes ne manquez pas vous êtes mon élu Forma fizic placut Caut Un barbat asumat, sincer, serios pt casatorie
nu-mi place sa ma autocaracterizez si ATAT. Destul de sociabila de incredere extrem de distractiva ai ideal de iubitoare la varsta mea , sunt multumita de mine. Se putea si mai rau...... Discutii amicale , poate si sfaturi , pentru a trece timpul mai usor.
dragutza.. Ce ar fi . . . sa ne dam in leagan, pana la cer; sa admiram culorile padurii, toamna; sa ne cuibarim si sa ascultam muzica in surdina; sa scotocim in targul de vechituri dupa acomoria; sa dansam tango cand nu ne vede nimeni; sa imi plimb degetele pe buzele tale; sa mergem la teatru; sa iti port camasa; sa furam trandafiri din parc; sa imi spui care este cel mai elegant lucru creeat de Dumnezeu; sa iti spun bancuri; sa admiram ciresii infloriti; sa radem pana la lacrimi; sa ne tavalim prin zapada; sa imi armonizez respiratia cu a ta; sa imbratisam un copac; sa te strecori in visele mele; sa lingem turturi; sa privim marea in amurg; sa te miros in scobitura gatului, sa ascultam cum suiera vantul; sa mancam paine calda, de casa; sa inotam sub clar de luna; sa vorbim in tacere; sa ma piepteni; sa citim aceeasi carte; sa mancam pepene rosu si sa ne lingem pe degete; sa ne uitam la poze vechi; sa iti colorz viata; sa lenevim la un pahar de vin si-o vorba; sa gasim capatul unui curcubeu; sa traim fara masti; sa te atatueza cu carioca; sa imi furi gandurile; sa alergam prin ploaie vara; sa bem cafea din aceeasi ceasca; sa iti ravasesc patul; sa impodobim bradul cand avem noi chef; sa imi strigi numele; sa iti sarut palma drept in mijloc; sa mergem aiurea cu masina; sa ma faci sa tremur; sa facem ce nu am mai facut niciodata; sa ma tii in brate, pur si simplu; sa imi fie dor; sa... :) placut
bruneta cu ochii caprui ....draguta frumoasa si mai departe va las sa ma cunoasteti voi Vreau siceritate, pozitivitate si numai persoane care vor intradevar o relatie serioasa simpatica de gasca si buna un barbat serios si de gasca
las la aprecierea altora Sunt o fata sociabila din Timisoara, iubesc plimbarile pe malul Begai si concertele de weekend. Caut un barbat care stie sa fie vigilent si sa comunice. Daca esti curios sa cunosti fete singure Timisoara care vor relatie serioasa, eu sunt aici pentru o poveste calma, cu respect si umor. Imi plac oamenii onesti si gesturile mici care conteaza. din fire romantica,sensibila,an cautare de prieteni seriosi si sinceri.fitzosii sa stea deoparte rog mult.veti afla mai numeroase an timp.ok?aici intru o data pe saptamana sau chiar la doua saptamani din criza de timp. nu mai stiu nici eu...