Sunt prietenoasa deschisa dar mai multe trebuie sa le descoperiti voi sunt o fata modesta,fara fitze si kre ii plake sa se distreze.urasc minciuna si fiintele kre nu sunt fidele intr-o relatie Nu ma descriu las pe altii sa aprecieze ce valoare am. Caut un barbat care sa nu puna baza pe sex mai mult decat pe intelegere si comunicare. Vreau langa mine un barbat care sa doreasca relatie serioasa nu aventuri
Andrea sunt din Oradea am 33 de Ani Moi je recherche tout d'abord a entamer une relation amicale je veux dire par la que je veux mieux connaitre et apprendre a connaitre la personne Sport Relatie
Sunt o fire optimista, calda, comunicativa atunci cand intalnesc persoane deschise,...precocupata de ezoterie, fac totul cu daruire,iubesc muntele si plimbarile in natura... Doresc un barbat cu care sa impart bucuriile si incercarile fiecarei zile, la pieptul caruia sa simt ca-mi pastrez echilibrul si pentru care sa pot fi un dar atat timp cat Dumnezeu ne va da zile!
Persoana serioasa, de incredere, totdeauna imi tin cuvantul dat. Nu ma intereseaza aventurile sexuale. Rog barbatii intre 27 ani si 55 sa se abtina.Multumesc celor care inteleg sa respecte femeia.
Hi,I am Yvonne,I am a single and I am here to search for my soulmate.A man that will love me and want to be loved.About me is,I am very loving,caring,sincere,compassioante,honest,faithful and most of all very respectful.I hope to find that man of my heart
deschisa la discutii in limita bunului simt Sunt o femeie matura si rationala..vaduva..imi doresc o relatie stabila..o relatie care se bazeaza pe reciprocitate..un barbat puternic care sa imi asigure stabilitate,nume,confort decent,respect si mai ales iubire.Nu il voi dori pe cel mai bogat barbat...dar nu voi accepta nici un pierde-vara,care nu este capabil sa se intretina pe sine...Apreciez in mod special seriozitatea si implicarea..corectitudinea si comunicarea.Sunt genul de persoana care incearca sa nu deranjeze..sa nu supere..asa ma simt bine...imi place sa traiesc in armonie cu ceilalti..dar nu imi plac provocarile copilaresti.. glumele de prost gust...virtualul..prefacatoria si abuzul...atunci pun piciorul in prag...si ripostez.Sunt o persoana statornica si sensibila dominata de latura afectiva...cand ma implic intr-o relatie..ma daruiesc pentru a o face viabila..totusi nu ma agat cu disperare de relatia care nu are sens..sau sanse de supravetuire reala...sunt capabila sa renunt fara exagerari...ma bazez pe ratiune.Sunt o companie placuta si reconfortanta..dispun de o gama diversa de resurse interne...pe care le folosesc adecvat situatiei...cu echilibru..pentru a mari savuoarea..putin retinuta pentru a nu depasi limitele.Sunt o luptatoare care nu se lasa doborata de incercarile vieti..Dzeu ma protejeaza..si ma iubeste...si eu ma iubesc mult...de aceia acelui barbat care va reusi sa imi intre pe sub piele...ii voi fi fidela , cinstita,si apropiata...ceia ce ii va asigura certitudine si va gasi cu usurinta echilibrul natural. normala..:) seriozitate...fara minciuni ,fara orgolii.....persoane sincere :)fara fite....si care stiu ce vor de la viata
Vom vorbi in privat Talking about my self,I love friends and family, I am a fun person and make friends easily. I love life, love my family and still have some love to share with a deosebit man Ne vom cunoaste in privat Doar sinceritate caut si un aliat bun ....pentru convorbiri etc poate si mai mult.
o fata simpla .... Cu bun simt...si cred ca "bucuria vine din lucruri marunte,linistea din suflet si caldura din inima " Intotdeauna vesela, sincera si fara toleranta la lipsa de caracter,aventurieri sau mincinosi. din pacate pentru multe persoane conteaza extrem mult acest infatisare . . . de ce oare? . . . las la aprecierea voastra . . . ce caut? e ceva simplu dar in acelasi timp nespus de greu de gasit. . . dc vrei sa stii cautama . . .
Incapatanata,ambitioasa,orgolioasa,cu pretentii,imi place distractia,muzica de toate genurile... I am sweet, tender and a funny lady. I love my life and very positive about everything happening in it. But I feel loneliness without a beloved man, so that's why I am here Frumos,educat,galant,respectuos
ma consider cea mai fraiera iubita din lume,MOTIVUL:pun botu prea repede
si sunt prea sufletista persoana normala care incearca sa isi gaseasca scopul in viata sexy bomba relatii,prietenii,distractie,etc
sunt simpatica si cu mult bun simt si extrem de mult umor Viata... m-a ingenuncheat. Dar am luptat de fiecare data si am reusit sa ma ridic. Fiecare pas inainte caut sa-l fac cu atentie si-ntelepciune. Detest singuratatea. Insa acesta nu este un pretext pentru care sa inchid ochii si sa accept ,,orice" sau pe ,,oricine" , desi pretuiesc nespus oamenii. Spun asta in ideea ca doresc compatibilitate... la grad de suflet, in intaiul rand. Iar lucrul acesta se va observa in timp si va fi un factor decisiv in continuarea sau stoparea a ceea ce se poate incepe. Apreciez sinceritatea, deschiderea si transparenta unui om. Pun pret pe caracter, pe ceea ce este, nu pe ce are. Desi sunt necesare si celelalte, pentru a duce un trai decent, nu sunt prioritare. Imi vor o viata linistita, armonioasa, langa un barbat care pretuieste aceste lucruri si care, la nevoie, va lupta pentru ele, atunci cand viata ne va asigura si incercari. ca o printesa ...scz regina un suflet bun si sincer
Uita-te si tu la poze Ich möchte, dass Sie wissen, dass ich mich auf dieser Seite getroffen habe, um meinen Seelenverwandten zu finden, und ich möchte einen Mann, der bereit für eine ernsthafte Beziehung ist, einen Mann, der bereit ist, einen Mann niederzulassen, der sich um seine Frau kümmern und gut aufpassen kann von ist Frau, ich möchte, dass Sie auch wissen, dass ich nicht online bin, um schmutzig zu reden oder Spiele zu spielen. Stellen Sie sicher, dass Sie Ihre Kontaktadresse hinterlassen Depinde ce cauta fiecare De baieti cu gura mare e plina lumea! Fetele stiu de ce! :D si lor le raspund.
P.S.: NU DAU ID! NU MAI AVEM, S-A TERMINAT!
Sociabila, deschisa la experiente noi . Sunt o domnisoara de 19 ani, si imi caut un partener.Cateodata vreau inima lui cateodata altceva. Un barbat respectuos , cu simtul umorului si cu pofta de viata .
bunna dar si ne...buna uneori...:P sensibila,linistita,calda, isteata si ambitioasa. Detest minciuna, fiintele care stiu totul, sunt adepta frumosului si armoniei. Doresc sa cunosc un domn serios, onest, sensibil, respectuos, educat,afectiv, tolerant,fara obligatii sau cu obligatii minore pentru o relatie bazata pe sentimente si nu interese. ok..parerea mea..las pe altii sa se pronunte,,eu ma simt bine aasa kum sunt... nush nici eu ...ceva ceva
Omului ager la minte nu are nevoie de prea numeroase explicatii, precizari, lamuriri, un solitar cuvant ii este de ajuns pentru a pricepe totul... am a simple and loving lady, I seek nothing much in a man. am sweet,understanding and most of all am a free minded person. I love nature. Atletic. Sufletele trebuie hranite cu elemente esentiale, pe care se intemeiaza marea cultura, binele, frumosul si adevarul!
I search only for serious attitudes!!! I search serious for the man clever and which will love me, very strongly is strong. I do not play with feelings and I would ask that I was written only by serious men and which search only for serious attitudes instead of for game
Sunt o fata rasfatata,sunt dornica de Nou,nu imi plac barbatii fitosi.Sunt o fata dornica de indiferent ce sunt eu si cine vrea sa ma cunoasca trebuie doar sa ma caute Cum spune toata lumea-superba- Incerc sa cunosc barbati care imi pot oferi orice! Sunt deschisa la indiferent ce tip de relatie
I am a person like cooking housewife are honest Salut om bun! Daca in prioritatile tale se afla sa fii in general un om pozitiv, curajos, modest si drept astea sunt calitatile pe care le apreciez si pe care ma straduiesc sa le am si eu. Deviza: mai bine singura decit intr-o companie nepotrivita. Doi oameni impreuna nu e necesar, unul solitar in pace si respect cu sine e primordial. Multumesc, esti in Montréal? Hai dupa mine! beautifule and sweety
Sunt o fata simpla ,imi place sa ma distrez,calatoresc,sociabila I the pleasant girl in dialogue you will understand it after will write to me the letter. I wait for it from you. To me 29 years, call Olga. Was born in city Omsk. Where and till now I live. I very much love music interesting films. And in general I love life. I with sense of humour, like to have fun, but when it is necessary to be serious, I become very serious. I do not like to joke of such moments. . 169,74 kg Barbat serios,cu intentii serioase
Deschisa la absolut orice Carpe Diem Daca esti casatorit iti vor fericire dar nu imi scrie ca nu imi pierd timpul.Daca esti singur,stii sa spui bancuri ,stii sa dansezi,iti place muntele si nu ai ochi alunecosi atunci bine te-am gasit:). P.S.apreciez barbatii cu cei 7 ani de acasa. Aprox. 1.70 cm, nu sunt grasa :)) Caut baieti draguti pentru chat
sunt o fire distractiva.mereu vesela,imi plac baietii care spun mereu adevarul.nu-mi plac mincinosii :P Da sansa fiecarei zile sa fie cea mai frumoasa din viata ta! sa ma distrez :D
sunt o fire vesela,optimista,imi place f mult viata.Apreciez f mult sinceritatea,nu imi plac minciunile! New late beginning in life Confident , full of life ready for whatever the life brings... loves spending time with family and friends. I am what I am ... not looking to impress anyone. I am widowed and looking for a companion to enjoy life, some one to cuddle up with in front of the fire place on cold winter nights, some one who knows what he wants from life... no bumms please... I'm looking for a man to start a new late beginning in life . I'm looking for a relationship , one that is based on friendship ,honesty, trust , family, and most importantly love... I'm interested in a man who is independent but also needs and wants to fell LOVE Life is not measured by the number of breaths we take...,but by the moments that take our breath away On and relationship need to have a balance of give and take to have a chance. There "is" someone for everyone....go where your hart leads you no matter the distance ,culture, state or country. The only things in life you regret are the risks that you didn't take. caut un barbat simpatic,cu simtul umorului,care sa stie sa aprecieze o femeie,sa o respecte
las pe altii sa ma descrie.. vesela,sportiva cu dorintza de a gasi o persoana cu care sa imparta momentele placute ale vietii depinde de preferinte... un barbat serios si dragut pt o relatie de durata..
Buna am 39 de ani doresc sa cunosc persoane pentru prietenie Buna sunt o femeie singura, serioasa,carismatica si de incredere caut pe cnv sa am o relatie Am 1.67 asa si asa Doresc sa cunosc persoane si cine stie
o fata plina de viata:),iubitoare de frumos...:P Sunt o personal activa cu pofta de viata care iubeste natura si caut pe cineva cu care sa impartasesc din bucuriile vietii. detalii,detalii.... originalitate
Locuiesc in Oradea si imi place sa descopar orasul la pas, cu o cafea buna si muzica in casti. Daca esti pe zona de matrimoniale oradea, poate ne potrivim: sunt calda, directa, si imi vor o relatie serioasa, cu respect si planuri reale. Imi plac oamenii care promit putin si fac mult, zi de zi. Imi plac serile linistite si oamenii care isi tin cuvantul.
I love life and love working. I enjoy gardening and keeping in shape. I love the beach, and the summer time. I like to share my life, what I do and where I go with someone who cares for me. I love to be affectionate even in public with that exceptional person.I love to hold hands and be touched. I am an affectionate person and enjoy that distinct person being that way toward me. I do enjoy the beaches, cruises, but I like going with someone to share that enjoyment. I like working with computers, dining out(but I can cook too), going to movies and taking vacations. I love traveling with that deosebit person and having fun. I like for a person to be honest with me, no lies, and able to talk to each other about any forma of our lives. I watch some TV, but its not a must.I love to dance, have cookouts with friends, and love to go shopping.
SUNT OFIRE CALMA,LINISTITA DAR LA NEVOIE,STIU SA-MI SCOT SI ACUL VENINOS. Dragostea nu este in cel?lalt, este in noi in?ine; noi o trezim. Dar pentru trezirea asta avem necesitate unul de altul. Universul are sens doar cand avem cu cine s? ne imp?rt??im emo?iile.a Am o statura atletica,ochi caprui,1,65/66 m si imi place sa fac sport ori de cate ori am ocazia. Caut o persoana care sa ma inteleaga,sa fie de acord cu planurile si ideile mele .Sa aiba ochi albastri,parul saten spre negru.Sa fie tandru, romantic.