Sunt o fata vesela, optimistita, cu zambetul pe buze; imi place sa desezen, sa cant, imi place muzica, toate genurile in afara de manele. Imi plac mult animalele de companie, in special pisicile. lady with great hopes to find a person who wants to live by my side, who also hopes to find in me a friend for life, in all his worries and in all sincerity. I like to live carefully, happily and comfortably, friendship should be the ground for a common life, without limiting the other, without hindering anything, but so that everyone can be encouraged and strengthened. I would be very happy to receive your reply. Sincerely Sunt o bruneta cu par natural, cret, cu simtul umorului...am ochii caprui, 1.62m, si sunt foarte vorbareata, abia astept sa ne cunoastem. Vreau un baiat dragut, modest, cu care sa ma inteleg, sa fie romantic, apropiat de varsta cu mine. E important sa aiba un suflet bun si sa puna pret pe sentimente intr-o relatie. Cauta-ma doar daca te potrivesti descrierii.
Buna sunt alina,blonda cu ochi caprui inalta astept sa ne cunoastem Sint un om deschis si sincer care nu accepta minciuna si prostia !Imi plac discutiile destepte si oamenii la fel! Sa fie inalt si sa arate bine Caut barbati care sa ma satisfaca cerintele
simpatica...cred :) asa cum e fara modificari...... AR FII AIUREA...SI ASA GUSTURILE DIFERA IMPORTANT SA MA SIMT BINE IN DERMA MEA CUM SUNT ..RESTUL CONTEAZA MAI PUTIN ......(situatiile complicate, casatoriti, aventuri .exclus..) natural nimik special...doar distractie
o fire f sociabila ma acomodez repede in orice grup de prieteni de obicei vorbareatza cu simtzul umorului Sunt o prezenta feminina eleganta si sincera, activa in zona de matrimoniale baia mare. Imi doresc un barbat cu intentii clare, care apreciaza fidelitatea si comunicarea. Imi place sa petrec timp in natura si sa descopar locuri noi. Caut o relatie stabila, bazata pe respect si afectiune reciproca. placut un barbat sincer respectos si sa fie el insusi
IMI PLACE DE MINE....:-))...SUNT O FIRE COMPLEXA,POATE DIN ACEST RATIUNE NU IMI GASESC LOCUL...PARCA AR FI MEREU CEVA DE GASIT SI EU NU STIU UNDE SA CAUT...PREA AGITATA IN INTERIOR,VESELA,GALAGIOASA CATEODATA:-),OPTIMISTA SI REA CU DRACI CAND AM MOTIVE..:-))...SI CAM ATAT CA MA PLICTISESC SA VB DESPRE MINE.. ARAT BINE MAI....:-))...SUNT ENERGICA SI-MI PLACE SPORTUL...RESTUL NU CONTEAZA:-))) CAUT PRIETENI..DACA MAI EXISTA ASA CEVA....CAUT FRUMUSETEA DISCUTIILOR FARA SFARSIT..AR FI INUTIL SA SPUN CA AS CAUTA SUFLETUL PERECHE,PENTRU CA E IMPOSIBIL DE GASIT TOCMAI PE NET..SI IN GENERAL,IN VIATA REALA....NU PREA MAI CRED EU IN ASA CEVA....CUM ZICEA UN GENIU:TRAIESTE CLIPA...ADICA BUCURA-TE DE CEEA CE AI SI NU MAI TANJI LA CEVA ETERIC...:-)
pisiii labute moi Inteligenta, eleganta, dezvoltata multilateral, cu simtul umorului. Vor sa intalnesc un barbat la acelasi nivel. Super extra mega ultra smekera de smekera motanei sexy si rai
Calitati si defecte, unica prin impletirea lor. iubita 58ani,cu cetatenie si domiciliu in Suedia,educata,cu mult bun simt,urasc minciuna, aventura,hotia,prostia,infidelitatile chiar de felul lor,materiale,sexuale,sufletesti,etc.daca ma contactezi cu asa ginduri,renunta!de joaca nu-mi arde placut Jumatatea mea relationala.
Jovial Ce ofer: Te respect, te sustin, iti ofer fidelitate, iubire si pasiune. Sunt manierata, de incredere, responsabila, optimista si plina de viata. Iubesc copiii. Fara vicii. Contacteaza-ma daca: Oferi ce-ti ofer si eu (vezi descrierea personala). Scopul tau este crearea unei familii. Text me and find out Text to know
sunt doar eu...."...." Pentru inceput nu e nevoie sa ma intalnesti, ma poti cunoaste din cuvinte... Imi vor un suflet care sa-mi alunge cu o clipire si o mangaiere chiar ce indoiala care mi-ar apasa gandul...care sa ma tina de mana pe parcursul vietii. Dragostea merge mana-n mana cu respectul si increderea in viata de cuplu si nu numai, in viata de zi cu zi in general. Sa iubesti din suflet inseamna sa-ti gasesti casa in aceasta lume, sa-ti gasesti locul in aceasta viata...sa te simti la locul potrivit, sa fii acolo unde trebuie sa fii si sa nu mai cauti nimic. Niciodata nu este prea tarziu pentru un nou inceputa€¦. atletic relatii de prietenie sau chiar relatii de lunga durata
I am passionate about a wide variety of things: hiking, bush walking, photographing, beach, swimming, travel, music, cooking, reading, kayaking, fishing, food, table tennis, bad-minton, etc. I like to be out and about to enjoy the normal sceneries (but sometimes staying in),keep fit and always keen to try something new to do.
accept noi provorcari ;) In intaiul rand celor care vor sa ma intrebe daca sunt casatorita sau am iubit,raspunsul este :nu.Si nu pentru ca am pretentii prea mari,doar asta e situatia,si sunt multumita....As dori sa conversez cu oameni deschisi la minte,cu simtul umorului,si care stiu ce inseamna respect.Nu ma impresioneaza nici banii,nici o imagine frumoasa,nici vorbe goale....sper sa fie pe aici oameni care gandesc la fel:)... nu caut nimic in mod special, o conversatie placuta, poate si o intalnire la o cafea :)
Sunt o persoana comunicativa, vesela, cu multiple activitati care-mi completeaza si-mi dezvolta existenta. Imi gasesc echilibrul in tot ce fac si in tot ce ma inconjoara.
sunt o fata intreaga la minte si caut ceva serios cine este curios descoperiti I enjoy life and would love to find someone to share adventures with. I love to explore new places, meet new people and experience other cultures. My desavarsit partner would enjoy these things as well and take life as it comes, without stressing too much. I believe that family is everything and would like to have one of my own someday. I have had a lot of experiences in my life that have made me the person I am today. I aspire to be genuine, honest and sincere at all times and I greatly value those characteristics in others. numa buna de ori ce un barbat matur intreg la minte
poate descoperi singur:)) Imi vor o relatie STABILA cu un domn NECASATORIT ,care sa-si doreasca si el la fel (rog seriozitate)....cei care cautati aventuri,va rog sa NU ma deranjati ...multumesc si bafta tuturor ! frumos cred eu
nu-mi place sa ma descriu In multimea de matrimoniale ploiesti sper sa gasesc un barbat sincer, cu simtul umorului si dorinta reala de implicare. Sunt o persoana romantica, dar si pragmatica, imi place echilibrul si cred ca o relatie frumoasa se construieste pas cu pas, cu rabdare si respect reciproc.
Buna sunt o fata destul de draguta Incerc in fiecare zi sa fiu un om mai bun si mai intelept fata de ziua precedenta ... Caut relatie serioasa cu cele mai pure si mai frumoase sentimente caut o relatie de lunga durata sincer direct
vedeti voi good looking matured lady.i love to go out at my free time to the beach and cinema with friends and loved ones...at the same time i love travelling from one continent to another..due to the nature of my work.i will love to date a very understand man with a real sense of humor...that has the mind to give. sport distracie prietenie inalt si placut
A nice caring loving kind shy respectful and a very honest woman who likes to read listen to music watch movies have a long walk swimming cooking and having a romantic dinner
imi place viatza, sa ma distrez la maxim,sa profit de absolut orice clipaaa,deoarece viatza este f scurta.o tipa simpatica, careia ii lac f mult animalele cat si calatoriile,unul dintre visele mele pe care as vrea sa il indeplinesc cat mai repede bruneta,ochi caprui,costitutie:normala(adica:nici grasa, nici slaba) un barbat dragut cu care sa ma inteleg bine si pe care sa pot conta.un barbat cu care pot lega o prietenie indelungata si de ce nu poate ceva mai mult decat atat
Nu sint aici pentru a cauta sex sau aventuri. Sa se abtina barbatii ocupati... as dori sa cunosc o persoana cu capul pe umeri, care cauta o relatie serioasa, si care sta in italia si vrea un viitor in italia.. bafta la toti
imi place f mult sa ma distrez...sa traies viata la maxim,...imi place sa fac societatea sa se simta bine...restu..aflati voi M-AM SATURAT SA FII PE PLACUL TUTUROR.A TIMPUL SA MERG MAI DEPARTE.CINE NU MA PLACE...???..... E TREABA LOR. ???? eu zic ca sunt ok...acum depinde ce parere aveti si voi...imi place sa merg la sala
buna Sint o persoana extrem simpla si plina de viata romantica grijulie imi place viata necomplicata , viata in suburbie ......nu-mi place cluburile bautura sau fumatul .Apreciezi natura si ce are de oferit imi petrec timpul la piscina la un tenis la gradini botanice si zoologice in gradinuta la picnic sau la o plimbare cu catelusul meu ......imi caut jumatatea... pina in prezent nu am gasit o persoana sa aibe aceleasi placeri de la viata ca mine ......nu ma intereseaza persoanele din alte tarii eu locuiesc aici si de accea asi dori o persoana din aceasi zona .....nu sunt interesata in persoane care nu au statutul legal in aceasta tara daca doresti alte informati ma poti contacta ......iar daca dupa ce ai citit scurta mea descriere si crezi ca nu avem nimic in comun sau nu esti mai inalt ca mine te rog sa treci cu vedere profileul meu nu are rost sa ne pierdem momentul placuta nemurirea sufletului
Nu trebuie sa spunem intodeauna
Tot ce avem pe suflet
Dar trebuie sa cautam
Se nu avem pe inima
De cat ceea ce nu putem spune I am woman of hope,independent and am not into head games or disappointment or trying to hurt some onea€™s life to make life easier to live for me.Never i am not here to hurt any living soul like me and i will never allow any man to hurt my life or play games with my heart, thata€™s why i have been living with honest and use honest and sincerity as my watchword. And am not going into divorce, never i will not do that because i dona€™t have believe in such thing Chiar daca nu crezi in sentimentele mele, chiar daca crezi ca e ceva trecator, momentul iti va dovedi ca dragostea mea pentru tine e vesnica si mai presus de propria-mi viata; a-si renunta la orice pe lumea asta doar sa-ti castig dragostea; esti visul meu cel mai elegant pe care nu l-as schimba cu nimic pe multimea asta.
Sufletul meu a fost doboart de dragostea mea pentru tine si nu se va mai putea ridica decat daca imi vei accepta dragostea.
Nu te-am mintit nicodata, toate cuvintele de dragoste pe care ti le-am spus au venit din inima incarcate de o forta pe care ratinunea nu a putut sa o invinga.
Pana sa te cunosc pe tine nu aveam nici un scop precis in viata dar tu mi-ai aratat Calea. Te rog sa pasim impreuna pe aceasta cale si fericirea va fii eterna in inimile noastre.
TE IUBESC. Un inger m-a trezit din intuneric din intristare din palarul de gheata al inimi am crezut ca e o alta suparare nu am crezut ca poti fi tu iubirea care ma trezeste la viata iubirea care ma-nfioara iubirea care ma face sa nasc iubire enorma esti tu cea care mai facut sa cred ca viata merita traita esti tu iubirea vesnica esti tu inima mea esti tu viata mea te iubesc .
Suntbo persoana deschisq la orice si imi vor un barbat care sa ma respecte si sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt un capricorn placut cu simtul umorului care nu accepta minciuna si aventurile Cam printre ele nici prea grasa nici prea slaba hehe O relatie de durata si poate pe viitor si o casatorie cu persoana care este dispusa sa ma cunoasca si vreau sa spun de la inceput ca am un baitel
Sunt o persoana calma linistita nu fumez nici nu beau alcool Las la aprecierea celor care vor sa ma cunoasca,daca stiu sa aprecieze,evident!!! Sunt satena ochi caprui slaba 164 54 kg Caut o persoana calma linistita sa nu fumeaza Sa nu consume alcool sa fie fidel bine crescut cu cei 7 de acasa serios intelegator sincer respectos
dragutza.. Selectiva, pragmatica, empatica. Apreciez sinceritatea, bunul simt si oamenii de calitate. Imi dispac perfect fiintele superficiale si cele neserioase. Nu sunt interesata de barbati mai tineri decat mine si de cei cu numeroase kg in plus. P. S. Nu raspund mesajelor primite de la barbati care habar n-au sa scrie corect... nu cred ca e o pretentie exagerata si nici celor care au peste 58 ani ! Multumesc! cum ma vedeti in poze..... nimic...ma uit si eu pe aici...
Voglio continuare la mia amicizia o di più in compagnia di una "bella persona" e costruire con le sue nuove relazioni basate sulla tenerezza, il rispetto, la realizzazione e la fiducia in tutti gli aspetti, una persona corretta !! brigittevasque71 AT gml com Non sono qui per divertirmi, ma sono aperto a qualsiasi bellissimo incontro gratificante che mi verrà offerto ... Sono una persona realistica e ottimista, soddisfatta, curiosa, mi piacciono le persone vere, coltivate, raffinate e calde . Ho un figlio single e amo mio figlio, ridere, cantare, ballare, gite culturali, concerti, musei, mostre ecc ... la foresta, la natura, scoprire il patrimonio culturale e la storia senza dimenticare la gastronomia ... La mia ricerca: una persona che ha un innegabile desiderio di investire in una relazione stabile e rispettosa, che sa che amare non è possedere l'altro, o vuole modellarlo al suo ideale, ma può rilevare il suo aspettative da riempire, tutto questo a vicenda. Se sa come trovare le chiavi, riaprirà le porte dei miei tesori nascosti ... Lancio questa bottiglia nel mare, inoltre, la mia bottiglia non è vetro, ma cuore.
Sunt o fata obisnuita, fara fitze,cu simtul umorului,open mind i am a calm,lady of 30 years,full of love and romantic,never married no kids and single.finding a nice,honest,faithful and caring man is my aim or what have been looking for,i love to cook,swim.play tennis,volleyball,soccer and ride on horse as my interests. Unii spun ca sunt frumoasa...:D Caut sa imi fac multi prieteni.
All I need is love...!!! :) I consider myself to be a very balanced person, very purposeful, responsible and reliable. I am loyal and kind-hearted. My friends think that I am communicative and easy-going lady with a good sense of humor. My goal is to build my own family and give all my love to my beloved man.
My name is Linda Ashley from London UK and I worked in a Gold Company where am also the assistant marketer, Small angel with wild soul and kind heart! Enough? No? Well, i am just an ordinary girl with pretty face and sunny smile!! I am an optimists and active girl, fond of music and communication, i would like to have a lot of friends, but most of all i want to find my love! I am family-oriented and honest, loving and caring, good-looking and....too self-confident, right?:-))) I am not a boaster, but if it is natural for me, why should i hide my real face!!! Looking for partner Looking for a serious partner
vei descoperi in timp Nu sint aici pentru a cauta sex sau aventuri. Sa se abtina barbatii ocupati... as dori sa cunosc o persoana cu capul pe umeri, care cauta o relatie serioasa, si care sta in italia si vrea un viitor in italia.. bafta la toti parerea proprie nu se pune! un tip cool si d treaba
Sunt o fata extrem de comunicativa!!!! E necomplicat sa fii fericit....dar e greu sa fii simplu!! Is inalta arat suficient de bine,draguta! Un baiat dragut si linistit!
SUNT O FIRE DESCHISA,SPONTANA I am a very open minded person, someone who accepts people as they are, I am a fair individual who adapts to changes in life and enjoys life to the fullest and looking to meet a man that i can spend the rest of my life with FOTOMODEL MARIMILE 60 90 60
realista am searching for a long term relationship that could even lead to marriage .i need someone honest who understand life and have passion for future. pt o relatie serioasa nu e asa important aspectul fizic ...ceva ce cred ca nici nu mai exista ,poate doar in povesti...o relatie sincera si multa dragoste..
Sunt o fata sincera si simpatica.Imi plac persoanele deschise puse pe distractie si cu simtul umorului.Prietenii ma adora pentru ca sunt indrazneata si vorbareata. SINGURUL FAPT PE CARE MI_L DORESC... E SA NU MAI FIU DERANJATA ... Ma consider o tipa ok dar ma dezamageste burtica. Caut un tip simpatic,daca se poate brunet cu ochii albastrii,nici obez si nici sa-l duca vantul.
Let me start by describing myself. . . I\'m a devoted woman.These are two of the most important things in my life. I love my family and hope to have more someday, provided I find the right person.
timida,sincera I am loyal, responsible, active, responsible, loving, caring, sharing, kindhearted,warm, accommodating,sexy,compassionate,tolerant,laid back type,outgoing,welcoming to people generally,I am also a one man lady,I like to sing,write poems,listening to music,swimming,playing Basketball,watching TV,Movies and comedies,I love public intimacy cred ca suficient de simpatica prietenie si poate ceva mai mult
Timisoara imi place pentru potenta si oameni faini, iar eu sunt o fata singura care vrea un asociat pe masura. Lucrez in IT, dar dupa program prefer natura, sport si gatit. Sunt dintre acele fete singure Timisoara care cauta stabilitate, nu discutii fara final. Scrie-mi daca esti hotarat. Prefer intalniri reale, nu doar mesaje scurte si seci. Frumoasa Distractie
Sunt o fire ambitioasa sincera si cu simtul umorului my friends discribe me as kind caring and i am looking for the same in a man . draguta dar astept sa vad ce ziceti voi