Vor o relatie seriosa ...fara mincini si sa ma accepte asa cum sunt ...peste citeva luni astept un copil ho voglia di teeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee per sempre!! Mica de statura frumosa dar fara noroc ...imi vor o relatie serioasa Un baiat sa ma accete cum sunt si sasi doresca o familie
nu spun nimic despre mine.cine vrea sa ma cunoasca merge mai departe si descopera singur.sa iubesti si sa fii iubit nu inseamna sa ocupi un loc in inima cuiva, ci sa creezi un loc pe care nimeni nu il va putea ocupa....I AM WHO I AM AND NOT GONNA CHANGE FOR ANYBODY. pentru 43 de ani si mama a unui copil cred ca arat bine.
WHAT U SEE IS WHAT U GET. am renuntat la a cauta barbatul ideal pe net.........nu sint eu cea norocoasa sa-l gasesc,asa ca acum ma aflu aici doar sa conversez in timpul liber.....EVERYTHING OR NOTHING...not more not less.
sunt o nevasta vaduva de 3 ani, cu un copil de 9 ani ( baiat) ff sincera vesela sociabila, glumeata, fidela, f buna gospodina, ff curata, ordonata ambitioasa, f sufletista, sensibila, greut de cucerit, nu suport si nu accept minciuna prefecatoria, vorbele in vant. romantica, pasionala, iubitoare. plinuta, dar constitutia e egala, nu sunt atipica. am forme. un barbat mai mare de varsta ca mine, div fara copii, care sa mi poata iubi propriul copil ca si cum ar fi al nostru, sa mai doreasca un alt copil, sa fie ff sincer, direct sociabil, glumet ff pasional iubitor, intelegator, f aranjat pedant gratios cu studii superioare si cu care sa pot face totul.
Sunt o pers sincera, sufletista,calma care adora surasul unui copil natura si linstea... I am very intelligent, energetic, loyal, respectful, positive, optimistic, romantic, caring, sensitive, compassionate, easy going, appreciative, monogamous, wit y, friendly, sincere, articulate, understanding, straightforward, flexible, adaptable, hardworking and easy to please. Importantly, I have a good sense of humor and like to laugh. I am a one man woman . I do not do drugs, do not abuse alcohol and do not play head games , i'm looking for a man that will love me,take good care of me,someone i can grow old with,someone with a good sense of humor and more.I dont intend to spend more than a day or 2 on this dating web to get connected to whosoever i want to connect with so if you seem the person i'm looking for,feel free to send me a message. Plinuta, cocheta miniona cu parul lung Caut un partener de viata pt toata viata.. care sa mi ofere iubire liniste si protectie dar mai ales respect
Ma numesc Mogovan Lavinia, sunt o persoana foarte prietenoasa, sociabila , draguta , slaba cel putin arat bine :)) . Sunt o persoana foarte nebuna, copilaroasa, ori unde ma duc imi place sa arat bine. Imi place sa am un stil vestimentar dichisit , lejer. Imi place sa fac sport sa dansez... !! In intaiul rand sunt inalta.. arat bine , sunt slaba , sunt bruneta.. am ochii caprui.. cam atat ! :))) Ceea ce caut este .. distractia !!
Sensibila, inteligenta,profunda, atenta la detalii,cu prieteni de caracteristica in jur... Sunt o persoana cu simtul umorului. Imi plac calatoriile si-mi place sa-mi petrec timpul alaturi de oameni frumosi. Placut, chip cu trasaturi frumoase, fin conturate ;) Un barbat licentiat, saten sau brunet (singur, divortat), cu ochi expresivi si maini frumoase,inteligent,vesel, responsabil,sensibil, care sa-si doreasca un copil.
sunt o fire romantica , ambitioasa , plina de viata , urasc minciuna si ipocrizia , imiplace viata de familie . sunt o fire creia ii place sa-si faca prieteni peste tot placut , constitutie potrivita , 170 cm , 65 kg , bruneta , par lung , ochi negri si mari . un barbat sincer , plin de viata , care iubeste viata de familie si copii ( am si un copil ) serios .
Sunt o fire calma, linistita, iubitoare,imi place armonia intre oameni, glumeata si imi doresc sa gasesc barbatul adecvat pt a intemeia o familie si a avea un copil elegant si inteligent. Sunt o fire credincioasa chiar daca nu frecventez asa des Biserica. Special de placut. Am in sufletul meu pe Dumnezeu si incerc sa fac cat mai mult bine pe acest Pamant. Caut un barbat serios, prezentabil, care sa aiba aceleasi intentii ca si mine.
copila visatoare..dar si scorpioanca ;)):P Vesela,Optimista si Discurcareata...Femee cu suflet mare.. cine ma vrea ma accepta asa cum sunt :P nu vreau sa caut..vreau sa gasesc ;))
Sunt o fire iubitoare
Am doi copii si mias mai dorii un copil mare doi SUNT FOARE SIMPATICA;IMI PLACE SA RAD;SI GATESC FOARTE BINE:::::: Am 1" 55,inaltime,am parul brunet,53de kg O relatie eventual casatorie.
Suficient de matura k sa stiu ce vrei.....si suficient de copila k sa ma prefac k nu-mi dau seama! ;) Sunt o persoana sociabila. Restul o sa va spun pe parcurs ..Va las pe voi..... o sa vedem ce caut ;)
sunt din Republica Moldova Chisinau si caut ceva serios de familie nu caut joaca pierdere de timp si vorba, am un copil Cei care cauta aventuri si sexul fara obligatii nautice ce cauta aici ce sait e asta cei de la saituri? ??nu ma contactati rog seriozitate normala un om serios de viata poate sa aiba si copii dar sa fie lnga mine
Cu capul in nori si cu picioarele pe pamant! aaaaaaaa,nu stiu cu ce sa incep,incercand sa scriu ceva inteligent despre mine,mi-am dat seama ca nimanui nu-i pasa de ce scriu eu pe aici asa ca am sa bat campii sa zic ca sunt atat de inteligenta ,educata si frumoasa si cum mai vreti voi,intr-un cuvant "perfecta".In fine o sa zic ceva despre mine,IUBESC oamenii simpli care stiu sa-ti fie alaturi chiar ce se intampla,muzica buna,iubesc fulgii de zapada,stropii de ploaie,iubesc aburul de cafea,fluturii,traiesc sa iubesc,iubesc viata asa cum e,pentru ca e doar una.Am o multime de defecte sunt superficiala,aroganta,egoista,narcisista,incapatanata,posesiva,lenesa,ironica,geloasa,cicalitoare,orgolioasa,dezordonata,,,,ajunge?Si acum ar necesita sa spun ca urasc aia si cealalta dar nu am s-o fac pentru ca URA este cel mai josnic sentiment pe care-l poate avea un om.ura te face sa fii un om bolnav pe dinauntru.Detest MINCIUNA mai mult decat orice.Daca ati avut rabdare sa cititi tot ce am scris eu pe aici VA MULTUMESC si cam atat. supla Chiar trebuie sa fac o precizare!!!! Tu, barbatule insurat... du-te la nevasta ta si nu ma mai apela pe mine!!! Sunt satula sa fiu apelata de barbati nesatisfacuti, dar care nu stiu sa se descurce singuri!!! Out!!!
copilaroasa.. Inteligenta, eleganta, dezvoltata multilateral, cu simtul umorului. Doresc sa intalnesc un barbat la acelasi nivel. nimik..wow..cat se poate de natural
sincera,serioasa,sensibila,fidela,imi doresc o relatie bazata pe sinceritate,respect,intelegere si iubire adevarata;sunt divortata,am un copil de 16 ani satena 1.60 51 kg draguta plina de viata o fire vesela optimista inaltime medie,60 kg,nu-s Ileana Cosanzeana un OM care stie sa aprecieze femela de langa el nu pt profilul fizic si pt performantele sexuale,ci pt sufletul ei,un barbat care sa-mi fie cu adevarat alaturi la bine si la greu(nu-mi plac tipii cu chelie,mustata,barba,burta, sorry)
sensibila,copilaroasa,serioasa,moderna,sufletista,matura in gandire,imi place tot ce este frumos,maleabila,fara vicii,spontana,etc.
defect:spun tot ceea ce gandesc si poate uneori supar. sunt intelectuala, singura, in cautarea unei relatii de lunga durata feminina,aspect fizic atragator,bine proportionata,dau multa atentie aspectului fizic prin felul cum ma aranjez si ma imbrac,etc acel barbat in ochii caruia, atunci cand ma uit,sa lacrimez de fericire ca este al meu si eu a lui,iar restul vine de la sine.
sunt comunicativa si cred ca inca mai exista dragoste! Uneori am necesitate de dragoste, uneori de singuratate, uneori de zi alteori de noapte, uneori de frig alteori de caldura... dar intotdeauna am trebuinta de tine..... sunt copilaroasa un barbat inteligent, intelegator,sufletist si care isi doreste o familie! Inalt ,saten,blond sau brunet cu ochii albastri sau verzi
Inteligenta, cu simtul umorului, sufletista, iubitoare de calatorii, animale si natura, consecventa, uneori copilaroasa, spirit afacerist, originala, nonconformista...dar cu mult bun simt. Are you the special one : Curious rather than extremely intelligent Seducator rather than sexy Caring rather than beautiful or handsome A little mysterious rather than glamorous Humorous rather than wealthy From a family with similar values like me. I was born in Bucharest Mignona...in rest, ce se vede in poze. Barbat necasatorit, fara obligatii majore, afacerist, cult, cu simtul umorului, tandru, protector, la dispozitie sufleteste pentru o relatie de lunga durata.
sint o sotie normala cu un copil dezamagita de barbati I am optimistic and active, kind and honest person with good sense of humor. I live with smile. Somebody told me that a smile cost nothing but gives a lot. I think that life is cool stuff and I prefer to enjoy each day of my life. potrivit pe cineva care sa ma iubeasca
Femeie, 44, Necasatorit(a)
Bistrita Nasaud Romania
Zapacita, copilaroasa,sofisticata, iubareata Poate am aere-n cap..asta e doar problema mea..nu poti sa ma suporti..asta e doar problema ta..nu ma cunosti..atunci nu te baga! Aspect placut, cu dotari fizice de vis.
O roscata pasionala cu suflet mare Un barbat sincer de incredere cu simtul umorului
......O tipa echilibrata...de altfel sunt balanta....plina de viata, vesela, ambitiosa,inteligenta, cu mult simt al umorului, caruia ii place muzica, dansul, veselia, natura, culorile si tot ce aduce fericire si implinire................ Desi nu vreau sa-mi recunosc varsta,,,,,deoarece sufletul imi este inca tanar,,,,,,,,,inca stiu sa fiu copil,,,,,,sa fiu adolescent............desi frumusetea fizica a trecut a ramas stralucirea din suflet.....din ochi......din simtaminte........stiu s ama bucur de viata si de tot ce e frumos in ea CE CAUT?.......Desi am trait cei mai minunati ani din viata pana acum 2 ani.......am descoperit ca am inca in suflet si inima multa dragoste de daruit si....caut..un suflet pereche....nu vor nimic material....vreau doar sa simt din nou fericirea, dragostea implinirea...CER MULT?....cred ca nu...
Sotie activa, de viata, distractiva, buna gospodina, educata
Divortata, cu un copil major I am honest and down to earth and i am looking for a good man that is down to earth,honest and caring to be with. Atletica, placuta Vor o relatie bazata pe respect reciproc, de lunga durata, cu un domn peste 1,70 m, constitutie atletica, minim studii medii, manierat, cu mult bun simt
Fata simpla de la tara cu un copil de 8 ani Cinstita, corecta si foarte directa. Ce tie nu iti place, altuia nu-i face! Caut un barbat sincer si sufletist. Am doi copii pe care ii cresc singura si sunt casnica. Am trebuinta de un barbat familist cu care sa-mi intemeiez o familie frumoasa. Vreau pe cineva care e dispus la compromisuri, adica sa se mute in timp langa mine. Nu deranja aiurea. Nu imi place sa imi pierd momentul inutil. Exclus zgarcitii... Normala Un om bun cu suflet si iubitor
Sunt satula de invitatii la cafele sa ne cunoastem mai bine de la pizdificati, de la playboys si de la copii. Nu dau numaru de tel, nu caut relatii "discrete"(adica inselat) nu sunt interesata de nimeni trecut de 38 ani. Daca va raspund asta nu inseamna ca deja sunt cu picioarele desfacute. Un om normal
Profilul Rodica_Boangiu e un barbat/copil care are mari complicatii psihice, fetishuri cu cai si cu ma`sa. Am si dovezile(chatul). Sa nu credeti nimic din ce spune. Pot sa spun ce NU caut. NU caut dialoguri care incep cu "Buna cf/ce faci?" NU mai abreviati cuvintele ca denota superficialitate. NU ma mai intrebati ce fac, marea va mai spala daca mai vad asta. Nu caut nici sa insel. Ce`mi trebuie pe plan sexual am acasa si satisfacuta si linistita
Sociabila, glumeata si copilaroasa... I am sincere and honest person.am caring,kind,friendly very easy to get along with am social romantic passionate smart intelligent cool headed adaptive have a big heart and i do believe in the truth and honesty.. ..placut si cu sex appeal" ..iubire, ca sa pot iubi si respecta ceea ce as vrea...
romantica,copilaroasa,sufletista, Iubesc Viata, sunt o persoana puternica, plina de potenta imi plac oamenii sinceri, sunt o fire prietenosa care mereu gasesc limba comuna cu toti.
O prietena obisnuita - servici, casa si copil; un om cu simtul umorului si cu chef de viata. My name is Tracy 43 years, single with son. I'm someone who always try to live a simple life and enjoy life's simple pleasures. I like coming home from work to get myself refreshed and my sanity back after a long 10 hours at work. I like outdoors, walking in the park and along the beach barefooted in the wet sand to feel the sea breeze, traveling etc. and sometimes staying at home and cooking something new. I enjoy learning new things and meeting new people. I hate disrespect, unfaithfulness, dishonest, cheating, unfairness, injustice, selfishness etc. I had a wonderful life but I think there is somebody in the world to discover a new wonderful life with. People can say many good things about themselves so I think if you are real and serious then we should get in touch, talk and know each other, take it from there and see how it goes. I hope to have a serious relationship with a real man who is drama free, not into games and knows what he need. Not anyone with false pretense, games, lies ...... No SCAMMER please. Elegant este ce-i place omului. Doi oameni privind la acelasi lucru, il vad in mod diferit. Un barbat care sa imi fie complementar.
Si... sa ma inteleaga din priviri; nu mai este timp de pierdut in viata, prea au trecut anii in zbor.
Tandra, recunoscatoare,uneori copilaroasa, fara prejudecati I\'m a well rounded young lady that is looking for a fulfilling relationship. I\'m looking for a devoted friendship that can lead to something special. I\'m very family oriented, and love having fun with my love ones, and dear friends. I desire a mate who is willing to give of themselves, and knows how to communicate without having reservations. I\'m very in tune with myself, and know what I want out of life, and my mate. I communicate very effectively about matters that concern me. I do not participate in mind games, and I\'m looking for the same behaviour in return. I\'m only interested in mature seekers, whom will know how to step up when there time has come. I have the type of spirit that will work hard, commit myself, and endure the task, to ensure that my dreams are fulfilled, along with a partner who exemplify the same example. I believe that \"when two agree\" there is nothing that is impossible. You never know what will happen, God is in control Placut Parteneri socializare. prietenii
Sunt romantica dar nu visatoare,sunt sincera,vesela,simpatica(zice lumea),imi place sa iubesc si sa fiu iubita si cred cu disperare in cea de-a doua sansa. Home means a lot to me. So be ready for delicious dinners, cuddling, and little adventures. I do believe a relationship is 100 percent effort from both partners. I am ready to contribute, and you? Paiii...sa vedem...am 1,70 inaltime,am 70 kg(de,batranetea bat-o vina!),sunt satena,am ochi caprui si... atunci cand rad ,fac gropitze in obraji. Mi-ar place sa gasesc barbatul matur cu suflet de copil,alaturi de care sa simti ca plutesti dar sa te simti si in siguranta,care sa te faca sa astepti cu bucurie ziua de maine.
Ambitioasa,incapatanata,ador surprizele si tot odata sa le ofer...imi plac riscurile ...imi plac ranile provocate de altiii..pt ca ma fac nebuna si indiferenta....si totodata ma maturiseaza. Am 23 ani am 2 copii (5 si 2 ani) si vreau sa cunosc pe cineva care sa ma accepte si care sa aibe o situatie financiara buna !!! complicat de simpla,copilaros de matura, amuzant de serioasa, reflexiva si cu o personalitate foarte puternica...ce caut? sa fac prostii si sa scap neprinsa...intr-un cuvint "o caut"...uneori chiar si cu luminarea...problema e ca intatdeauna trebuie sa explice. caut persoana potrivita si compatibila ,caut iubire si afectiune as dori ca persoana gasita sa fie nebuna,rebela ,zapacita ,imprevizibila..... sa ma surprinda in fiecare clipa cu ceva nou.
Un suflet vesnic tanar si copilaros... dezamagit de "valurile" vietii...dar, totusi, o optimista incorigibila si plina de spontaneitate...spirituala.. si dornica de schimburi viabile de Idei. Vesela,sincera.Necazurile si problemele apar cand santem pe un drum gresit.Trebuie sa avem curajul sa o luam pe alt drum pana vom gasi ceea ce dorim.Ne aflam intocmai acolo unde vrem sa fim.Vrem mai mult? Trebuie sa incercam!Si odata,candva ,vom fi pe deplin fericiti! Cand sti ce VREI si iti doresti cu adevarat,nu ai sa spui niciodata,"nu mai pot"....si sigur ai sa reusesti! Eu am trecut prin multiple ...bune si rele...dar nu mi-am pierdut speranta niciodata....! Am auzit cuvintele "frumoasa si desteapta" de foarte numeroase ori... las la aprecierea altora daca acest perfect amalgam este real... Caut un barbat matur, tandru, intelegator, cu simtul umorului, spontan, spiritual.
divortata, un copil I'm Janet and I live in Georgia, I'm a honest and humble woman frumoasa, desteapa si devreme acasa un barbat trecut prin viata, apropiat de varsta mea.
Imi place sa ma imbrac cu bun gust,cu accesorii asortate tinutei,iubesc mult natura,copii,iubesc marea dar consider ca cel mai elegant e iarna cand ninge ca in povesti.Sunt romantica,cu simtul umorului bine dezvoltat,nu mint si nu ma joc cand e vorba de sentimente si ceea ce ma face deosebita este ca,stiu sa ascult si sa raspund unei iubiri adevarate...am o fata de 20 de ani,studenta la Timisoara si fiind as.maternal am si un baietel de 5 ani de care am grija si il consider ca si copilul meu... satena,ochii verzi,deobicei cu parul mai scurt,statura potrivita si mai grasuta. imi vor foarte mult sa aflu,daca in societatea asta mai exista barbati care stiu sa iubeasca sufletul femeii si apreciaza ca si nevestele gandesc...
divortata,un copil.mai exact o fetita care are 19 ani. Am cbel, female of 22yrs. Am not so beautiful, but attractive, cheerful, and presentable. Am in search of better life with value for love, trust, care and sincerity. nici slaba nici grasa,nici analta nici scunda, un barbat sa aiba serviciu,sa fie vesel si antelegator ca restu vine de la sine
Simpla si naturala....restul se descopera Ca parte din comunitatea de fete singure bucuresti, imi doresc un barbat hotarat si responsabil. Sunt optimista, feminina si gata pentru o relatie asumata. interesanta Un el care sa-si doreasca o relatie, familie copil...., este normal la 36 de ani sa-ti doresti relatie si nu aventuri...
Aici ma dau cu trotineta, da' sunt buna de maritat,cu zestre mare,apetisanta,buna bucatareasa,fotogenica,criogenica,ideala pentru mameluci. si eunuci... I am a sweet and tender flower searching for the one who will make me blossom and making the surrounding world more brighter. I am so much tired of loneliness and all those cold evenings that sometimes I even think that there is no reason in my life but I hope that you will change my mind and will show me that life is really worth to live!! I truly hope that I will find that special one to show me how to live and to receive real placere of life!!! urata pe supermen
Simpla..si cu bun simt....Atitudinea mea depinde de tine cel cu care scriu...pot fi copilaroasa dar pot fi si extrem de uracioasa!!!!nu ma cunosti nu incerca sa fi obrasnic ai ignor! I am Ruth by name, I am easy going lady never been married, Am very humble, trustworthy faithful and honest looking for the right man of my life in which we are going to spend all the rest of our life together in peace.. I hope to find the right one on here Atletica Comunicare.Atitudinea mea depinde de tine cel cu care scriu...pot fi copilaroasa dar pot fi si foarte de uracioasa!!!!nu ma cunosti nu incerca sa fi obrasnic ai ignor!
doamna singura,serioasa,calitati rare 47/1,60/65 kg,afacere proprie,copil minor deosebit,dorim refacerea familiei cu persoana de calitate! My name is Tracy 43 years, single with son. I'm someone who always try to live a simple life and enjoy life's simple pleasures. I like coming home from work to get myself refreshed and my sanity back after a long 10 hours at work. I like outdoors, walking in the park and along the beach barefooted in the wet sand to feel the sea breeze, traveling etc. and sometimes staying at home and cooking something new. I enjoy learning new things and meeting new people. I hate disrespect, unfaithfulness, dishonest, cheating, unfairness, injustice, selfishness etc. I had a wonderful life but I think there is somebody in the world to discover a new wonderful life with. People can say many good things about themselves so I think if you are real and serious then we should get in touch, talk and know each other, take it from there and see how it goes. I hope to have a serious relationship with a real man who is drama free, not into games and knows what he need. Not anyone with false pretense, games, lies ...... No SCAMMER please. prezentabila caut si ofer relatie de viitor,plina de armonie,buna intelegere si dragoste reciproca!
Fire deschisa, sincera, simpatica, sociabila, sensibila la frumos. Romantica, imi place senzatia pe care ti-o ofera sentimentul iubirii, senzatia de a fi indragostit. Cred ca ar necesita sa ne bucuram de fiecare clipa, sa apreciem ca suntem sanatosi, sa traim frumos, fara regrete si emotii negative. Miniona, zvelta, par saten deschis spre blond inchis, ochi verzi cu nuante gri. Un barbat care sa ma cucereasca prin charm, inteligenta si bun simt. Sa fie copilaros in intimitate si intelept in viata reala, sa ma domine si sa se lase dominat, sa fie protector, sa imi ofere si sa primeasca afectiune, intr-un cuvant caut echilibrul.
Sunt o tipa simpatica imi plac plimbarile dansul am un catel - sunt vaduva si am un copil ***Fiecare om, trebuie sa aiba Ceva, ce sa iubeasca,Ceva in care sa creada,Ceva care sa dea sens Vietii*** Am 1.60 Barbat vaduv sau divortat
O persoana aproape normala,,comunicativa, dar
capricioasa, mandra si extrem de orgolioasa,daca te incumeti, o faci asumandu-ti un risc! exigenta dar nu exagerat, cateodata prea directa, apreciez sinceritatea, umorul si fair play-ul Eu zic ca sunt OK, dar noi femeile, nu suntem niciodata multumite, indiferent de modul in
care aratam! Aici e mai greu, poate pentru-ca ceea ce caut eu, e o utopie, te caut pe tine:un suflet
cald,uneori copil, alteori barbat,dar la final sa fi doar TU!Cred ca undeva departe
existi,e imposibil ca intr-o lume aflata intr-o continua miscare, drumurile noastre sa nu
se intersecteze!
sunt ceea ce ai vrea sa intalnesti.....o femeie caere stie ce vrea Suntem aici intr-o continua lectie si poveste de iubire.Cadem,ne ridicam,ranim,suntem raniti,ne umflam,ne dezumflam.Suntem intr-o continua cautare in aceasta lume misterioasa dar important este sa ne regasim,sa ne reinventam,sa ne gasim linistea sufleteasca.................... FEMININAAAAAAAAAAAA CAUT CEEA CE INCA SPER SA EXISTE.....UN BARBAT CARE SA STIE CA FELUL IN CARE ARATA SAU SE COMPORTA O SOTIE ESTE OGLINDA PROPRIILOR LUI ASPIRATII........CAUT SERIOZITATE IMBINATA CU UN SUFLET TANAR....DE COPIL....CAUT UN BARBAT PUTERNIC....SAU PUR SI MODEST CAUT UN OM...UN ADEVARAT OM
sportiva dar si eleganta
sincera,copilaroasa dar si afectuoasa sant o persoana care imi place sa fiu respectata si sa am cu cine vorbi. nu imi place ignoranta ,prostia si minciuna
...mai putine calitati decat spune mama, mai putine defecte decat spun cei ce nu ajung la "struguri" ... Fain Va rog frumos,nu imi mai scrieti barbati insurati,imi vor un barbat hotarat,si nu un curvar,sa isi asume o relatie serioasa,