sunt o fire comunicativa, sociabila imi place sa glumesc si sa rad :) (atunci cand este nevoie) . Imi place sa ascult lucruri interesante pe care cineva le povesteste . Radiez de fericire perfect mereu o parte importanta ar avea.o pentru mine o persoana cu care sa fim pe aceasi crestere de unda ,dar cum nu am intalnit aceasta persoana mi.as dorii tare mult sa intre in viata mea!
Descopera ma si vezi vedem O persoana miniona, insa cu simtul umorului extrem de dezvoltat. Imi plac glumele inteligente, nu glumele nesarate( ca sa ma exprim distins ). Nu suport persoanele infatuate si agramate. Respect si ma port civilizat, pretind aceleasi lucruri. Nu suport minciuna, iar adevarul trebuie spus chiar de consecinte. Cred ca pentru inceput este suficient. Asa sunt eu si gata Relatie stabila
sunt o fata care iti poate asigura zambetul pe buze,nu ma deranjea sa fi direct. I am a serious and funny Womanl. I am a sincere and attractive person. I know what I want in my life and Ia€™m willing to get it! I am fond of all about unusual and exotics. I love to be in comfort. I love nature and I love to make my time interesting and funny to my love one (My man). I have no bad habits and am proud of it. You need to be just mature in your mind and healthy in your body. You know what you want in this life and you sure what you need in relations. You are serious and self-confident person. But in the same time I love it if you have a great sense of humor, I search for a stable, attentive, sympathetic, giving man with good sense of humor, I would like to find attentive and caring man, who will be close person and support me, I would like to find a man who is active, not the one who is spending all his time on the sofa, but the one who wants to achieve a lot in his life va las pe voi sa decideti sa imi fac prieteni
Te crezi in situatie sa ma poti judeca? incearca...dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta! Sunt o doamna teribil de seriosa si caut un barbat serios pt o eventuala casatorie Voi radeti de mine ca sunt diferita iar eu rad de voi ca sunte-ti toti la fel! Un barbat de treaba linistit sincer de incredere si fidel!
mam nascut pentru a cuceri,,, Calatoare prin viata, intr-o lume nebuna... p.s.: daca nu te incadrezi in descrierea lasata pe profil, daca nu ai poza de profil, daca esti insurat, daca ai trecut de limita de varsta(42), nu imi scrie...nu raspund persoana pe care vor sa o am alaturi la bine si la rau,sa fie distractiv,si aventurier.
Sunt in relatie, nu caut dragostea mea sau ceva de genul acesta. Intru rar pe site, doar din plictiseala, imi place sa discut cu persoane noi, inteligente si sa imi impartas gindurile.
intereseaza pe cineva cum sunt????? nu cred...deci nu ma descriu:P Buna sunt din alexandria si imi caut o relatie bazata pe sinceritate adevar si respect, imi caut jumatatea inimi mele pentru a imparti si bune si rele, vreau ca barbatul care vrea sa imi fie alaturi sa fie un suflet bun intelegator respectabil si manierat ,nu imi plac persoanele care vorbesc vulgar jignitor, eu imi caut jumatatea , barbatul pe care il caut vreau sa fie intre varstele 30 -40 de ani. Sunt o fata de treaba respectabila imi caut o iubire calda si sufletista nu imi caut frumusete exterioara eu imi caut frumusete interioara caci daca sufletul e bun iubitor si cald totul se realizaza de la sine va multumesc pentru antelegere cu mare stima si respect va urez tuturor numai bine va pwp dulce cei ce ma vor respecta va urez un mare succes in viata .iarasi fiintele care sunt castoriti va rog nu ma contactati iar cei ce vb vulgar si urit va doresc sa va cautati pe altcineva eu apreciezi fiintele cele care sint sincere si intelegatoare va urez un sucess va multumesc pt intelegere . Va urez un mare sucess va sarut dulce cu stima pt fiintele care au mare serozitate maxima va multumesc elegant pentru intelegere Secret
sincera Buna , ma numesc Ioana. Sunt din Baia Mare , am 52 de ani ,vaduva ,mama a doi copii (un baiat si o fata). Sunt o fire sociabila , indrazneata , sufletista , sunt o buna gospodina. placut o relatie serioasa
-sunt o persoana idealista,cu o sensibilitate exagerata, romantik, visatoare,mereu in cautarea unui sfat de la cineva, temperamentul meu variaza intre pesimism si optimism, am o mandrie interioara ascunsa bine, timida si rezervata, nu imi place sa atrag atentia asupra mea, imi place sa fiu mai mult singura,retrasa.
-sunt in zodia pesti
-calitati:sinceritatea(la maxim)
-defecte:pesimism
-culori preferate:albastru, verde , combinatiile de rosu cu negru
-cam atat ..lasa k ajunge...ce e prea mult strik:)) spune-ti voi .....:)) nu caut nik...astept sa ma caute EL pe mine:))
O fata simpla dinamica vesela cu simtul umorului Sunt o fata frumoasa si prietenoasa. Imi place sa citesc carti, sa gatesc mancaruri delicioase si sa joc sporturi Placut Un barbat serios
las la aprecierea altora. I'm sexy looking and serious looking for marriage. I'm business minded. I'm a loving person. Please NO head games. uitate la poza si vei afla ce imi rezerva viata
Fata frumoasa Ma intreb oare unde esti. Te caut de atata amar de vreme si nu reusesc sa te gasesc. Vreau doar sa te iubesc, sa iti aduc placere si sa iti fiu alaturi in fiecare clipa a vietii. Am nevoie de tine ca de apa. Mai mult decat viata, atat de mult as putea sa te iubesc. Cum trebuie sa fie omul de langa mine? Sa fie un om bun la suflet, romantic, tandru si sa-si doreasca o familia. Sa aiba peste 1.80 inaltime si studii superioare. Ochi negri par saten Pe cineva cu care sa comunic
Vreau un baiat Toti scriem,toti citim,toti ne vedem perfecti (sau cel putin pe aproape)insa nu stiu cum facem ca la capitolul situatie civila ,cred ca circa 90% suntem neimplicati in vreo relatie si cand sa vezi......mai toti "singuri in 2"....vai,vai,vai........oare sa-i felicit ca sunt capabili sa traiasca intr-un intocmai infern sau sa ii las sa imi faca capul patrat desi mama a avut grija la nasterea mea sa mi-l rotunjeasca?.....inca nu m-am hotarat,dar am tot timpul din lume......:) Nu conteaza Sa ma inteleaga
simpla si dulce Pensionara (am confectionat in armata)serioasa, pedanta, sociabila, prezentabila, nu mi arat varsta, statornica intr o relatie si fara obligatii. Vor o relatie de calitate si perspectiva cu un domn, cu o viata bazata pe principii sanatoase. Barbatii care sunt intr-o relatie/casatoriti, cei care nu si au completat profilul sau profilul lor este ireal, sa nu ma deranjeze. Nu ma aflu aici pentru a mi pierde timpul ci sunt interesata de un aliat de viata! Rog seriozitate!! inalta bruneta atragatoare prietenie conversatie respect....
sa fie placut Si sa imi spuna ceea ce simnte Sunt o femeie sincera calm calm, zambet moale, onest. Sa arate bine,sa umble la sala Sa fie serios,sa fie glumet,sociabil
plin de viata si foarte realista Hello I am Juliette new on here single and searching for my soul mate. I am serious for a relationship that can lead to marriage!!!! depinde de gusturile fiecaruia un barbat extrem
o fata plina de pasiune si nesatisfacuta ...inca I am a muse and inspiration for my beloved man. I am a real lady with soft and tender voice, but much passion inside. A diligent and skillful teacher during the day time, but a hot cat at night. When in a relationship, I am absolutely supportive and dedicated, you can rely on me, I will not betray or put a knife in your back. Sometimes I am too open-minded, and usually people are not happy to hear what I really think of them. Well, I have to fight this trait. Flexible and optimistic in life. Like to see good sides in any situations, and stay positive. Will inspire my man for reaching his goals in life. And will stay side by side both in good and bad times. super ....zic eu...va astept sa va dati si voi cu parerea
sunt o fata frumoasa Sunt aici pentru a gasi un aliat de viata,nu relatii pasagere! inalta slaba frumoasa sexy etc eu caut un barbat care vrea ca si mine
va las pe voi sa decideti ce fel de persoana sunt " Cu cat ai mai multiple reguli despre cum trebuie sa fie oamenii, despre cum trebuie sa arate viata ta ca sa fii fericit, cu atat vei fi mai nefericit." T.Robbins am sa las pe altii sa ma descrie ....sunt o persoana simpla in cautare de distractie dragoste si placeri...daca esti acea persoana care sa imi ofere aceste lucruri atunci aici ma gasesti...
aproape perfecta Vor doar barbati seriosi ce isi doresc o relatie serioasa. Daca nu sunteti pregatiti nu ma deranjati.Multumesc. o diva ceva cu ochi frumosi
inalta si frumoasa Este atat de greu sa stai intre minte si inima si sa te lupti sa o impaci pe cea din urma cu dreptatile celei dintai. slaba un barbat rudimentar
sunt amuzanta, imi plac calatoriile si sunt in cautare de noi prietenii. Uneori privim prea mult inspre trecut si poate inca ne mai doare...Alteori,ne este teama sa privim spre viitor de frica ca ranile sa nu se redeschida...Dar daca nu risti...nu vei stii niciodata ce ai fi putut castiga...daca totusi ai fi incercat..............................oare asa sa fie??? IUBIREA E TOT CE DORIM , IAR IN FINAL E TOT CE AM AVUT . DACA EXISTA UN SENS AL VIETII ... ATUNCI EA ESTE SENSUL , DACA NU ... EA AR NECESITA SA FIE . SA IUBESTI NU E NIMIC , SA FII IUBIT E CEVA , SA IUBESTI SI SA FII IUBIT E "TOTUL" . "A IUBI NU INSEAMNA A NE PRIVI UNUL PE CELALALT , CI A PRIVI AMANDOI IN ACEEASI DIRECTIE ...in viata trebuie sa inveti sa citesti printre randuri si oameni . Sa citesti printre vorbele lor si chiar dincolo de ele . Uneori un oftat povesteste mai mult decat un roman-fluviu , o privire - mai mult decat o biblioteca !!! infatisare fizic placut un prieten cu care ma pot intelege bine, pe care ma pot baza si de ce nu, cu care ma pot distra.
sunt o fata......nici nu stiu ce fata!te las pe tine sa ma descoperi!!!imi place romantismul!bye sunt o fata foarte,foarte timida... restul intrebati ma voi..... si am sufletul foarte sensibil... sunt just sexy!!! pai,oare?stati linistiti doar amici si distractie!!!
Autodescrierile sunt intotdeauna subiective, asa ca ar fi mai bine sa dau sansa fiecaruia sa isi formeze solitar o parere Persoana romantica, vesela , amatoare de calatorii in tara si strainatate. Caut barbat pentru petrecerea timpului liber Arat ca dupa 9 ani de sport....:D Imi dau o noua sansa...
....draguta, sociabila si plina de viata Placuta, linistita, plina de viata, pasionala. Imi place sa calatoresc, sa merg la spectacole si concerte, sa dansez, sa ma plimb in aer liber(parc, plaja... etc) Imi place sa rasfat omul de langa mine, sotului potrivit nu i-ar lipsi curatenia, mancarea buna, atentia mea. Imi place linistea si intelegerea, urasc certurile si agitatia. placut partener de conversatie inteligent, dragut si serios.
Am 30+ si cred ca frumusetea unei relatii sta in lucrurile mici: un mesaj dimineata, o plimbare fara graba, o masa gatita impreuna. Sunt feminina, dar independenta, imi place ordinea, muzica buna si discutiile inteligente. Nu caut aventuri, ci un coleg care isi doreste stabilitate, familie in timp, si un camin cald. Locuiesc aproximativ de Craiova si imi place energia orasului, iar pentru mine anunturi matrimoniale Craiova nu sunt doar cuvinte, ci intentia de a intalni un om serios. Daca esti respectuos, cu bun simt si gata sa investesti intr-o relatie, as fi bucuroasa sa ne cunoastem.
Sociabila I am not saint, I am not rebel. I am ordinary girl from Ukraine. But I have a very big heart. And with a help of this site I am going to full my heart with love. I havena€™t got any bad habits; I am very kind and tender lady. I am not stupid, but I am not too smart?. I have a lot of friends and very good family, but without love my life is not so bright. I want to find my soul-mate and to make him the happiest man in this world! I have so much warmth and tenderness for him! I do not need something very special, I just want to love and to be loved, and I think that it is great. Cause it is impossible to live without love. So I will patiently search for my half and hope I will have luck in this? Elegant Relatie
o fiinta aproape normala...intro lume aproape normala Sincera,comunicativa,plina de viata,serioasa,in cautarea a cea ce nu am primit de la viata pana acum,iar viata este simpla....faci alegeri si nu mai privesti inapoi!!! socializare
puteti afla si singuri daca va intereseaza;) I am here looking to find someone for a mutually enriching relationship in which we can enjoy life together and bring more to each other than we have alone. I want to co-create a relationship in which we both feel inspired, supported and enriched. Creating an environment that allows us to share our passions, stimulate each others brains and allows us to be there to support each othera€™s growth. placut;)
Linistita, grijulie, incapatanata, vesela, prietenoasa...si restu va las sa aflati singuri:) i would describe myself as a sweet,loving down to earth woman with a good character,,it takes a lot to make me angry,i love swimming and fishing,,i also do love to travel since its part of my job,am a sweet,sensitive,,adventurous woman Nu imi place sa vorbesc desprea asta...
Am un carcter dominant In cautarea sufletului pereche...Rog seriozitate si sinceritate... Arat bine Un barbat intelegator cu o situatie extraordinar de buna si sa arete bine