ai sa vezi nu fi curios i am very nice looking girl from good family and nice place i am very nice looking girl from good family and nice place i am very nice looking girl from good family and nice place belea misto
sunt o fire comunicativa,spontana,deschisa liberii discutii...dornica de noi tentatii! Nu judeca niciodata o carte dupa coperti! Descoper-o....poate ascunde numeroase lucruri frumoase. O mamica fericita, o romantica incurabila priveste pozele si ai sa ma cunosti! distractie cat si seriozitate
cea mai nebuna fata....cine stie cunoaste:)))))))) Intr-o scurta prezentare, sunt o persoana simpatica, sociabila, sensibila si educata. Vor sa intalnesc de asemenea, o persoana cu aceleasi trasaturi, in vederea unei prietenii sincere, si de ce nu, a unei relatii stabile. creatza for u..:) friends....
Sunt o tipa sociabila ,deschisa la tot ce este nou I sm looking an educated and onest man .at the first for freindship then marriage. I like healthy lifestyle,sports and travel . Sunt miniona , cu variante bine conturate Caut un barbat care sa fie glumet, sigur pe el ,sa stie ce doreste si independent
Surprindema I'm looking for a serious guy, not skams. I'm enough smart to find out that and to make the difference. About me: I have an academic background( a master degree), romanian origin, live in Sweden since 2001 and know perfectly how the life works. I'm a serious woman who wants to find a relation or maybe more.. Who knows.. Greetings to you! Cumplit de misto Diferite
I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body. Iar daca esti aici sa-ti umpli timpul sau alte motive de genul, te rog ignora-mi profilul, fa-mi o favoare si nu ma face sa-mi pierd eu timpul Un barbat independent care a invatat sa respecte femeia si stie ce inseamna o relatzie serioasa.sportiv,nefumator daca se poate,mereu in cautare de nou..
Draguta si o fire cu care poti discuta orice Urasc pers de prost gust si cele kre au subiecte d discutie stupide cum ar fi "sexul". Supla Matrimoniale Matura. Caut sa socializez cu barbati si de ce nu poate o posibila relatie
simpatia si dulce Sunt aici pt a cunoaste o persoana serioasa ,cu un suflet curat si bine intetionat in viata. destul de bine in cautarea unor noi prietenii sincere
dulce-amaruie I am an optimistic, cheerful and talkative person with different interests. I am a reliable person. I like to be involved in everything that helps to develop yourself, for example I attend different seminars, courses and so on. I am generous and kind. I like to have my own opinion.
sunt o fata cuminte harnica curata linistita numi place golaneala Sunt o persoana destul de atipica (nerdy), sunt medic de familie, prefer youtube comparativ cu televiziunea, imi place sa invat lucruri noi. Admir Nerdfighteria. Pasionata de filme bune, de la Deadpool si Suicide Squad pana la The shawshank redemption, Winter's tale si Bad Moms. Pasionata de carti bune, de la medicina si farmacologie la new adult, young adult si romance. Bautura mea preferata e ceaiul cald ;-) bruneta ochi caprui 165 50 de kg un barbat cuminte fara sa bea linistit respectos
astept descrierea voastra:) Acea persoana care stie sa ofere:linistea, armonia, dragostea si intelegerea intr-o relatie, are un atuu.Plus,sa stie sa fie responsabil ,familist, calm,sa aibe simtul umorului ,sa fie tandru,sa existe chimie si ,comunicare intre noi,atunci,e partenerul pe care-l caut sa mi fie alaturi. Sa fie acel barbat pe care abia astept sa -l vad cand vin acasa .
De treaba.Ccomunicativa. Imi place sa iubesc si sa fiu iubita, sa fiu respectata!Imi plac mesajele scrise din suflet nu copiate de pe net.Imi plac cuvintele frumoase si sincere. Asta se reflecta mai mult asupra iubirii.Imi place sa visez, asta ma ajuta sa-mi formez o mica lume a mea unde sa-mi inchipui un viitor asa cum mi-l doresc, macar in vise totul este posibil! Descoperamaa. Eu ma numesc Maryna am25de ani.Caut o fata serioasa pentry o relatie de lunga durata.
"Invatati sa lasati pe chipul vostru sa infloreasca un zambet. Este darul pe care-l oferiti aproapelui,este darul pe care-l oferiti intregului Univers!" a devenit motto-ul meu,deoarece iubesc sa ofer zambete. Ma fascineaza psihologia,pe care am si studiat-o. Iubesc parfumurile, muzica si cartile. :) Sunt cel putin placuta din punct de vedere fizic. Punctele mele forte d.p.d.v. fizic ar fi: ochii verzi, zambetul, derma catifelata, parul... Suficient! ;)
EXCLUS BARBATII CASATORITI SAU AVENTURIERI! Nu ma deranjati, va rog! Nu sunt aici pt voi! ;) Imi plac oamenii INTELIGENTI,cu principii morale,cu STUDII SUPERIOARE,veseli,calzi si afectuosi intr-o relatie de cuplu,cu simtul umorului,dar...seriosi!Apreciez corectitudinea,valorile morale si un caracter frumos.Pun mare pret pe inteligenta prietenului si pe capacitatea lui de a darui afectiune.
vesela imi place sa mi traiesc viata.....dar mai bine ma descoperi tu De ma cei cunoaste, vei vedea . Nu o sa fac o descriere....dar cine va fi, ...va fi multumit vezi poza sau ne vedem la un suc o persoana sincera care stie ce vrea
Sunt placuta sincera Vreau sa raman iubita M-am gandit bine. Si vreau sa raman exact cat sunt acum de emancipata. Nu vreau mai multa egalitate in drepturi cu nimeni. Cred ca e destul ce am capatat eu, femeie, in ultima vreme. Dreptul de a munci, daca am chef. Eu as vrea sa ma opresc aici. Se poate? Sau oare acum trebuie sa inghit, la pachet, toate drepturile, egalitatile si obligatiile care decurg din asta? Nu vreau sa fiu ca un barbat. Insist sa nu. Si mi se pare ca drepturile si le mai face si omul. Sau in cazul asta femeia. Si eu n-am simtit niciodata ca am usi inchise tronc! in fata pentru ca sunt femeie. Chiar nu-mi trece prin cap ca ma nedreptateste cineva la job sau in societate, in general. Si, cel mai important, nu vreau mai numeroase responsabilitati decat am in prezent. Nu vreau sa demonstrez nimic. Mi-as dori din inima sa am langa mine un barbat care castiga mai mult. Nu vreau sa castig mai bine sau musai la fel ca el. Nu vreau o masina la fel de mare cat a lor, a barbatilor. Vreau sa mi se deschida usa cand am necesitate sa ies din taxi sau sa intru intr-o incinta. Vreau sa mi se tina paltonul cand afara e frig si vreau sa-l trag pe mine. Vreau sa mi se intinda o mana cand cobor din tren. Si sa fiu luata cu masina de acasa cand sunt invitata in oras. Bineinteles, vreau ca un barbat sa faca toate astea. A, si vreau sa mi se acorde dreptul de a plange des, in mod oficial. Asa sunt femeile. Nici nu-mi trece prin cap sa-mi car singura sacosa. Eu sunt croita sa car buchete de trandafiri de gradina, din cei care mireasma frumos. Ii prefer de tenta roz, in caz ca se intreaba cineva. Incarcatura maxima pe care o pot accepta este un tort de ciocolata care trebuie sa ajunga urgent in fridiger, acasa. Asta da, pot sa car. Dar de multe ori trebuie sa mimez ca imi prieste sa ma descurc singura. Pentru ca dau peste barbati care asteapta asta de la mine. Ma cred o feminista. Pe cuvantul meu ca nu am chef sa platesc jumate-jumate cafeaua cand sunt insotita de un barbat. Dar uneori trebuie sa fac asa, ca sa arat ca sunt o iubita moderna, nu vreo retrograda. Trebuie macar sa ma prefac ca scobesc absorbita in portofel. Altfel, un barbat care a intalnit prea multe feministe o sa creada ca sunt o profitoare de cafele si alte servicii. Imi place sa fac o cafea buna dimineata si sa ma muncesc la un mic dejun pentru doua persoane chiar si trei sferturi de ora. Cand il gusta cineva, vreau sa ma laude mult. Si eu sa ma simt ca o gaina care a facut un ou de aur. Si nu doar, cum ar parea, patru oua gauri normale. Imi plac rochiile nemaivazut de tare. Imi plac in unic cele cu buline. Imi plac agrafele cu libelule si glossul pentru buze. Imi place sa fac cumparaturi de sutiene si pantofi. Chiar daca mai am acasa si sutiene si pantofi. Cand o sa fac copii, nu vreau sa ma intorc la serviciu dupa 2 luni de stat acasa. Ma gandesc ca vreau sa alaptez macar un an intreg. Si sa stau acasa cat se poate de mult. Nu cred ca se darama vreo intreprindere, oricat de importanta as fi eu in ea, cat fac eu mere rase cu biscuiti. Chiar daca decid sa fac asta timp de doi ani intregi. Doar mere rase cu biscuiti. Nu vreau sa fiu egala lui, nu suntem cantitati care putem fi masurate cu acelasi dispozitiv de masurat. Cred ca barbatii si nevestele sunt diferiti si e extrem de bine asa. Dar de ce tot vorbim despre asta? Despre egalitate? E chiar asa de important subiectul pentru unele dintre noi? Vreau sa raman asa, femeie, pana in varful unghiilor mele pictate mereu in rosu aprins. Unghii care se prezinta ca o declaratie de feminitate si nu de razboi. Placut Un barbat serios hotarat si cu ochii verzi
putin incapatzanata,imi plac calatoriile....in rest las la aprecierea voastra.....poopici! I'm a girl which perfectly blends beauty, nature and the creative feminine coquetry. You can experience with me pleasant moments and joy of communicating and being. For my beloved will not be barriers in the knowledge of my essence. blonda,ochi albastri,zodia taur.... prieteni multi
Sono una ragazza seria che vole una relatione seria e sensa bugie non mi piace di esere tradita.o anche una filia da 6ani , sono stata spozata adeso divortiata . Buna ma numesc luminita...sunt interesanta,intelegatoare,inteligenta si iubesc viata de aceea vreau ca sa fie cineva in ea special ,,,,,,imi vor un barbat linga mine cu care sa construim un viitor comun.. Normale,semplice poco truco Mio ragato deve esere serio da initio deve sabere quelo che vole non deve esere alcolico e deve amare I bambini
Sunt o domnisora cu suces optin tot ce doresk numi plac minciunele si omeni suparaciosi pe veat. Prin anunturile de matrimoniale ramnicu sarat sper sa gasesc un aliat potrivit. Sunt sensibila, dar puternica, si imi vor un barbat matur, responsabil si atent la nevoile unei relatii echilibrate. Sunt indeajuns de distrachtiva cu orce placere de a face un om sa zimbesca. Caut jumataea sa fii amabil sa nu minta inrijit de el cu loc de munca .
Buna Hello to all SINGLE men on this site. Finally, I decided to take up my personal life. Here I am, on this one of the best dating sites. I devote a lot of time in my life to my work. I enjoy my life. Although, lately I have realized that I have a void in my heart. In addition to the work, I dream of having a soul mate. I am a generous, honest, hardworking, mentally mature girl who wants to find love. I am ready to tell more about myself in our communication. Persona simpla si sincera Buna! Caut un barbat capabil,muncitor,serios,sincer cu care sa imi fac o familie frumoasa! Astept mesaj!
vreau sami fak cat mai multi prieteni, imi place muzika, sportul, mai putin scoala I love life, and I love every moment of my existence! There are lots of wonderful things to enjoy, but the main of them is of course love! I adore sports, dancing, music, I am creative and active in everything I do, and I want everything or nothing! I am also an incurable optimist. ;-))))))))))))))))))))) I like to look attractive, and appreciate this in other people, it has nothing to do with dressing fashionably a€“ sexual and attractive looks comes from inside. It is sparkle in the eyes, smile on lips, and many other thingsa€¦. sunt dragutza, simpatika, vesela si imi plasce distractiile caut prieteni, fete, baieti
Sunt o persoana plina de viata, cu preferinte si idei ce se pot contrazice una pe alta cateodata, cu idealuri si asteptari marete. Imi place sa ma distrez in felul meu dar pot fi si serioasa cand trebuie. Las la aprecierea celorlalti. Persoane noi si interesante cu care se poate purta o conversatie.
sunt o persoana teribil de serioasa, punctuala,prietenoasa,imi place sa gatesc,si sa-mi petrec putinul timp care-l am cu familia impresia vizuala pt un barbat este instinctiva ,deci vedeti poza! Tot ce de fapt sunt EU nu l puteti descoperi decat cunoscandu ma ,virtual aici si personal in ...realitate!!!! am 1,70cm, 56 kg o persoana la fel ca mine,serioasa, sincera si sa-si iubeasca familia
Sunt sociabila , vesela, Dornica de prietenii sincere. Sunt sincera si nu suport oamenii mincinosi calm and loving lady who just tryna be happy in lufe..cant say much but u can ask what u wanna know. Sunt micuta de statura, plinuta, satena , ochii caprui. Caut persoana langa care sa construiesc o prietenie sau relatie bazata pe sinceritate si respect.nu suport persoanele false si arogante.
Sunt o fata intelegatoare,harnica,curata si imi place sa fiu ascultata de persoana de langa mine Sunt cartea mult visata de tine.........Acordat-ti momentul necesar ca sa ma deschizi, si-ti garantez ca nu o sa ma mai lasi din mana ......... O sa-ti trebuiasca toata viata alaturi de mine ca sa ma poti termina de citit ! .......... Revenind dupa ceva timp pe acest site, constat cu dezamagire ca 90% dintre noi, cei care-l frecventam, se dau ceea ce de fapt nu sunt! Oare de cine si de ce ne ascundem ???? Deci ca sa fiu bine inteleasa : Raspund doar la barbatii intre 42-47 ani, mai inalti de 180 cm,cu fizic placut,cu suflet curat ,cu intentii bune si nu in ultimul rand ,la cei ce au completat bine profilul (inclusiv minim o poza) ,chiar si la sectiunea « ce caut » Nu ma intereseaza domnii frustrati, aventurierii,obsedatii sexual,lesbienele, cei care sunt pe acest site pentru sex ! Vreau o relatie frumoasa bazata pe : prietenie, incredere, respect, pasiune si comunicare. Sunt o persoana placuta ,serioasa (chiar daca cateodata rad cam mult), cu un instinc matern dezvoltat,iubesc familia si cred in ea, hotarata,imprevizibiba,deschisa,,modesta, emotiva,generoasa,dezinteresata, cu teribil de mult bun simt, civilizata,pasionala, integra,vasela si cu simtul umorului special de bine dezvoltat. Nu sunt perfecta ....dar am draganele (am eu o reteta proprie) Nu astept sa vina FAT CU BUN GUST calare pe cal sau cu un cayenne, ci vreau sa vina cineva si sa ma surprinda de la intaia abordare,sa fie ceva imprevizibil si cu mult haz, sa simt din nou acei fluturasi inexplicabili in stomac.Sa fie un barbat langa care sa ma simt bine,in largul meu, fericita,iubita,protejata,cu care sa pot rade,sa pot plange,sa dansam ,sa facem nebunii fara sa ne intereseze ca se uita societatea la noi......vreau sa fim 2 in 1 Ce-mi place? ....Mmmm...sa muncesc ,si o fac cu mult drag, imi place distractia,sa dansez,sa rad ,sa glumesc,sa fiu autocritica,sa ma plimb prin padure, sa alerg, sa vad un film bun si sa mananc floricele, ador ciocolata cu alune si inghetata caramel, imi place sa gatesc si sa-mi surprind iubitul cu surprize placute, imi plac florile oferite fara un motiv anume si sa aud mereu cat de mult ma iubeste. Ma interesez despre lucrurile pe care nu le stiu, si imi place sa fiu intrebata cand nu am fost bine inteleasa. Urasc minciuna ,tradarea fiintele care nu vorbesc si cele schimbatoare! Daca ati avut rabdarea,interesul ,timpul sau curiozitatea sa cititi tot,si daca nu v-am speriat prea tare ,va astept la o discutie Imi doresc sa fiu curata tot timpul aranjata si sa fiu iubita la fel cum iubesc si eu Caut un baiat cuminte nu conteaza bani la mine doar sufletul sa fie curat si sa fie intekegator
sunt nebunatica si atragatoare,simpla si cu bun simt si vreau sa-mi traiesc viata la maxim...merg dupa un solitar principiu...O VIATA AM SI O GAURA IN FUND.... Pozitiva, cu simtul umorului, naturala, iubesc natura in toate formele si anotimpurile ,caut o persoana normala pentru o relatie de lunga durata. cat de poate de okay...fund,sani,picioare,draguta...ce sa-ti doresti mai mult? caut sa imi fac prieteni si sa ofer ce isi doreste fiecare...desigur daca se incadreaza criteriilor mele
sunt frumoasa, desteapta, sincera, mai pe scurt sunt buna........... dar nu ma vede nimeni!!! modesta ,sufletista , singura , vor o pereche alaturi de care sa-mi petrec viata intr-o frumoasa relatie de buna intelegere , armonie si respect reciproc nu se vede?
Buna sunt emy si caut persoana potrivita imimii mele va pup !! SUNT: unica ?i irepetabila (ca toate fiintele umane) AS VREA: s? nu devin vreodata meschina sau ipocrita Pozele spun tot O persoana care sa ma respect la fel de mult ca eu pe el !
Sunt o fire optimista cu simtul umorului Imi place sa am langa mine oameni care au simtul umorului si care sunt deschisi catre nou imprevizibila ,gust glumele,rezonez cu ce este nou si mai vedem Ochii verzui ,inaltuta ,Corp atletic. In barbat care sa aibe simtul umorului care stie sa respecte o femeie si sa se comporte de atfel CA un gentalmen
sunt k Sunt femela care ofera totul,celui care merita...Nu suport lipsa de politete,educatie si bun-simt..!Apreciez decenta in comportament si limbaj..! miaaau totul si nimik
sociabila,sincera,comunicativa,prietenoasa din påcate nu vå pot råspunde la mesaje, nu am abonament aici pe sentimente imagineaza-ti si vei afla poate vreodata.... prieteni
Sunt o fire deschisa la discutii,sunt o fire fixista,imi place sa merg cu picioarele pe pamant si nu cu capul in nori Ich bin eine süße, nette und fürsorgliche Frau. Ich möchte nur diesen besonderen Mann für mich finden Placut Doresc sa cunosc o persoana cu sufletul bun , sincer care stie ce doreste
sunt o persoana cu simtul umorului, poate mult prea realista pentru ziua de azi, am bun simt, sunt serioasa, corecta si consider ca as fi o jumatate buna pentru un barbat care isi doreste ceva serios intr-o relatie. consider impreuna cu multe alte persoane ca sunt draguta, multi o spun, dar multi o spun deasemenea ca nu sunt, daca cauti perfectiunea, daca cauti tipul de iubita model sau vre-un manechin, fara celulita, cu sani siliconati si cu un corp angelic poti sa treci mai departe de profilul meu. Caut un barbat care sa stie ce isi doreste de la viata, caut un barbat care sa isi doreasca armonie in familie, o prietena intelegatoare, caut un barbat care sa vrea copii, sa fie respectuos si cu picioarele pe pamant.Cineva care sa nu ma mai faca sa sufar.aaa, si sa aiba peste 1.80cm
Sociabilabuna la pat ,ambitioasa looking for a serious relationship and a love feature partner...! Nas mic ,bruneta Caut o relatie deschisa in care sa domin
simpaticuta si cu simtul umorului Sunt genul de prietena care vrea sa fie descoperita....niciodata sa nu spui niciodata cand e vorba de a gasi jumatatea ochi caprui, par castaniu, 162 cm, slabuta barbat intre 22-30 ani simpaticut si cu simtul umorului
Asa sint eu ''Complimentele tale nu ma ridica! criticile nu ma coboara!sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu!nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot!sunt ceea ce sunt!iar daca nu`ti convine nu ma plang ..;) Asta ramine la decizia voastra Prieteni
Fata romantica, draguta si prietenoasa.
Un pic sentimental. Nu-mi place sa fiu mintita.
Ma antrenez, incerc sa alerg dimineata si mananc bine.
Viata mea este plina de evenimente interesante.
Singurul fapt care imi lipseste este un barbat pe care il iubesc.
Visez sa intalnesc un barbat decent care a Vreau sa cunosc o persoana interesanta!
Caut pe cineva care va fi sensul vietii mele.
Sunt mereu deschisa la comunicare, imi place sa cunosc oamenii si sa le aflu gandurile.
Cred in oameni si visez sa intalnesc un barbat demn cu care imi voi petrece viata!
Sexy imi place sa ma distrez...etc hi am Victoria a pretty African Queen who is serious in seeking a kindhearted man who is serious in search of a long term relationship leading to marriage Sexy slaba sani mari Musculosi potenti
Sunt o fata destul de ambitioasa,careia ii place sa i se spuna adevarul in fata!Nu suport minciunile si apreciezi oamenii muncitori,inteligent care stiu sa se si distreze si care au un respect si un bun gust desavarsit!
Buna sunt alina,blonda cu ochi caprui inalta astept sa ne cunoastem I am honest and down to earth and i am looking for a good man that is down to earth,honest and caring to be with. Sa fie inalt si sa arate bine Caut barbati care sa ma satisfaca cerintele
Buna. Sunt o fire foarte intelegatoare foarte lipicioasa si iubitoare.. French woman living in South Denmark, Looking for my soulmate, a man understanding whats going on in the world right now, with the fake pandemic, and knowing About New world order, deep state, pizzagate, chemtrails, agenda 21 and so on. If you think ITS conspiracy, just go on to the next profile, thank you. Sunt inalta 1.67 si am 55 kg
Bruneta cu ochii caprui O relatie de lunga durata bazata pe incredere respect si iubire
imi place sa ma distrez si sa-mi traiesc viata asa cum ar trebui traita... Nu o sa ma descriu pe mine...o sa spun ce imi doresc... Un om deosebit, simplu. Nu modestia il aseamana mereu, ci simplitatea de a fi diferit: de a sari mereu in sustinerea altora mai nefericiti decat el, de a avea o educatie aleasa si a respecta pe ceilalti in orisice conditii, de a straluci intelectual, de a dovedi caracter si, nu in ultimul rand, de a fi om. Cam la asta se rezuma simplitatea astazi: omenie. Si, pentru ca este din ce in ce mai rara, a ajuns deosebita. Numeroase fiinte, putini oameni.. aaa...nu stiu...ce sa zic...las la aprecierea voastra sa ma distrez