sunt o persoana cu simtul umorului, poate mult prea realista pentru ziua de azi, am bun simt, sunt serioasa, corecta si consider ca as fi o jumatate buna pentru un barbat care isi doreste ceva serios intr-o relatie. consider impreuna cu multe alte persoane ca sunt draguta, multi o spun, dar multi o spun deasemenea ca nu sunt, daca cauti perfectiunea, daca cauti tipul de femeie model sau vre-un manechin, fara celulita, cu sani siliconati si cu un corp perfect poti sa treci mai departe de profilul meu. Caut un barbat care sa stie ce isi doreste de la viata, caut un barbat care sa isi doreasca armonie in familie, o femeie intelegatoare, caut un barbat care sa vrea copii, sa fie respectuos si cu picioarele pe pamant.Cineva care sa nu ma mai faca sa sufar.aaa, si sa aiba peste 1.80cm
Sunt o persoana normala, cu defecte si calitati. Urasc minciuna si perfidia, Iubesc animalele, in special caii si ciinii. Multi ma caracterizeaza drept o iubita puternica si ambitioasa. Modestia o las celor ce nu au alte calitati. Sunt o femeie frumoasa, eleganta si culta.
Chiar daca sint blonda asta nu inseamna ca sunt proasta, doar exista in lumea asta si sotii blonde, frumoase care au demonstrat ca exista si astfel de combinatii reusite. Caut un sot loial. Un barbat care sa-mi fie alaturi atit la bine cit si la rau, romantic, senzual si cu simtul umorului.
sotie batrana fara dinti in gura...so...gasesc un stomatolog? Hei! Odata ce am intrat pe acest site incerc sa descopar oameni si sa incerc sa cunosc variate personalitati. S unt o fire uneori alteori pesimista da in general sper in ceea ce e mai bine, imi place adevarul, naturaletea si arta.Cel mai mult ma atrag apusurile de soare la mare. Despre mine ce pot sa zic imi plac limbile straine, literatura, comediile si filmele de actiune imi place sa descopar locuri noi, sa cutreier ..........Imi place tenisul de camp, ping pong si sah..incerc sa iau lucurile atat in modul bun cat si in modul mai putin bun. sexy!!!...balamuc persoane dispuse sa poarte o discutie civilizata si poate.......................cine stie...
Enigmatica, evaziva, irationala si impredictibila,
\"Functioneaz\" numai pe baza de emotii, perceptii, impresii si intuitii.Sunt atinsa de \"sidromul relativitatii\".Stiu ca realitatea nu e niciodata una singura, ci ca are tare numeroase fatete. Sunt maestra in \"arta aburirii\":D.
Am fixurile mele legate de multimea misticului, fantasticului, superstitiei si magiei.Cu toate astea, sunt o persoana maleabila, compasiva si ingaduitoare, care mai degraba incearca sa-i inteleaga pe ceilalti, decat sa-i judece.Chiar daca sufar, sunt gata sa iert si am o imensa capacitate de iubire si devotament.
Cand fac urat?
Avand o viziune global-intuitiva a lucrurilor, ma enerveaz sau ma inchid in me cand mi se cer explicatii si argumente logice. pe scurt:..am 1,70m,ochi caprui,par saten.. cati mai multi prieteni...baietzi si fete fara fitze....:)
Foarte ambitoasa si incapatanta .Ce doresc obtin I canat respond to email or flirt but i would like talk with you.i want a man that is not too hurt and not too hard to trust again and can give himself to a woman and to be loved 813times and taken care of430moment in a day in a way that will bring joy of life and an appreciation he will look forward to every day of 4411years that we will live to love each other. There is a lifestyle of marriage in the Lord that gives life and purpose to being married and can really be enjoyed. I am looking for that quality of marriage and ready for commitment and everlasting relationship.A wise,intelligent and serious man will put the numbers together and contact me, and i will also see this as a good woman that is interested in serious relationship MODEL barbatul care sa-mi indeplineasca dorintele ;) si am primit un comentariu anonim din
partea unei femei sau a unui barbat foarte placut ca eu vreau pestisorul de aur si nu
un barbat . ce chiar nu mai exista barbati ca pestisorul de aur????
Sunt cumplit de placuta si senzuala, cu un ascutit simt al umorului, absolut singura de un an de zile si foarte dornica de cuvintele si mangaierile unui barbat mai ales ca imi place la nebunie sa o fac pe la spate. Cand te gandesti la mine, gandeste-te la o Pamela Anderson bruneta. Barbat placut, bun vorbitor, potent si daca se poate fara obligatii.
Daca pentru tine conversatia se rezuma la buna, cf, sexy, nu te complica sa-mi scrii. Imi place sa fac misto. Si nu incerca sa-mi explici ce VIP esti tu, sau agentul 007 de nu-ti poti pune fotografii, onania lasa si astfel de urme. Este doar un site de dating si nu-i deloc rusinos sa ai un cont aici Nu caut nimic anume dar in acelasi timp cu siguranta nu caut cocalari care folosesc apelative de genul frumosa, printesa, puiut, etc. Si nici marlani care nu dau buna ziua sau taranoi de Ev Mediu care catalogheaza prezenta unei prietene pe acest site drept escorta.
Sunt o femeie care stie ceea ce vrea. .. Am not here for games or to play around so I want you to be honest and upfront with me from this beginning to get to know more about each other and see where this will lead us to Placut Un barbat care stie ceea ce vrea. ..sa ma faca fericita. .sa fie glumet. .sa ma respecte pentru ceea ce sunt fara a incerca sa ma schimbe dupa placul lui..etc
Caut un baiat serios pentru o relatie serioasa si casatorie I am a very decent person and I have consideration and respect for the men ...... I am a good listener and I do listen to the advice giving to me by man, am dear, loving ,caring , honest , energetic , friendly, Trustworthy, loyal, family, emotional , romantic , sexy and God fearing ... I love children very much and really love to play with kids and being with them makes me happy ..... I will treat all children as my own son ... I can do anything to make any happy child, because Jesus said Let the little children come to me , because it's them the kingdom of God ....I really want to meet a man who loves , caring, sincere , honest, friendly , up Heart , faithful and God-fearing , like me ... a man who is ready and serious about the relationship and ready for a serious relationship that will probably end in marriage Placut Un baiat serios pentru o relatie serioasa care isi doreste copii si casatorie
Consider ca a investi timp in fiintele dragi, reprezinta un fapt extrem de important atat pentru mine, cat si pentru a asigura un zambet,o bucurie,o stare de buna dispozitie persoanei respective, deoarece simte ca cineva ii este alaturi.
Sunt de parere ca in viata trebuie sa te astepti la orice, de la oricine, adica sa fii intotdeauna pregatit si sa nu te lasi invins niciodata,pentru ca in timpul in care ai cazut devi o prada usor de vanat si ca urmare atragi si noi vanatori pe deasupra."Un necaz nu vine intotdeauna singur"
Solutia consta in arta de a te preda atunci cand dupa o lupta asidua iti dai seama ca acel forma nu e facut sa ti completeze viata dar fara ca "dusmanul" sa te simta.In viata trebuie sa invatam sa si pierdem pentru ca aceasta este sursa deprimarii.In ceea ce privesc reusitele nu am nimic de spus pentru ca fiecare actioneaza dupa buna constiinta si cunostiinta!
Va multumesc si rog aventurierii sa se abtina! Draguta,constitutie atletica,roscata,ochii caprui.O sa descoperi mai mult daca vei reusi sa ma convingi ca esti un barbat serios,inteligent,manierat,glumet si care stie sa se faca respectat si respectiv sa respecte la randul sau. Mi ar face placere sa gasesc pe acest site un barbat serios,care sa stie ce vrea de la viata,care sa nu insele(oare o mai exista asa o persoana?...tind sa cred ca nu dar las loc cui crede ca este in stare sa ma contrazica),care sa si doreasca sa iubeasca si sa se lase iubit.
Buna sunt o persoana sociabila si cu bun simt nu caut ceva special pur si necomplicat ce va fi va fi I have a nice figure, kind eyes and cheerful smile. I have a good heart and serious intentions about marriage. I am very mature, goal-oriented, tender and understanding. I believe that in relationships we should have some own space, but be faithful, loyal, caring. I love children so much and they love me. I want to have very strong and loving family in nearest future. So I hope I will have it with man on this site!! Sunt exact cum trebuie sa fie o prietene exact ca in poza nu trebuie multa descriere Nu caut un tipar anume lasam lucrurile sa vina de la sine
sunt o blonda frumoasa si vanata de barbati.sunt invidiata de femei care ma urasc si dorita de barbati Sunt o sotie delicata,independenta, serioasa, dar cu simtul umorului. Imi vor un aliat care sa ma rasfete, sa fie alaturi de mine, sa ne bucuram impreuna de fiecare zi. ochi negri par lung blond silicoane barbat sexi elegant care sa ma iubeasca si sa nu ma minta sa fie sincer
Sant o persoana cu bun simt,sincera,cu un suflet mare si nu mai vreau sa fac averi.Ce am eu e si al tau. Buna! Sunt Cristiana ! Caut un barbat adevarat !! Care stie sa ofere iubire , satisfactie , fericire unei femei . Care stie sa spuna da sau nu unde este cazul. Care stie ce inseamna o relatie de durata sau doar o relatie de-o noapte . Nu imi plac barbatii imaturi . Vreau un barbat inalt , sa nu fie slab dar nici sa il sufle vantul . Coloratie parului si a ochilor nu conteaza pt. mine . Important este sa ne intelegem in toate . Daca doresti o femeie care stie sa se respecte si sa iubeasca at cauta-ma ca si eu te caut ca sa te gasesc . Ofera-mi momente neuitate!
dragostea , increderea sinceritatea , curajul , inteligenta Sunt o femeie deschisa la nou si provocarilor vietii in limita bunului simt. Sunt de intocmai o iubita ambitioasa, increzatoare in fortele proprii, capabila de sacrificiu si de daruire pentru cei apropiati. Sunt o fiinta comunicativa, de incredere care ascunde adevarul uneori dar o face spre folosul inlocuitorului sau. Buna Numele meu este Larysa Marya sunt Grasuta ,par saten , 57 Kg Imi place sa ma marchez uneori Barbat intre 23-30 ani
Sa fie de casa , sai placa copii ... as vrea sa fie sarac sa i placa animalele , calatoriile sa i placa cumparaturile sa fie grasut
SUNT O FIRE MAI SENSIBILA TRAIESC SINGURA FARA PARINTI SI FARA PRIETEN,IUBIT. Adevar, bucurie, curaj, dragoste, dans, Dumnezeu, fericire, grija, iubire, loialitate, maturitate emotionala, prietenie, pasiune, romantism, respect, tandrete, zambet... Barbatii casatoriti, cei implicati in alte relatii i rog sa ma ignore!!!! Nu vor aventuri!!!!!Multumesc pentru intelegere. Sa fiti iubiti. PLACUT CAUT O RELATIE FRUMOASA SI SERIOASA CHIAR DE VARSTA
Viata este o piesa de teatru, iar noi suntem actorii,depinde numai de noi cum stim sa ne interpretam rolurile pentru ca piesa sa iasa bine. O voi face amabil si amical prietenos, fara unghii, vii si sa joc sport si mancare gustoasa) normal Caut,un barbat serios, care stie ce vrea. Sa iubeasca natura,copii si oamenii din jurul lui. Nu imi plac minciunile,asa ca: fara minciuni. Stiu, cateodata adevarul doare.
Sunt o fire extrem de sensibila,sincera si iubiroare bruneta,caprui,160,68kg,comunicativa,sincera,fidela ,imi caut jumatatea 87/60/90 Un barbat care stie sa iubeasca si sa pretuiasca,sa ii placa copii si viata de familie. De restul ma ocup eu.
cu cat stii mai putin cu atat mai bine i always take risk in life , because that makes me to learn more about life. suficient de ok un tip care stie a ia viatza asa cum e cu bune si cu rele si mai presu de orice sa stie sa arata respesct unei femei .si inca o chestie numi plac oameni care judeca viatza altora indiferent de motive
sunt din Republica Moldova Chisinau si caut ceva serios de familie nu caut joaca pierdere de timp si vorba, am un copil sunt o fata draguta,putin rebela in cautare de noi prieteni,sinceri,un suflet bun,respectuos si intelegator....... normala un om serios de viata poate sa aiba si copii dar sa fie lnga mine
Sunt o tipa simpatica,foarte amuzanta ,intelegatoare,distractiva nu-mi plac fiintele fara bun simt si trateaza persoanele feminine ca pe animale Nu Imi place sa ma joc, deci doritorii sa stea departe! satena...create..ochii caprui si cateva kg in plus
Sunt o prietena modesta , sincera , statornica si o buna gospodina imi place sa calatoresc,sa fac sport sa imi petrec timpu deschis cu prietenii,familia.sa citesc,sa ma uit la tv,sa acult muzica. As zice chiar frumusica Un barbat sensibil , tandru , responsabil fara obligatii(necasatorit) capabil de a face o femeie fericita
Imi caut jumatatea vreau pe cineva langa mine sa ne intelegem si sa facem o casnicie frumoasa. I'm funny, interesting) I love walks under the moon) I love romance, because, I'm a big romantic myself) I like cooking, and I like cleanliness in the house. If you're interested, write! Be sure i will answer u! ) have a good day)) Sunt o fata simpla fara obligati adoca fara copiii sunt singura. Caut o relaatie serioasa. Chiar si casatotie daca se poate.
ambitioasa,prietenoasa si amuzanta,iar ca defect am orgoliul sunt o persoana cu domiciliul in strainatate,spontana,directa si plina de viata care isi cauta jumatatea. placut baiat cu toti dintii in gura,sa miroasa placut,sa fie singur si la dispozitie pt o relatie FARA MINCIUNI!!!
sunt o persoana simpla si sincera,imi place distractia,imi place sa dansez si imi place sa iubesc(daca am pe cine :).)sunt o fire optimista,niciodata nu gandesc negativ,indiferent de ceea ce se intampla(cred ca tot ce se intampla are un rost).sper ca incercarile vietii sa nu ma schimbe o intrebare prosteasca.sunt o sotie extraordinar de frumoasa, sunt in cautare de oameni cu care poti discuta sincer fara ati cere sa fii altceva decat ceea ce esti.oameni care sa ma asculte si pe care sa-i ascult
Imi plac fetele cuminti si tin fosrte mult la femei si vreau sa gasesc o femeia pe masura mea hi am Victoria a pretty African Queen who is serious in seeking a kindhearted man who is serious in search of a long term relationship leading to marriage Inaltime 178 par castaniu ochii albastri slabut Fete cuminti care sa ma iubeasca
sunt o personalitate plina de viata, cateodata cam incapatanata, imi place sa rad. Nu sunt prea pretentioasa cu altii mai degreaba cu mine insami.Am o fata de 17 ani.Pentru mine este cea de-a 8-a minune a lumii, eleva la lic.de arte sectia pictura si care se pregateste pt.facultatea de teatru Sincer inca nici eu nu stiu. Sunt doar cu fetita de cand avea cateva luni. Singuratatea nu este un lucru bun, dar nici fara sex nu este bine. Deci inca nu m-am hotarat ce vreau, asta ramane de vazut. Pana si lupii umbla in haite. Grozav ar fi o pereche, o jumatate a mea, dar oare exista minuni? Eu nu prea cred
Sunt
o picatura de ploaie,
un gand hoinar ce te face sa tresari,
o boaba de nisip cazuta in clepsida fara de sfarsit.
O clipa cu insemnatate vesnica,
un inger cu o singura aripa,
o muzica ce alina,
un fulg ce mangaie.
O adiere de vant salbatica,
lumina calda a diminetii,ce mangaie genele,
spelendoarea ce te inconjoara,
roua de pe firele de iarba ce-ti saruta gleznele,
ultima silaba dinaintea viselor si primul gand de dimineata ! las la aprecierea voastra..... un prieten.....
MA CONSIDER O PERSOANA DRAGUTA,ORDONATA,CINSTITA Ich bin absichtlich hier, um eine ernsthafte Beziehung zu einem Mann zu suchen, der bereit ist, uns zu treffen und live zu sehen. Dann können wir wissen, ob die Chemie mit uns gut sein kann PLACUT nimic,eventual prietene pt ca barbatii sunt cele mai mincinoase persoane
Energica, eficienta, perseverenta, serioasa, cuminte... extind singura 2 copii minunati si un catel! Iubesc si respect tot ce am dobandit sau se afla (obiectiv) in jurul meu. Cred in Dumnezeu, in mine si in fericire. subtire, blonda adevarata, ochi albastri, 1,60/50 ... comunicare, prietenie
sufletista, sincera, deschisa la nou, spirituala, misterioasa I like to Tease in a Respectful and Caring way, Playful, I am a Giver , I love surprises.Impulsive and Adventurous, willing to try different things, I love to laugh, I am Strong with a Caring Heart. Relaxed , and Humble. Las la aprecierea altora. Fiecare din noi cautam omul-pereche...ii atribuim frumuseti interioare si exterioare visate in noptile destul de lungi de singuratate... Atunci cand il descoperim (sau credem ca am facut-o) il asezam pe un piedestal, il iubim si credem in el, ne daruim complet si uitam sa mai fim noi... traim prin el... Insa, de cele mai multe ori, dupa un timp, soclul ramane gol... si ne intoarcem cu sufletul parjolit in singuratatea noptilor prea lungi bantuite de cosmarul intrebarilor fara raspunsuri. Dar ranile se vindeca, ramanand doar cicatrici care se acopera incet, incet cu praful uitarii, dar care mai dor atunci cand degetele amintirii le mangaie... Si, dupa asa-zisa vindecare, din cenusa focului care a mistuit, renaste speranta, reincep cautarile... Fiecare din noi am trecut prin dezamagiri... trebuie doar sa nu ne transformam viata intr-o cautare fara sfarsit... este mai goala decat singuratatea..
In sensul asta...nu mai caut nimic.
Nu raspund daca nu aveti poza in profil. Atractia porneste intotdeauna de la profilul exterior. Aspectul exterior straneste curiozitatea de a cunoaste interiorul si nu invers.
Nu va mai obositi degetele trimitandu-mi comentarii anonime de genul "fut bine nemtzalaii" pentru ca de acum incolo le voi sterge necitite. Nici "tarfa penala" si "baba" nu mai trebuie sa ma faceti stiu singura cine sunt, cum sunt si ce data e scrisa in buletinul meu.
Inima unei prietene nu e niciodata libera. Ea ori simpatizeaza, ori iubeste, ori... incearca sa uite! Sunt o fata care isi doreste o relatie de lunga durata si serioasa sa fiu respectata si iubita ca am suferit mult si vor sa fiu fericita la aprecierea voastra nimica nou
Astfel ca, realitatea ne izbeste necontenit cu partea ei ascunsa in umbra: Ceea ce nu vedem ne vede. Ceea ce nu simtim ne simte. Ceea ce nu ne lipseste ne apartine. Treptat, insa, lucruri pe care nu le vedem devin vizibile iar lucrurilor pe care suntem obisnuiti sa le avem incepem sa le simtim lipsa. Natura noastra ne spune ca omul este un sistem dinamic in care o infinitate de lucruri pe care le avem face schimb de materie si spirit cu o infintate de lucruri pe care nu le avem. Cartea de Oaspeti Introducere Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti darui ca pe o dragoste..Putem numara stele de pe cer din nebunie ori din plictiseala. Uneori din cele doua motive. Insa de cele mai numeroase ori uitam sa ne numaram si pe noi� singura stea� singura planeta, singurul soare care conteaza !� Privim Universul cu o ciudata neincredere, de parca nu am putea concepe ca mai exista si alte lumi, si alte realitati, Sunt constienta de faptul ca vor fi foarte putine personae care imi vor raspunde la acest profil, dar prefer sa fiu directa si sa recunosc adevarul, fara a o lua pe cai ocolite si “a gresi destinatiaâ€. Ce caut?...o persoana asemanatoare mie, open mind, cu sau fara obligatii, dispus a accepta cele descrise mai sus. Scuze de pe acum acelor persoane care se vor simti deranjate de acest profil...nu a fost cu intentie, a fost doar realitatea. Fericirea este doar momeala ce-l va tine in cursa, pana la sfarsit
Imi place sa am spatiul personal. Nu ma deranjeaza nici daca esti casatorit sau singur, atata timp cat ne putem pune de acord asupra unor termenii de functionare a relatiei noastre Are you the exceptional one : Curious rather than extremely intelligent Senzual rather than sexy Caring rather than beautiful or handsome A little mysterious rather than glamorous Humorous rather than wealthy From a family with similar values like me. I was born in Bucharest placut sunt in cautarea unei relatii cu beneficii reproce, a unei relatii de Sugar Dating. Mi-as dori o relatie fara obligatii, fara sa primesc mesaje la miezul noptii si sa ne conectam doar atunci cand suntem impreuna.
O fata fara pretentii dar care cere bun simt. As vrea ca cei care - mi scriu sa nu faca greseli gramaticale. Nu mi plac nevestele . Iar cei care vor sa - mi scrie si nu pot fiindca nu au abonament sa si faca , e f ieftin. In rest vorbim.in.privat. Nu imi prea place sa vorbesc despre fizicul meu. Decideti singuri. Un barbat matur, cu simt al raspunderii. Exclus relatii false.
Sunt in zodia leu . Pot spune ca sunt o fire calma, intelegatoare, glumeata si o buna confidenta . Parerea mea este ca totul se bazeaza mai intai pe intelegere si incredere. eu cred ca arat indeajuns de bine sotii sau barbati fara complexe
Sunt o fire iubitoare
Am doi copii si mias mai dorii un copil mare doi ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Am 1" 55,inaltime,am parul brunet,53de kg O relatie eventual casatorie.
Femeia cinstita e o comoara tainica,al carei gasitor ar face bine dc nu s`ar lauda cu ea. bonjours chère amis je suis une femme france je me nomme diane je vie avec mas mère je suis une femme simple de nature Frumusetea fara gratie,e ca unda fara momeala;frumesetea seamana cu rachiul:baut cu masura,deschide apetitul,baut peste masura,imbata si imbolnaveste. Nimic special,oameni simpli cu care ,,sa stau la un pahar de barfa,,
Buna sunt o romanca mandra de copii mei ,stiu sa fac sacrifici pt ei ,stiu sa iubesc ,stiu de gluma imi plac persoanele sincere si as dori un barbat care sa stie ce vrea de la viata nu acept sa fiu inselata. natural un barbat cu capu pe umeri
Aflati mai tarziu. Critic mult prea mult. Sunt sincera si daca ma deranjeaza ceva o spun. Ador oamenii inteligenti,care au ceva de spus. Ador felul unor oameni de a privi dintr-o perspectiva amuzanta chiar si lucrurile cele mai serioase. Ador naturaletea si detest tot ce tine de fals. Imi place distractia. Caut socializare, prietenii, chiar si sex. Mentionez ca sunt bi. Ador calatoriile,plimbarile.filmele,necunoscutul si sexul cu femei sau barbati.
Cind nu-ti voi spune te iubesc , sa sti ca te iubesc din nou...
Nu ma invata cum sa te chem in seara cu al meu ecou ...
Eu stiu sa-ti spun ca te iubesc fara cuvinte !!! "
Autentica, optimista, demna de incredere, cu simtul umorului, creativa. Ingrijit,stilata,placuta privirii, cu bun simt Caut un barbat interesant, care sa ma fascineze cu inteligenta si cultura lui, cu simtul umorului, un barbat solitar si sincer, responsabil si familist. Exclus aventuri si cei implicati in alte relatii.
sunt o fata de 25 de ani suncera singura si fara vicii..doresc sa cunosc o persoana serioasa care isi doreste cu adevarat sasi ibtemeeze o familie. i amloving ,caring ,understanding ,hot sexual , sexy and genuine lady looking for thje man of my dream to call him as mine forever,i amunderstanding and have good sence of hummour te las sati faci inpresiea... caut un barbat serios, cuminte, sufletist , respobsabil si iubitor...care isi doreste cu adevarat o relatie cu scop de casatorie..