sunt o blonda frumoasa si vanata de barbati.sunt invidiata de femei care ma urasc si dorita de barbati romantica, sociabila, placuta, comunicativa... rog fiintele tinere sa se abtina de la a ma contacta! Imi doresc o persoana matura, sensibila, independenta financiar, cu studii pentru o prietenie frumoasa si adevarata! ochi obsidian par lung blond silicoane barbat sexi elegant care sa ma iubeasca si sa nu ma minta sa fie sincer
Foarte ambitoasa si incapatanta .Ce vor obtin I am a very responsible, reliable and serious person, but at the same time charming and easy-going lady. I know and feel the right clipa to be serious and responsible as well as when I can let myself go. I like to laugh and I adore people with a sense of humor. I am a progressive and communicative person. I like to communicate with people. I have no bad habits and I care about my health. I am a very faithful and caring woman. My future man will feel my devotion and affection as well as love and support in good and not very good times of our happy life. Oh, I have so many interests that I am sure we would find something in common with my future man. I am very active and I like hiking in the mountains, skiing, swimming, but at the same time as most of ladies I also like cooking. I enjoy reading, especially, I like psychology. I like to dance and to travel. Different kinds of music like blues, jazz, rock and roll, soul please my ears. I think it is very important to have at least one common interest and then everything will be much easier. MODEL barbatul care sa-mi indeplineasca dorintele ;) si am primit un comentariu anonim din
partea unei sotii sau a unui barbat foarte interesant ca eu vreau pestisorul de aur si nu
un barbat . ce chiar nu mai exista barbati ca pestisorul de aur????
Sunt o persoana normala, cu defecte si calitati. Urasc minciuna si perfidia, Iubesc animalele, in special caii si ciinii. Multi ma caracterizeaza drept o femeie puternica si ambitioasa. Modestia o las celor ce nu au alte calitati. Sunt o sotie frumoasa, eleganta si culta.
Chiar daca sint blonda asta nu inseamna ca sunt proasta, doar exista in multimea asta si femei blonde, frumoase care au demonstrat ca exista si astfel de combinatii reusite. Caut un sot loial. Un barbat care sa-mi fie alaturi atit la bine cit si la rau, romantic, incitant si cu simtul umorului.
Buna dragilor sunt o persoana sincera onesta corecta detesto minciuna si falsitatea nu ma cred a fi perfectiunea intruchipata sunt o peroana cu calitati si defecte mio place musica distractiile plimbarile natura comunicarea si respectul primeaza pentru mine intr-o relatie nrcunoastema si te cel convinta Buna! Sunt Cristiana ! Caut un barbat adevarat !! Care stie sa pune la dispozitie iubire , satisfactie , fericire unei sotii . Care stie sa spuna da sau nu unde este cazul. Care stie ce inseamna o relatie de durata sau doar o relatie de-o seara . Nu imi plac barbatii imaturi . Vreau un barbat inalt , sa nu fie slab dar nici sa il sufle vantul . Culoarea parului si a ochilor nu conteaza pt. mine . Important este sa ne intelegem in toate . Daca doresti o femeie care stie sa se respecte si sa iubeasca at cauta-ma ca si eu te caut ca sa te gasesc . Ofera-mi clipe neuitate!
Aflati mai tarziu. Sint o iubita simplÄ zic eu destul de vesela imi caut fericirea Imi place sa fac mincare plimbarea imi place stau pe internet nu mult nu am rabdare nu ai poza nu ma aborda Imi place distractia. Caut socializare, prietenii, chiar si sex. Mentionez ca sunt bi. Ador calatoriile,plimbarile.filmele,necunoscutul si sexul cu prietene sau barbati.
I am really a sincere and honest person am caring, kind, friendlily very easy to get along with i am social, romantic, passionate, smart, intelligent, cool headed, adaptive, have a big heart and i do believe in the truth and honesty..cause honesty is the only key to human success ..well not much about me ok.like to enjoy life to the fullest. I enjoy traveling, music, the beach, movies, books, and much, much more. I want to experience as much of the world as possible. I love cars, planes, and automobiles. I love blues[music]. I am one of those annoying optimistic people, but I love breaks from reality. frumusetea unei prietene nu e doar exteriorul!...ea provine din interior..completata cu un bob de inteligenta...trio-ul perfect.. o dama de fier cu manusi de catifea! un om adevarat...nu doar fizic cu simtul umorului ,dar bine educat, cu bunele moduri insusite nu doar pe raftul din biblioteca , sufletist si comunicativ!...OARE EXISTA ?
imi plac oamenii sinceri............... carora sa nu le fie teama de ceia ce sunt I am caring , loving , modest, very sociable easy woman, I have absolut sense of humor. I like to be of help to the needy, poor and helpless people, to be engaged in charity. Certainly, I wish to meet a kind, intelligent, caring, strong man with whom I will be able to create a healthy, friendly and strong family. I want to love and to be loved, to feel happy moments with my partner and to enjoy Life together. te las sa ma descoperi cat mai multi prieteni
cu simtul umorului i wear my huge heart and soul on my sleeve, i am funny and love to laugh and make others laugh too. i am smart, faithful and honest.probably the most compassionate person you will ever meet. my music taste is wide.love classic, big bang jazz , i sing best in the shower or in my car with the volume set high, but i have also karaoke and had fun. i like watching sports hockey and football mostly Chicago negru hawk, movies, cooking and trying seeing new things am impressed that you read profile not just base on picture thanks. sportiva un barbat cu caracter
nu ma pot descrie singura I am a kind and caring woman. Between all my active life I miss love and I want to take care of someone and give all my love. I have a lot of energy and I want direct it to facute my family.... sunt micuta dar draguta pe cineva cu care sa pot vb
sunt foarte prietenoasa si ambitioasa..... Chiar de descrierea pe care as putea s o fac eu, ceea ce cred ca va conta deosebit de mult, este acea potrivire pe care o cautam toti, completarea reciproca. P.S. Nu voi accepta sa conversez decat cu fiintele foarte serioase si interesate de o relatie serioasa . Multumesc! Eu zic ca arat foarte bine...dar ..las la aprecierea altora..:PD:DPD:D
Dintre femei singure oradea ma descriu ca fiind optimista si perseverenta. Cred ca o relatie reusita se construieste prin incredere si sinceritate. Caut un barbat matur, care isi doreste familie si o conexiune autentica.
Cea mai prietenoasaaaa! Dulce, aroganta, rationala, egoista, sensibila, incapatinata, predispusa la negocieri feminine... cu scop constructiv. Bruneta, ochi caprui! Socializare!
o fire flexibila, deschisa ,adevarul si increderea intr-o relatie sunt deosebit de importante,uneori sensibila.timpul gratuit poate fi petrecut placut in diferite moduri....
I am a very simple girl with the true meaning of the humor. I like the outdoors and I wanted to try something new. I'm open-minded, sociable and considerate. I appreciate the honesty and sincerity. I do not accept lie,
eu si atat Cercetatorii au descoperit ca "sunt gata in cinci minute" al sotii inseamna acelasi fapt cu "ajung acasa in cinci minute" al unui barbat . . . . . . . . Nu mai caut nimic, dar daca gasesc, s-ar putea sa ma razgandesc. lumea spune ca-s mumoasa imi pierd timpul
Te pup ! I am an honest loving and faithful woman willing to meet my better half and start a serious and long term relationship ... Arat foarte bine. Un barbat bun.
vesela,sportiva cu dorintza de a gasi o persoana cu care sa imparta momentele placute ale vietii sunt inalta cu aspect placut in cautare de noi prieteni pentru inceput :))
I feel something in my heart, it's like a little flame, every time I see you, this flame lights up, this flame is distinct for you, because I LOVE YOU!.? God is so wise that He never created friends with pricetags,because if he had ,I could never have afforded a PRECIOUS ANGEL LIKE YOU!
Activa , mereu vesela si de un optimism contagios Vreau sa raman iubita M-am gandit bine. Si vreau sa raman intocmai cat sunt acum de emancipata. Nu vreau mai multa egalitate in drepturi cu nimeni. Cred ca e indeajuns ce am capatat eu, femeie, in ultima vreme. Dreptul de a munci, daca am chef. Eu as vrea sa ma opresc aici. Se poate? Sau oare acum trebuie sa inghit, la pachet, toate drepturile, egalitatile si obligatiile care decurg din asta? Nu vreau sa fiu ca un barbat. Insist sa nu. Si mi se pare ca drepturile si le mai face si omul. Sau in cazul asta femeia. Si eu n-am simtit niciodata ca am usi inchise tronc! in fata pentru ca sunt femeie. Chiar nu-mi trece prin cap ca ma nedreptateste cineva la job sau in societate, in general. Si, cel mai important, nu vreau mai multiple responsabilitati decat am in prezent. Nu vreau sa demonstrez nimic. Mi-as dori din inima sa am langa mine un barbat care castiga mai mult. Nu vreau sa castig mai bine sau musai la fel ca el. Nu vreau o masina la fel de mare cat a lor, a barbatilor. Vreau sa mi se deschida usa cand am trebuinta sa ies din taxi sau sa intru intr-o incinta. Vreau sa mi se tina paltonul cand afara e frig si vreau sa-l trag pe mine. Vreau sa mi se intinda o mana cand cobor din tren. Si sa fiu luata cu masina de acasa cand sunt invitata in oras. Bineinteles, vreau ca un barbat sa faca toate astea. A, si vreau sa mi se acorde dreptul de a plange des, in mod oficial. Asa sunt femeile. Nici nu-mi trece prin cap sa-mi car singura sacosa. Eu sunt croita sa car buchete de trandafiri de gradina, din cei care mireasma frumos. Ii prefer de nuanta roz, in caz ca se intreaba cineva. Incarcatura maxima pe care o pot accepta este un tort de ciocolata care trebuie sa ajunga urgent in fridiger, acasa. Asta da, pot sa car. Dar de multe ori trebuie sa mimez ca imi prieste sa ma descurc singura. Pentru ca dau peste barbati care asteapta asta de la mine. Ma cred o feminista. Pe cuvantul meu ca nu am chef sa platesc jumate-jumate cafeaua cand sunt insotita de un barbat. Dar uneori trebuie sa fac asa, ca sa arat ca sunt o femeie moderna, nu vreo retrograda. Trebuie macar sa ma prefac ca scobesc absorbita in portofel. Altfel, un barbat care a intalnit prea multe feministe o sa creada ca sunt o profitoare de cafele si alte servicii. Imi place sa fac o cafea buna dimineata si sa ma muncesc la un mic dejun pentru doua persoane chiar si trei sferturi de ora. Cand il gusta cineva, vreau sa ma laude mult. Si eu sa ma simt ca o gaina care a facut un ou de aur. Si nu doar, cum ar parea, patru oua fante normale. Imi plac rochiile incredibil de tare. Imi plac in special cele cu buline. Imi plac agrafele cu libelule si glossul pentru buze. Imi place sa fac cumparaturi de sutiene si pantofi. Chiar daca mai am acasa si sutiene si pantofi. Cand o sa fac copii, nu vreau sa ma intorc la serviciu dupa 2 luni de stat acasa. Ma gandesc ca vreau sa alaptez macar un an intreg. Si sa stau acasa cat se poate de mult. Nu cred ca se darama vreo intreprindere, oricat de importanta as fi eu in ea, cat fac eu mere rase cu biscuiti. Chiar daca decid sa fac asta timp de doi ani intregi. Doar mere rase cu biscuiti. Nu vreau sa fiu egala lui, nu suntem cantitati care putem fi masurate cu acelasi dispozitiv de masurat. Cred ca barbatii si nevestele sunt diferiti si e foarte bine asa. Dar de ce tot vorbim despre asta? Despre egalitate? E chiar asa de important subiectul pentru unele dintre noi? Vreau sa raman asa, femeie, pana in varful unghiilor mele pictate mereu in rosu aprins. Unghii care se prezinta ca o declaratie de feminitate si nu de razboi. O persoana cat se poate de normala cu complexe normale. Distractie in general .
imi place sa ma distrez si cam atat.. Cel mai greu fapt este sa te descri pe tine insuti in cateva cuvinte... Sa incerc! Sunt o romantica, insa nu cu capul in nori ci cu "picioarele pe pamint" multumita cu viata dar care incepe sa simta lipsa unui partener/prieten cu care sa impart idei, trairi si de ce nu viata. Detest superficialitatea si meschinaria. Iubesc cartile, marea, calatoriile. Am un copil care este darul cel mai de pret pe societatea aceasta. Pare interesanta descriera? Mai numeroase amanunte mai tarziu.
Mi piace avere un uomo sincero che mi sta vicino sempre e mi aiuta e mi capisci.....mi piace avere un po di tutto della vita!!!!! sint o sotie credincioasa de casa familista restul ramine de descoperit nu vreau sa cunosc barbati mai tineri nici aventurieri as dorii sa cunosc un adevarat barbat daca mai exista nu-mi plac fumatorii nici cei care consuma alcool rog seriozitate sono ok voglio un uomo che mi ama e mi vuole bene
I am normal blond, hazel eyes, a great sense of humor, associative, jolly girl. I believe in love at first sight. My heart is open for sincere feelings, I do not like people with malicious intent and hate lie. I am kind, honest, loyal and compliant person. I dream about my little world, where I can love and be loved.
Hello there,
i am here and i am looking for something serious and i dont have and i dont want to lose time....dont forget...the time its precious
Sorry for my bad english Sunt aici pt comunicare si de ce nu pt o relatie serioasa.In poza sunt cu un baietel in brate. i dont know what i can say about me....look at my profile and u will see how i am :)
Sorry for my bad english i am looking for one man serious and i am able to give him everything what i have more good from my heart....i just need one serious men together me because until now i was meeting only liars and like that
Sorry for my bad english
Ancorata in realitate. I am a funny young girl from the western part of Ukraine. I like active style of life very much. I like sports and animals. One day I want to have family, where there are love, trust, support and happiness! I like to spend my free time outdoor and I dream to travel in another country to see new people and may be find something interesting and useful for me?. I am always in good mood and my friends say that I like a sun in the sky? Placuta. caut acea persoana care sa ma determine sa renunt la acest site.
I am on here looking for a very serious relationship that will surely lead to marriage if only my partner Agrees ..I am a fun loving person. I am a very caring and sensitive person, I am a level headed, down to earth person who is totally devoted to the one I love. I tend to be shy at first, but I will open up quickly with the right person.I am confident, calm, and happy. An introvert by nature, I am quiet, structured, and organized. i think I'm a pretty easy going person. I love to be shown affection and don't have any problem whatsoever showing the right person lots of of it, i always say if its better to give than to receive. I think that i have a pretty "strange" sense of humor at times. i look at it this way I'd rather make a joke than to sit around and dwell on things i can't do much of anything about.I literally despise people who put on or lie about things and think they can get away with it where I'm concerned.I consider myself a sensitive, kind, and gentle person who enjoys being with people. I like going to the movies, listening to music, taking long walks on the beach.Favorite activities are going to the movies,taking walks the beach, being healthy. Most of all I love to be romantic for that exceptional someone.
Sunt o fata dezinvolta, plina de viata.. astept sa-mi gasesc jumatatea!!!!! bunaziua numele meu este maria ruby prietenii imi spun ribby bestial!!!!!! ceva deosebit.....
Sunt ceea ce multi nu vor vrea sa vada, chiar daca ma aflu in fata lor: goala, fara prejudecati, libera, zambitoare, fara scrupule si lipsita de bunul-simt de a face cunostinta.
Da, nu vreau sa te cunosc. Putin ma intereseaza daca ai avut vreo deceptie, nu mi-o povesti, nu am timp de tine. Fa-ti timp si spune-mi ce vrei, nu ce-ai trait. E rusinos, nu? Sa-ti marturisesti neputinta in fata altuia. Sau e uman? Pe dracu. Ceea ce vor toti sa auda, nu? Buna de pula. un uomo finito. daca-l gasesc o sa-l pup cu atata ardoare de o sa-l apuce plansu. o sa-ti fie bine cu mine, omule sfarsit. trebuie doar sa ne gasim.
Best I am clever, kind, educated, tender, tactful, well-mannered lady. I want to love and to be loved. I would like to have a happy family. I like to travel, I like music, opera theatre, history books, animals, nature. I adore picnics and chilling out on the beach. I am intelligent and pretty, and can be the great wife and the best friend for you. MARRIAGE ONLY! Life Love
fata faina I'm just a simple woman who likes to try out new things, keeps going till she gets what she wants, I'm open minded and very easy to get along with, loving, caring, sensitive and very romantic. I like living every day with a lot of optimism and hope for a better tomorrow. va las pe voi!!! barbat bun!!!
O femeie,cu capul pe umeri! Caut un domn serios ,de varsta apropiata mie,pentru o posibila casatorie sau o relatie stabila si demna,lipsita de vicii.Cei care nu aveti poza reala la profil, nu va incadrati in categoria cautarii mele, aventurierii ,va rog sa treceti mai departe peste profilul meu.Rog, multa seriozitate!
O sotie trecuta prin toate loviturile vietii care stie ce vrea de la viata si care uraste minciuna nu caut aventura ci o relatie serioasa bazata doar pe dragoste! misto
daca vrei sa afli cum sunt cauta-ma. O simpla autodescriere nu e de ajuns ca sa cunosti o persoana :) I am young beautiful smart and intelligent woman who has a lonely hear!I am here to find my sole mate and give all my love and care to HIM! bruneta cu ochi caprui, inaltimea 1,70 , 54 Kg inca nu m-am decis.....
O fata normala.....mai mult sau mai putin FLIRTUL este ceea ce il lasi tu sa fie. Asa se explica faptul ca flirtul inseamna lucruri diverse pentru oameni diferiti. In timp ce pentru unii flirtul e un lucru indeajuns de sexual si pretios, fiind rezervat doar pentru ochii unora si in niciun caz ceva acceptabil in public, pentru altii e de a dreptul vulgar si rusinos, iar altii il considera un JOCULET CU TOTUL INOFENSIV, care poate fi ''jucat'' aproape in indiferent ce context. Astfel, daca e sa observi zece oameni diferiti flirtand, vei descoperi nu numai feluri variate de a o face, ci si contexte si abordari diferite.Ca perfect orice JOCULET, si FLIRTUL are niste reguli pe care e bine sa le stii dinainte. Unele dintre ele sunt stiute, altele mai putin.Flirtul nu este un scop in sine. Daca iti propui doar sa ai o conversatie, nu mai e atat de mare presiunea, si lucrurile vor curge mai natural.Flirtul NU este o piesa cu un solitar personaj. e un JOC DE DOI si reciprocitatea este esentiala. Asa ca nu uita sa il lasi si pe el sa raspunda si sa initieze subiecte, in aceeasi masura in care faci si tu asta. Pentru femei, aceasta INFIDELITATE EMOTIONALA este mult mai dureroasa, la fel cum pentru barbati este mult mai putin semnificativa decat e inselatul la un grad fizic. Pana la urma, este greu de crezut ca exista o singura persoana care sa ne indeplineasca toate NEVOILE EMOTIONALE ; faptul ca avem trebuinta sa flirtam cu altii e cat se poate de omenesc. Fireste, depinde de fiecare cuplu in parte sa stabileasca granitele comportamentului de flirt pe care le tolereaza. Dupa o astfel de negociere, ambele parti trebuie sa fie multumite si sa nu existe, pe cat se poate, senzatia de compromis!:) Placut...spun eu Un barbat intelegator
I'm a hardworking person, loving, caring, humble and simple. I'm the kind of woman who will care for someone who will be part of my life and the woman who knows where to put myself in the right way. I am who I am and I love being the woman who is true to myself always.
am foarte multa energie - si imi plac distractiile - muntele prapastios, cluburile, cursele de masini si tot ce inseamna risc Dupa mine inca imperfecta,daaar....cele bune sa se adune ....cele rele sa se spele ....asa ca tu cititorule decizi in a vrea sa afli despre mine ... cel din pozele din albumul foto un tip intre 180-190m, bine antrenat
pot oferi maxim intr o relatie atat timp cat exista respect plina de viata ,vorbareatza ami plake sa fiu an centru atentiei si an societatae sa vb , etc zic mai m ..... nu mi place sa ma descriu un barbat caruia sa i pot oferi acel maxim de care vorbeam in descrierea mea
imi place muzica calatoriile imi place sa citesc ...... I am a lady that have seen enough of deceits and now wants something real with someone honest.I am not here for Jokes and Games on here.And plz don't atingere me when you are not serious about a relationship. sunt o femeie normala bine proportionata... prieteni...
Dragutza,de viata,foarte energica. VIATA ESTE FRUMOASA SI MERITA TRAITA! DEPINDE NUMAI DE NOI, CUM! AM O RUGAMINTE PENTRU CEI SUB 46 DE ANI: NU INCERCATI SA MA CONTACTATI, NU MA INTERESEAZA " COPIII"!!! DOAR CEI CARE AU REUSIT SA RAMANA IN INIMA LOR, COPII!!!!! Fost sportiva Distractie si conversatie.