Temperamentvolle, gerne lachende und manchmal etwas freche Neu- Insulanerin. Bin gern am Meer, wenn ich Zeit habe malen , Musik hören oder Gartenarbeiten. Ihr Maenner wollt Frauen, die authentisch sind. Dann bitte auch von euch aktuelle und keine Jugendfotos.
Dragutza...Sociabila>> restu va las pe voi sa descoperiti ;)) cine ma place , ma place asa ...alta mama numai face:P 1.60 inaltime , par brunet, ochi albastri etc sa-mi fac prieteni ..
Sunt o femeie normala Hello, dear! I am glad to tell you a bit about myself. I am family-oriented, friendly and very communicative person by nature, warm-hearted, faithful, honest and trustworthy, intelligent, loving and caring by nature. I love children and appreciate a good sense of humor, genuine in my wish to meet a man for life with whom I feel easy and who will let me be myself when we are together. Sunt ok Pe cineva care sa ma respecte sa ma rasfete si sa ami pune la dispozitie atentie
...eu... I`m 5`7"140 with a athletic build , mentally stable, physically fit, a bunch of laughs, warm, caring, honest, good listening, God Fearing, and a positive person,I am real easy person to talk to and a good listener. I love to play golf and I enjoy chilling` with my friend/family. I like going to the movies or watching movies in my room , I like swimming , fishing, listening to music and dance, traveling , going bowling and etc.I am a family oriented person and I get along with everyone in my family and outside my family. ...diferit... ...iubire...
o persoana normala Un simplu om ce a trait o mare poveste de dragoste timp de 46 de ani de casatorie. S-a sfarsit intr-o clipa totul si am ramas sa-mi urmez singura ....destinul. Caut ceva greu de gasit.... dar nu imposibil! cum se vede in poza nici prea prea nici foarte foarte:P depinde de ce anume gasesc aici
"Interesanta", asta au spus despre mine majoritatea oamenilor care m-au cunoscut. Nu o sa ma autodescriu pt ca nu as putea fi obiectiva, insa tot ce pot spune despre mine este ca am o groaza de defecte la care ma incapatanez sa nu renunt:D La varsta asta doar printr-o eroare genetica poti arata rau... Ma intereseaza ca fiintele care intra in discutie cu mine, sa nu fie avide dupa sex (stiu ca e o utopie, dar speranta moare ultima) sa stie neaparat sa scrie corect, si sa vorbeasca frumos indiferent de cat de frustrati sunt...Nu sunt nespus de exigenta, nu?
Sunt o persoana serioasa, putin plictisitoare, egoista , interesanta Sunt o persoana serioasa. Daca esti solitar si vrei o relatie serioasa nu ezita sa ma contactezi. Simpatica Caut o persoana care are valori morale, principii si intelect, simtul umorului, calitatea de a bine dispune, un suflet rational, si o persoana educata deasemenea.
HAIOASA Hello, I am very glad, that you have paid to me attention. Pleasantly, certainly. Well, about itself I can tell, that I very cheerful and interesting girl. In a life at me it is a lot of predilections, such as: to read books, to go in for sports, listen to music etc. In a life, I kind, understanding and always the sincere girl. I do not love lie and a deceit, because this most bad quality which can be in the person. I prefer good dialogue with interesting people where there will be no falseness and lie. I am sure, you understand, about what I want to tell to you. VEZI POZE.......DA-TI CU PAREREA!
Sunt o tana ambitioasa,iubitoare,doarnica de a cunoastecun aliat de viata,de preferinta de origine straina! I am just a simple lady looking friendship and maybe more Placut,corp bine lucrat,pentru mai numeroase detali pe CHAT! Un bardat serios dornic de a avea o relatie si de a ma intretine
Buna :* Sunt o blonda simpatica in cautare de un barbat darnic cu castiguri reciproce sunt asa cum sunt,alta mama nu mai face.in debutantul rand sunt nespus de sufletista,asta conteaza cel mai mult,nu profilul fizic(pt mine) Blonda, par lung, aspect placut, 1,63 inaltime Caut un barbat pentru o prietenie cu avantaje reciproce
Va voi spune pe scurt cam ce`mi place la mine si ce nu!
[Ce Imi Place la mine] : Ca sunt unica, originala (in felul meu), cuceritoare, ambitioasa, romantica, creeativa, spontana, sociabila, onesta, sincera, confidenta, prietenoasa, dau sfaturi bune (asa zic prietenii mei). Pai...eu din punctul meu de vedere sunt BUNA :D acuma depinde si de gusturi nu? oricum profilul fizic nu conteaza...in totalitate...! byeee! Momentan nu caut nimic stau aici doar asa din obisnuinta...si oricum adevarata iubire n`o poti gasi pe un site...cel putin asta e parerea mea...! aaa si app cu mesajele alea anonime... :) lasati`va de meserie fratilor...ca nu ma intimidati cu mesajele alea de inculti sincer :)
fff sexy nebunatica pritenoasa nu prea stiu ce sa spun despre mine decat ca ma consider perechea ideala ptr aproximativ indiferent ce barbat solitar I am honest kind intelligent romantic woman . I am looking for a long term relationship . Ia€™m easy going laid back I want to find someone I will spend the rest of my life with. I love holding hands at the beach and watching the sunrise and sunset , I am in search of that special someone. I don't want all the men just you.... I am not yet a subscriber here. fara celulita sani mari nici obeza nici slabanoaga sunt potrivita poate imi fac si un iubit
buna si nebuna Sunny girl!!!!!:-))) Bright eyes and tender smile, sweet face and caring heart, always active and optimistic!!! Oh, it is really me!!!! I am romantic as well and i want to be loved!!! But i don't like when people play with me!!!! buna!!!
Pot spune atat de sincer ca sunt aici pentru ca vreau sa-mi cunosc propriul site de dating. Am auzit numeroase povestiri cu finaluri fericite. Sunt aici cu intentii serioase si sper ca veti fi norocosi sa intalniti aici si un om serios. In acelasi timp, nu vreau sa am multe asteptari si nu voi obliga pe nimeni sa se casatoreasca cu mine. Mi-as dori sa ne intalnim intr-un loc romantic si sa vedem ce rezulta din asta dupa cateva zile impreuna. Nu sunt o calugarita si nu un snob, dar nici o fata pentru o noapte. Sunt o femeie normala care vrea sa o gaseasca pe cea din viata ei. Ar fi minunat sa-mi gasesc un aliat de-a lungul vietii, dar sa nu ne grabim, sa incepem sa vorbim unii cu altii. De acord? Ma pot bucura de lucruri mici. Prefer sa conduc un stil de viata sanatos, sper sa vedeti din ochii mei si sa cititi intre linii, ca sunt sanatos si bogat in interiorul partenerei cu sperante sincere de a gasi dragoste adevarata. Te rog sa-mi dai sansa de a gasi dragoste. Chiar vreau sa! ajunge fericit. Sper ca atunci cand imi vei citi profilul imi vei gasi o doamna interesanta pentru tine. Sunt aici pentru ca vreau sa gasesc un om care va fi cel mai bun prieten al meu, iubit, sot si suflet intr-o singura persoana.
Simpatica Sunt Nevasta modesta si cu mult bun simti... Caut un barbat, care sa poata accepta partile mele negative mai ales....asa cum eu le voi accepta pe ale lui... Foarte buna zic eu Un barbat cu situatie materiala buna ,simpatic inalt bine facut
imi plac oamenii sinceri............... carora sa nu le fie teama de ceia ce sunt i am Mavis age of 32 very sex,romantic and always smile on my face , study vocational skills in a collage i am the only daughter in my family and i am staying with my mother in a family house now ,i am very honest ,faithful and God fearing .i like reading,playing with kids ,pets,watching movies,listing to music, watching American football,soccer and i like going out with friend . te las sa ma descoperi cat mai multi prieteni
Iubesc pictura ma fascineaza masinile de teren I'm someone who has a lot to offer to the right partner. I'm happy with my life, alone but not lonely. I miss sharing it all with someone special. I enjoy long conversations, experiences, and romance. I want a best friend and companion first..and let nature take its course, if it is mutual and we want to marry that's a decision to be made later.I am at a point in my life where I want to spend some quality time with a mate that will share all life has to offer. I'm independant and self reliant but would love the opportunity to have a partner again. Life is so wonderful and I know I am not meant to spend it alone. I'm easy going, never moody, open minded, witty, and intelligent. I laugh a lot and enjoy life. I think mutual respect and mutual admiration for each other is important.For me a down to earth type... someone compassionate, with good empathy; a romantic person who still believes true love to be possible; someone who is loyal and will stick by their partner no matter what. If you're after games lies and other things from me then i think i am not ready to to get on with all that . I'm quietly confident, love traveling and finding about new things. I love the country, less so the city and prefer a good restaurant,.I am a simply looking lady, easy going and caring woman. I am 5;7ft.am caring, commitment, honest, humble like a child abed well educated lady, Un forma fizic placut Un barbat simplu plin de viata
draguta.plina de viata si dornica Sunt o persoana sensibila,deosebita,deschisa spre tot ce este elegant si nou ...mai departe te las sa descoperi tu... draguta foc (dupa cum vedeti):))
draguta .....Indrazneste sa ma iubesti... Iubeste-ma daca indraznesti... Te provoc la duelul inimilor ! Nimic si nimeni nu ne poate opri, nimic si nimeni nu poate interveni... Te provoc cu cea mai fierbinte sarutare. Te provoc sa-mi raspunzi la fel, sa ma strangi in brate cu toata eficacitatea ta,sa ma sufoci cu iubirea ta si sa ma arzi cu buzele tale! Indrazneste sa ma iubesti ! Nu e un joc, e viata noastra care curge iremediabil, ca o lava incandescenta dintr-un vulcan care tocmai a erupt... Te provoc la IUBIRE, Dragostea mea ! Iubeste-ma sau arunca-ma in haul uitarii! Iubeste-ma daca poti! Indrazneste,numai, sa ma iubesti si vei vedea Tu!!..... placut....
sunt o persoana simpla care cauta o relatie de lunga durata !!!pe scurt imi vreau jumatatea!! If it is possible to combine passion and tenderness in one person, it is about me! At this ocazie of my life I feel like a tender and refined flower in a large field. I feel lonely and unprotected, but I believe there is someone who can find me in this large field, between the same beautiful flowers around. I am a very serious and responsible lady who values family values. I like active rest and keeping fit. People say that I am punctual and reliable. I like to take care of my appearance. I am a strong woman with a sensitive soul. placut caut un barbat care nu consuma alcool si care sa fie distractiv nu moracanos!!
O pers sociabila..in cautare de cat mai multi prieteni Greetings from me. I am Juvita by name, and I'm here to look for friends with the aim of finding a good man.I hope you are nice and potential ... well If you are interested , we can keep in touch and get to know each other better . Cat se poate d simpatik Nimic distinct
Sunt in primul rand o fire copilaroasa,placuta si dornica de a cunoaste persoane noi cu care sa mentin o prietenie frumoasa...In viata imi vor sa fiu inconjurata de oameni buni si de incredere...Pana acum mi s-a oferit sansa sa iubesc insa sunt convinsa ca intr-un colt al lumii mi s-a rezervat ceva elegant si pentru totdeauna...IUBIREA ADEVARATA Las la aprecierea tuturor....pozele spun totul... Caut...necunoscutul...
Draguta si sincera...simple&sweet!:) Sunt o fire deschisa, romantica, intelegatoare, cumplit de sociabila, vesela, o romantica incurabila,sincera, serioasa, dasunt in cautarea acelei iubiri miraculoase, divine, ce iti da aripi ..alaturi de sufletul-pereche..ca mai apoi cu parul arjintiu fiind,sa avem refujiu intro casuta mica plina cu miriasma de flori si pomi curgind de roada...sa ne ducem traiul tihnit si plin de viata...,amintiri...,calatoriii... Las la aprecierea altora... sincer si "cu capul pe umeri"....un adevarat gentleman!
O relatie serioasa sau just friends.
Consider ca ce e prea mult strica......Asa ca daca esti curios si vrei sa stii mai multe despre mine lasami un mesaj!!!:P In societatea actuala, se investeste de cinci ori mai mult in medicamente pentru virilitatea masculina si silicoane pentru femei, decat in vindecarea bolii Alzheimer. Din aceasta cauza, in cativa ani, vom avea batrane cu pieptul mare si batrani cu cucul tare. Dar niciunul nu-si va asigura aminte la ce servesc. (Nu raspund/vorbesc celor fara poza)
buna sunt Ana ,draguta,de treba,intelegatoare,putin grasuta si dornica de a-mi gasi jumatatea. Sunt sociabila,cu simtul umorului de buna calitate,im-i plac calatoriile,im-i place sa gatesc ,sunt extrem serioasa. par: roscata,ochi:caprui,inatime:1.65,grasuta. caut pe cineva care sa ma intelega ,sa ma iubeasca ,serios ,intelegator,gragut.
Caut prieteni. Oameni de treaba, cu multa scoala si buna crestere, iubitori de Dumnezeu. Sunt o fire foarte activa, hotarata, filantropica, nu am timp de povesti cu pesti cu oameni lipsiti de integritate.
sunt o fire sociabila s imi place sa am multi prieteni~~ :-* just perfect!!!!- Joking, but overall you can see whether I can be your type at the pictures I am posting here prieteni !!
sunt o fire sensibila,timida,respectoasa xi cu mult bun simt soy muy sencio,pero si queres conocerme aqui estoi dispuesto a casi todo,un besin..... aspect placut,supla,par lungut caut un baiat nefumator,respectos,iubitor si antelegator
Nu vreau aventuri ok? Si cei falsi si perversi sa nu incerce ...nici o sansa ... Eu sint o femeie singura divortata sint loiala sint onesta si urasc minciuna si aroganta!
Sunt o persoana prietenoasa,comunicativa si sincera.Ma consider atragatoare si amuzanta.Sunt genul de persoana pe care ti-o doresti mereu prin preajma.
satena,ochii caprui 65kg Eu sunt! Restul e poveste... Si da, sunt atat de frumoasa, inteligenta, cu bun simt, educata, nesimtita, nesuferita, pretentioasa... cu bune si cu rele, pe cat doresti sau alegi sa fiu... Este doar alegerea ta cum vrei sa ma vezi. Nu pot sa plac la toti, dar nici sa ma schimb pentru fiecare. Sunt iubita si sunt, si vesela, si senina, insa am, din pacate, si altfel de zile. Imi place sa fiu sotie in adevaratul sens al cuvantului. Nu mai vreau sa fiu femeia care stie sa le faca pe toate. Ah, da, am si un obicei nesuferit: iubesc frumosul si aleg sa visez frumos, intotdeauna, chiar ce e in sufletul meu. Ador cand un barbat stie sa surprinda cu bun gust o prietena si sa o faca sa rada cu gura pana la urechi! Ador sa rad! Visez sa imbatranesc frumos alaturi de el! Și inca mai cred in iubire... Pacatul meu! Restul e poveste... P. S. Imi plac lalelele albe si bujorii albi. sunt draguta,cred! ramane sa ne cunoastem!
Sunt o fire destul de vesela, sincera si directa. Ma deranjeaza cumplit minciuna si tradarea. Critic mult prea mult. Sunt sincera si daca ma deranjeaza ceva o spun. Ador oamenii inteligenti,care au ceva de spus. Ador felul unor oameni de a privi dintr-o perspectiva amuzanta chiar si lucrurile cele mai serioase. Ador naturaletea si detest tot ce tine de fals. Sunt relativ inalta,satena, am parul ondulat, dar mi-l si indrept, ochi caprui, arat suficient de bn, dar poate ar mai necesita sa slabesc putin... Caut un baiat sincer, discret, cu simtul umorului si dragut...
frumoasa eleganta restu descopera... Sociabila,vesela si onesta.Ce as dorii de la viata ?......o calatorie in jurul lumii de exemplu! Sau..........o viata la tara cu o gospodarie plina de animalute..........:) Fidelitatea este importanta pentru mine.Am un mireasma fin la minciuna :)si daca nu ma accepti asa cum sint nu incerca sa ma schimbi ca te vei lovi de un zid....sfatul meu este sa treci mai departe :) destul de simpatica o relatie serioasa,comunicare etc...
I like to smile and laugh, and can be a bit goofy at times. A big kid at heart. I am playful and spontaneous. I tend to be the "caregiver" and am always making sure the people around me are happy and content. I love my kids and being a mom to them. That is one thing that I won't budge on- is my kids Call me old fashioned- I was raised a pretty "old school" household. My parents are still married after 56 years. They don't make them like my dad anymore! Or do they? I'm not into a text message relationship. I believe speaking on the phone or face to face has more meaning . It's so easy to get in Someone kind,romantic,passionate,kid loving,generous,loving,caring,respects others,God fearing and everything good a woman could be and a man could ask for
ce poate face o ..... pisicuta neagra? este blinda, dar.....zgirie!!!!!!!!!! I am very active and cheerful. I love harmony and comfort. I am a cheerful woman and I can make your mood wonderful every day. My day always begins and ends with a smile on my face.Six Eight Two Six Two Eight Six Four Two Two, To be chatting more and get to know each other as well. asa-si-asa micuta! prieteni, oameni cu simtul umorului.....sa am cu cine-mi pierde timpul.
am 166 ochii caprui si parul castaniu Caut sotie serioasa de la 60 la 70 de ani iubita serioasa sa nu bea sa nu fumeze sa fie muncitoare. frumos sex, dragoste
Multumesc pentru vizita! Nu pot citi mess: mi s-a terminat premiumul! Citeste mai jos, pls : Caut sa construiesc, cu un OM interesat sa evolueze, un PARTENERIAT ARMONIOS !