Sunt o persoana normala cu calitati si defecte.Daca vrei sa stii mai numeroase intreaba..... Sunt o persoana singura am 50 de ani dar sunt plina de viata si vreau sa imi impart restul anilor cu cineva drag. Locuiesc in Olanda de 29 de ani si am o viata frumoasa si vreau sa imi caut perechea . Aspect placut.Multi spun ca arat bine .Te las pe tine sa tragi concluzia..... Eu stiu ce caut...numai ca...mai greu..gasesti ..un tip comunicativ, tandru,iubitor,care sa ma accepte asa cum sunt.Fiecare are si defecte si calitati important este sa le recunosti si sa le indrepti.
sociabila si indeajuns de deschisa la minte "Mergi in viata cu o licarire in ochi, cu un zambet pe fata si cu un scop maret in inima!" ma mandresc cu fizicul meu sa zicem ca as cauta mai mult socializare ...
Pai,nu pot sa spun mai mult decat am zis mai sus, doar ca sunt o fire foarte deschisa,copilaroasa si vorbareata SUNT: unica ?i irepetabila (ca toate fiintele umane) AS VREA: s? nu devin vreodata meschina sau ipocrita Se intelege d mai sus Cel Mai Bun Sex.
sunt dragutza,simpatica si de treaba ... :)) cam atata ca nu stiu ce sa mai zic :P Caut un barbat pentru prietenie fara obligai si sa locuim impreuna !!!
sunt o persoana simpla din toate punctele de vedereputin mai complicata pe plan sentimentalretu las la aprecierea voastra I'm a simple woman new on here, looking for somethung serious not game as I'm caring,loving, respectful and very understanding..... corp atletic distractii prietenii relatii si de ce nu si ceva serios o viitoare casatorie
Consider ca a investi timp in persoanele dragi, reprezinta un fapt extraordinar de important atat pentru mine, cat si pentru a asigura un zambet,o bucurie,o stare de buna dispozitie persoanei respective, deoarece simte ca cineva ii este alaturi.
Sunt de parere ca in viata trebuie sa te astepti la orice, de la oricine, adica sa fii intotdeauna pregatit si sa nu te lasi invins niciodata,pentru ca in timpul in care ai cazut devi o prada usor de vanat si ca urmare atragi si noi vanatori pe deasupra."Un necaz nu vine intotdeauna singur"
Solutia consta in arta de a te preda atunci cand dupa o lupta asidua iti dai seama ca acel alura nu e facut sa ti completeze viata dar fara ca "dusmanul" sa te simta.In viata trebuie sa invatam sa si pierdem pentru ca aceasta este sursa deprimarii.In ceea ce privesc reusitele nu am nimic de spus caci fiecare actioneaza dupa buna constiinta si cunostiinta!
Va multumesc si rog aventurierii sa se abtina! Draguta,constitutie atletica,roscata,ochii caprui.O sa descoperi mai mult daca vei reusi sa ma convingi ca esti un barbat serios,inteligent,manierat,glumet si care stie sa se faca respectat si respectiv sa respecte la randul sau. Mi ar face placere sa gasesc pe acest site un barbat serios,care sa stie ce vrea de la viata,care sa nu insele(oare o mai exista asa o persoana?...tind sa cred ca nu dar las loc cui crede ca este in dispozitie sa ma contrazica),care sa si doreasca sa iubeasca si sa se lase iubit.
Sunt sociabila, de treaba , imibplac distractiile , iesirile cu prietenii. Vreau un baiat care sa ma iubeasca tinand cont si de defectele mele, un baiat care sa nu-mi spuna "Te iubesc" daca inca nu simte asta...vreau un baiat care sa-mi dedice melodiile care-l duc cu gandul la mine, un baiat care sa-mi readuca zambetul cand ceilalti mi l-au furat... vreau un baiat care sa imi suporte crizele si sa rada pe seama lor, un baiat care sa ma faca geloasa, care sa imi arate ca ma iubeste fara sa mi-o spuna intotdeauna, un baiat care sa danseze in ploaie cu mine, vreau un baiat care sa ma contrazica, un baiat care sa ma tachineze, un baiat care sa reuseasca sa vada totul in ochii mei, vreau un baiat caruia sa-i placa filmele horror, un baiat cu care sa fac cartofi prajiti, vreau un baiat cu care sa nu-mi fie rusine sa ies pe strada, un baiat care sa nu tina cont de aparente, pentru ca ele deseori sunt inselatoare...vreau un baiat cu care sa privesc apusul seara, si dimineata rasaritul, vreau un baiat care sa ma muste, care sa imi sopteasca la ureche ca ma iubeste, un baiat care sa ma imbratiseze cand nu mai are cuvinte...vreau un baiat care sa stea pe pieptul meu si sa auda cat de tare imi bate inima...vreau un baiat care sa ma prezinte prietenilor lui, un baiat care sa-si faca timp de mine, un baiat cu care sa ma bat cu pufuleti, cu care sa stau in pat pur si rudimentar si sa ascult muzica...vreau un baiat care sa nu ia totul in serios, un baiat cu care sa merg la iarba-verde si cu care sa privesc nori ziua, iar stelele noaptea...vreau un baiat care sa se bucure de nimicurile vietii...care sa se uite cu mine la desene, vreau un baiat amuzant, care sa ma faca sa rad, vreau un baiat care sa nu ceara iubirea, care stie sa o astepte, un baiat care sa nu ma lase sa pasesc singura, care sa ma ajute oricand am nevoie, un baiat pe care sa-l pot suna doar pentru ca imi e dor de vocea lui, vreau un baiat pe care sa-l vor din tot sufletul, vreau un baiat cu care sa ma bat cu perne, un baiat care sa ma impinga jos de pe pat doar ca sa rada un pic de mine...vreau un baiat care sa imi spuna cand gresesc, un baiat care sa nu ma minta, oricat de mare ar fi prostia pe care a facut-o, vreau un baiat care sa-mi ierte micile greseli, care sa imi spuna ca sunt frumoasa, desi sunt in pijamale si ciufulita...un baiat care sa se uite la mine cand dorm, un baiat care sa imparta cu mine ultima bucatica de ciocolata... ...vreau un baiat...pe care inca nu l-am gasit... P.S: Dar mi-am dat seama ca "a vrea" este un cuvant prea mare...asa ca de acum...imi doresc...atat. Am 1,55 cm ,ochii verzi, satena, nu extraordinar de slaba nu extrem de grasa Caut sa imi fac prieteni sibsacunosc cat mai multe persoane
am din toate cate ceva,si defecte si calitati,dar cele ce predomina sunt:sufletista,sincera,uneori vulnerabila si rebela! Soy honesta,sencilla,carismatica,umilde me gusta la verdad soy amante de la vida un barbat serios,de competitie,cu bun simt si stapan pe el,deci inteligent!necasatorit si cu un aspect fizic acceptabil ;)
Sexi si placuta. Am un caracter sociabil si ma inteleg bine cu toti cei binecrescuti Persoana comunicativa sigura pe sine, sensibila, spirituala, cu simtul umorului, caut un barbat da mi prezinta Un echilibru emotional, vor o relatie bazata pe respect intelegere si armonie Sunt o dulce. Pozele sunt reale iar eu si mai si Barbati
Frumosa,desteapta,devreme acasa si modesta tare,tare. Sensibila, romantica, prezentabil, educata, sociabila, prietenoasa, cu simtul umorului, draguta, inteligenta. Imi place mult mult sa calatoresc in toata lumea, iubesc natura, florile in special trandafirii. placut nimic interesant sunt mai mult in trecere
ma consider cea mai fraiera nevasta din lume,MOTIVUL:pun botu prea repede
si sunt prea sufletista Vor cunostinta cu domni ingrijiti,pretentiosi ,cu ,studii superioare,numai pt rel serioasa. sexy bomba relatii,prietenii,distractie,etc
doar eu.... am a cool and easy going lady that want the same in my man and no games, no naked pictures or dirty chat only if i choose you as my man, video calls is welcome and for your information am from south africa Daca stai sa-i judeci pe oameni nu mai ai timp sa-i iubesti!
Sunt vesela,amabila si cu bun simt,dar si impulsiva.Pot fi "Rea" sau pot fi "Buna"..depinde de u. I am lana by name i am 31 female with no kids ...never been married...5\'7 feet tall and athletic and I was born in colorado and raised in Ghana and my race is colorado My heritage is English,may be u may ask what i mean by my heritage is English is all cuss our Colonial masters was the British and my dad is a British man, my religion is a Christian,never mind about me been a Christian so let us see what the future would hold for me and u. Ma simt bine in piela mea ! Nu caut nimic anume,dar imi place sa-mi fac cat mai multi prieteni.
Sunt sensibila dar in acelasi timp si foarte dura.
In rest mai vorbim si ne cunoastem.Nu? ma intereseaza doar femeile,aut o prietena pentru mine,doar pentru mine Este suficient sa spun SEXY
I m a young lady, in searching for lots of friends, in London only. :-( Salut sunt o fata din Cearda ( Satu Mare ) nebuna care ii place sa se distreze. Sunt single si mi-as dori sa imi gasesc jumatatea si sa ne distram inpreuna :-) i can be sexy for the one who deserves only! Normality! A da, si nu suport o anume zona a Romaniei cu tot cu locuitorii ei! Spun mai tarziu care!
O prietena destul de interesanta, ai impresia ca ma cunosti , dar de fapt te inseli .., mereu cu noi idei care te iau prin surprindere..intotdeuna o persoana plina de viata cu zambetul pe buze care se descarca prin lacrimi.., cu capul pe umeri dar mai nebunatica cand e vorba de glume, o persoana calma
O persoana simpla dar inteligenta cu mult bun simt educata si cel Mai important lucru am cei sapte ani de acasa! I have a nice figure, kind eyes and cheerful smile. I have a good heart and serious intentions about marriage. I am very mature, goal-oriented, tender and understanding. I believe that in relationships we should have some own space, but be faithful, loyal, caring. I love children so much and they love me. I want to have very strong and loving family in nearest future. So I hope I will have it with man on this site!! O persoana simpla dar inteligenta care va sti ceea ce va vrea cu adevarat de la viata sa!
..SUNT O PISICUTA JUCAUSA,CURIOASA SI PLICTISITA CARE ISI CAUTA TOVARASI DE JOACA!
p.s:NU SUNT DE VANZARE SI NICI DE INCHIRIAT..,IMI PERMIT SA MA INTRETIN SINGURA ASA CA NU VA MAI OFERITI!!..IN PLUS.PENTRU CEEA CE CAUTATI EXISTA O CATEGORIE SPECIALA.. CE CAUT?...POATE UN BARBAT CARE SA STIE SA MA RASFETE SI SA MA TINA LANGA EL CU O REPLICA INTERESANTA SI O SEARA FIERBINTE
Nu imi mai trimiteti mesaje pe cealalt cont "Fabb Iolla " sau ceva de genul , peste tot vedeti o poza cu mine , nu sunt eu ! aceasta este contul official ! prietenii spun despre mine ca sunt o fire practica :)
SUNT DOAR EU, NIMIC MAI MULT SAU POATE UN PIC MAI MULT... optimista, vesela imi place sa ascult o muzica buna, dansul , inotul si apreciez f mult sinceritatea ! frumusetea exterioara dispare in schimb daca ai frumusete interioara esti cel mai bogat om de pe pamant... o persoana sincera care stie sa aprecieze ceea ce i-se ofera...
ce nu ma omoara ma face mai putermica Oare mai exista persoane (barbati)cu bun simt si respect fata de iei insisi?asta ca sa poata avea respect si fata de alti...? placut barbatul ideal
Hey...din cate observi, nu sunt prea rea -la aspect- restul...So what are u waiting four??? I'm a woman with beautiful brown eyes like lakes. if to speak about me, i am tender, kind, enthusiastic, creative, sincere young Lady, I am romantic soft soul who will be very passionate to my beloved. I also have a wonderful dauther, she is 1,5 years old, and as she doesn't have father I really would like to find a man who can be a real father for her) hmmm....let me look...I think I'm OK!! A gentle boy/man, intelligent-because I'm not stupid-
full of humor
si chiar mai mult...stiu ca se poate ;))
sunt o persoana normala cu calitati si defecte Am pierdut dorinta de a-i multumi pe cei care nu ma plac, de a-i iubi pe cei care nu ma iubesc si de a zambi la cei care nu vor sa-mi zambeasca. Si, cel mai important , nu mai am rabdare cu cei care nu merita rabdarea mea. Sa fii sanatos, iubit si fericit , cititorule!! foarte bun sau mai bine zis buna multi prieteni...poate iese ceva:))
Daca as spune ceva bun despre mine, poate te-ai speria. Daca as spune ceva rau, poate nu ai crede.
Intr-un cuvant...da...pretentioasa.
Nu cer mai mult decat ofer. Sant o fire dinamica, romantica,...Cred in iubire si respect. Sunt aici pentru o relatie serioasa bazata pe incredere si respect reciproc. Nu vreau aventuri..Multumesc Daca esti casatorit,fumator,consumator zilnic de alcool, te uiti la TV , nu citesti nimic niciodata, mananci exagerat, ai reputatie indoielnica, minti frecvent, esti complexat, nu ai o prezenta fizica agreabila, esti scund, singura ta placere intr-o relatie e sexul, nu imi scrie. O vei face degeaba.
Mai bine sa fiu singura pentru o vreme si sa invat ca merit mai mult de la viata decat sa stau la picioarele unui barbat care nu ma poate tine in brate. Am demnitatea mea si mult respect de sine. hum ...aspect fizic.. pai mai bine.. va convingeti singuri;)intr-un cuvant sunt micuta slabuta si cu ochii mari:)))
Cei ce ma cunosc spun ca sunt interesanta, misterioasa, sexy, mereu cu zambetul pe buze....si ca ar prefera sa ma aiba oricand in preajma lor... Vrei sa vezi daca au dreptate? Cauta-ma! Si eu sunt curioasa daca e asa... Ceea ce se vede din poze e mai mult sau mai putin relevant. Ce pot sa spun e ca eu as altera doar 2 lucruri privind aspectul meu fizic. Deci...arat de la bine in sus! Un barbat care sa stie sa ma faca sa mi-l doresc si maine...
hmmm....sunt o fata descurcareatza.prietenoasa,sensibila,ambitioasa,cu un simt al umorului bine dezvoltat...nebuna...prea nebuna :))....si defecte...sensibila,sunt cumplit de sincera,critic :)) si mai multe :P ma rog nu suport minciuna...iubesc muzik,dansul,literatura.Tin foarte mult la prietenii mei in special grupului meu de tampite...si cam atat...:D placut...:) un baiat cu care sa pot comunica...nu numai sa fie dragutz and shit....sa fie inalt,haios...preferabil sa fie si dragutz :P
sunt o persoana plina de viatza:D Emotiva, romantica,sensibila si precauta...prefer si iubesc siguranta. Compasiva...imi place sa ajut atunci cand altii sunt in dificultate..ma face fericita. Sunt mama....iubesc copiii deci sunt o fire f protectoare. Atata timp cat exista respect si sinceritate va exista dragoste eternaať¤ď¸Ź. caut o persoana care se poate spune in adevaratul sens al cuvantului BARBAT.daca se poate sa arate cat de cat bine, sa aiba bani, sa fie cat mai simpatic si sa stie sa glumeasca.
sunt o fire linistita.cuminte,Sunt o romantica incurabila care se incapataneaza sa creada ca inca mai exista
iubire............. Sunt o persoana sociabila, familista, care iubeste animalele. Imi vor o relatie de prietenia sau casatorie cu un domn linistit, cu simtul umorului, care iubeste si el animalele. simpatica caut o persoana cu care sa pot comunica...si sa gasesc limba comuna,UN BARBAT EDUCAT.....
Enigmatica, evaziva, irationala si impredictibila,
\"Functioneaz\" numai pe baza de emotii, perceptii, impresii si intuitii.Sunt atinsa de \"sidromul relativitatii\".Stiu ca realitatea nu e niciodata una singura, ci ca are extraordinar de numeroase fatete. Sunt maestra in \"arta aburirii\":D.
Am fixurile mele legate de societatea misticului, fantasticului, superstitiei si magiei.Cu toate astea, sunt o persoana maleabila, compasiva si ingaduitoare, care mai degraba incearca sa-i inteleaga pe ceilalti, decat sa-i judece.Chiar daca sufar, sunt gata sa iert si am o imensa capacitate de iubire si devotament.
Cand fac urat?
Avand o viziune global-intuitiva a lucrurilor, ma enerveaz sau ma inchid in me cand mi se cer explicatii si argumente logice. pe scurt:..am 1,70m,ochi caprui,par saten.. cati mai multi prieteni...baietzi si fete fara fitze....:)
eu si atat sint o fata simpatica draguta ,am un handicap usor,si imi place sa imi fac noi prieteni pe net atletica prieten sincer sau eventual mai mult
Prin anunturile de matrimoniale suceava imi vor sa gasesc un barbat sincer, cu intentii serioase si dorinta de a construi un viitor in doi. Sunt o iubita sensibila, dar puternica, care apreciaza stabilitatea, comunicarea si respectul reciproc. Am 1 78 inaltime,bruneta cu ochii verzi.:P caut cat mai multi prieteni,sau chiar si un iubit:)
draguta .... mai departe te las pe tine sa afli Urata, proasta, cu fata slinoasa de purcea, adesea isterica, somera cu cinci copii (varste intre zero-sase ani)si posesoare de trabant. Ptr ca da bine clona mea in pozele alea toti vor sa mi-o ***** fara sa-mi stie numele sau sa-i intereseze daca a doua zi ma calca tramvaiul. Dar eu il caut pe Fat-Frumos cu creierul gros, cu umorul haios, posesor de Q sapte, cu vila, piscina si contul mare(doar are cinci copii de crescut si casa de intretinut). Daca iti place concediul la mare trandavind la soare, sau toate serile la "o bere cu baietii" sau weekend-ul acasa in varful patului la televizor, atunci...RUN ! FRUMOSULE mai sunt numeroase profiluri de vizitat. Nu iti place natura si urci muntele de la volanul masinii, nici plimbarile in parc?...RUN Iarna tragi cate o dusca la fiecare sfert de ora de frica gerului ? RUN...Te deranjeaza ca nu am nouazeci-saizeci-nouazeci? GO GO GO I am not looking for a S_x budy. Am la mine in cartierul rau famat de unde alege destui boschetari neinsurati (carora le plac manelele)cu lanturi de aur groase la gat si limuzine, asa ca nu ma mai numiti c....a de ciuda ca nu fac web s_ apropo ..sunt prea saraca sa-mi cumpar unul..) La debutantul mesaj in care nu ma intrebi de ce sunt vaduva si singura cu asa ochi frumosi,te pot premia cu id-ul meu. Mai faceti un review la descrierea cu ceea ce caut + ce mai intelegi din descrierea mea. Daca este greu de inteles ptr unii, fac mai jos un rezumat. Cine ar necesita sa NU ma contacteze? * Aia de vor sa-mi comunice ca am ochi frumosi si sunt extra draguta ,dar pacat ca sunt grasa,proasta ,etc. STIU DEJA... *Fanii de aventuri cu femei mai mature (adica cei pana in treizeci de ani) *Inaltimea...port tocuri si trec de un m si saptezeci cm n-as vrea sa-ti scuip seminte in cap...iar daca mai ai si sub saptezeci si cinci kg ...chiar imi ajung cei cinci copii...nu mai am nevoie de altii...Si inca ceva...cei care au trebuinta de cafenea, ceainerie,restaurant, etc in toiul noptii...abtineti-va...inca nu mi-am deschis acasa asa ceva... Deci...TARZAN, ai la dispozitie doar un mesaj care sa imi capteze atentia Gandeste-te de doua ori pana il scrii, fie el si pe chat.Daca nu imi place, te blochez grabnic si forever ! placut un barbat dragut cu ,care sa am o relatie de lunga durata
Urasc oamenii ce fug de tine atunci cand simt ca ai nevoie de ei..pot sa fiu cea mai de treaba persoana,insa daca nu stii cum sa te porti esti scos din 'scena' Pentru a trai am trebuinta de o inima;pentru o inima am nevoie de fericire;pentru fericire am necesitate de tine inalta,slaba ce se gaseste greu:un prieten adevarat
vrei sa stii mai multe despre mine cauta-ma.kissssss Cum sunt? usor de scos din sarite. Ce am in suflet: spatii nedefragmentate. Ce consider ca am nevoie: sa fiu luat intocmai asa cum sunt. Ce nu trebuie sa mi se faca: incercarea de a ma schimba. Ce nu trebuie sa imi ceri: TIMP si INCREDERE;
I am a kind, tender, romantic lady, who desires to meet her particular someone and build a happy and strong family. My friends tell me that I can become a very good wife and mother, because I value family relations so much. I adore children! To me an active and eventful life means that I live! Also I enjoy meeting people and making friends. Communication with interesting people opens a lot of new and interesting in my life. I am a creative and intelligent person, which is very pleasant to talk to. I have a great sense of humor, but I know when to laugh and when to be serious. Ia€™m willing to meet a man, who wants to build a serious relationship based on honesty and faithfulness. I would like my man to be strong and protective; I would like him to have a great sense of humor, so we can have fun together! I would like to live life to the fullest with my one and only! I am not interested in a mana€™s appearance. For me, the most important thing is the soul of a person. Also, I believe in understanding between my man and me.i want to meet a man who is kind-hearted, broad-minded, serious, who is determined, knows what he wants to receive from life and succeeds in his life. I want my man to like animals and children.believe in love!! Do you feel the same? Un barbat fidel :D Sper ca inca mai exista asa ceva ;-)
Femeie, 23, Necasatorit(a)
Bistrita Nasaud Romania
sunt o fata pregatita d (aproape) orice, vesela, optimista, si.......dk vrei mai mult..incearca sa ma cunosti :D sunt o doamna divortata......plina de viata vesela de gasca cu simtul umorului doresc un domn 45-60sa fie un barbat bine un prieten adevarat, sincer, dar totul trebuie sa fie o distractie fara obligatie....deci..cn incearka??
Sunt singura, vreau sa ma distrez si sa evadez din monotonie. Atentie/ Imi plac Barbatii mai mult decat Baietii. Traieste clipa...traieste prezentul...asa viitorul este sigur Sunt bine proportionata si nu imi doresc sa schimb nimic. Arat asa cum imi vor Vreau un Barbat adevarat care sa ma faca sa traiesc!
Cea mai prietenoasaaaa! Sunt o persoana care stie ce vrea de la viata! Dar din pacate nu am noroc de acelasi partener... Sunt o iubita cu defecte si calitati, tandra, buna, imi place comunicarea, iubirea.... Bruneta, ochi caprui! Socializare!