sunt incapatinata si ambitioasa de restul mai vorbim Caut o femeie....o prietena.....o confidenta ..si poate mai mult...Rog barbatii singuri sa nu se deranjeze sa-mi scrie,SUNT MARITATA!!!
poi imi place sa ma distrez si sunt o persoana ce imi place sa ii zic omului pe fata tot sunt o fire glumeata restul veti vedea I can say that I am a very, self-motivated person. I have achieved many things in my life, but I realized that I missed one important thing - family. I look for serious relations and marriage in the future. My heart is full of warmth and love, but I need someone with whom I will be able to share my affection. I want nothing more than to love and to be loved. I want to wake up and fall asleep near a man with whom I cannot imagine my life. I am a very positive person. I love life being interesting and different, that is why I try to spend every day differently, adding something new and undiscovered to each moment. I am a lady with charisma and sparkle in my eyes! bruneta,ochii caprui,kg43 creola............
Un pic cam dificila ......... I am honest and sincere, not only in what I say, but also in everything I do. You can say that I am old-fashioned, but family values are most important to me. I am hardworking and purposeful, responsible, reliable and do not like to be late. I love order in everything. I am also a real lady, gentle, caring, gentle and feminine.
I am loyal, responsible, active, responsible, loving, caring, sharing, kindhearted,warm, accommodating,sexy,compassionate,tolerant,laid back type,outgoing,welcoming to people generally,I am also a one man lady,I like to sing,write poems,listening to music,swimming,playing Basketball,watching TV,Movies and comedies,I love public intimacy Inainte de aspectul fizic,consider ca sunt indeajuns de inteligenta,spontana si carismatica...nu stiu cum o fi la altii dar la mine totul tine de starea mea de moment,daca sunt fericita,stralucesc!..daca sunt trista,dramatizez...deci oricum ies in evidenta..sa zicem ca sunt expresiva..! altceva
traiesc intr-o societate parsiva in excess!... i am 34 years old i can speak Good English i am honest serious hard worker . i like music dance swimming travel read Cook restaurant, i like a man who like to be with is wife in is free time i am here for serious not for those who are playing game please if you are one of them i beg you don't mangaiere me because i want something serious and honest . frumos :) cunostinte noi :)
I always win Hey, Im not rumanian but I'll love to meet some rumanian people to be friends. If u think that u can be my friend send me a message to talk!! see ya!! pe tine
Tanara,frumoasa si educata Adesea, oamenii uita ca una dintre componentele importanete ale dragostei este vointa de a iubi. Placut Vor sa cunosc un barbat care sa imi ofere tot ceea ce imi doresc .imi doresc o relatie frumoasa bazata in primul pe respect si tot ce este mai elegant
CAUT UN BARBAT DE ACEEASI VIRSTA SI CONDITIE SOCIO ECONOMICA, DAR MAI ALES SA FIE DIN ZONA MEA.NU AM ABONAMENT..........DECI NU POT CHATA DECIT CU CEI CARE AU EI ABONAMENT.II ROG PE CEI CARE NU AU..........SA NU INSISTE PT CA NU AM CUM SA I CONTACTEZ.ID UL MEU DE MES ESTE:pelegrinul65.VA MULTUMESC.P.S. NU CAUT AVENTURI SI NU RASPUND CELOR FARA POZE.
Sunt o fata ce imi place sa ma distrez,imi place sa imi las un loc de buna ziua peste tot pe unde merg,imi place sa gatesc,sa merg la sala,imi place teribil de mult sa cant si asta ar fi o bucatica din ce am avut de spus despre mine Natural sunt o fata cu un fizic frumos,conteaza mult parerea celor din jurul meu... Caut un baiat cuminte,sa nu bea sa aiba facultate sau cel putin sa fie la facultate,un baiat cu ochii albastri si in rest ma intereseaza sa fie cuminte.
Buna! Sunt Alexandra,am 18 ani si sunt din Caracal/ judetul Olt. Zodia-sagetator, vreau relatie serioasa si de lunga durata. Sunt o fire calma,iubitoare,intelegatoare si nu suport mninciuna. Femela Rac este cea mai buna dintre toate nativele. E tot ceea ce ti-ai putea dori vreodata de la o femeie: e o sotie iubitoare, o gospodina perfecta,si o mama grijulie. Stie cum sa imbine cu succes toate aceste calitati si pune intotdeauna familia pe debutantul plan. E docila, intelegatoare si vesela. Are o mare capacitate de a iubi si cauta la randul ei siguranta si fidelitate. Vreau un baiat simplu,intelegator pentru o relatie de lunga durata.
bruneta...ochii caprui...imi place viata sa o traiesc..si is cam nebunatica ;) Would like to meet someone that is serious to be in a relation imi place roz`ul :))))))) fotbalist..dragutz
BUNA SI NEBUNA !! Nimeni nu apartine altcuiva decat lui insusi . . . . . . . . ....Unora le ia ani sa inteleaga ca fericirea incepe in noi insine si ca a astepta de a altcineva sa ne faca fericiti este o greseala... . . . . . . . . Urasc oamenii care cred ca iubirea se cumpara cu bani si urasc oamenii care nu stiu sa vada iubirea acolo unde este doar pentru ca nu sunt iubiti asa cum vor ei. DESTUL DE BUN :d DE TOATE
Atragatoare, romantica, sentimentala, onesta, fara vicii, serioasa,Interesata de o relatie stabila de lunga durata cu un domn inteligent,educat,echilibrat,fara vicii,stabil financiar.
Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.Schopenhauer Nu sunt un om perfect...nu caut perfectiune...doar un pic de normalitate...pentru ca sunt singura si asta sigur nu este natural ...frumusetea fizica este trecatoare ... In viata nu conteaza unde te afli, ci pe cine ai alaturi.
descoperiti voi :) I believes that wea€™re not prefect and do have flaws during our life time; we have good and bad sides (hopefully more goods than bad) within us. But importantly to embraces the good, and accept the bad with willingness to improve it defects to better our life with ourselves/loves ones. Willing to learn from yesterday, living for today with allowing preparation of tomorrow improvement to fulfill our happiness with loves ones. Materialistic is not the most important factor in life, but the inner qualities and spiritual growth are essentials to every daya€™s happiness. Beauty is skin deep. A picture is worth a 1000 words, but a 1000 words isn't enough to describe the person behind it. Therefore, I am more interested in knowing a person inside out rather outside in. communication is a life learning tool to finds/collects common vigor foundation in any relationship. placut zic eu Recent intoarsa in tara, in cautare de prieteni noi:) mai numeroase vedem pe parcurs :)
Accept sa comunic numai cu cei care indeplinesc cerintele mele , inclusiv cele de varsta. Multumesc! Un barbat fidel :D Sper ca inca mai exista asa ceva ;-)
Sunt o persoana dinamica,deschisa la oportunitati,corecta si punctuala!
Nu tolerez minciuna si bataia de joc!Nu imi plac persoanele false,jegurile fara bun simt si agramatii!
Dornica de a invata cat mai numeroase chestii noi si bune! placut relatie serioasa
Astept sa fiu descoperita I am very respectful, caring anf trustful woman I'm looking for my dream man whom I can trust and spend the rest of my life with i am single Am un aspect fizic elegant Indiferent ce iesit din comun
Tandra, senzuala . Eleganta urasc minciuna nu suport aroganta sunt un om desavarsit si asta imi vor si de la persoana de linga mine.Fiti oameni voi toti cei care intrati pe acest site, fiindca nu va,va da nimeni diplome pentru prostie, dimpotriva veti dezamagi sunt ok. detalii in privat
sexy si focoasa.... De ma cei cunoaste, vei vedea . Nu o sa fac o descriere....dar cine va fi, ...va fi multumit bunaciune...vezi pozele mele si clateste-ti bine privirea partener pentru discutii diverse...mai departe vedem noi.
Pai asa sunt ... nuj dragutza ne dragutza asta voi sa zicetzi .... ;) I'm tender, sportive, cheerful, purposeful, easy-going and a attentive lady. atletica nu degeaba fac sport :))=))):-j un barbat cu zile putzine si bani multzi :)))=)))=))=))) lool ...
sunt o fata sociabila , dornica de noi prieteni Sunt una dintre acele femei singure oradea care inca mai cred in iubire adevarata. Sunt vesela, comunicativa si imi place sa imi petrec timpul neingradit alaturi de oameni dragi. Caut un barbat matur, vigilent si sincer, care isi doreste o relatie serioasa si stabila. placut -
eu sunt o fire nespus de deschisa imi place sa fiu directa chiar daca asta cateodata supara fiintele din jurul meu ...dra asta e asa sunt eu : Ma simt bine cu viata mea, dar este mai bine cu un partner iubitor si sensibil. Imi place sa ma bucur de fiecare zi si, de ce nu, sa fac haz de necaz si de viata asta! Imi vor o relatie serioasa cu un domn educat, sincer, romantic si cu mult respect pentru o femeie. Am numeroase calitati, dar si citeva defecte.....care sint: nu beau, nu fumez.....Sa mentionez si calitatile? Imi place sa calatoresc, sint o prietena educata, cu mult entuziasm in viata si am nevoie de un partner cu aceleasi dorinte. Am trait in ultimii 30 ani numai in strainatate (nu in Europa), dar am decis ca este mai bine acasa, acum. Incep o noua viata. Pozele sint actuale, deci....se mai vad si citeva riduri imprejurul ochilor.....deh....viata buna traita in strainatate..... Va multumesc ca mi-ati accesat profilul. Ce pot sa spun despre fizicul meu?????????a pai nu tare stiu???prefer sa ma laude alti ,nu eu!!!!!!!! caut un om care sa ma aprecieze!!!!!!!!si sa ma poata face fericita!doar atat..................
I am a single, decent and down to earth professional looking to meet an attractive and a classy man for a potential long term relationship. I am liberal, tolerant, open minded and ready for a long term friendship and love with a special, kind, understanding and smart man. I do not like arrogant and mean people, as well as stupidity accompanied by an over-inflated ego. I believe in character, principles and moral values in life and I still trust people. My desired match would be an educated man with a good sense of humor and, probably, some European sophistication, who takes care of himself in spirit, body and mind. Ideally, we should communicate very well, share our feelings and emotions, make sure we understand each other, be respectful and honest, as well as smart and creative in developing rarisim connections and bonds...leading to love. I understand that love is not only chemistry, click or sex-appeal. It requires hard work, patience, passion and openness, and time to develop and nurture. barbati super simpatici
I am single with no kid. i have negru hair and brown eyes, I am 5\'7\" and 139lbs I am someone who caterer and my dream and goal is to find and my soulmate and make him happy and also enjoy this amazing life together. I am romantic, warm, tender and sensual. I love long touching, kisses, heart-to-heart talks. People consider me kind, honest and reliable. I am not perfect, but I have a lot of good qualities such as sincerity, understanding and patience. I really love nature, long walks and just being in the forest or near the water. I enjoy going out and spending my spare time in a company of good friends.
Buna am intrat de curiozitate I am fundamentally a good-matured and honest girl who enjoys the simple things of life. I can get along well with most people, but I prefer the company of my closest friends or relatives. I am a very humble and giving person with a large heart. Placut;) Un barbat intelegator si ambitios
Eu an persoana Ma simt la jumatatea drumului si incep sa dau o alta valoare timpului. Momentul meu, timp pretios. Vreau sa treaca aproape de fiintele care ma fac sa ma simt bine. Vreau sa traiesc langa persoane pozitive, umane, generoase, gentile. Vreau sa daruiesc si sa primesc dragoste... Sunt o persoana flexibila, deschisa,devotata familiei si prietenilor, o fire analitica, rabdatoare...daca e cazul desigur. In valoare: inteligenta, finetea, rafinament, da si neaparat calitatea!!! FOTO !!! Pentru ca o conversatie (relatie , daca vrei) sa ia contur, trebuie sa existe o conexiune spirituala, care se creaza, se simte, chiar si la intaia vedere, printr-o fotografie... Normala O relatie de lung durat
Sunt o fire optimista, vesela, sentimentala Hi am Lucia am single never married and am very happy to find someone here Sunt placuta, chiar draguta Un om serios careisi doreste o familie
Sunt o persoana forte deschisa in orice subiecte de comunicare,apreciez sinceritatea la o persoana,felu de a gandii si de a se exprima in cuvinte!!!Nu suport mitocanii si nesimtititi!!! je suis ici dans le but de me trouver un homme avec qui refaire ma vie . voila . Las la aprecierea voastra,nu-mi place sa ma laud!!! Un barbat serios care stie sa vorbeasaca cu o femeie, sensibil,deschis la distracti!Genu de om care sa stie ca vrea de la viatza,intelegator si mai matur in gandire!
Am toate defectele celorlalti si totusi ce fac acestia, mi se pare inadmisibil .... I am a very simple and honest lady.My nature is very peaceful been romantic at heart l wanna share it with a very simple and honest man.I careless about distance and want a man who has a very good sense of humor towards a long term relationship leading to marriage. Atat bucuria, cat si veselia invioreaza , dar una spiritul si alta simturile. Nu cred in persoana ideala, oricum barbatii sunt niste lasi, intotdeauna o sa fie ceva care te enerveaza la partener, nu exista un el perfect, dar daca sunt mai numeroase lucruri care ne leaga decat cele care ne dezbina, merge..dar prefer brunetii ..
sunt o fata perfect normala,incerc sa ma apar de prosti... E cumplit de greu sa te descri singura ,sint o sotie educata, simpatica imi place sa calatoresc .imi `place sportul sa conduc ma relaxeaza acum locuiesc in spania de 19 ani si imi caut jumatate crezi ca esti tu ????????? cum se vede.astept critici!!!! e ceva de gasit pe aici?
Buna, sunt de loc din Bihor, am trait, studiat, confectionat ca si consultant independent in ultimii ani preponderent in strainatate. Sunt numeroase lucruri care imi plac, ador natura, aerul liber, calatoriile, serile in intimitatea celor dragi sau impartasind un pahar de vin si povesti in compania prietenilor. Mi-as dori sa intalnesc pe cineva compatibil, curios, pe picioarele lui atat financiar cat si caracterial, cu drag de a face lucruri, a se bucura de viata si poate a construi ceva rezistent impreuna. hmmm...aici nu stiu ce sa zic.... :P Simpatica..maybe :) Nu Caut Ceva Anume..
dulce-amaruie I am a sexy woman with traditional family values. I believe in love would like to fabricate a relationship, based on this feeling. I would also like to have respect and trust in my future family. Having all these qualities, me and my future husband will be happy in our family life. I dream to have kids and would be happy to become a mother for your kids, if you have them. I love animals and nature. I also try to keep fit, as I would like my future husband to be proud of me!
simpatica. sociabila...de viata Se spune ca, de numeroase ori, iubirea nu vine atunci cand o astepti, ci atunci cand nu te mai gandesti la ea. Dar pana o intalnim, tanjim dupa ea, speram... Pana la urma am inteles de ce o cautam. Pentru ca nu frumusetea ne face sa iubim, ci iubirea ne ajuta sa vedem frumusetea din oameni si din tot ce ne inconjoara. un barbat simpatic... dragut... de viata care stie sa se distreze
M-asi descrie....ca fiind o femeie cu bun simt,moderna,rafinata,iubitoare.....fff.romantica,dar simpla in acelasi timp.Iubesc disciplina in viata mea de zi cu zi....si mai presus de toate in relatie d.p.m.d.v increderea si respectul e baza solida a unei relatii.Imi place sa fiu iubita! Din poze puteti observa ca am un corp suplu...bine definit....proportionat..ceea ce dovedeste ca imi place sa am grija de mine.......... si ma respect cu strictete. Cred ca va suna putin diferit ceea ce caut eu!Un barbat matur,cu simtul responsabiliatii ff.dezvoltat,educat,atent cu mine,iubitor,romantic,generos....si dornic de a ma face fericita!Nu caut aventuri sau tineri amorezi.......!Doresc sa cunosc barbatul cu atu-urile de mai sus dar si cu defectele sale
Sunt o fata obisnuita, fara fitze,cu simtul umorului,open mind sunt o persoana care iubeste viata,ma stradui sa-mi incep ziua cu o dispozitie buna si s-o termin la fel,imi place sa flirtez,ma idragostesc...asa sunt eu. Unii spun ca sunt frumoasa...:D Caut sa imi fac multi prieteni.
Sunt vesela,amabila si cu bun simt,dar si impulsiva.Pot fi "Rea" sau pot fi "Buna"..depinde de u. I 'm Athletic, health Conscious,educated,fun to be with and adventurous...I'm also Easy Going,down to Earth,and have an understanding tolerant pleasant nature(It generally takes a great deal to upset me).Life is far too short to get upset with little things.Time and experience would tell you I'm a genuine,passionate, romantic, loyal,honest,seeking mutual respect hardworking and honest Ma simt bine in piela mea ! Nu caut nimic anume,dar imi place sa-mi fac cat mai multi prieteni.
Sa incep q inceputul...sunt o fire vesela,ce iubeste distractzia...sunt un capricorn fff gelos... I am seeking a man whom will love and share my whole life with.A man who love sex as i do and who is also understanding. caut distractzie,..si caut ceva serios